Zakon Assassin's Creed


Newsy w kategorii „Książki i komiksy”

Zwiastun serii komiksów Assassin's Creed: Templars

Dodany 15-04-2016, 23:23 przez: Wega, komentarzy: 11

Jest rok 1927. Darius Gift przybywa do Szanghaju, by wykonać pierwsze zlecenie dla Zakonu Templariuszy. Drobny błąd sprawia, że wkrótce trafia do mrocznego półświatka i trafia na tajemniczego, enigmatycznego agenta zwanego Black Cross...

Pierwszy numer serii Assassin's Creed: Templars ukazał się 22 marca (wersja angielska). Za scenariusz odpowiada Fred Van Lente (Marvel Zombies, Iron Man), zaś za rysunki - Dennis Calero (Cowboys & Aliens, X-Men Noir).


Już dziś premiera najnowszej książki z serii Assassin's Creed - Podziemie

Dodany 16-03-2016, 13:11 przez: Wega, komentarzy: 10

Rok 1862. W ogarniętym rewolucją przemysłową Londynie powstaje pierwsza na świecie podziemna kolej. Kiedy w wykopie zostaje znalezione ciało, rozpoczyna się kolejny morderczy rozdział odwiecznej wojny między asasynami a templariuszami.

Działający w tajemnicy asasyn skrywa mroczne sekrety. Jego misją jest pokonać templariuszy, którzy przejęli pełną kontrolę nad stolicą kraju.

Wkrótce Bractwo dowie się, że to Henry Green, mentor Jacoba i Evie Frye. Ale teraz jest on po prostu Duchem.

Aby zaostrzyć Wasz apetyt na nową książkę „Assassin's Creed: Podziemie” zapraszamy do wysłuchania jej fragmentu w interpretacji Andrzeja Blumenfelda:

Uwaga: Nie masz pozostałych części serii Assassin's Creed? Brakuje Ci, któregoś z tomów? Wydawnictwo Insignis przygotowało specjalną ofertę na wcześniejsze tomy serii, które możesz kupić tylko teraz z rabatem 50% w sklepie internetowym Insignis.


Assassin's Creed: Podziemie ukaże się już 16 marca

Dodany 04-03-2016, 16:01 przez: Wega, komentarzy: 19

AC Podziemie

Już za dwa tygodnie ukaże się najnowsza powieść Olivera Bowdena, Assassin's Creed Podziemie, oparta na wydarzeniach z Assassin's Creed Syndicate. Książka ukaże się w Polsce 16 marca, nakładem wydawnictwa Insignis.

Assassin's Creed Podziemie nie ogranicza się do opowieści pokazanej w grze. Autor cofa się do wcześniejszych wydarzeń, przedstawiając nieznane epizody z życia Ethana Frye - ojca Jacoba i Evie - któremu poświęca większą część historii. Warto zatem sięgnąć po tę książkę, niezależnie, czy mieliście okazję ukończyć Assassin's Creed Syndicate, czy też nie.

W tym roku doczekamy się także dwóch innych książek z uniwersum Assassin's Creed: powieści dla młodzieży Assassin's Creed: Last Descendants (premiera 30 sierpnia) i powieści opartej na filmie, Assassin's Creed Movie Novel (25 października). Póki co, nie wiadomo, czy książki te zostaną wydane w Polsce.


Książka Assassin's Creed: Last Descendants ukaże się we wrześniu

Dodany 21-02-2016, 15:07 przez: Wega, komentarzy: 17

Last Descendants

Assassin's Creed: Last Descendants to książka dla młodzieży, której autorem jest Matthew J. Kirby. Jest to pierwsza część serii powieści, której premierę zaplanowano na wrzesień 2016. Kolejna część ma zostać wydana w styczniu 2017. Bohaterem jest nastoletni Owen, który próbuje oczyścić imię swego ojca.

Nic w życiu Owena nie układało się dobrze, odkąd jego ojciec zmarł w więzieniu. Chłopak jest pewien, że jego rodziciel nie popełnił przestępstwa, o które go oskarżono. Monroe, specjalista od IT w szkole, postanawia pomóc Owenowi, umożliwiając mu odtworzenie w Animusie wspomnień zapisanych w jego DNA i oczyszczenie imienia jego ojca. To doświadczenie daje chłopcu więcej, niż mógłby sobie życzyć - Owen dowiaduje się o istnieniu pradawnego, potężnego artefaktu, przez długi czas uważanego za legendę - Trójzębu Edenu. Jednak dwie tajemne organizacje nie cofną się przed niczym, by wejść w posiadanie tego przedmiotu: Bractwo Asasynów i Zakon Templariuszy. Wkrótce staje się jasne, że jedyną szansą Owena na przeżycie jest odnalezienie Trójzębu przed nimi.

Kierowani przez Monroe, Owen i grupa innych nastolatków przeżywają symulację wspomnień, które mają zapisane w swym DNA: przenoszą się do roku 1863, czasów rozruchów przeciwko poborowi w Nowym Jorku. Chłopak i jego towarzysze zostają wystawieni na próbę na pogrążonych w chaosie ulicach miasta, a ich doświadczenia w przeszłości mają daleko sięgające konsekwencje w teraźniejszości.


Zwiastun komiksu Assassin's Creed

Dodany 15-10-2015, 21:53 przez: Wega, komentarzy: 9

Premiera pierwszego albumu komiksu Assassin's Creed została uczczona przez Titan Comics nowym zwiastunem, na którym pokazano w skrócie, jak zaczyna się historia Charlotte de la Cruz - bohaterki, której pasją są teorie spiskowe.

Dziewczyna zostaje zwerbowana przez asasynów, a dzięki technologii Animusa może przenieść się w przeszłość do Salem, w czasy polowań na czarownice, by przeżyć ponownie życie swego przodka, Toma Stoddarda.

Komiks w wersji cyfrowej można kupić na stronie comixology.eu.


Assassin's Creed - The Complete Visual History

Dodany 05-10-2015, 20:28 przez: Wega, komentarzy: 10

W przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi Assassin's Creed - The Complete Visual History, czyli książka zawierająca rozmaite grafiki z poszczególnych częśći serii Assassin's Creed wraz z komentarzami. Oczywiście, część grafik była już publikowana w różnych artbookach, więc nie znajdziecie tam wyłącznie nowości. Album będzie dostępny od 13 października.

Pozostając w temacie grafik - do naszej galerii trafiły nie wykorzystane projekty okładki pierwszego numeru komiksu Assassin's Creed, który również zadebiutuje w przyszłym tygodniu.


Pierwszy album komiksu Assassin's Creed w wersji cyfrowej

Dodany 24-09-2015, 15:06 przez: Wega, komentarzy: 6

komiks

Ruszyła przedsprzedaż pierwszego numeru nowego komiksu Assassin's Creed od Titan Comics w App Store (wersja na iPhony, iPady, urządzenia dotykowe i Mac) i Google Play (wersja na tablety, telefony i przeglądarki internetowe). Album ten można nabyć w cenie 14,34 zł, a ukaże się on 14 października.

W nowej serii komiksów Assassin's Creed poznajemy losy Charlotte de la Cruz, która marnuje swe talenty w nieciekawej pracy, wolny czas zaś poświęca na tropienie teorii spiskowych w internecie. Dziewczyna zostaje wplątana w spisek, w którym ważną rolę odgrywają asasyni, tajemnicza organizacja zabójców, której korzenie sięgają tysiące lat wstecz. Za pomocą technologii Animusa mogą oni odtwarzać wspomnienia przodków i przeżywać na nowo ich życie.

Za pomocą Animusa Charlotte odtwarza wspomnienia swego przodka, Toma Stoddarda, asasyna z czasów niesławnych polowań na czarownice. Stoddard był świadkiem pewnego wydarzenia, którego konsekwencje odczuwalne są nawet w teraźniejszości. Tymczasem druga strona konfliktu, templariusze, zaczyna działać przeciwko Charlotte. Dziewczyna musi nauczyć się wielu umiejętności, by przetrwać.


Kim jest protagonistka nowego komiksu w uniwersum Assassin's Creed?

Dodany 23-07-2015, 14:28 przez: Maciekbpl, komentarzy: 4

W październiku tego roku, a dokładniej 14 doczekamy się kolejnego komiksu w świecie AC. Autorami tekstów są Anthony Del i Conor McCreery, zaś stroną graficzną zajął się Neil Edwards. W produkcji Titan Comics poznamy losy Charlotte de la Cruz. Kobieta zajmując kiepskie stanowisko zatraca się w teoriach spiskowych w czeluściach internetu.

Staje się ich częścią, gdy zostaje wplątana w wojnę pomiędzy Asasynami, a Templariuszami. Ci pierwsi, używając skradzionego Animusa wprowadzają ją w wspomnienia jej przodka – Toma Stoddarda, który w Salem, w czasie niesławnych polowań na czarownice stał się świadkiem wydarzenia, które ma konsekwencje w teraźniejszości. Jej szkolenie i wycieczki w przeszłość zwracają oczywiście uwagę drugiej strony konfliktu...


Garść szczegółów o nowej serii komiksów Assassin's Creed

Dodany 11-07-2015, 02:00 przez: Wega, komentarzy: 5

Okładka komiksu

Podczas San Diego Comic Con pokazano okładkę pierwszego albumu nowej serii komiksów Assassin's Creed. Pierwsza część ukaże się na początku października, kolejne będą wydawane co miesiąc.

Akcja będzie toczyć się pod koniec XVII wieku, w okresie polowania na czarownice. Był to fascynujący okres, kiedy Stany Zjednoczone startowały jako kraj, a ludzie nagle przestali sobie wzajemnie ufać - a czasem też samym sobie. Dla autorów było to doskonałe tło dla opowieści o oskarżonych i o ludziach, którzy próbowali ich skrzywdzić bądź ocalić. W komiksie nie zabraknie też czasów współczesnych i wątków szpiegowskich.


Assassin's Creed: The Complete Visual History

Dodany 05-07-2015, 20:46 przez: Wega, komentarzy: 7

The Complete Visual History

Jesienią ukaże się nowa książka - Assassin's Creed: The Complete Visual History, zawierająca informacje o serii od początku jej istnienia po niedawno wydane gry. Będzie ona bogato ilustrowana i ma zawierać nigdzie nie publikowane wcześniej szkice koncepcyjne i grafiki przedstawiające bohaterów gier czy komiksów. Czytelnicy znajdą w niej sporo ciekawostek, jak stworzono m.in. postacie Altaira, Ezio, Connora i Arno, jak też informacje o ewolucji serii. Autorem książki jest Matthew Miller, dziennikarz zajmujący się branżą gier komputerowych. Książka ukaże się 22 września, w angielskiej wersji językowej.

Z innych wieści - oto nowe ciekawostki, ujawnione podczas Montreal Comiccon:

  • W serii AC wkrótce znów pojawi się Otso Berg
  • Henry Green, mentor Jacoba i Evie Frye, jest synem Arbaaza Mira (głównego bohatera komiksu Assassin's Creed Brahman i nadchodzącej gry Assassin's Creed Chronicles: India)
  • Z powieści Assassin's Creed Underworld dowiemy się, w jaki sposób Henry rozpoczął współpracę z bliźniakami Frye
  • Akcja powieści nie będzie ograniczona do Londynu, lecz obejmie inne tereny Wielkiej Brytanii i Indie
  • Titan Books ma w planach dwie serie komiksów ze świata AC - jedną poświęconą asasynom (akcja będzie toczyć się w nowym okresie czasu i pojawią się w niej nowi bohaterowie), drugą - templariuszom (prace nad drugą serią nie zostały jeszcze ukończone).

Titan Comics zapowiada nową serię komiksów Assassin's Creed

Dodany 25-06-2015, 18:34 przez: Wega, komentarzy: 8

Brytyjskie wydawnictwo Titan Comics ogłosiło, że zamierza wydać nową serię komiksów Assassin's Creed. Jak dotąd w planach jest pięć albumów. Zostaną one zilustrowane przez Neila Edwardsa, artystę mającego na swoim koncie Doctor Who: Four Doctors. Redaktorka Titan Comics, Lizzie Kaye, bardzo cieszy się ze współpracy nawiązanej z Ubisoftem:

Jesteśmy podekscytowani mogąc pracować z Ubisoftem nad niesamowitą, nową przygodą. Assassin's Creed to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, najpiękniejszych marek na rynku. Zespół w Ubisofcie stworzył idealny świat, który możemy eksplorować, poszerzać i zaludniać nowymi bohaterami w nowych realiach. Mamy nadzieję, że zaskoczymy czytelników tą serią.

Assassin's Creed Underworld - nowa książka Olivera Bowdena

Dodany 09-06-2015, 20:20 przez: Wega, komentarzy: 13

Underworld

Pytaliście o książkę bazowaną na Assassin's Creed Rogue, ale raczej nie będziemy mieli okazji przeczytać powieści o przygodach Shaya. W sklepie Amazon pojawiła się natomiast nowa pozycja - Assassin's Creed Underworld, oparta na Assassin's Creed Syndicate. Z opisu książki i wizerunku na okładce wynika, że wydarzenia zostaną przedstawione z perspektywy mentora Jacoba i Evie:

Zhańbiony asasyn. Tajny agent. Misja - odkupienie.

Londyn, rok 1862. Rewolucja przemysłowa trwa, powstaje pierwsza podziemna kolej. Kiedy w tunelu zostaje znalezione ciało, rozpoczyna się najnowszy, zabójczy rozdział odwiecznej wojny między asasynami a templariuszami.

Działający potajemnie asasyn skrywa mroczne sekrety. Jego misją jest pokonać templariuszy i pozbawić ich pełnej kontroli nad stolicą narodu.

Wkrótce Bractwo dowie się, że jest to Henry Green, mentor Jacoba i Evie Frye. Ale teraz jest on po prostu Duchem.

Książka ma zostać wydana 5 listopada 2015 w angielskiej wersji językowej. Na informacje o polskiej wersji musimy jeszcze nieco poczekać.


Nowe fragmenty powieści Assassin's Creed: Pojednanie

Dodany 04-12-2014, 13:55 przez: Wega, komentarzy: 7

Assassin's Creed: Pojednanie trafiło wczoraj na półki polskich księgarń. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup, posłuchajcie trzech nowych fragmentów powieści, w inter­pretacji Julii Kołakowskiej-Bytner, udostępnionych przez wydawnictwo Insignis.

W rozszerzeniu newsa znajdziecie kolejne fragmenty, oznaczone numerami 3 i 4.


Posłuchaj pierwszego fragmentu powieści Assassin's Creed: Pojednanie

Dodany 28-11-2014, 11:53 przez: Wega, komentarzy: 14

Już 3 grudnia na półki księgarń trafi kolejna powieść Olivera Bowdena - Assassin's Creed: Pojednanie, oparta na wydarzeniach z gry AC Unity. Tym razem wydarzenia zostaną przedstawione z perspektywy Elise de la Serre. Interpretacji pamiętnika tej niezwykłej templariuszki podjęła się Julia Kołakowska-Bytner:

W rozszerzeniu znajdziecie krótką zapowiedź tekstową książki przygotowaną przez wydawnictwo Insignis.


Assassin's Creed: Czarna Bandera - drugi fragment powieści do słuchania. Premiera już jutro

Dodany 04-03-2014, 16:37 przez: Wega, komentarzy: 11

Już jutro na półki księgarń trafi najnowsza powieść Olivera Bowdena - Assassin's Creed: Czarna Bandera. Z okazji premiery książki wydawnictwo Insignis udostępniło drugi fragment do słuchania, w interpretacji Marcina Perchucia.


1, 2, 3, 4, 5, 6

© 2008 - 2017 zakon-ac.info • there is only ZAC
090
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
  1. FIFA Polonia
  2. Zakon Assassin's Creed
  3. Marvel Comics
  4. Markolf
  5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza