Zakon Assassin's Creed


Wyniki konkursu #24: "tajemniczy przekaz kolektywu Erudito"

11-12-2012, 00:16 Konkursy

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie #24! Zadanie nie było łatwe i wymagało sporo pracy, ale blisko 40 osób odnalazło wszystkie fragmenty obrazka i przesłało swoje zgłoszenia. Po długich i burzliwych obradach jury zdecydowało, że nagrody w postaci Assassin's Creed III na PC trafią do użytkowników:

fragment konkursowej mozaiki
 • Anna Puchalska
 • CoVert
 • Filip Barański
 • krash001
 • Maciej Czembrowski

Gratulujemy! Zwycięskie prace oraz skompletowana układankę znajdziecie w rozsze­rzeniu newsa.

Gratulujemy! Zwycięskie prace oraz skompletowana układankę znajdziecie poniżej:


Układanka

Pierwszym zadaniem w konkursie było zebranie 14 fragmentów grafiki rozrzuconych po Zakonowej galerii, przedstawiającej Stevena Jobsa trzymającego Fragment Edenu:

Steve Jobs i Fragment Edenu

Prace zwycięzców

Anna Puchalska

Jednak miałam rację. Steve Jobs był templariuszem. A może tylko z nimi współpracował. Pomysł Jobsa okazał się genialny. Choi Gee-sung z Samsunga i Bill Gates nie są w stanie się z nim równać. Szczątki zniszczonego Fragmentu Edenu, zmikronizowane i wlutowane w obwody procesorów i układów scalonych. Ipod, Ipad, Iphone i Mac. To by wyjaśniało dlaczego wszyscy zwariowali na punkcie sprzętów tej firmy. Złowroga, elektorniczna iluzja. Pragniesz niezależności, pragniesz życia, pragniesz wolności, pragniesz Ipada! Skoro zaledwie drobinka jest w stanie zmanipulować ludzkie życie pomyślcie tylko do czego zdolny jest cały Fragment Edenu?

I jeszcze ta nazwa! Apple. Rajskie jabłuszko. Cóż za pełna próżności pogarda dla asasynów. Nie silili się nawet na jakikolwiek kamuflaż. Równie dobrze mogli na swoich fabrykach wywiesić banery z napisamy: "To my, templariusze, chodźcie po nas!".

Ostatnia szansa by ludzie zdali sobie wreszcie sprawę z powagi sytuacji. 14 symboli ukrytych w galerii na tej stronie internetowej zrzeszającej ich społeczność. Jeśli będą wśród nich asasyni to dostrzegą nasz tajny przekaz. Przekażemy naszemu agentowi E. zaszyfrowany plik. Reszta w ich rękach.

15. fragment?

Zaraz, zaraz! Co to jest?! Piętnasty symbol? Ten zegar?

Steve Jobs i 15. fragment układanki

Doskonale się pan kamufluje, panie Jobs. Ludzie uczynili z pana legendę. Ale z nami nie pójdzie panu tak łatwo. Wybiła pana godzina.


CoVert

Tu Warren Vidic. Nasze przypuszczenia potwierdziły się. Tak jak sądziliśmy, Steve Jobs jest agentem asasynów, potwierdza to dobitnie zdjęcie, które przesyłam w załączniku. Te mrzonki o dostępności jego techonologii dla każdego naprowadziły nas na trop, ale to jest prawdziwa bomba. On ma Jabłko! Całe to porywanie ludzi było niepotrzebne, ten Fragment znajdował się cały czas pod naszym nosem! Trzeba jak najszybciej wysłać ludzi, żeby odzyskali to, co nam się należy. Zielone światło dla tej operacji, dopuszczam użycie wszelkich możliwych środków. Nie muszę chyba wspominać, że Jobs ma umrzeć? Niech to wygląda naturalnie, żeby nie wzbudzić niczyich podejrzeń.


Filip Barański

Oczywiście, że zrobisz czego chcę, tak Cię stworzyliśmy. Nie możesz ze mnąwalczyć, opór jest bezcelowy, przecież wiesz, że tego CHCESZ, wiesz JAK todostać, to takie proste... Ja Cię pokieruję, zaufaj mi...

- Jak podobała się Państwu prezentacja naszej nowej technologii? Działmarketingu zapewnia, że iPhone 5 sprzeda się wyśmienicie, właśnie dzięki FE#05, najnowszej wersji Układu Sterowania Zainteresowaniem, który montujemyna pokładzie każdego modelu. Nie mogę zdradzać szczegółów technologii, alewiedzcie Państwo - to źródło sukcesów naszej firmy i pokładamy w niej pełnezaufanie od dawna. Można by rzec... od wieków.

~ Steve Jobs


krash001

Praca użytkownika krash001

Maciej Czembrowski

 • Od: Laetitia E.
 • Temat: Wielki Mistrz
 • Data: Oct. 5th, 2011 21:01
 • Do: Warren V.

Doktorze Viddic,

Po długiej chorobie odszedł nasz Wielki Mistrz. Mimo naszych rad nie chciał rozstać się z FE #05 do samego końca. Najprawdopodobniej to właśnie Jabłko było przyczyną raka. Zostało zabezpieczone i będzie trzymane z dala od ludzkich rąk, aż do Wielkiego Dnia.

Proszę jak najszybciej przybyć do bazy głównej. Musimy zaplanować nasze dalsze działania.

Z wyrazami szacunku,
Laetitia E.

 • Od: Alvaro G.
 • Temat: Siri
 • Data: Oct. 9th, 2011 16:27
 • Do: Laetitia E.

Laetitio,

System zbierania informacji SIRI jest już ukończony. Jesteśmy gotowi do wydania nowego modelu iPhone w planowanym terminie.

Niestety, nie udało nam się dopracować chipu przekazującego sygnał FE. Obiekty testowe wystawione zbyt długo na jego działanie popadają w schizofrenie katatoniczną. Będziemy musieli z nim poczekać do następnego modelu.

Pozdrawiam,
Alvaro

 • Od: Warren V.
 • Temat: Obiekt 17
 • Data: Sept. 1st, 2012 04:10
 • Do: Alan R.

Panie Rikkin,

Mamy chłopaka. Powinien zostać do mnie dostarczony w ciągu 15 godzin. Od razu zabieramy się do pracy.

Z poważaniem,
dr Warren Vidic

 • Od: Alan R.
 • Temat: Re: Obiekt 17
 • Data: Sept. 1st, 2012 04:15
 • Do: Warren V.

Nie spieprz tego, Warren.

 • Od: Alan R.
 • Temat:
 • Data: Sept. 8th, 2012 22:03
 • Do: Warren V.

Nie obchodzi mnie jakim cudem Obiekt uciekł z samego serca twojej placówki. Masz go odnaleźć, wpakować z powrotem do Animusa i znaleźć cholerne FE. Na szali jest znacznie więcej niż tylko twoja posada.

Vidic.

 • Od: Alvaro G.
 • Temat: Chipy
 • Data: Sept. 12th, 2012 11:15
 • Do: Laetitia E.

Laetitio,

Chipy są gotowe! Jesteśmy gotowi do wypuszczenia nowego modelu.iPhone 5 będzie wrotami do nowego świata. NASZEGO świata!

Alvaro

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (16)

2. szkoda gadac11-12-2012, 09:16Szkoda, że w opisie konkursu do interpretacji można było użyć około 100 słów. A część wybranych prac posiada ponad 150 a nawet ponad 200. Ewidentne niestosowanie się do zasad konkursu, ale takie prace wygrywają. Zaraz pojawi się tłumaczenie, bo ciekawe bo lepsze, bo coś. Jednak skoro jest pewien limit, to fajna praca powinna się w tym limicie zmieścić
3. rune1011-12-2012, 09:59@up: w regulaminie konkursu nie było ani słowa o limicie wyrazów, następnym razem spróbuj czytać ze zrozumieniem. To zalecenie powstało dlatego, że czytanie i ocena kilkudziesięciu kilkustronicowych tekstów przekracza możliwości czasowe redakcji. Z tego samego powodu coraz rzadziej pojawiają się konkursy, w których zadaniem jest napisanie np. opowiadania. No i jakbyś się przyjrzał to zauważyłbyś, że trzy z pięciu zwycięskich prac zmieściły się w około 100 słowach.
4. szkoda gadac11-12-2012, 10:24Wiem, że będziesz bronić swoich racji. Nie potraficie jasno określić zasad i potem się wymigujecie. Taka prawda
5. rune1011-12-2012, 10:43Wiem, że będziesz bronić swoich racji. Nie potrafisz przeczytać ogłoszenia konkursu ze zrozumieniem i potem szukasz winnych wszędzie poza sobą. Taka prawda.
6. szkoda gadac11-12-2012, 11:01No skoro jasno napisane jest, że około 100 słów to w domyśle raczej nie jest, że mogą być dwa razy dłuższe, że to nie jest konieczne. Ale już kończę, bo i tak nie wygram. Ty będziesz miał rację i już
7. Maciekbpl1011-12-2012, 11:54Po pierwsze w regulaminie nie ma nic o długości... jedynie w opisie konkursu, więc jest to wskazówka, nie wymóg, po drugie 100 słów to wcale nie tak dużo, napisanie nawet 2x więcej nie jest jakimś wielkim zboczeniem, co innego gdyby praca miała 1000 słów, wiem z doświadczenia, że jak masz do sprawdzenia 100 prac mających 1000 słów i 200 mających 100, albo 200 słów to i tak prędzej przeczytasz wszystkie z tego drugiego ;)
8. Cobra111-12-2012, 13:57Mam pytanie czy można jeszcze liczyć na jakiś konkurs w tym roku ?
9. Ufekkk611-12-2012, 16:31Noo prace są naprawdę niesamowite, gratuluje zwycięzcom. To zaszczyt przegrać z twórcami tak kreatywnych prac. Brawo!
Szczególnie spodobała mi się praca Anny Puchalskiej i Macieja Czembrowskiego. Świetne pomysły, gratuluje :)
10. shadokami711-12-2012, 17:20Bardzo dobra robota! Prace genialne... gratuluję zwycięzcom. A co do rzekomych 100 słów -kogo to obchodzi, że ktoś niby przekroczył, ale przekroczył to przynajmniej w zasłużony sposób. Komuś trzeba zaparzyć meliske albo podać Jacka Danielsa. Pozdrawiam i życzę miłej zabawy w AC3...
11. Wega1011-12-2012, 19:15@Cobra: na razie wyczerpały się nam nagrody, zatem prawdopodobnie to już ostatni w tym roku.
12. shadokami711-12-2012, 21:16No moglibyście na 21 grudnia coś fundnąć... A tak poważnie i tak byłe wiele konkursów w tym roku. Zatem w moim imieniu i mam nadzieję(nie lubię tego słowa) reszty ludzików -OGROMNE DZIĘKI.
13. angar45612-12-2012, 12:46Jedyną dobrą pracą była praca MACIEJA CZEMBROWSKIEGO, a praca CONVERTA jest sprzeczna z serią AC. Vidic mówił wyraźnie, że wszystkie wynalazki od powstania żarówki są dziełem Absergo. Nie mówię, że napisałbym lepiej, ale na pewno były lepsze prace
14. rune1012-12-2012, 16:23@up: nic nie jest sprzeczne z grą. W grze nie ma Iphone'ów. Ponadto nick autora to nie "Convert" tylko Covert, a przed kropką i przecinkiem nie stawia się spacji. ;)
15. Żmij812-12-2012, 17:25Modzi - gratulacje pomysłu na obrazek
Anna - gratuluję najlepszej i najciekawszej pracy ;) Zegar miażdży!
16. Gorthak13-12-2012, 11:11@angar45
Nie widziałeś innych prac, ale wiesz, że na pewno były lepsze? To dowaliłeś...

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2018 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
 1. FIFA Polonia
 2. Zakon Assassin's Creed
 3. Marvel Comics
 4. Markolf
 5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza