Zakon Assassin's Creed


Newsy w kategorii „Książki i komiksy”

Assassin's Creed: Czarna Bandera - drugi fragment powieści do słuchania. Premiera już jutro

Dodany 04-03-2014, 16:37 przez: Wega, komentarzy: 11

Już jutro na półki księgarń trafi najnowsza powieść Olivera Bowdena - Assassin's Creed: Czarna Bandera. Z okazji premiery książki wydawnictwo Insignis udostępniło drugi fragment do słuchania, w interpretacji Marcina Perchucia.


Assassin’s Creed: Czarna Bandera: pierwszy fragment powieści do posłuchania

Dodany 17-02-2014, 17:09 przez: Wega, komentarzy: 15

Premiera najnowszej powieści Olivera Bowdena, Assassin's Creed: Czarna Bandera, odbędzie się 5 marca. Tym razem akcja przeniesie czytelników w początkowe lata XVIII stulecia, w złotą erę piractwa. Z pierwszym, obszernym fragmentem książki w wersji audio możecie zapoznać się już dziś. Czyta Marcin Perchuć.

Krótki opis powieści znajdziecie w rozszerzeniu newsa.


Książka Assassin’s Creed: Czarna Bandera ukaże się już w marcu

Dodany 16-01-2014, 19:41 przez: Wega, komentarzy: 27

Czarna Bandera

Wydawnictwo Insignis poinformowało, że już 5 marca ukaże się kolejna powieść z serii Assassin's Creed autorstwa Olivera Bowdena, zatytułowana Czarna Bandera, oparta na bestsellerowej grze Ubisoftu – Assassin's Creed IV: Black Flag.

Złota Era Piractwa. Śmiałków wabi Nowy Świat. Edward Kenway – arogancki młokos, syn angielskiego handlarza suknem, którego obsesją jest złoto – nie może oprzeć się pokusie spędzienia reszty życia na pełnym morzu. Po tym, jak jego rodzinne gospodarstwo pada ofiarą ataku, Edward podąża za swoim pragnieniem i wkrótce zyskuje sławę jednego z najniebezpieczniejszych korsarzy swoich czasów. Jego drogę znaczą jednak chciwość, ambicje i zdrada. A kiedy na jaw wychodzi spisek grożący zniszczeniem wszystkiego, co drogie jego sercu, w Kenwayu budzi się żądza zemsty. I tak oto zostaje wciągnięty w odwieczną walkę asasynów z templariuszami.

Assassin’s Creed w wersji papierowej: powieść, komiksy i encyklopedia

Dodany 06-11-2013, 20:23 przez: krash001, komentarzy: 10

Assassin's Creed: Black Flag

W listopadzie, prócz gry Assassin's Creed IV: Black Flag, ukaże się kolejna powieść Olivera Bowdena (w angielskiej wersji językowej), pisana na podstawie najnowszej odsłony serii. Poznamy w niej historię młodego kapra, Edwarda Kenwaya, żyjącego w Złotej Erze Piractwa. Książka pozwoli nam prześledzić drogę, którą pokonał, aby stać się jedną z najbardziej zabójczych osób w swoich czasach. Czytelnik dowie się także w jaki sposób Edward został wciągnięty toczoną przez wieki wojnę między Asasynami i Templariuszami. Na Assassin's Creed: Black Flag w polskiej wersji językowej musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Od początku listopada dostępna jest także trzecia edycja Encyklopedii Assassin's Creed. Zawiera ona uzupełnione informacje z poprzednich edycji oraz nowe wpisy związane z Assassin's Creed IV: Black Flag. Fani znajdą w niej m.in. odpowiedzi na pytania, kto posiadał najgroźniejszą broń w historii i który pirat walczył w największych bitwach morskich. Encyklopedia zawiera również wpisy dotyczące najnowszego komiksu Karla Kerschla i Camerona Stewarta - Assassin's Creed: Brahman.

Informacje o innych komiksach znajdziecie w rozwinięciu.


Assassin’s Creed: Brahman - nowy komiks twórców The Fall i The Chain

Dodany 19-07-2013, 21:37 przez: Wega, komentarzy: 22

Assassin's Creed: Brahman

Assassin's Creed: Brahman będzie kolejnym, trzecim już komiksem stworzonym przez Karla Kerschla i Camerona Stewarta, przy współpracy innego, słynnego autora – Brendena Fletchera. Tym razem przeniesiemy się do XIX-wiecznych Indii, gdzie prześledzimy losy nowego asasyna zwanego Arbaaz Mir, którego celem będzie uwolnienie swego ludu spod ucisku brytyjskich Templariuszy oraz odnalezienie Fragmentu Edenu w mieście Amritsar. Będzie to kolejna historia poszerzająca uniwersum Assassin's Creed, stanowiąca punkt wyjściowy do snucia następnych opowieści.

Zainteresowanych zapraszamy do pobrania kilku stron promocyjnych komiksu w formacie pdf i przyjrzenia się bliżej nowemu bohaterowi.

Poprzednie komiksy Camerona i Stewarta – Assassin's Creed: The Fall i Assassin's Creed: The Chain – opowiadały o losach Daniela Crossa, współczesnego agenta Templariuszy, który w niekontrolowany sposób odtwarzał wspomnienia z życia swego przodka, Rosjanina Nikolaia Orelova.


Assassin's Creed: Porzuceni - posłuchaj drugiego fragmentu powieści

Dodany 11-06-2013, 14:26 przez: Wega, komentarzy: 2

Odliczając dni do premiery książki Assassin's Creed: Porzuceni – najnowszego tomu bestsellerowej serii Olivera Bowdena – prezentujemy drugi jej fragment. Jego akcja rozgrywa się w posiadłości Kenwayów owej feralnej nocy, kiedy ich rodzinne szczęście legło w gruzach. To co się wtedy wydarzyło zaważy na całym dalszym życiu Haythama i jego najbliższych. To wydarzenia tej nocy zaprowadzą bohatera do Niderlandów, Ameryki, Damaszku czy Egiptu. To one sprawią, że nie spocznie, póki nie znajdzie winnych i nie wymierzy im kary.

Zapraszamy do lektury fragmentu #2! Jest on dostępny zarówno w wersji do przeczytania, jak i wysłuchania, w interpretacji Artura Dziurmana.


Recenzja Assassin's Creed: Porzuceni

Dodany 06-06-2013, 18:50 przez: Wega, komentarzy: 2

Okładka Assassin's Creed: Porzuceni

Wczoraj mieliśmy okazję posłuchać fragmentu najnowszej powieści Olivera Bowdena, zatytułowanej "Assassin's Creed: Porzuceni" - na zaostrzenie apetytu przed premierą książki. Jeśli nie jesteście pewni, czy warto sięgnąć po tę lekturę, zajrzyjcie do naszej recenzji. Warto przeczytać tę powieść, by dowiedzieć się, jak wyglądało dzieciństwo Haythama Kenwaya, w jaki sposób stał się Templariuszem i co porabiał w czasie, kiedy jego syn dorastał w indiańskiej wiosce. W grze nie znajdziecie ponad połowy wydarzeń, które zostały opisane w "Porzuconych", ani nie dowiecie się, jakimi wartościami kierował się Haytham Kenway. Czy jego syn, Connor, słusznie go ocenił?

Tego wszystkiego dowiecie się już 19 czerwca, kiedy "Assassin's Creed: Porzuceni" trafi na półki księgarń. Książka ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Insignis.


Posłuchaj fragmentu powieści Assassin's Creed: Porzuceni - premiera już 19 czerwca

Dodany 05-06-2013, 14:03 przez: Wega, komentarzy: 9

Nowa książka z bestsellerowej serii Olivera Bowdena Assassin's Creed przenosi czytelników do świata XVIII-wiecznych intryg, międzynarodowych konfliktów i zadawnionych waśni...

W oczekiwaniu na premierę prezentujemy fragment powieści do wysłuchania w interpretacji Artura Dziurmana, który przeniesie czytelników w samo serce walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Wśród bohaterów pojawi się jeden z ojców-założycieli – Jerzy Waszyngton.


Książka Assassin's Creed: Black Flag ukaże się tuż po premierze AC4

Dodany 04-06-2013, 18:56 przez: krash001, komentarzy: 17

książka Assassin's Creed: Black Flag

Do premiery książki Assassin's Creed: Porzuceni pozostało już tylko dwa tygodnie. Ukaże się ona nakładem wydawnictwa Insignis, a już wkrótce na naszej stronie pojawi się jej recenzja. Już teraz możemy jednak zdradzić, że warto sięgnąć po tę lekturę.

Tymczasem Oliver Bowden nie próżnuje i przygotowuje kolejną powieść, opartą na Assassin's Creed IV: Black Flag. Ukaże się ona tuż po premierze gry, która została zaplanowana na koniec października tego roku. Fani będą mogli zaopatrzyć się także w artbook i przewodnik po świecie gry.

Nowa powieść, Assassin's Creed: Black Flag, zostanie opublikowana przez Penguin Books w Wielkiej Brytani 7 listopada, oraz przez Ace Books w Stanach zjednoczonych 26 listopada bieżącego roku.

Złoty wiek piractwa, czas kiedy chciwość, ambicja i korupcja przeważają nad lojalnością i oddaniem. Młody kapitan, Edward Kenway, stara się zdobyć tytuł największego pirata swoich czasów. W powieści Assassins Creed: Black Flag poznamy jego historię i dowiemy się, jaką drogę przeszedł od młodego kapra do stania się jednym z najbardziej zabójczych piratów i w jaki sposób został wciągnięty w odwieczną wojnę Templariuszy z Asasynami.

Książka Assassin's Creed: Porzuceni trafi do księgarń już w czerwcu!

Dodany 09-05-2013, 13:15 przez: Wega, komentarzy: 35

Okładka Assassin's Creed: Porzuceni
Jestem doskonałym szermierzem. I nieobce jest mi zadawanie śmierci. Nie czerpię z niego przyjemności. Mam do tego po prostu wrodzoną łatwość.

Już 19 czerwca ukaże się książka Assassin's Creed: Porzuceni nakładem Wydawnictwa Insignis. Czytelnicy prześledzą dzie­ciństwo i młodość Haythama Kenwaya oraz dowiedzą się, w jaki sposób dołączył do szeregów Templariuszy. Prócz zupełnie nowych wątków pojawi się także opis wydarzeń związanych z rewolucją amerykańską, widzianą z jego perspektywy, a także opis trudnych relacji z Ziio i Connorem. Większości tych informacji nie znajdziecie w grze, zatem warto sięgnąć po tę lekturę i uzupełnić swą wiedzę o uniwersum AC.

W rozszerzeniu newsa znajdziecie znacznie więcej informacji o fabule, ale uwaga na spoilery!


Powieść Assassin’s Creed: Objawienia już bestsellerem. Co dalej z serią?

Dodany 04-12-2012, 16:37 przez: Wega, komentarzy: 5

Objawienia

Assassin's Creed: Objawienia – ostatnia część trylogii opowiadającej o losach Ezio Auditore da Firenze, podobnie jak wcześniejsze tomy serii, wspięła się już na listy bestsellerów.

Tym razem zmagania Ezio z templariuszami przybiorą formę wyścigu z czasem: od tego, kto pierwszy odszuka klucze Altaira, zależą dalsze losy wiedzy zgromadzonej przez mistrza asasynów i to, jak zostanie ona wykorzystana: dla dobra czy też przeciwko ludzkości. Ezio trafi do egzotycznego Konstantynopola, gdzie rosnąca armia templariuszy grozi destabilizacją Imperium Osmańskiego. Zanim jednak tam dotrze, musi wyrwać się z rąk wrogów, którzy w masjafskim zamku chcą pozbawić go życia.

Jak tego dokona? O tym opowiada kolejny udostępniony przez wydawnictwo Insignis fragment powieści Olivera Bowdena – Assassin's Creed: Objawienia. Zachęcamy do jego wysłuchania; tekst Bowdena znakomicie interpretuje Marcin Perchuć. Fragmenty audiobooka znajdziecie w rozszerzeniu newsa.


Assassins Creed: Objawienia – premiera 7 listopada

Dodany 05-11-2012, 16:22 przez: Wega, komentarzy: 9

Objawienia

W najbliższą środę, 7 listopada, będzie miała miejsce oficjalna premiera nowej powieści Olivera Bowdena, Assassin's Creed: Objawienia. To ostatnia już książka opowiadająca o losach Ezio Auditore da Firenze i zarazem zwieńczenie renesansowego wątku serii Assassin's Creed.

Dziś zachęcamy do zapoznania się z drugim fragmentem powieści Assassin's Creed: Objawienia. Ezio, uwięziony przez templariuszy, wraca myślami do wydarzeń, które pchnęły go do wyruszenia do Masjafu. Czas niewoli to czas przemyśleń. Ale również czas na to, by przygotować się do ucieczki i znów stać się wolnym – jak szybujący na niebie orzeł, którego Ezio widzi przez wąskie okno swej celi.


Recenzja Assassin's Creed Objawienia

Dodany 05-11-2012, 06:01 przez: Wega, komentarzy: 2

Objawienia

Czy warto sięgnąć po najnowsze dzieło Olivera Bowdena? Jeśli macie ochotę poczytać lekką, niezobowiązującą lekturę i nie tylko przypomnieć sobie wydarzenia z Revelations, ale poznać również nowe wątki fabularne, to odpowiedź brzmi: tak! Jeśli szukacie czegoś ambitnego - możecie spokojnie odpuścić sobie ten tytuł.

Choć w książce powielone zostały wątki znane nam z Assassin's Creed: Revelations, Bowden nie omieszkał się dodać paru szcze­gółów od siebie i opisać wydarzeń spoza wątku fabularnego gry. Jak mu to wyszło i jak wpłynęło na kształt kolejnej części analogowej adaptacji serii, która na półki księgarń trafi już pojutrze? Tego dowiecie się z recenzji książki Assassin's Creed Objawienia.


Kolejny tom serii Assassin’s Creed już wkrótce w księgarniach

Dodany 23-10-2012, 15:56 przez: Wega, komentarzy: 6

Objawienia

Już 7 listopada na półkach księgarń pojawi się kolejny tom bestsellerowej serii Assassin's Creed. Nowa powieść Olivera Bowdena – Objawienia – to ostatnia już książka traktująca o losach Ezia Auditore – florenckiego asasyna. Tym razem Ezio wyruszy w podróż śladami mistrza Altaïra Ibn-La'Ahada: dotrze do twierdzy asasynów w Masjafie, skąd uda się do Konstantynopola w poszukiwaniu artefaktów, które umożliwią mu dostęp do tajemniczego księgozbioru, zgromadzonego w krypcie siedziby Bractwa. Pobyt Ezia w Konstantynopolu to nowi ludzie, nowe bronie, nowi wrogowie, wielka tajemnica, objawienia z przeszłości, ale także… wielka miłość. Czy Ezio pozna sekret Altaïra? Czy pojmie sens walki asasynów? Czy znajdzie wreszcie odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania? O tym wszystkim przeczytacie w powieści Olivera Bowdena – Assassin's Creed: Objawienia.

Tymczasem prezentujemy fragment ją otwierający. To wyjątkowo sugestywny i dynamiczny opis walki, którą utrudzony długą drogą wędrowiec toczy u bram górującej nad okolicą fortecy. Kim jest pojawiająca się między szeregami nieprzyjaciela jasna postać w bieli? Postać, której obecność sprawia, że wszystko zastyga, uspokaja się i wycisza? Zapraszamy do lektury fragmentu.


Komiks Assassin's Creed: Accipiter w sprzedaży już 17 października

Dodany 05-10-2012, 10:57 przez: Wega, komentarzy: 7

Accipiter

Wydawnictwo SQN zapowiedziało, że 17 października 2012 roku do polskich księgarń trafi trzecia część przygód asasynów w komiksowej oprawie – Assassin's Creed: Accipiter. Pierwsza odsłona serii o podtytule Desmond pojawiła się w listopadzie 2011, a druga – Aquilus – w maju 2012 roku.

Postaci ze słynnej gry komputerowej Assassin's Creed zyskują nowe życie w komiksie. Scenarzysta Eric Corbeyran (Pieśń Strzyg, XIII Mystery) i rysownik Djillali Defali (Uchronies) wciągają nas w pasjonującą przygodę, przekraczającą granice czasu i nauki – przygodę całkowicie nową, która zaskoczy zarówno miłośników gier, jak i innych czytelników.


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

© 2008 - 2018 zakon-ac.info • there is only ZAC
120
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
  1. FIFA Polonia
  2. Zakon Assassin's Creed
  3. Marvel Comics
  4. Markolf
  5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza