Zakon Assassin's Creed


Newsy w kategorii „Książki i komiksy”

Kolejny fragment Assassin's Creed: Renesans

Dodany 27-09-2010, 13:37 przez: Lambert, komentarzy: 6

Dzięki uprzejmości polskiego wydawcy książki Assassin's Creed: Renesans zamieszczamy na naszej stronie kolejny fragment tej powieści. Tym razem nosi on tytuł "Wyścig po florenckich dachach" i jak sama nazwa wskazuje opisuje wyścig Ezio i Federico, który ma miejsce w początkowych fragmentach gry, zaraz po wizycie braci Auditore u medyka w celu wyleczenia ran, jakie odnieśli w walce z Vierim de Pazzi.

Zapraszamy do czytania!


Fragmenty książki Assassin's Creed: Renesans

Dodany 20-09-2010, 17:00 przez: Wega, komentarzy: 14

Od dziś na naszej stronie można przeczytać fragment książki Olivera Bowdena "Assassin's Creed: Renesans". Zapraszam do lektury.

Kolejne fragmenty już wkrótce.


Nowy asasyn - Nikolai Orelov

Dodany 19-07-2010, 19:32 przez: Wega, komentarzy: 20

UPromo Asasynbisoft ogłosił 15 lipca wydanie komiksu Assassin's Creed. Z trailera niewiele można się było domyślić, poza tym, że akcja ma dziać się w Rosji i dotyczyć katastrofy Tunguskiej. Komiks tworzą Karl Kerschl i Cameron Stewart. Więcej informacji miało pojawić się podczas Comic Con Panel, ale Newsarama porozmawiało z twórcami komiksu opartego na grze.Dlaczego wybrano nowego przodka, a nie Ezio czy Altaira? Twórcy podkreślali, że zdają sobie sprawę z piętna, jakie ciąży na opowieściach w większości komiksów opartych na grach, dlatego zdecydowali się na nową postać.

Później Cameron Stewart przedstawił nowego asasyna: jest to Rosjanin, Nikolai Orelov. Poznamy trzy etapy z jego życia w trzyczęściowej serii, kiedy Orelov jest początkującym asasynem, kiedy jest u szczytu swojej kariery, i w końcu - starym wyjadaczem. Żyje on w czasach rewolucji, czasach upadku Cara w XX wieku, kiedy to w Rosji zachodziły dramatyczne zmiany, na które asasyni mogli mieć większy wpływ, niż się nam wydaje. Projekt postaci powstał po zwiedzeniu kilku muzeów, w tym jednego w Petersburgu i przestudiowaniu książek. Nad zgodnością z kanonem gry będzie czuwał Daniel Cross.


Komiks Assassin's Creed w Rosji

Dodany 16-07-2010, 15:14 przez: Wega, komentarzy: 38

Wassassin's creed 2011 roku nie będzie kolejnej części gry, ale Ubisoft nie pozwoli nam zapomnieć o asasynach. Nowy projekt - komiks - ma przedstawiać historię katastrofy tunguskiej. W teaserze widzimy sowiecką ekspedycję, przebijają się rosyjskie akcenty, a dodatkowo twórcy projektu niedawno odwiedzili Petersburg. Logo również nie zostawia żadnych wątpliwości.

Assassin's Creed w Rosji, mini-komiks, wykonany przez Camerona Stewarta i Karla Kerschla, nominowany do nagród Eisner and Shuster Award, ma mieć premierę już tej jesieni. Dalsze informacje zostaną podane 22 lipca podczas Comic Con Panel.


Asasyni z Alamutu

Dodany 21-06-2010, 21:09 przez: Wega, komentarzy: 8

Dzięki uprzejmości Anthony'ego Campbella, mam przyjemność podzielić się z Wami jego książką, przetłumaczoną przeze mnie - "Asasyni z Alamutu" ("The Assassins of Alamut"), traktującą o średniowiecznej, nizaryckiej sekcie. Asasyni posiadali twierdze w Iranie i Syrii. Przywódca syryjski znany był Krzyżowcom jako Starzec z Gór. Asasyni byli pierwszym ugrupowaniem w historii systematycznie stosującym polityczne morderstwa. Ich założycielem był Hasan-i-Sabbah, porównywany obecnie do Osamy bin Ladena.

Jednak to nie wszystko. Asasyni mieli wypracowany własny, skomplikowany system filozoficzny i mistyczny, związany z sufizmem. Aga Khan jest w prostej linii potomkiem irańskich nizarytów, których historię prezentujemy tutaj.

Zapraszam do zapoznania się z ich fascynującymi dziejami. Dziś publikujemy prolog i rodział pierwszy, kolejne części będą dodawane co kilka dni.

Uaktualnienie: rozdział 2 już dostępny!


Kolejny AC w Egipcie? Niestety nie...

Dodany 03-06-2010, 19:11 przez: Wega, komentarzy: 18

Na Asasyn by gabz targach E3 Ubisoft na pewno zaprezentuje Assassin's Creed: Brotherhood, i być może jeszcze inny projekt. Ciekawe, czy ten szkic koncepcyjny oznacza, że w kolejnym projekcie związanym z Assassin's Creed przeniesiemy się do starożytnego Egiptu? Na obrazku widoczne są litery AC, a tajemnicza postać przypomina asasyna. Czyżby zapowiadał się powrót do klimatów Bliskiego Wschodu? Pozostaje czekać na kolejne wieści.

EDIT: W rozszerzeniu newsa znajdziecie analizę concept arta dokonaną przez Lamb3rta.
EDIT 2: Ubisoft oficjalnie poinformował, że szkic przedstawia projekt, który nie będzie grą, a prawdopodobnie komiksem. Szkoda, ciekawie się zapowiadało...


Książka o Assassin's Creed II

Dodany 06-11-2009, 15:41 przez: Wega, komentarzy: 3

26 listopada ukaże się książka "Assassin's Creed: Renaissance" autorstwa Olivera Bowdena, zawierająca historię Ezio na tle wydarzeń rozgrywających się w XV wieku we Włoszech. Książkę można zamówić w pre-orderze na stronie Amazon.co.uk.


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
030
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: