Zakon Assassin's Creed


Komentarze: Renesans, XV – XVII wiek

1. DarthDestruktor1027-09-2015, 09:41Świetne, najbardziej podobają mi się cztery ostatnie wpisy.
2. Nortalf703-10-2015, 20:58Chociaż papier po raz pierwszy pojawił się w Chinach, to prasa drukarska powstała w EuropieNiestety nie jest to prawda. Prasa drukarska również została wymyslona w Chinach. W Europie wymyslono ruchome czcionki do tej prasy, a przynajmiej tak mi się do tej pory wydawało, bo sprawdzając czy faktycznie mam racje natknąłem sie również na informacje, że i owe w Chinach znane były już od 1041 roku.
Wyjaśnię jeszcze jedną kwestię- druk ksylograficzny polegał na tym, że szablon każdej strony tworzono w jednym kawałku, a następnie odbijano całe strony. Ruchome czcionki to zbiór liter na osobnych płytkach które można dowolnie ustawiać i zmieniać wedle potrzeb. Przeczytałem tylko fragmenty ale chyba będę musiał sprawdzić całość. Czy to pochodzi ze strony Ubisoftu?
3. DeadExit1003-10-2015, 23:51@Nortalf: Całe Initiates było prowadzone przez Ubi do roku 2014. Ma ono na celu poszerzyć uniwersum AC i sprawić po prostu fanom radochę. W dużej mierze odpowiadało ono za fałułę we współczesności od 2012 roku :) Pamiętajmy też, że nie każdy fakt historyczny pokrywa się idealnie z tym co wydarzyło się na prawdę, bo wiele wpisów odnosi się tak na prawdę do walki Asasynów i Templariuszy.
4. Nortalf704-10-2015, 10:13@DeadExit: Ja oczywiście wiem, że to jest świat Assassynów i Templariuszy. I rozumiem, że niektóre fakty są zmienione w celu ukazania ich walki itp. Ale to chyba nie jest sytuacja tego typu, bo czemu miałoby to służyć. Ktoś po prostu pojechał obiegowymi opiniami, bo faktem jest, że nawet w szkołach tak uczą. I to właśnie jest jeden z powodów dla których nie chcę Assasssyna poza naszym kręgiem kulturowym. My po prostu się na tym nie znamy.
A gdyby to było celowe (w co wątpię) to uważam, że jest to jeszcze gorzej. Zamiast odkłamywać historię, pokazać ludziom ciekawostkę i udowodnić, że uczono ich błędnie, oni powielają zafałszowaną wersję. Myślę, że to pomyłka, bo wdeług mnie wykożystaliby ten fakt. Zawsze fajniej się czegoś nowego dowiedzieć, prawda?
Muszę sprawdzić czy oryginał się da skomentować. I żeby nie tylko krytykować, doceniam pracę włożoną w tłumaczenie, dobra robota.
5. DeadExit1004-10-2015, 11:02Hehe. Dzięki za uznanie :) Jakby nie patrzeć przekładam Initiates na nasz rodzimy język juz od 3 lat. Oczywiście sprawia mi to wielką frajdę bo sam pogłębiam swoją wiedzę na temat naszego ulubionego uniwersum, ale to nic w porównaniu z tym uczuciem jak widzisz że ludzie doceniają twoja pracę. A co do niektórych faktów historycznych to sam zauważyłem że wiele z nich jest bardzo generalizowanych i uogólnianych. No ale trzeba niestety przyjąć do świadomości że nie każdemu chce sie pogrzebać w historii i faktycznie zweryfikować wiedzę serwowaną nam przez twórców AC.
A jeśli byś chciał skomentować te wpisy na jakiejś stronie Ubi to nawet nie ma jak, bo oficjalnie Baza Danych Initiates juz nie istnieje, a sama strona zmieniła swoje powrotne przeznaczenie. Fajnie, że przynajmniej wytłumaczyli zamknięcie starego Initiates fabularnie. Bo jakby nie było to ta strona od 2012 roku odpowiadała za fabule we współczesności, co bardzo dobrze jej wychodziło swoją drogą.
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: