Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Origins - edycje

12-06-2017, 19:19 Nowina o grze

Assassin's Creed Origins zostało oficjalnie zapowiedziane, premiera na PC, PS4 i Xboksie One została wyznaczona na 27 października 2017, czas więc przyjrzeć się, jakie edycje i dodatki będą dostępne w sprzedaży:

 • bonus preorderowy - zamawiający grę przed premierą otrzymają misję Secrets of the First Pyramids
 • edycja podstawowa
 • edycja Deluxe (70 dolarów) - zawiera misję morską Ambush at Sea, pakiet Desert Cobra (kostur Eye od Apep, Legendary Snake Shield, Desert Cobra Outfit, Fang Horse Companion, Fang Sickle Sword, trzy punkty umiejętności)
 • edycja Gold (110 dolarów) - zawiera to samo co edycja Deluxe oraz Season Pass
 • edycja Gold Steelbook (110 dolarów) - pudełkowe wydanie Gold ze Steelbookiem (niedostępne na PC)
 • Gods Collector's Edition (120 dolarów) - wyłącznie wersja pudełkowa z artbookiem, soundtrackiem, 10-calową figurką protagonisty, mapą i zawartością z edycji Deluxe (niedostępna na PC)
 • Dawn of the Creed - Legendary Edition (800 dolarów) - ekskluzywna dla sklepu Ubishop
 • Season Pass do nabycia osobno (40 dolarów)
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria

Zapraszamy również do naszej galerii, gdzie znajdziecie pierwsze grafiki promocyjne i screeny przedstawiające drzewko umiejętności, a w rozszerzeniu - wideo pt. "Building an Empire".


Książka Assassin's Creed - Pustynna Przysięga wydawnictwa Insignis


Assassin's Creed Origins - informacje i ciekawostki z Game Informera

10-06-2017, 19:51 Nowina o grze

origins

Assassin's Creed: Origins znalazł się na okładce najnowszego wydania magazynu Game Informer. W sieci znalazły się już zdjęcia artykułu poświęconego grze (dziękuję osobom, które podesłały cynk), więc można przeczytać go w całości. Poniżej znajdziecie zaś wybrane informacje:

 • dyrektor kreatywny, Jean Guesdon, rozpoczął prace nad AC Origins tuż po wydaniu Black Flag - na początku roku 2014;
 • zespół wybrał starożytny Egipt, gdyż były to doskonałe realia, bardzo pożądane przez fanów;
 • produkcja Origins rozpoczęła się kilka miesięcy po premierze AC Unity;
 • dodatkowy czas, jaki zyskał zespół, pozwolił twórcom podjąć odważne kroki w nowym kierunku;
 • akcja ma toczyć się w czasach rządów Kleopatry;
 • Egipt nie będzie ogromną, złoto-brązową pustynią upstrzoną oazami. Delta Nilu to bardzo płaski teren, ale porośnięty bujną, zieloną roślinnością, pełno tam zwierząt typu krokodyle czające się bagnach; pustynie są również zróżnicowane - mamy piaskowe wydmy, solne skały o niezwykłych kształtach wyglądające jak z obcej planety; będą też różne miasta - Memfis, Aleksandria (tu zajrzymy do jednego z cudów starożytnego świata - latarni morskiej oraz do legendarnej biblioteki); zobaczymy też słynne obiekty typu Sfinks itd.;
 • Bayek może wdrapać się na każdy klif, skałę i górę;
 • w grze pojawi się nowy system walki - przypomina trochę Dark Souls, choć nie ma paska wytrzymałości; nowa sztuczna inteligencja
 • wrogowie nie będą grzecznie czekać na swoją kolej by zaatakować podczas walki, tym razem nie możemy czekać na okazję do kontrataku;
 • w walce ważne będą umiejętności gracza i odblokowane skille;
 • po naładowaniu paska adrenaliny, gdy naciśniemy oba przyciski ataku jednocześnie, wykonamy potężny atak;
 • dzikie zwierzęta mogą nas atakować, mogą też walczyć między sobą - wykorzystamy to, by zdobyć przewagę;

Karta rezerwacyjna Assassin's Creed: Origins

08-06-2017, 18:34 Nowina o grze

Origins Reservation Card

Załączony obrazek to "karta rezerwacyjna" Assassin's Creed: Origins - Gold Edition, ujawniona przez pracownika amerykańskich sieci sklepów Target. Edycja ta ma zawierać, oczywiście, grę Assassin's Creed: Origins, pakiet Deluxe, przepustkę sezonową i steelbook. Mogliśmy domyślić się, że - jak to zwykle w przypadku gier od Ubisoftu bywa - nowa odsłona będzie dostępna w różnych edycjach i nie zabraknie rozmaitych dodatków. Dużo ciekawsza jest sama grafika widoczna na zdjęciu i logo oraz informacja o bonusowej misji dla zamawiających przed premierą - "Tajemnice pierwszych piramid".

Nowa odsłona serii Assassin's Creed zostanie zapowiedziana podczas zbliżających się targów E3. Konferencja Ubisoftu ma rozpocząć się w poniedziałek o 22:00.


Garść nowych informacji o Assassin's Creed Origins [AKTUALIZCJA]

17-05-2017, 00:26 Nowina o grze

Jak przy okazji każdej kolejnej części z serii "Assassin's Creed", tak i w tym roku jesteśmy zalewani nowymi przeciekami. Ostatnio w internecie pojawiły się dwa potencjalne screeny z gry - przedstawiające kolejno protagonistę i pływanie łodzią - a teraz pewien użytkownik 4chana podaje nam garść nowych informacji:

 • Akcja gry ma się toczyć w czasach egipskiej XVIII dynastii, czyli ok. 1400 - 1200 pne. Główny bohater ma być nieposiadającym imienia Izraelskim niewolnikiem, który z czasem zyska sobie przydomek "Shed", na cześć egipskiego bóg zwiastującego zbawienie. Związanie będzie to zapewne z tym, że duży nacisk w grze zostanie położony na wyzwalanie niewolników.
 • Sam Shed ma z kolei przypominać mniej gadatliwego Altaira z ciemniejszą karnacją. Podobno Ubisoft planuje trylogię rozgrywającą się wokół tej postaci.
 • Ukryte ostrze naturalnie pojawi się w grze, ale będzie miało prymitywniejszą formę, wymagać też będzie ucięcia palca (podobnie jak w pierwszej części serii). Z pozostałych broni wymienia się łuk, włócznię, noże do rzucania, tarczę i miecz.
 • Wbrew wcześniejszym doniesieniom, w grze ma zabraknąć bitew morskich - drogi wodne będzie można przekraczać na tratwie, której sterowanie ma przypominać poruszanie się gondolą w "Assassin's Creed II".

Kolejne plotki związane z Assassin's Creed: Origins

09-05-2017, 19:41 Nowina o grze

Origins

W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać (jak głosi plotka) bohatera najnowszej części Assassin's Creed płynącego niewielką łodzią żaglową. Owa postać przypomina mężczyznę, którego mieliśmy okazję już wcześniej podziwiać na innym zdjęciu - ponoć również z nowego Assassin's Creed.

Warto również wspomnieć o kilku innych doniesieniach, jakie niedawno się pojawiły:

 • w grze zagramy dwoma bohaterami - mężczyzną i kobietą
 • popływamy po Morzu Śródziemnym i będziemy mogli dotrzeć aż do Grecji
 • na morzu stoczymy niejedną bitwę
 • historia skupi się na pierwotnej gildii asasynów
 • gra zaoferuje rozległy, otwarty świat (największy w serii), spory nacisk zostanie położony na eksplorację
 • struktura gry powinna okazać się mniej liniowa
 • rozwój bohaterów nie będzie ściśle powiązany z kampanią.

Podtytuł nowego Assassin's Creed to nie Empire, a Origins - plotka

07-05-2017, 16:36 Nowina o grze

Origins

Według jednego z użytkowników Reddita, który twierdzi, że pracuje w firmie zajmującej się pre-orderowymi kartami dla różnych sklepów, kilka tygodni temu wpłynęło zamówienie na karty dla Assassin's Creed: Origins i Far Cry 5. Użytkownik ten pisze, że kilka dni temu widział grafikę dla Origins i wszystko wskazuje na to, że akcja tej gry będzie toczyć się w Egipcie. Możliwe więc, że jest to tytuł wcześniej znany jako Empire. W zamówieniu wspomniano też o edycji Gold, zawierającej podstawową wersję gry i season pass oraz steelbook. Oficjalne informacje powinny pojawić się do 30 maja.

Na wspomnianej grafice widoczne było miasto z piramidą w tle, w centrum zaś znajdował się asasyn zmierzający w jego kierunku. Postać ta miała przy sobie tarczę, łuk i ptaka (prawdopodobnie jastrzębia) na ramieniu. To przypomina o pewnym zdjęciu, które pojawiło się w sieci jeszcze w lutym (załączone powyżej).

Z drugiej strony, warto podchodzić do owych informacji z dystansem - już wcześniej widzieliśmy fanowskie grafiki z egipskim asasynem i ptakiem.


Recenzja Assassin's Creed: Herezja i zapowiedź konkursu

30-04-2017, 20:16 Książki i komiksy

Premiera książki Assassin's Creed: Herezja już za nami. Czy warto po nią sięgnąć? Pierwszym argumentem na "tak" jest nazwisko Christie Golden na okładce, znanej i bardzo doświadczonej autorki, mającej na swym koncie także inną książkę z serii Assassin's Creed - Oficjalną powieść filmu. Drugim argumentem na "tak" jest fakt, że "Herezja" to książka nie bazująca na żadnej grze ani filmie, a więc oferująca zupełnie inną opowieść. Trzecim argumentem na "tak" jest fakt, że historia nie jest związana z kolejnym mądrym asasynem chcącym zbawić świat. Więcej dowiecie się z naszej recenzji!

A skoro już mówimy o Herezji - jutro (1 maja) wystartuje kolejny konkurs, w którym do wygrania będą cztery egzemplarze książki, ufundowane przez wydawnictwo Insignis! Wiosna w pełni, więc nie będziemy Was męczyć twórczymi zadaniami. Konkurs odbędzie się na Facebooku i rozpocznie mniej więcej o godzinie 18:00. Zadamy krótkie pytania związane z Assassin's Creed, a osoby, które poprawnie odpowiedzą jako pierwsze, zostaną nagrodzone egzemplarzem książki. Forma będzie identyczna jak w przypadku konkursu, gdy rozdawaliśmy kody na kalendarze, ale pytania będziemy zadawać w kilkuminutowych odstępach.

Ostatnia wieść dotycząca książek to premiera trzeciego tomu Assassin's Creed: Last Descendants. Według danych zamieszczonych w sklepie Amazon, ukaże się on 26 grudnia 2017.


Powieść Assassin's Creed: Herezja ukaże się 26 kwietnia

18-04-2017, 15:30 Książki i komiksy

Herezja

Już 26 kwietnia do księgarń trafi Assassin's Creed: Herezja, nowa powieść osadzona w stworzonym przez firmę Ubisoft świecie Assassin's Creed, której autorką jest doskonale znana fanom serii Christie Golden.

Bohater "Assassin's Creed: Herezja", Simon Hathaway, to członek Wewnętrznego Sanktuarium Zakonu Templariuszy. Dzięki nowemu modelowi Animusa, maszynie służącej do odczytywania pamięci genetycznej, Simon ma możliwość bezpośredniego doświadczania historii poprzez wspomnienia swojego przodka, Gabriela Laxarta, który walczył ramię w ramię z legendarną Joanną d'Arc.

Simon Hathaway odkrywa fakty, na które nie był przygotowany: dowiaduje się, jak głęboko sięgają źródła konfliktu templariuszy i asasynów, a także jak wiele gotów był zrobić jego przodek dla ukochanej kobiety. Poznając dawne tajemnice, bohater musi zmierzyć się z odpowiedzią na niebezpieczne pytanie: kto tak naprawdę jest heretykiem, a kto prawowiernym wyznawcą?

Wydawnictwo Insignis zaprasza do zapoznania się z fragmentem książki. Powieść można zamówić m.in. w Empiku.


Garść plotek o Assassin's Creed Empire

17-04-2017, 20:12 Inne

Na stronie The Codex (za GameActuality) pojawiły się plotki dotyczące nadchodzącej części Assassin's Creed, znanego jak dotąd pod nazwą Empire. Oto one:

 • Nowy protagonista nazywa się Bayek, jest byłym niewolnikiem i przodkiem Altaïra.
 • Akcja ma toczyć się w starożytnym Egipcie, pełnym pustyń i miraży, gdzie władają faraonowie.
 • W grze pojawi się system awansowania na wzór RPG-ów, przeciwnicy będą mieli poziomy, a bohater będzie musiał zdobywać kolejne poziomy, by poradzić sobie na późniejszych etapach gry.
 • Postać będzie można w pełni personalizować (nie sprecyzowano, czy dotyczy to też wyglądu twarzy i fryzury, czy tylko ubioru).
 • Nie będzie orlego wzroku, natomiast będzie można wykorzystać orła, który zaznaczy wrogów (podobnie jak drony w Watch Dogs 2 i Ghost Recon Wildlands.
 • Można będzie polować na dzikie zwierzęta, np. słonie i krokodyle.
 • Gra jest już na zaawansowanym etapie tworzenia.
 • Graficznie gra jest podobna do Syndicate.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 146, 147, 148, 149, 150

© 2008 - 2018 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
 1. FIFA Polonia
 2. Zakon Assassin's Creed
 3. Marvel Comics
 4. Markolf
 5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza