Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed: Movie / Heresy / Conspirations

11-11-2016, 15:57 Inne

Nowelizacja filmu

Filmowy Assassin's Creed doczeka się adaptacji.

Ubisoft potwierdził, że wraz z premierą filmu Assassin's Creed debiutującego na wielkich ekranach 21 grudnia 2016 roku do księgarni trafi powieść, będąca adaptacją filmowej historii Calluma Lyncha. Autorką książki będzie Christie Golden, która od wielu lat bierze czynny udział w rozwoju asasyńskiego uniwersum.


Assassin's Creed: Heresy

Watro przypomnieć, że 15 listopada 2016 na rynku ukarze się inna powieść Golden, zatytułowana Assassin's Creed: Heresy. Fabuła ma się skupiać na członku Zakonu Templariszy - Simonie Hathaway'u.

Simon Hathaway, członek Wewnętrznego Kręgu Templariuszy, musi zachować zimną krew i przygotować się do sprawowania nowego stanowiska, jako szef Abstergo do spraw Wydziału Badań Historycznych.

Simon jest zaciekawiony i zafascynowany myślą o doświadczeniu historii z pierwszej ręki, za pośrednictwem swojego przodka - Gabriela Laxarta, który walczył u boku legendarnej Joanny d'Arc.

Kiedy Simon wchodzi do nowo zaprojektowanego Animusa, odkrywa że nie był przygotowany na to, czego doświadczył: Jak głęboko sięga konflikt pomiędzy Templariuszami i Asasynami. Co Gabriel zrobi dla kobiety, którą kocha.

Jak niebezpieczna okaże się prawda; Kto jest heretykiem, a kto jest prawdziwym wyznawcą.


Trailer Assassin's Creed: Conspirations

Kolejny komiks od francuskiego wydawcy - Les Deux Royaumes otrzymał swój własny trailer. Pierwszy z dwóch tomów Conspirations - o podtytule Die Glocke - otwiera 2 Cykl komiksów w uniwersum Assassin's Creed. Akcja będzie osadzona w Londynie podczas II Wojny Światowej. Obecnie nie wiadomo nic o kanoniczności tego komiksu. Poprzednie nowele składające się na Cykl 1 (Desmond, Aquilus, Accipiter, Hawk, El Cakr, Leila) nie były w pełni kanoniczne i tylko wydarzenia z przeszłości wpisane są w uniwersum asasynów.

Nowa era - Nowa przygoda - Nowy Asasyn. Europa, II Wojna Światowa. Podczas trwającego wyścigu zbrojeń dotyczącego broni atomowej; Asasyn, Eddie Gorm infiltruje oddziały Templariuszy, by udaremnić ich plan stworzenia niszczycielskiej broni.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (17)

3. DeadExit1011-11-2016, 20:43@DarthDestruktor: Pod tym względem mamy nie najgorzej, bo Wega zajmuje się książkami xP
4. PL-A1012-11-2016, 01:30@DarthDestruktor: @DeadExit: Współczuję wam. Nawet wtedy kiedy trwa rok podobno bez Assassin's Creed, to jest tak naprawdę go więcej niż zwykle co znaczy, że wy macie o wiele więcej do pisania ;)
5. Malina_on512-11-2016, 01:49Mnie się pomysł podoba. Zawsze można po swojemu sobie wyobrazić, choć wiadomo, że po obejrzeniu filmu będzie już inaczej. Ale zawsze to książka. Właśnie jestem w trakcie Last Descendants. Martwi mnie jednak, co będzie z Heresy... Już komiksy z pierwszej serii nie pojawiły się do końca. W kolekcji mam Desmond, Aquilus, Accipiter, a części Hawk, El Cakr, Leila niestety już nie. Czy ktoś wie, jak wyglądają sprawy z innymi publikacjami? Są po polsku, gdzie je dostać? Komiksy o Nikolai'u Orelovie ściągałem z internetu: jedno z fanowskim tłumaczeniem na polski, a drugie po angielsku. Szkoda, że nie wszystko trafia na polski rynek. A przynajmniej nie jest dostępne ot tak, jak książki Bowdena czy teraz powieść Kirby'ego...
6. DeadExit1012-11-2016, 09:47@Malina_on: Po polsku nie wyszło nic po za trylogią Anhk. Ale są sklepy z komiksami, które sprowadzają z zza granicy wszelkiego rodzaju komiksy. Angielski w tych publikacjach nie jest na tak wysokim poziomie, żeby nie dało się ich czytać bez perfekcyjnej znajomości tego języka. A jeśli chodzi o kupowanie komiksów, to są 2 główne 'szkoły': ludzie, którzy kupują wydania zbiorcze w postaci voluminów oraz ci, którzy wolą być na bieżąco z historią i co miesiąc kupują poszczególne zeszyty, nie czekając na zbiorcze wydanie całego story arcu. Ja akurat należę do tej drugiej grupy i tak zaopatrzyłem się na przestrzeni niecałych 2 lat w całą komiksologię uniwersum i teraz przychodzą mi tylko na bieżąco kolejne issue z poszczególnych asasyńskich serii. Zresztą już szykuję na temat komiksologi mały artykuł :)
7. Gordon812-11-2016, 10:40@Malina_on: Myślę że o Heresy nie ma co się martwic. Dopóki Insignis jest zainteresowane to książki będą wychodzić tyle że z opóźnieniem. Komiksów nie ma po prostu kto wydawać i jeśli nie zainteresuje się tym np. Egmont który kojarzony jest z tą branżą to nic się nie zmieni. Poprzedniemu wydawcy widać się to nie opłacało skoro zrezygnowali. Szkoda że tłumaczyli tylko tą niekanoniczną serię zamiast tej od Ubiworkshop.
Co do newsa to mogliby sobie darować wpychanie wszędzie tej muzyki z dwójki bo do II wojny światowej to pasuje jak pięść do oka
8. DeadExit1012-11-2016, 12:24@Gordon: Z tą kanonicznością we francuskim cyklu jest ciekawa sprawa, bo wydarzenia we współczesności nie są kanoniczne, ale te w przeszłości już tak XD Jakoś zawsze mnie to śmieszyło. Ale podobno komiksy z Cyklu 2 mają być w pełni kanoniczne już. Czas pokaże. Na razie wstrzymuję się z kupnem Conpirations do czasu, aż Titan nie wyda ich po angielsku.
9. Gordon812-11-2016, 16:24@DeadExit: Ta, to jest bez sensu z tą kanonicznością. To francuskie wydawnictwo zrobiło sobie coś na bazie AC, jakby swoja wersje wydarzeń a Ubi przyjęło sobie część historii tylko po to żeby rozszerzyć kanon. Teraz z kolei nie wiem po co te komiksy skoro Titan prowadzi uniwersum AC.
10. DeadExit1012-11-2016, 16:51@Gordon: Już chyba w zeszłym roku LDR podpisało umowę z Ubi, że wydadzą ten komiks i było za późno o zerwaniu umowy (po za tym to jednak Francuzi, a Ubi swoich będzie wspierać :P). Chyba nikt nie przypuszczał, że marka w rękach Titana będzie tak bardzo dochodowa. Ba, obecnie wydają 4 różne serie sygnowane marką AC XD
11. Gordon812-11-2016, 17:27@DeadExit: Ok, o tym, że podpisali umowę rok temu nie wiedziałem. Myślałem, że prawa do marki ma teraz tylko Titan ale jak podpisali wcześniej umowę to rzeczywiście byłoby głupio kazać im teraz się walić. :) No widzę, że Asasyn teraz kontratakuje. Po zastoju i chłodno przyjętym Unity w końcu dali przerwę grze, a po tym jak komiksy od Titana okazały się strzałem w dziesiątkę inwestują w książki. Myślę, że wydawanie książek, które są odrębnymi historiami (nie tylko przy premierze gry), podział na normalne i młodzieżowe i odejście od jednego autora (po przeczytaniu Mrocznego Ucznia od Golden o Heresy jestem spokojny) może przywrócić serii dawny blask. Oby tylko jeszcze ta przerwa sprawiła, że dostaniemy porządną grę z dobrą fabułą, bez bugów i Assassin is back
12. DeadExit1012-11-2016, 18:48@Gordon: No dokładnie.Szczególnie liczę na to, że w "Heresy" Golden fajnie rozwinie uniwersum, tak jak zrobiła to w świetnej i nieco zapomnianej książce o jakże chwytliwym tytule: "Abstergo Entertainment: Employee Handbook". Szczególnie, że właśnie ten tytuł był głównym nośnikiem fabuły współczesnej w 2014 roku. W końcu tylko tam można było się dowiedzieć, że w Unity gramy jako Robert Fraser,a nie randomowy użytkownik Helixa. Liczę na to, że Insignis właśnie ten tytuł weźmie na warsztat jako następny :)
13. Gordon812-11-2016, 18:53@DeadExit: Może być różnie. Mogą najpierw chcieć wydać nowelizacje filmu, żeby jej nie wydawać rok po premierze filmu, bo to by było bez sensu. Jak jesteśmy w temacie książek, to znalazłem okładkę drugiej części Last Descendants. To ona: https://www.fantasticfiction.com/k/matthew-kirby/tomb-of-the-khan.htm
14. Malina_on512-11-2016, 21:20@DeadExit: Czekam w takim razie z niecierpliwością. Jak nie będzie innego wyjścia, to wezmę po angielsku, bo rozumiem go bardzo dobrze. Po prostu szanuję swój język i wolałbym całą kolekcję mieć w jednym "dialekcie" :D Za wszelkie podpowiedzi, skąd wziąć brakujące ogniwa będę bardzo wdzięczny.
15. DeadExit1012-11-2016, 22:18@Malina_on: Napisz do mnie na maila, to ci powiem gdzie można zamówić te komiksy :)
16. Hanzo97614-11-2016, 08:14No,ciekawym,jak im to wyjdzie,bo taniej klepanki nie cierpię :-P
17. spawn229917-11-2016, 23:40Film i książka mnie interesują (działka Shino mojej), ale ASSASSIN'S CREED: CONSPIRATIONS przykuł moje oko (Ubi tak powinno wyglądać dlc a nie jakiś shit z Kubą Rozpruwaczem), na plus wychodzi to że nie będzie gry toczącej się podczas IIWW (chyba, yey :3)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: