Zakon Assassin's Creed


Nowa książka z serii Assassins Creed już 24 kwietnia w księgarniach

15-04-2019, 15:26 Książki i komiksy

Assassins Creed Odyseja

„Assassin's Creed: Odyssey” przenosi czytelnika do niesamowicie intrygującego okresu wojen peloponeskich, czyli do starożytnej Grecji. Głównym bohaterem jest misthios, najemniczka, nie asasyn. Jednak wielbiciele przygód zakapturzonych zabójców nie będą zawiedzeni, wręcz przeciwnie!

Kasandra to dzika i nieposkromiona wojowniczka, wychowana wedle spartańskich surowych zasad i przeznaczona do rzeczy wielkich. Jest silna w dwojakim sensie: odznacza się niepospolitym hartem ducha i tężyzną fizyczną. Gdy zostaje skazana na śmierć, odizolowana od rodziny i wygnana, postanawia opuścić Kefalonię, znaleźć sposób na pozbycie się ciążącego na niej długu i odkryć tajemnicę rodzinnej tragedii. Wówczas rozpoczyna się jej prawdziwy bój: misja Kasandry to nie tylko zapierające dech w piersiach walki czy epickie bitwy, ale także trudne wybory moralne, mierzenie się z własną pogmatwaną historią czy uciążliwym statusem społecznym w podzielonej klasowo starożytnej Grecji. Odyseja misthios dobiera jej niepewnych sojuszników i przez gęstą sieć spisku prowadzi za linię wroga, a Kasandra – mimo licznych przeciwności – pozostaje niewzruszona. Ma przecież ze sobą niezastąpiony oręż: ostrą włócznię Leonidasa.

Co warte podkreślenia, cała ta historia jest świetnie napisana. Gordon Doherty, szkocki pisarz fikcji historycznej przybliża, wręcz namacalnie, Helladę dzięki znajomości specyfiki ówczesnej polityki i wojen. Wszystko to okraszone jest bardzo plastycznymi opisami starć:czy to Kasandry z pojawiającymi się nieustannie na jej drodze antagonistami, czy – na szerszym planie – Sparty z Atenami. Postaci wykreowane poprzez zręczne i żonglujące emocjami ręce Doherty'ego są wręcz żywe. Wraz z nimi śmiejemy się i napinamy przed bitwą.

„Assassin's Creed. Odyseja” z pewnością zachwyci fanów cyklu swym przebogatym powieściowym światem. Co więcej, to wspaniała lektura także w oderwaniu od gry. Książka zabiera bowiem czytelnika w podróż po niezwykłej Helladzie. Dla wszystkich zafascynowanych klasyczną Grecją, spartańskim wychowaniem, paideią i jednymi z bardziej ekscytujących wojen w dziejach starożytnej Europy.

Zamów w przedsprzedaży!

Empik

Świat Książki

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (3)

1. Asasyn97616-04-2019, 02:57Z racji na brak czasu, jeszcze Odysei nie przeszedłem, mimo, że edycja ultimate już dawno kupiona. Ale od momentu zapowiedzi zastanawiałem się kogo wybrać. Teraz już wiem. Na pierwsze podejście - Alexios ( łatwo się utożsamić i zrobię takiego stereotypowego "Achillesa"). Na drugie - Kassandra ( będę już znał fabułę więc książka nie będzie stanowić spojlera, a jednocześnie ta postać nabierze więcej "życia") Ufff… To był trudny wybór!
2. Wyklęty816-04-2019, 21:06Nie wiem, kiedy nabędę tę pozycję, ale brakuje mi Oliviera Bowdena jako Autora książek z serii Assassin's Creed
3. DeadExit1027-06-2019, 13:31@Wyklęty: Jestem już w 2/3 powieści i ogólne odczucia jako adaptacja fabuły gry są nieco lepsze niż w porównaniu do Renesansu, czy Bractwa. W moim odczuciu Doherty ma nieco mniej pompatyczny styl pisania, przez co powieść czyta się znacznie przyjemniej i po prostu szybko, pomimo swoich 340 stron.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: