Zakon Assassin's Creed


Newsy w kategorii „Książki i komiksy”

Książka Assassin's Creed: Porzuceni trafi do księgarń już w czerwcu!

Dodany 09-05-2013, 13:15 przez: Wega, komentarzy: 35

Okładka Assassin's Creed: Porzuceni
Jestem doskonałym szermierzem. I nieobce jest mi zadawanie śmierci. Nie czerpię z niego przyjemności. Mam do tego po prostu wrodzoną łatwość.

Już 19 czerwca ukaże się książka Assassin's Creed: Porzuceni nakładem Wydawnictwa Insignis. Czytelnicy prześledzą dzie­ciństwo i młodość Haythama Kenwaya oraz dowiedzą się, w jaki sposób dołączył do szeregów Templariuszy. Prócz zupełnie nowych wątków pojawi się także opis wydarzeń związanych z rewolucją amerykańską, widzianą z jego perspektywy, a także opis trudnych relacji z Ziio i Connorem. Większości tych informacji nie znajdziecie w grze, zatem warto sięgnąć po tę lekturę i uzupełnić swą wiedzę o uniwersum AC.

W rozszerzeniu newsa znajdziecie znacznie więcej informacji o fabule, ale uwaga na spoilery!


Powieść Assassin’s Creed: Objawienia już bestsellerem. Co dalej z serią?

Dodany 04-12-2012, 16:37 przez: Wega, komentarzy: 5

Objawienia

Assassin's Creed: Objawienia – ostatnia część trylogii opowiadającej o losach Ezio Auditore da Firenze, podobnie jak wcześniejsze tomy serii, wspięła się już na listy bestsellerów.

Tym razem zmagania Ezio z templariuszami przybiorą formę wyścigu z czasem: od tego, kto pierwszy odszuka klucze Altaira, zależą dalsze losy wiedzy zgromadzonej przez mistrza asasynów i to, jak zostanie ona wykorzystana: dla dobra czy też przeciwko ludzkości. Ezio trafi do egzotycznego Konstantynopola, gdzie rosnąca armia templariuszy grozi destabilizacją Imperium Osmańskiego. Zanim jednak tam dotrze, musi wyrwać się z rąk wrogów, którzy w masjafskim zamku chcą pozbawić go życia.

Jak tego dokona? O tym opowiada kolejny udostępniony przez wydawnictwo Insignis fragment powieści Olivera Bowdena – Assassin's Creed: Objawienia. Zachęcamy do jego wysłuchania; tekst Bowdena znakomicie interpretuje Marcin Perchuć. Fragmenty audiobooka znajdziecie w rozszerzeniu newsa.


Assassins Creed: Objawienia – premiera 7 listopada

Dodany 05-11-2012, 16:22 przez: Wega, komentarzy: 9

Objawienia

W najbliższą środę, 7 listopada, będzie miała miejsce oficjalna premiera nowej powieści Olivera Bowdena, Assassin's Creed: Objawienia. To ostatnia już książka opowiadająca o losach Ezio Auditore da Firenze i zarazem zwieńczenie renesansowego wątku serii Assassin's Creed.

Dziś zachęcamy do zapoznania się z drugim fragmentem powieści Assassin's Creed: Objawienia. Ezio, uwięziony przez templariuszy, wraca myślami do wydarzeń, które pchnęły go do wyruszenia do Masjafu. Czas niewoli to czas przemyśleń. Ale również czas na to, by przygotować się do ucieczki i znów stać się wolnym – jak szybujący na niebie orzeł, którego Ezio widzi przez wąskie okno swej celi.


Recenzja Assassin's Creed Objawienia

Dodany 05-11-2012, 06:01 przez: Wega, komentarzy: 2

Objawienia

Czy warto sięgnąć po najnowsze dzieło Olivera Bowdena? Jeśli macie ochotę poczytać lekką, niezobowiązującą lekturę i nie tylko przypomnieć sobie wydarzenia z Revelations, ale poznać również nowe wątki fabularne, to odpowiedź brzmi: tak! Jeśli szukacie czegoś ambitnego - możecie spokojnie odpuścić sobie ten tytuł.

Choć w książce powielone zostały wątki znane nam z Assassin's Creed: Revelations, Bowden nie omieszkał się dodać paru szcze­gółów od siebie i opisać wydarzeń spoza wątku fabularnego gry. Jak mu to wyszło i jak wpłynęło na kształt kolejnej części analogowej adaptacji serii, która na półki księgarń trafi już pojutrze? Tego dowiecie się z recenzji książki Assassin's Creed Objawienia.


Kolejny tom serii Assassin’s Creed już wkrótce w księgarniach

Dodany 23-10-2012, 15:56 przez: Wega, komentarzy: 6

Objawienia

Już 7 listopada na półkach księgarń pojawi się kolejny tom bestsellerowej serii Assassin's Creed. Nowa powieść Olivera Bowdena – Objawienia – to ostatnia już książka traktująca o losach Ezia Auditore – florenckiego asasyna. Tym razem Ezio wyruszy w podróż śladami mistrza Altaïra Ibn-La'Ahada: dotrze do twierdzy asasynów w Masjafie, skąd uda się do Konstantynopola w poszukiwaniu artefaktów, które umożliwią mu dostęp do tajemniczego księgozbioru, zgromadzonego w krypcie siedziby Bractwa. Pobyt Ezia w Konstantynopolu to nowi ludzie, nowe bronie, nowi wrogowie, wielka tajemnica, objawienia z przeszłości, ale także… wielka miłość. Czy Ezio pozna sekret Altaïra? Czy pojmie sens walki asasynów? Czy znajdzie wreszcie odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania? O tym wszystkim przeczytacie w powieści Olivera Bowdena – Assassin's Creed: Objawienia.

Tymczasem prezentujemy fragment ją otwierający. To wyjątkowo sugestywny i dynamiczny opis walki, którą utrudzony długą drogą wędrowiec toczy u bram górującej nad okolicą fortecy. Kim jest pojawiająca się między szeregami nieprzyjaciela jasna postać w bieli? Postać, której obecność sprawia, że wszystko zastyga, uspokaja się i wycisza? Zapraszamy do lektury fragmentu.


Komiks Assassin's Creed: Accipiter w sprzedaży już 17 października

Dodany 05-10-2012, 10:57 przez: Wega, komentarzy: 7

Accipiter

Wydawnictwo SQN zapowiedziało, że 17 października 2012 roku do polskich księgarń trafi trzecia część przygód asasynów w komiksowej oprawie – Assassin's Creed: Accipiter. Pierwsza odsłona serii o podtytule Desmond pojawiła się w listopadzie 2011, a druga – Aquilus – w maju 2012 roku.

Postaci ze słynnej gry komputerowej Assassin's Creed zyskują nowe życie w komiksie. Scenarzysta Eric Corbeyran (Pieśń Strzyg, XIII Mystery) i rysownik Djillali Defali (Uchronies) wciągają nas w pasjonującą przygodę, przekraczającą granice czasu i nauki – przygodę całkowicie nową, która zaskoczy zarówno miłośników gier, jak i innych czytelników.


Już w listopadzie w księgarniach kolejny tom serii Assassin’s Creed

Dodany 02-10-2012, 14:05 przez: Wega, komentarzy: 5

Objawienia

Objawienia – tak zatytułowany jest czwarty już tom bestsellerowej serii Assassin's Creed Olivera Bowdena. Książka, która pojawi się nakładem wydawnictwa Insignis Media, trafi na półki polskich księgarń już 7 listopada.

To ostatnia już powieść o losach Ezio Auditore, młodego florenckiego szlachcica, który odkrywając w dramatycznych okolicznościach swoje powołanie, staje się po wielu perypetiach jednym z asasynów (Assassin's Creed: Renesans), a potem – jako mistrz Bractwa – toczy otwartą walkę z demonicznym zakonem templariuszy (Assassin's Creed: Bractwo). Bazujące na fabule gier Assassin's Creed powieści Olivera Bowdena oprócz dynamicznej akcji, egzotyki miejsc, sugestywnych opisów walk i aury tajemniczości, oferują czytelnikowi coś jeszcze: znakomite osadzenie fabuły w realiach historycznych i bardzo przekonujące wrażenie, że prawdziwe, znane z historii wydarzenia to konsekwencja działania Ezio, asasynów i templariuszy.


Książka Assassin's Creed: Objawienia zadebiutuje na początku listopada

Dodany 13-09-2012, 15:28 przez: Wega, komentarzy: 20

Assassin's Creed: Objawienia

Wydawnictwo Insignis poinformowało, że już 7 listopada ukaże się książka Assassin's Creed Revelations autorstwa Olivera Bowdena w polskiej wersji językowej. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie przygody Ezio w Konstantynopolu i prześledzić ostatnie lata jego życia, kiedy to - starszy i mądrzejszy - wyrusza do Masjafu, by poznać tajemnice skrywane w Bibliotece Altaira. Poza wydarzeniami znanymi z gry, będziemy mogli przeczytać o podróży Ezio z Włoch do Konstantynopola i poznać szczegóły dotyczące jego śmierci, ukazane wcześniej w Assassin's Creed: Embers.

Tytuł ten może okazać się dobrą alternatywą dla osób, które posiadają w wyobraźni własną wizję wydarzeń, jakie w ostatniej odsłonie serii pokazali nam scenarzyści.


Assassin's Creed: The Fall teraz dostępny na iPady

Dodany 12-07-2012, 15:27 przez: Maciekbpl, komentarzy: 7

Ubisoft udostępnił komiks Assassin's Creed: The Fall na App Store. Jest to opowieść o mistrzu asasynów, Nikolaiu Orelovie, która oferuje nam głębszy wgląd w uniwersum świata Assassin's Creed. Możliwe jest wyświetlanie komiksu w wersji czarno-białej.

Komiks dostępny jest dla iPadów za jedyne 69p. Do jego oglądania wymagana jest aplikacja za 79 centów euro, pierwszą część dostajemy za darmo (nie licząc kosztów aplikacji), za następne musimy zapłacić 2,39 euro. Opowieść można również przeczytać na UbiWorkshop.


Assassin's Creed: Forsaken

Dodany 11-07-2012, 12:29 przez: Wega, komentarzy: 36

okładka AC Forsaken

Jeśli przez chwilę podniosło się Wam ciśnienie, że chodzi o nowy tytuł w świecie Assassin's Creed - spokojnie. Mogliśmy oczekiwać, że już wkrótce zostanie zapowiedziana kolejna książka Olivera Bowdena, w której znajdziemy opis wydarzeń z AC III. Assassin's Creed: Forsaken ukaże się 31 października.


Obniżka cen e-booków Assassin's Creed

Dodany 25-06-2012, 14:24 przez: Wega, komentarzy: 10

ebooki

Z okazji 553 urodzin Ezio Auditore wydawnictwo Insignis przygotowało specjalną ofertę: na platformach iBookstore/iTunes (iPad/iPhone/iPod) oraz Woblink i Virtualo (EPUB/mobi, czyli Kindle & inne czytniki & Android) można kupić książki Assassin's Creed: Renesans i Bractwo za 10,90zł (62% zniżki) i Tajemną Krucjatę za 16,90zł (48% zniżki).


Oficjalny poradnik do Assassin's Creed III

Dodany 20-06-2012, 18:58 przez: Wega, komentarzy: 24

Poradnik

Tradycyjnie, Ubisoft do każdej gry z serii Assassin's Creed wydaje poradnik. Nie inaczej jest w przypadku trzeciej części. W sklepie Amazon.com można już składać przedpremierowe zamówienia na oficjalny poradnik do Assassin's Creed III, w którym znajdziecie pełny opis sposobu przejścia zarówno wątku głównego, jak i misji pobocznych oraz dokładną analizę fabuły. Cena wynosi "jedynie" 14,99 funta.


Komiks Assassin's Creed: The Chain już dostępny w pre-orderze

Dodany 25-05-2012, 20:41 przez: Wega, komentarzy: 23

The Chain

Na stronie UbiWorkshop można już składać przedpremierowe zamówienia na komiks Assassin's Creed: The Chain. Znajdziemy w nim dalszy ciąg losów Daniela Crossa i Nikolaia Orelova, a także coś, co rzuci nowe światło na nadchodzący Assassin's Creed III...

Przyjemność sprawienia sobie 128-stronicowego komiksu będzie Was kosztować aż 19.95 dolara plus koszty wysyłki. Premiera przewidywana jest na koniec lata 2012.

Twórcami Assassin's Creed: The Chain są zdobywcy nagrody Eisnera, Cameron Stewart i Karl Kerschl, odpowiedzialni także za powstanie Assassin's Creed: The Fall.


Zabił go… ponieważ mógł – Tajemna Krucjata Olivera Bowdena

Dodany 21-05-2012, 14:34 przez: Wega, komentarzy: 11

Tajemna Krucjata

Dziś do przeczytania i posłuchania (w świetnej interpretacji Marcina Perchucia) kolejny, ostatni już fragment powieści Olivera Bowdena Assassin's Creed: Tajemna krucjata (już w sprzedaży).

Rozdział czwarty Tajemnej krucjaty przenosi nas do podziemi wzgórza Świątynnego w Jerozolimie. Są tam trzej asasyni: Altaïr, Malik oraz brat Malika, Kadar. Mają odszukać i dostarczyć Mistrzowi, Al Mualimowi, pewną znajdującą się w Świątyni Salomona rzecz; nie wiedzą, czym tak naprawdę jest, ale są świadomi, że na ich drodze staną templariusze. Kadar, ku wielkiej niechęci Malika, jest wpatrzony w młodego mistrza asasynów – Alatïra. Ten zaś, pewny siebie, ignoruje zasady asasyńskiego Credo. Zabija, choć nie musi. Zabija, ponieważ może. Nie jest zatem czystym asasynem. Czysty asasyn musi się dopiero w nim narodzić.

Zapraszamy do lektury i wysłuchania fragmentu, polecając zarazem powieść Olivera Bowdena Assassin's Creed: Tajemna krucjata, która niedawno trafiła na półki polskich księgarń.


Krew na rękawie i honor asasyna – Tajemna krucjata Olivera Bowdena

Dodany 15-05-2012, 19:08 przez: Aramilllion, komentarzy: 15

Tajemna Krucjata

Nowa powieść Olivera Bowdena – Assassin's Creed: Tajemna krucjata – opowiadająca o życiu legendarnego Altaïra, średniowiecznego Mistrza asasynów, jest już od kilku dni w sprzedaży. Tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z książką, zapraszamy do lektury kolejnego fragmentu powieści, udostępnionego przez wydawnictwo Insignis. Można go również wysłuchać w znakomitej interpretacji Marcina Perchucia pod tym linkiem.

Omar Ibn-La'Ahad pod osłoną nocy przybywa do Mistrza, Al Mualima. Jego tajna misja w obozowisku armii Saladyna najwyraźniej się powiodła. Można się spodziewać, że wojska sułtana nie będą już skłonne oblegać Masjaf. Ale cóż to? Na rękawie Omara widnieje plama o charakterystycznej, szkarłatniej barwie… Zatem coś poszło nie tak. Już wkrótce okaże się, jak wielkie konsekwencje będzie miało naznaczone krwią niepowodzenie Omara. I jak wielkiego honoru dowiedzie ów asasyn – ojciec jedenastoletniego Altaïra – który, podejmując ostateczną decyzję w trudnej, patowej sytuacji, na pierwszym miejscu postawi asasyńskie Credo.

Cały fragment powieści znajdziecie tutaj.


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: