Zakon Assassin's Creed


34 ciekawostki o filmie Assassin's Creed

12-05-2016, 16:57 Inne

Uwaga - poniższy tekst zawiera mnóstwo spoilerów!

Redakcja Collider miała okazję zjawić się na planie filmowym Assassin's Creed. Oto, czego się dowiedzieli:

 • Wydarzenia w przeszłości toczą się w 1491 roku w Hiszpanii, gdzie główny bohater poszukuje niezwykłego Artefaktu.
 • Siedziba Abstergo mieści się w starym kościele w Hiszpanii - w ten sposób jest widoczna, ale wkomponowana w stary kościół.
 • Callum Lynch (główny bohater w teraźniejszości) został skazany na śmierć za morderstwo, ale jego egzekucja została sfingowana - wywieziono go do Hiszpanii.
 • W Abstergo badani są jeszcze inni "pacjenci" - przodkowie najważniejszych z nich żyli w czasach przedstawianych w grach Assassin's Creed.
 • Przez cały film Callum odbywa więcej niż dwie sesje w Animusie.
 • Marion Cotillard zagra Sofię Rikken, zarządzającą więzieniem Abstergo. Jej celem jest zbadanie przyczyn przemocy i stworzenie sposobu na wyeliminowanie przemocy ze społeczeństwa. Jeremy Irons zagra jej ojca, szefa Abstergo, który może (lecz nie musi) kierować się bardziej złowieszczymi motywami.
 • Callum postrzega Rikken jako Naczelnika placówki Abstergo.
 • Siedziba Abstergo została zbudowana w taki sposób, by jak najwięcej rzeczy było ze sobą połączonych - od korytarzy i cel więźniów po teren rekreacyjny, by filmowiec - Adam Arkapaw - mógł nagrywać długie ujęcia bez konieczności cięć.
 • W filmie pokazano hiszpańską inkwizycję.
 • Fassbender to jedyny aktor, który występuje w sekwencjach w teraźniejszości i w przeszłości.
 • Około 65% akcji toczy się w teraźniejszości, 35% - w przeszłości.
 • Przodek postaci, którą gra Michael K. Williams nawiązuje do voodoo i oszustw, przodek Matiasa Vareli to Yusef, asasyn z Bliskiego Wschodu.
 • Niektórzy bohaterowie z czasów współczesnych posiadają niezwykłe moce i umiejętności.
 • Efekt krwawienia w filmie został pokazany w następujący sposób: Callum widzi swego przodka, który uczy go walczyć. Ważną rolę w filmie odgrywa też Orli Wzrok.
 • Sceny nagrywane na Malcie wymagały udziału około 900 statystów w XV-wiecznych strojach.
 • Animus został przeprojektowany, by zapewnić aktorom większe możliwości interakcji, Ubisoftowi spodobał się projekt i zamierza go wykorzystać w przyszłej grze.
 • W ujęciach z parkourem Michaela Fassbendera zastąpił Brytyjczyk, Damien Walters.
 • W filmie nie pojawi się skok wiary do stogu z sianem.
 • Na potrzeby filmu stworzono 3000 rekwizytów - broni. Najtrudniej było zrobić działające, a jednocześnie eleganckie ukryte ostrza.
 • Broń w filmie została potraktowana jak Easter Eggi - zobaczymy broń wzorowaną na tej, którą widzieliśmy w grach.
 • Łuk Connora Kenwaya z Assassin's Creed III pojawi się w filmie.
 • Osoby odpowiedzialne za stworzenie broni na potrzeby filmu wzorowały się na księdze zawierającej opisy i zdjęcia wszystkich broni w grach.
 • Mimo, że podczas prac nad filmem Assassin's Creed Syndicate nie było jeszcze dostępne, reżyser Justin Kurzel chciał wykorzystać broń z tej gry.
 • Ubisoft nie określił, jakie bronie chce wykorzystać w grze, ale poprosił o zachowanie niektórych broni po zakończeniu prac nad filmem.
 • Stworzenie kostiumów zajęło 2-3 miesiące. Wszystkie zostały uszyte ręcznie. Istnieje 8 wersji każdego kostiumu.
 • Najtrudniejszym kostiumem do zrobienia był strój Aguilara, który musiał zostać zaprojektowany jako pierwszy, by określić wizerunek tego asasyna.
 • Kolorystyka sekwencji z XV wieku jest inna (bardziej ziemista) niż kolorystyka ujęć z czasów współczesnych (odzwierciedla sterylne warunki).
 • Projektanci kostiumów musieli skonstruować kaptur, którego dzióbek zachowałby swój kształt, kiedy aktorzy się poruszają, co okazało się trudniejsze niż się wydaje. Potrzeba było około 20-30 wersji kaptura, który wyglądałby jak w grze i zachowywał swój kształt.
 • Fassbender bardzo chciał zagrać w filmie fantasy nawiązującym do nauki, a idea walki między Asasynami a Templariuszami bardzo go zaintrygowała.
 • Fassbender porównuje motywy z Assassin's Creed do motywów ze Star Wars, do ciemnej i jasnej strony mocy.
 • Nagrywanie zdjęć zajęło 80 dni.
 • W filmie położono spory nacisk na efekty, takie jak ujęcia aktorów naprawdę skaczących z 30 metrów.
 • Film Kurzela nie miał traktować o superbohaterze - chciał pokazać, jak to jest być człowiekiem, prezentując różne wyczyny kaskaderskie.
 • Produkcja filmu ma być zakończona do 15 listopada.
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (35)

21. Hanzo97616-05-2016, 10:59No,bynajmniej wiadomo w pigule,co nas czeka.Oby nie spartaczyli!
22. DarthDestruktor1016-05-2016, 11:51@Hanzo97: *przynajmniej
23. Raszi617-05-2016, 17:38i już zawód.. czy tylko ja chciałem aby większość była w czasach przeszłych ? chociażby 70:30 ?
24. suchy717-05-2016, 21:39@Raszi: tak
25. Wyklęty817-05-2016, 23:08@suchy: @Raszi: Mam tylko nadzieję, że będzie to nie jeden film z tym bohaterem i w kolejnym filmie będzie już więcej przeszłości :D
26. suchy718-05-2016, 00:20@Wyklęty: Zobaczymy jak to się rozwinie. Jeszcze nawet nie wyszła pierwsza część :P. A według mnie to logiczne, że teraźniejszość góruje. To ma być film z AC gdzie głównym wątkiem mimo, że najkrótszym jest teraźniejszość. Jest to pierwszy film i muszą to jakoś wprowadzić, żeby to miało ręce i nogi, a nie dostać sam film historyczny z asasynami, którzy bez wątku teraźniejszości byli by wklejeni troszku na siłę. Widać, że do czegoś go szkolą i pewnie będzie miał wybór, po której stronie chce być, a co za tym idzie będzie musiał poznać obie strony konfliktu.
Cieszy mnie, że chcą wykorzystać ten model animusa w grze, bo to prawdopodobnie będzie oznaczać, że dadzą nam protagonistę w teraźniejszości :D
27. Sava108-06-2016, 22:37Na początku trochę zawiodłam się tym jak ma wyglądać film. Sam fakt, że duża ilość akcji dzieje się w teraźniejszości pozostawi raczej duży niedosyt, chyba, że będzie to na tyle mało raziło i zostanie tak skonstruowane, że "znawcy tematu" tego nie wyczują.
Jednak jedno mnie zastanawia. W 1491 roku, Ezio już jest Asasynem, toczy się wtedy fabuła AC II. Może wplotą gdzieś jakiś fragment o nim? Złudna nadzieja, ale ucieszyłabym się. :)
28. malgosia713809-07-2016, 00:43Jak kilku moich przedmówców ja również uważam,że 35% w przeszłości to jednak za mało.@DarthDestruktor: masz rację główne części AC czyli 9 i basta,bo jak mi się obiło o uszy to w pierwotnym założeniu ta seria miała wyjść na ps (no chyba,że coś pokręciłam).@Sava: też bym chciała zobaczyć Ezia,ale obawiam się,że nie ma na to zbyt wielkiej szansy. W każdym razie film zapowiada się zajebiaszczo. Jeśli nic nie spaszczą to może się okazać,że będą kolejne części, tylko niech zrobią to z rozwagą bez zbytniego pośpiechu bo to nie służy seri AC.
29. DeadExit1009-07-2016, 07:48@malgosia713: Z tego co pisali, to 2 część już jest zaplanowana.
30. malgosia713810-07-2016, 00:53@DeadExit: Plany to jedno, a efekt końcowy to dwa i oczywiście podkład muzyczny to trzy, tyle,że na końcu może się okazać,że razem to wychodzi minus siedem, ale nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość. W tym momencie interesuje mnie film o którym jest mowa, bo jeśli go spaszczą (a niestety jest taka szansa),to plany spalą na panewce zanim zostaną wprowadzone w życie. Muszą to zrobić tak aby pszyciągnąć nowego widza i nie stracić fanów tej serii,chciałabym przypomnieć,że ostatnio trochę hm... jakby nie do końca wiedzieli co z tym zrobić.
31. DeadExit1010-07-2016, 01:16@malgosia713: Dlatego ciesze się, że tak dużo czasu ekranowego dostanie wątek współczesny. Może w końcu od AC III dostaniemy jakąś fajną historię współczesną, która będzie miała jakieś większe znaczenie. Oczywiście jestem świadom, że większość z tego to będzie czysta ekspozycja, ale dzięki takiemu zabiegowi, w (być może) przyszłych filmach z serii będą mogli skupić się na przeszłości. No chyba, że Ubi chce z Pana Lyncha zrobić Desmonda 2.0, które widzowie polubią i będą mu kibicować. W takim wypadku niech od razu biorą moją kasę za bilet do kina. Oczywiście nie ma co się napalać na nie wiadomo jak wiekopomne dzieło. Egranizacje nigdy nie stały i przez długi czas nie będą stały na wysokim poziomie. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki, że Pan Kurzel zdziała cuda i dostaniemy film przynajmniej na poziomi jego zeszłorocznego Makbeta.
32. malgosia713810-07-2016, 18:25@DeadExit: Akurat AC III nie pszypadł mi specjalnie do gustu, o wiele lepszy był ROGUE, pomimo tego, że grało się templariuszem, ale to oczywiście moje zdanie. A wracając do filmu to mam nadzieję,że masz rację co do następnych filmów i powrotu do przeszłości (jakoś ta seria bardziej mi pasuje dawnych czasów). A co do Desmonda 2.0 umiejscowionego w naszych czasach to miejmy nadzieję,że nie zapomną iż jest to seria AC a nie film z cyklu SF. Z kolei Pan Kurzel też cudów nie zdziała sam jeśli fabuła zawiedzie. Koniec końców, jak na razie pozostaje nam czekanie kolejne zwiastuny uchylające rąbek tajemnicy, i snucie domysłów.
33. DarthDestruktor1010-07-2016, 19:10@malgosia713: Uhh...ale Assassin's Creed to jest Science-Fiction...
34. malgosia713806-08-2016, 18:32@DarthDestruktor: Zdaję sobię sprawę, że seria AC jest zmyślona, ja miałam raczej na myśli dosłownie SF. Obrazując ; np. to co zrobili z Call of Duty, na początku serii grało się fajnie, a teraz to jest kosmos, dosłownie (jak dla mnie porażka).
35. Connor71128-09-2016, 16:12Fajne ciekawostki i przydatne

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: