Zakon Assassin's Creed


Newsy w kategorii „Książki i komiksy”

Już dziś premiera oficjalnej powieści filmu Assassin's Creed

Dodany 11-01-2017, 16:11 przez: Wega, komentarzy: 9

powieść filmowa Assassin's Creed

Od kilku dni na ekranach polskich kin gości film z uniwersum Assassin's Creed. Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich tygodni zarówno ze względu na popularność stworzonej przez studio Ubisoft serii gier, jak i doborową obsadę aktorską.

Pełen rozmachu otwarty świat Assassin's Creed wyszedł poza ramy gry i na stałe zyskał miejsce w kulturze popularnej za pośrednictwem komiksów, filmów i bestsellerowych książek. Powieści stworzone w realiach tego niezwykłego uniwersum cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, zachwycając czytelników na całym świecie.

Dzięki Wydawnictwu Insignis – wyłącznemu polskiemu wydawcy książek z uniwersum Assassin's Creed – już dziś znajdziecie w księgarniach najnowszą książkę w serii autorstwa Christie Golden zatytułowaną "Assassin's Creed:Oficjalna powieść filmu".

Dwa pierwsze rozdziały do przeczytania znajdziecie pod tym adresem.


Assassin's Creed - oficjalna powieść filmowa trafi na półki księgarń 11 stycznia

Dodany 04-01-2017, 13:56 przez: Wega, komentarzy: 8

powieść filmowa Assassin's Creed

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od polskiej premiery długo wyczekiwanego filmu stworzonego w ramach kultowego uniwersum Assassin's Creed. Sztab doświadczonych scenarzystów oraz doborowa obsada to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. Prócz Michaela Fassbendera, w filmie zobaczymy między innymi Jeremy'ego Ironsa czy Marion Cotillard.

Poznaj jeszcze głębiej fascynujący świat tajemnych organizacji i ich konfliktów z oficjalną powieścią filmu autorstwa Christie Golden, która swoją premierę będzie miała już 11 stycznia.

Dzięki rewolucyjnej technologii dostępu do genetycznych wspomnień Callum Lynch może przeżyć wydarzenia z życia swojego przodka Aguilara de Nerha, który w piętnastowiecznej Hiszpanii należał do tajemnego stowarzyszenia asasynów. Wzbogacony o wspomnienia, wiedzę i umiejętności Aguilara, Callum zmierzy się z potężną i złowrogą organizacją templariuszy w czasach współczesnych.

Książkę można zamówić m.in. w Empiku.


Assassins Creed: Ostatni potomkowie trafi do polskich księgarń już 9 listopada

Dodany 28-10-2016, 15:42 przez: Wega, komentarzy: 9

Ostatni potomkowie to przygodowa powieść historyczna o grupie nastolatków uwikłanych w odwieczny spór między asasynami a templariuszami. Książka ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Insignis 9 listopada, a już teraz zapraszamy do przeczytania jej fragmentu.

Ostatni potomkowie
Odkąd ojciec Owena zmarł w więzieniu oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił, życie chłopca nie układa się jak trzeba. Owen zyskuje szansę przywrócenia ojcu dobrego imienia dzięki szkolnemu geekowi, który udostępnia mu Animusa – urządzenie pozwalające przenieść się do wspomnień genetycznych, zapisane we własnym DNA. Podczas symulacji Owen odkrywa istnienie Trójzębu Edenu – starożytnego artefaktu, znanego z legend. Odtąd asasyni i templariusze nie cofną się przed niczym, by zdobyć ten bezcenny przedmiot. Żeby wyjść z tego cało, chłopiec musi znaleźć go jako pierwszy.

Owen wraz z grupą przyjaciół przenoszą się do wspomnień zapisanych w ich własnych kodach genetycznych. Trafiają w sam środek nowojorskich protestów przeciw przymusowemu poborowi w 1863 roku, a następnie do imperium Azteków podbijanego przez Hernána Cortésa. Będą musieli się sprawdzić w tych bezwzględnych czasach, a ich doświadczenia z przeszłości wywrą ogromny wpływ na teraźniejszość.


Assassin's Creed Apogee

Dodany 02-10-2016, 15:35 przez: DarthDestruktor, komentarzy: 10

Apogee

Dobre wieści dla fanów komiksów "Assassin's Creed" od Titan Comic - na horyzoncie pojawia się nowa seria, którą w następnym roku przygotuje dla nas duet Dan Watters i Alex Pakadel, współpracujących z rysownikiem José Holderem.

Seria rozpocznie się w lutym wątkiem fabularnym o nazwie "Projekt Feniks", w trakcie którego spotkamy wiele postaci z bogatego świata serii Assassin's Creed, w tym: Juhani Otso Berga, Galinę Voroninę, Charlotte de la Cruz (z serii komiksów "Assassin's Creed"), Kiyoshi Takakurę i Ardena Schuta (z "Assassin's Creed Initiates"), a także Black Crossa (z komiksów "Templars")

Zaprezentowane zostały okładki pierwszego zeszytu

ApogeeApogeeApogeeApogee

Oficjalny opis komiksu:

W pierwszym story arc'u, napięcie wzrasta zarówno po stronie Asasynów jak i Zakonu Templariuszy. Nikczemny nowy porządek świata objawia się na horyzoncie, i tylko zjednoczona drużyna Asasynów posiada wiedzę i umiejętności do ocalenia ludzkości przed zniewoleniem.

Assassin's Creed: Heresy pióra Christie Golden ukaże się w listopadzie

Dodany 05-07-2016, 16:00 przez: Wega, komentarzy: 12

Miłośnicy książek jeszcze w tym roku będą mogli sięgnąć po nową powieść osadzoną w uniwersum Assassin's Creed, noszącą podtytuł Heresy. Autorką jest Christie Golden, uznana pisarka, mająca na swoim koncie blisko 50 powieści, w tym książki z serii Star Trek, Star Wars czy World of Warcraft. Fabuła skupi się na Simonie Hathawayu, który za pomocą Animusa odtworzy wspomnienia Gabriela Laxarta, walczącego u boku Joanny d'Arc:

Simon Hathaway, członek organizacji Inner Sanctum należącej do Templariuszy, bezstronny i potrafiący zachować zimną krew w każdej sytuacji, zostaje szefem wydziału badań historycznych w Abstergo Industry. Jednak Simona cechuje również nienasycona ciekawość - jest zafascynowany możliwością przeżycia wydarzeń z przeszłości przez oglądanie ich oczami swego przodka - Gabriela Laxarta, który walczył u boku legendarnej Joanny d'Arc.

Simon wchodzi do nowej wersji Animusa, by rozpocząć swój pierwszy projekt. Okazuje się, że bohater nie jest przygotowany na odkrycie, jak głęboko zakorzeniony jest konflikt między Templariuszami a Asasynami. Nie wie, ile Gabriel potrafi zrobić dla kobiety, którą kocha i czci. Ale najbardziej niebezpieczne będzie odkrycie prawdy, kto jest heretykiem, a kto prawdziwie wiernym.

Premiera książki (w języku angielskim) planowana jest na 1 listopada. Więcej informacji można znaleźć na stronie sklepu Amazon.

Również 1 listopada ukaże się album Assassin's Creed: The Essential Guide, bogato zdobiony licznymi ilustracjami, zawierający aktualne informacje o świecie Assassin's Creed (postaciach, technologii, kluczowych momentach historycznych, Pierwszej Cywilizacji i konflikcie między asasynami a templariuszami).


Assassin's Creed Last Descendents: Locus

Dodany 24-06-2016, 12:22 przez: DeadExit, komentarzy: 10

Last Descendants

Titan Comic wyda kolejny komiks z serii Assassin's Creed, zatytułowany "Last Descendents: Locus" Nowa mini seria będzie powiązana z nadchodzącą książką dla młodzieży o tym samym tytule.

Za historię odpowiedzialni będą Ian Edginton oraz Caspar Wijngaard (twórca dobrze przyjętego komiksu Libo). Fabuła osadzona będzie w dwóch ramach czasowych. W części współczesnej poznamy perypetie nastolatka imieniem Sean, który przeżywa wspomnienia swojego przodka Tommyego Greylinga, który próbuje odnaleźć odpowiedź na skrywane przez Templariuszy tajemnicę. Akcja historycznej części osadzona będzie w dobrze poznanym już wiktoriańskim Londynie. Niewykluczone więc, że w komiksie pojawią się znane z AC: Syndicate postaci.

Zaprezentowane zostały okładki pierwszego zeszytu

Last DescendantsLast DescendantsLast DescendantsLast Descendants

Oficjalny opis komiksu:

Ian Edginton sprzymierza się ze wschodząca gwiazdą muzyki, Casparem Wijngaardem (image Comics Limbo), by wynieść legendarną serię gier na zupełnie nowy poziom! W komiksie Last Descendents: Locus, czytelnicy będą śledzić historię Seana - nastolatka wplątanego w konflikt Asasynów i Templariuszy, który odtwarza wspomnienia swojego przodka Tommyego Greylinga i doświadcza nędzy, jaka panowała w czasach wiktoriańskiego Londynu. Wciągająca przygoda doprowadzi Greylinga do odpowiedzi na tajemnicę, która może zmienić świat.

Druga część powieści Assassin's Creed: Last Descendants ukaże się 27 grudnia

Dodany 23-05-2016, 18:12 przez: Wega, komentarzy: 10

Last Descendants

Pierwszy tom Assassin's Creed: Last Descendants ukaże się 30 sierpnia, drugi - 27 grudnia. Obie daty dotyczą angielskich wersji językowych. Póki co, nie mamy informacji o wersji polskiej.

Assassin's Creed: Last Descendants - Tom 2 pozwoli poznać dalsze przygody nastoletniego Owena i jego kolegów, którzy wpadli na trop pierwszego fragmentu potężnego artefaktu - Trójzębu Edenu - poszukiwanego zarówno przez organizację Asasynów, jak i Templariuszy. Jednak artefakt ten trafił w ręce kogoś innego... Tymczasem relacje w grupie Owena stają się coraz bardziej napięte. Część nastolatków opowiada się po stronie Asasynów, część - po stronie Templariuszy.

Gdy do odnalezienia pozostają jeszcze dwie części Trójzębu, obie organizacje dokładają wszelkich starań, by je odnaleźć, i by nie popełnić poprzednich błędów. Jeden fragment podobno został pogrzebany wraz z mongolskim przywódcą, Czyngis-chanem, którego grób nigdy nie został odnaleziony. Nastolatkowie po obu stronach konfliktu zagłębiają się we wspomnieniach - symulacji Chin podczas inwazji Mongołów - by odnaleźć grób i wyprzedzić rywali.


Zwiastun serii komiksów Assassin's Creed: Templars

Dodany 15-04-2016, 23:23 przez: Wega, komentarzy: 11

Jest rok 1927. Darius Gift przybywa do Szanghaju, by wykonać pierwsze zlecenie dla Zakonu Templariuszy. Drobny błąd sprawia, że wkrótce trafia do mrocznego półświatka i trafia na tajemniczego, enigmatycznego agenta zwanego Black Cross...

Pierwszy numer serii Assassin's Creed: Templars ukazał się 22 marca (wersja angielska). Za scenariusz odpowiada Fred Van Lente (Marvel Zombies, Iron Man), zaś za rysunki - Dennis Calero (Cowboys & Aliens, X-Men Noir).


Już dziś premiera najnowszej książki z serii Assassin's Creed - Podziemie

Dodany 16-03-2016, 13:11 przez: Wega, komentarzy: 10

Rok 1862. W ogarniętym rewolucją przemysłową Londynie powstaje pierwsza na świecie podziemna kolej. Kiedy w wykopie zostaje znalezione ciało, rozpoczyna się kolejny morderczy rozdział odwiecznej wojny między asasynami a templariuszami.

Działający w tajemnicy asasyn skrywa mroczne sekrety. Jego misją jest pokonać templariuszy, którzy przejęli pełną kontrolę nad stolicą kraju.

Wkrótce Bractwo dowie się, że to Henry Green, mentor Jacoba i Evie Frye. Ale teraz jest on po prostu Duchem.

Aby zaostrzyć Wasz apetyt na nową książkę „Assassin's Creed: Podziemie” zapraszamy do wysłuchania jej fragmentu w interpretacji Andrzeja Blumenfelda:

Uwaga: Nie masz pozostałych części serii Assassin's Creed? Brakuje Ci, któregoś z tomów? Wydawnictwo Insignis przygotowało specjalną ofertę na wcześniejsze tomy serii, które możesz kupić tylko teraz z rabatem 50% w sklepie internetowym Insignis.


Assassin's Creed: Podziemie ukaże się już 16 marca

Dodany 04-03-2016, 16:01 przez: Wega, komentarzy: 19

AC Podziemie

Już za dwa tygodnie ukaże się najnowsza powieść Olivera Bowdena, Assassin's Creed Podziemie, oparta na wydarzeniach z Assassin's Creed Syndicate. Książka ukaże się w Polsce 16 marca, nakładem wydawnictwa Insignis.

Assassin's Creed Podziemie nie ogranicza się do opowieści pokazanej w grze. Autor cofa się do wcześniejszych wydarzeń, przedstawiając nieznane epizody z życia Ethana Frye - ojca Jacoba i Evie - któremu poświęca większą część historii. Warto zatem sięgnąć po tę książkę, niezależnie, czy mieliście okazję ukończyć Assassin's Creed Syndicate, czy też nie.

W tym roku doczekamy się także dwóch innych książek z uniwersum Assassin's Creed: powieści dla młodzieży Assassin's Creed: Last Descendants (premiera 30 sierpnia) i powieści opartej na filmie, Assassin's Creed Movie Novel (25 października). Póki co, nie wiadomo, czy książki te zostaną wydane w Polsce.


Książka Assassin's Creed: Last Descendants ukaże się we wrześniu

Dodany 21-02-2016, 15:07 przez: Wega, komentarzy: 17

Last Descendants

Assassin's Creed: Last Descendants to książka dla młodzieży, której autorem jest Matthew J. Kirby. Jest to pierwsza część serii powieści, której premierę zaplanowano na wrzesień 2016. Kolejna część ma zostać wydana w styczniu 2017. Bohaterem jest nastoletni Owen, który próbuje oczyścić imię swego ojca.

Nic w życiu Owena nie układało się dobrze, odkąd jego ojciec zmarł w więzieniu. Chłopak jest pewien, że jego rodziciel nie popełnił przestępstwa, o które go oskarżono. Monroe, specjalista od IT w szkole, postanawia pomóc Owenowi, umożliwiając mu odtworzenie w Animusie wspomnień zapisanych w jego DNA i oczyszczenie imienia jego ojca. To doświadczenie daje chłopcu więcej, niż mógłby sobie życzyć - Owen dowiaduje się o istnieniu pradawnego, potężnego artefaktu, przez długi czas uważanego za legendę - Trójzębu Edenu. Jednak dwie tajemne organizacje nie cofną się przed niczym, by wejść w posiadanie tego przedmiotu: Bractwo Asasynów i Zakon Templariuszy. Wkrótce staje się jasne, że jedyną szansą Owena na przeżycie jest odnalezienie Trójzębu przed nimi.

Kierowani przez Monroe, Owen i grupa innych nastolatków przeżywają symulację wspomnień, które mają zapisane w swym DNA: przenoszą się do roku 1863, czasów rozruchów przeciwko poborowi w Nowym Jorku. Chłopak i jego towarzysze zostają wystawieni na próbę na pogrążonych w chaosie ulicach miasta, a ich doświadczenia w przeszłości mają daleko sięgające konsekwencje w teraźniejszości.


Zwiastun komiksu Assassin's Creed

Dodany 15-10-2015, 21:53 przez: Wega, komentarzy: 9

Premiera pierwszego albumu komiksu Assassin's Creed została uczczona przez Titan Comics nowym zwiastunem, na którym pokazano w skrócie, jak zaczyna się historia Charlotte de la Cruz - bohaterki, której pasją są teorie spiskowe.

Dziewczyna zostaje zwerbowana przez asasynów, a dzięki technologii Animusa może przenieść się w przeszłość do Salem, w czasy polowań na czarownice, by przeżyć ponownie życie swego przodka, Toma Stoddarda.

Komiks w wersji cyfrowej można kupić na stronie comixology.eu.


Assassin's Creed - The Complete Visual History

Dodany 05-10-2015, 20:28 przez: Wega, komentarzy: 10

W przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi Assassin's Creed - The Complete Visual History, czyli książka zawierająca rozmaite grafiki z poszczególnych częśći serii Assassin's Creed wraz z komentarzami. Oczywiście, część grafik była już publikowana w różnych artbookach, więc nie znajdziecie tam wyłącznie nowości. Album będzie dostępny od 13 października.

Pozostając w temacie grafik - do naszej galerii trafiły nie wykorzystane projekty okładki pierwszego numeru komiksu Assassin's Creed, który również zadebiutuje w przyszłym tygodniu.


Pierwszy album komiksu Assassin's Creed w wersji cyfrowej

Dodany 24-09-2015, 15:06 przez: Wega, komentarzy: 6

komiks

Ruszyła przedsprzedaż pierwszego numeru nowego komiksu Assassin's Creed od Titan Comics w App Store (wersja na iPhony, iPady, urządzenia dotykowe i Mac) i Google Play (wersja na tablety, telefony i przeglądarki internetowe). Album ten można nabyć w cenie 14,34 zł, a ukaże się on 14 października.

W nowej serii komiksów Assassin's Creed poznajemy losy Charlotte de la Cruz, która marnuje swe talenty w nieciekawej pracy, wolny czas zaś poświęca na tropienie teorii spiskowych w internecie. Dziewczyna zostaje wplątana w spisek, w którym ważną rolę odgrywają asasyni, tajemnicza organizacja zabójców, której korzenie sięgają tysiące lat wstecz. Za pomocą technologii Animusa mogą oni odtwarzać wspomnienia przodków i przeżywać na nowo ich życie.

Za pomocą Animusa Charlotte odtwarza wspomnienia swego przodka, Toma Stoddarda, asasyna z czasów niesławnych polowań na czarownice. Stoddard był świadkiem pewnego wydarzenia, którego konsekwencje odczuwalne są nawet w teraźniejszości. Tymczasem druga strona konfliktu, templariusze, zaczyna działać przeciwko Charlotte. Dziewczyna musi nauczyć się wielu umiejętności, by przetrwać.


Kim jest protagonistka nowego komiksu w uniwersum Assassin's Creed?

Dodany 23-07-2015, 14:28 przez: Maciekbpl, komentarzy: 4

W październiku tego roku, a dokładniej 14 doczekamy się kolejnego komiksu w świecie AC. Autorami tekstów są Anthony Del i Conor McCreery, zaś stroną graficzną zajął się Neil Edwards. W produkcji Titan Comics poznamy losy Charlotte de la Cruz. Kobieta zajmując kiepskie stanowisko zatraca się w teoriach spiskowych w czeluściach internetu.

Staje się ich częścią, gdy zostaje wplątana w wojnę pomiędzy Asasynami, a Templariuszami. Ci pierwsi, używając skradzionego Animusa wprowadzają ją w wspomnienia jej przodka – Toma Stoddarda, który w Salem, w czasie niesławnych polowań na czarownice stał się świadkiem wydarzenia, które ma konsekwencje w teraźniejszości. Jej szkolenie i wycieczki w przeszłość zwracają oczywiście uwagę drugiej strony konfliktu...


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
030
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: