Zakon Assassin's Creed


Pierwszy epizod Assassin's Creed Odyssey: Los Atlantydy już 23 kwietnia

17-04-2019, 17:03 Nowina o grze

Już 23 kwietnia zadebiutuje pierwszy epizod Losu Atlantydy - drugiego fabularnego DLC do Assassin's Creed Odyssey! Ubisoft obiecuje "zaczarowane krainy greckiej mitologii, odkrycie prawdziwej mocy swojego bohatera i tajemnic Pierwszej Cywilizacji". Brzmi interesująco! Los Atlantydy wchodzi w skład Przepustki Sezonowej do gry.


Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Nowa książka z serii Assassins Creed już 24 kwietnia w księgarniach

15-04-2019, 15:26 Książki i komiksy

Assassins Creed Odyseja

„Assassin's Creed: Odyssey” przenosi czytelnika do niesamowicie intrygującego okresu wojen peloponeskich, czyli do starożytnej Grecji. Głównym bohaterem jest misthios, najemniczka, nie asasyn. Jednak wielbiciele przygód zakapturzonych zabójców nie będą zawiedzeni, wręcz przeciwnie!

Kasandra to dzika i nieposkromiona wojowniczka, wychowana wedle spartańskich surowych zasad i przeznaczona do rzeczy wielkich. Jest silna w dwojakim sensie: odznacza się niepospolitym hartem ducha i tężyzną fizyczną. Gdy zostaje skazana na śmierć, odizolowana od rodziny i wygnana, postanawia opuścić Kefalonię, znaleźć sposób na pozbycie się ciążącego na niej długu i odkryć tajemnicę rodzinnej tragedii. Wówczas rozpoczyna się jej prawdziwy bój: misja Kasandry to nie tylko zapierające dech w piersiach walki czy epickie bitwy, ale także trudne wybory moralne, mierzenie się z własną pogmatwaną historią czy uciążliwym statusem społecznym w podzielonej klasowo starożytnej Grecji. Odyseja misthios dobiera jej niepewnych sojuszników i przez gęstą sieć spisku prowadzi za linię wroga, a Kasandra – mimo licznych przeciwności – pozostaje niewzruszona. Ma przecież ze sobą niezastąpiony oręż: ostrą włócznię Leonidasa.

Co warte podkreślenia, cała ta historia jest świetnie napisana. Gordon Doherty, szkocki pisarz fikcji historycznej przybliża, wręcz namacalnie, Helladę dzięki znajomości specyfiki ówczesnej polityki i wojen. Wszystko to okraszone jest bardzo plastycznymi opisami starć:czy to Kasandry z pojawiającymi się nieustannie na jej drodze antagonistami, czy – na szerszym planie – Sparty z Atenami. Postaci wykreowane poprzez zręczne i żonglujące emocjami ręce Doherty'ego są wręcz żywe. Wraz z nimi śmiejemy się i napinamy przed bitwą.

„Assassin's Creed. Odyseja” z pewnością zachwyci fanów cyklu swym przebogatym powieściowym światem. Co więcej, to wspaniała lektura także w oderwaniu od gry. Książka zabiera bowiem czytelnika w podróż po niezwykłej Helladzie. Dla wszystkich zafascynowanych klasyczną Grecją, spartańskim wychowaniem, paideią i jednymi z bardziej ekscytujących wojen w dziejach starożytnej Europy.

Zamów w przedsprzedaży!

Empik

Świat Książki


Trailer premierowy DLC Legacy of the First Blade

28-11-2018, 00:45 Nowina o grze

Legacy of the First Blade to nadchodzący dodatek do Assassin's Creed Odyssey, którego pierwsza część ma ukazać się 4 grudnia 2018. Jest to pierwsze z planowanych DLC, podzielone na trzy epizody, które będą ukazywać się w sześciotygodniowych odstępach czasu. W DLC zobaczymy pierwszą osobę w historii, która używała ukrytego ostrza i dowiemy się więcej o wydarzeniach, które doprowadziły do uformowania bractwa Asasynów.


Aktorzy udzielający głosu głównym bohaterom w AC Odyssey

21-10-2018, 13:52 Nowina o grze

Aktorzy udzielający głosu głównym bohaterom AC Odyssey - Melissanthi Mahut i Michael Antonakos - opowiadają o swych osobistych powiązaniach z Kasandrą i Aleksiosem oraz o tym, w jaki sposób ożywili obie postaci. Zobaczcie nagrania z sesji mo-cap, grę aktorską i dowiedzcie się, kto - ich zdaniem - zwyciężyłby w walce.


Światowa premiera Rebellion

12-10-2018, 11:15 Inne

W ramach soft launchu mobilne Assassin's Creed: Rebellion dostępne jest w kilku rejonach świata od dłuższego czasu, lecz polscy gracze jeszcze nie mieli okazji spróbować swych sił w grze od Behaviour Interactive Studio. Wszystko jednak zmieni się 21 listopada, gdyż to na ten dzień przewidziana jest światowa premiera tytułu.

Dla przypomnienia - Rebellion to hybryda strategi i gry RPG rozgrywająca się w XV-wiecznej Hiszpanii. Podczas rozgrywki przyjdzie nam kierować niewielkimi grupami asasynów posiadających różnorodne umiejętności ale także będziemy zarządzać bazą wypadową. Wstępna rejestracja dostępna pod tym adresem.


Assassin's Creed Odyssey - zwiastun premierowy

25-09-2018, 16:57 Nowina o grze

Już 5 października (albo 2, dla posiadaczy Assassin's Creed Odyssey - Gold Edition) wyruszymy w podróż po starożytnej Grecji.


Assassin's Creed Odyssey bez cenzury

20-09-2018, 18:43 Nowe materiały

Co ten Ubisoft? Nie znajduję odpowiedzi na to pytanie, ale zwiastun przedni! Kto ma ochotę się pośmiać i nie boi się filmów z nieocenzurowanym tekstami, koniecznie musi to obejrzeć.


Assassin's Creed Odyssey - Live Action Trailer

18-09-2018, 15:19 Nowe materiały

Trailer z udziałem aktorów!


Co po premierze AC Odyssey? Ubisoft ujawnia zawartość Season Passa i darmowe DLC

14-09-2018, 15:29 Nowina o grze

Ubisoft ogłosił, w jaki sposób będzie wspierać Assassin's Creed Odyssey po premierze. Dla posiadaczy Season Passa przewidziano:

  • Story Arc 1 - Legacy of the First Blade - epizodyczna przygoda, w której zobaczymy pierwszego bohatera korzystającego ze słynnego, ukrytego ostrza, z pomocą którego zmieniał bieg historii. Dowiemy się więcej o początkach Asasynów i przekonamy się, dlaczego postanowili działać w cieniu. Pierwszy epizod w grudniu, kolejne mają ukazywać się w 6-tygodniowych odstępach czasu.
  • Story Arc 2 - The Fate of Atlantis - dodatek fabularny pełen niespodziewanych zwrotów akcji, w którym zmierzymy się z boskimi stworzeniami i odkryjemy sekret legendarnego, zatopionego miasta. Czeka na nas jeszcze więcej greckiej mitologii oraz wątków Pierwszej Cywilizacji. Pierwszy epizod ukaże się wiosną 2019, kolejne mają być wydawane w 6-tygodniowych odstępach czasu.
  • Assassin's Creed III Remastered - odświeżona wersja gry, w której przenosimy się do XVIII-wiecznej Ameryki, by jako Connor rozpocząć rewolucję amerykańską. Remaster będzie zawierać wszystkie DLC: The Benedict Arnold Missions, Hidden Secrets Pack oraz Tyranny of King George. Premiera w marcu 2019.

  • Assassin's Creed Liberation Remastered.

Remastery pozwolą cieszyć się rozdzielczością 4K i HDR na PS4 Pro, Xboksie One X i PC, teksturami o wyższych rozdzielczościach, nowym silnikiem graficznym i innymi usprawnieniami warstwy wizualnej. Poprawiono także mechaniki i ergonomię w obu grach. Assassin's Creed III Remastered będzie dostępne także w sprzedaży osobno.

Season Pass można kupić osobno lub wraz z edycjami Gold, Ultimate, Spartan i Pantheon.

Zapowiedziano także szereg darmowych DLC:

  • The Lost Tales of Greece - darmowe zadania fabularne, wydawane między kolejnymi epizodami, z udziałem znanych postaci z AC Odyssey;
  • specjalne wydarzenia - co tydzień pojawi się nowy statek lub najemnik - na graczy czekają wymagające walki z potężnymi wrogami. Codzienne i cotygodniowe kontrakty pozwolą na wypełnianie kolejnych zadań w Grecji;
  • Discovery Tour - edukacyjne narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli eksplorować grę, nie musząc walczyć ani działać pod presją czasu;
  • Inne aktualizacje, w tym mityczne stwory do pokonania, tryb New Game Plus, w którym będziemy mogli stawić czoła nowym wyzwaniom i dokonać innych wyborów niż za pierwszym razem

Premiera już 5 października.


Znaczenie wyborów w AC Odyssey

11-09-2018, 15:55 Nowe materiały

W AC Odyssey nowością będą wybory. Od nas będzie zależało, kim się staniemy - każda najmniejsza decyzja to krok ku wielkości lub ku zagładzie.

Pojawiły się także informacje o dwóch trybach rozgrywki. W pierwszym z nich - Guided Mode - wszystkie znaczniki będą widoczne przez cały czas, cele zadań otrzymamy automatycznie. Z kolei w Exploration Mode sami będziemy musieli odkrywać cele do zrealizowania i ich szukać (a zatem niezbędne informacje będziemy otrzymywać podczas dialogów albo szukać na ślepo). Wyboru dokonamy przed rozpoczęciem zabawy i prawdopodobnie będziemy mogli przełączać się między obydwoma trybami w dowolnym momencie.


1, 2, 3, 4 ... 148, 149, 150, 151, 152

© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: