Zakon Assassin's Creed


Ubisoft komentuje zabezpieczenia AC II

20-02-2010, 17:46 Nowina o grze

Ubisoft postanowił skomentować ostatnie doniesienia o bardzo restrykcyjnym zabezpieczeniu pecetowej wersji Assassin's Creed II. Zrobił to bardzo... nietypowymi słowami. Po ich przeczytaniu na mojej twarzy pojawił się uśmiech... Zresztą, sami to przeczytajcie:
"Ludzie, którzy to zaprojektowali, wierzą w to. Czy myślimy, że to właśnie ten system, który Bóg zesłał na Ziemię i który nigdy nie zostanie przez nikogo złamany? Nie możemy tego zagwarantować, ale w to wierzymy."

Dodatkowo pojawiła się petycja do Ubisoftu w sprawie usunięcia owych zabezpieczeń AC II. Zachęcamy do jej podpisania. Można to zrobić pod tym adresem.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (22)

8. CristoVDuża waga gry? GTA IV waży 14GB i jakoś nie widać efektów. Z resztą od czego są full-rip'y itp.
9. PsycholWielu uczciwych ludzi, którzy zamierzali kupić Assassina a nie mają dostępu do internetu, dostaje mocnego kopa w dupe od Ubisoftu a hakerzy złamią zabezpieczenia w góra 2 tyg.
10. Staniszyn1458 Signatures Total na takim Ubisofcie moze to nie zrobic wrazenia
11. poza sieciąco?jeżeli to jest to o czym myślę, to powinienem cofnąć zamówienie...nie mam warunków na połączenie z internetem a oszustów typu iPlus nie będę wspierał...szkoda...miałem nadzieję, że sobie pogram...Z drugiej strony Us sami wbijają sobie gwóźdź do trumny, bo podają kolejny powód do piractwa.Trzymam kciuki ;)
12. SamozuoGwóźdź do trumny? W końcu zaczną wydawać gry tylko na konsole ;/
13. KarolTa cała wasza śmieszna petycja nic nie da.. Zastanówcie się po co wprowadzają to zabezpieczenie. Myślę, że bardziej w celach eksperymentowych, chcą bowiem sprawdzić na ile to będzie skuteczne, i jeżeli będzie mógłby być to przełomowy krok milowy. Co do samego cracka, gwarantuje wam żaden owy crack ani patche nie powstaną, hakerzy musieli by posiadać dostęp do kodu źródłowego, ponieważ pewnie tam będzie wkodowane zabezpieczenie i to nie konkretnie w jednym pliku tylko w całym silniku gry. Jedyna sensowna metoda to stworzenie wirtualnej karty sieciowej i fake-internetu, który odpowiednio odpowiadał by na pakiety wysyłane do Ubisoftu, choć nie mam pojęcia czy jest to do zrobienia i czy szybko mogło by to powstać.. Jeżeli chodzi o super uniwersalne zabezpieczenie, prawdopodobnie kiedyś wyjdzie, ale niestety jeszcze nie teraz. Musieli by bardziej pomyśleć o zintegrowanym z zabezpieczeniami systemem operacyjnym / sprzętem itp. Wasz podstawowy błąd w komentarzach to przecenianie możliwości crackerów / hakerów. Pamiętajcie, że to tylko ludzie i korzystają oni z ograniczonych narzędzi, są zdolni do wielu, ale nie do wszystkiego i możliwe, że kiedyś wyjdzie zabezpieczenie, którego ci hakerzy nie zdołają złamać. Bardzo możliwe, że EA dąży do sprawdzenia danego zabezpieczenia pod tym względem: "a co teraz zrobią crackerzy, jak to zcrackują", na podstawie tych informacji będą mogli przygotować jeszcze lepsze zabezpieczenie i tak aż do momentu kiedy będzie ono nie do obejścia (bynajmniej nie do obejścia przez standardowego gracza, tylko co najwyżej poprzez zaawansowane operacje, które były by czarną magią dla przeciętnych ludzi).
14. MaciekbplW wielu rzeczach masz rację, ale nie we wszystkich, podobne zabezpieczenie było w DoWII, wszyscy myśleli, że jest ono nie do obejścia, a piracka gra pojawiła się tydzień po wydaniu oryginału. Obeszli to tak, że nie potrzebowało cracka, nie wiem jak to zrobili, ale uważam, że to zbrodnia na tak dobrej grze.
15. PvT.VladmirŻal mi tych którzy uważają, że konsola jest wszechmocna, myślicie, że nie da się zhackować gier na Xboxa czy PS ?
16. SamozuoA czy ktoś pisał, że się nie da? Gorzej będzie, jeśli w ten sposób PC-towcy zostaną zmuszeni do kupna konsoli.
17. PvT.VladmirNikt tak nie pisał, ale to nie możliwe, żeby gry były wydawane tylko na konsole albo, żeby PC-towcy którzy mają komputer głównie do użytku domowego mieli czas wolny który chcieliby wykorzystać na granie specjalnie kupowali konsole do tego celu.
18. ZibiKarol, Ty chyba pojęcia o programowaniu nie masz... A wiesz co to jest debugger i reverse engineering? Im bardziej zabezpieczona gra tym większy prestiż jak się ją złamie. Minie tydzień od premiery a gra będzie złamana... a może nawet tylko 2-3 dni... Znasz grę Cities XL? Też miała być nie do złamania bo jest przez internet i co? I jest złamana...
19. Hitmen898@Zibi mylisz się gra cities xl nie została złamana jak to ty ujołeś ! Gra została wydana w październiku z tego co pamiętam i do tego czasu nie ma do niej cracka... Ale to tylko dlatego że w cities xl można grać w multiplayer i dlatego tak długo ludzie czekają, a co do Assassin's Creed 2 nie ma w nim MP bo on tylko ma się łączyć z serwerem i tyle...
20. AmerDrogi Karolu! Mogę się z tobą założyć, że niecały tydzień po wydaniu gry pojawi się fix który złamie zabezpieczenia. Poza Siecią: Trzymam kciuki razem z tobą, ale za złamanie zabezpieczeń. Gdy to nastąpi, natychmiast ściągam tego fixa ;)
21. rimdalV.TvPNie przeceniajcie hackerów
22. KtośTak... a na następny dzień masz zresetowanego kompa :).

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: