Zakon Assassin's Creed


Newsy w kategorii „Książki i komiksy”

Assassin's Creed - The Complete Visual History

Dodany 05-10-2015, 20:28 przez: Wega, komentarzy: 10

W przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi Assassin's Creed - The Complete Visual History, czyli książka zawierająca rozmaite grafiki z poszczególnych częśći serii Assassin's Creed wraz z komentarzami. Oczywiście, część grafik była już publikowana w różnych artbookach, więc nie znajdziecie tam wyłącznie nowości. Album będzie dostępny od 13 października.

Pozostając w temacie grafik - do naszej galerii trafiły nie wykorzystane projekty okładki pierwszego numeru komiksu Assassin's Creed, który również zadebiutuje w przyszłym tygodniu.


Pierwszy album komiksu Assassin's Creed w wersji cyfrowej

Dodany 24-09-2015, 15:06 przez: Wega, komentarzy: 6

komiks

Ruszyła przedsprzedaż pierwszego numeru nowego komiksu Assassin's Creed od Titan Comics w App Store (wersja na iPhony, iPady, urządzenia dotykowe i Mac) i Google Play (wersja na tablety, telefony i przeglądarki internetowe). Album ten można nabyć w cenie 14,34 zł, a ukaże się on 14 października.

W nowej serii komiksów Assassin's Creed poznajemy losy Charlotte de la Cruz, która marnuje swe talenty w nieciekawej pracy, wolny czas zaś poświęca na tropienie teorii spiskowych w internecie. Dziewczyna zostaje wplątana w spisek, w którym ważną rolę odgrywają asasyni, tajemnicza organizacja zabójców, której korzenie sięgają tysiące lat wstecz. Za pomocą technologii Animusa mogą oni odtwarzać wspomnienia przodków i przeżywać na nowo ich życie.

Za pomocą Animusa Charlotte odtwarza wspomnienia swego przodka, Toma Stoddarda, asasyna z czasów niesławnych polowań na czarownice. Stoddard był świadkiem pewnego wydarzenia, którego konsekwencje odczuwalne są nawet w teraźniejszości. Tymczasem druga strona konfliktu, templariusze, zaczyna działać przeciwko Charlotte. Dziewczyna musi nauczyć się wielu umiejętności, by przetrwać.


Kim jest protagonistka nowego komiksu w uniwersum Assassin's Creed?

Dodany 23-07-2015, 14:28 przez: Maciekbpl, komentarzy: 4

W październiku tego roku, a dokładniej 14 doczekamy się kolejnego komiksu w świecie AC. Autorami tekstów są Anthony Del i Conor McCreery, zaś stroną graficzną zajął się Neil Edwards. W produkcji Titan Comics poznamy losy Charlotte de la Cruz. Kobieta zajmując kiepskie stanowisko zatraca się w teoriach spiskowych w czeluściach internetu.

Staje się ich częścią, gdy zostaje wplątana w wojnę pomiędzy Asasynami, a Templariuszami. Ci pierwsi, używając skradzionego Animusa wprowadzają ją w wspomnienia jej przodka – Toma Stoddarda, który w Salem, w czasie niesławnych polowań na czarownice stał się świadkiem wydarzenia, które ma konsekwencje w teraźniejszości. Jej szkolenie i wycieczki w przeszłość zwracają oczywiście uwagę drugiej strony konfliktu...


Garść szczegółów o nowej serii komiksów Assassin's Creed

Dodany 11-07-2015, 02:00 przez: Wega, komentarzy: 5

Okładka komiksu

Podczas San Diego Comic Con pokazano okładkę pierwszego albumu nowej serii komiksów Assassin's Creed. Pierwsza część ukaże się na początku października, kolejne będą wydawane co miesiąc.

Akcja będzie toczyć się pod koniec XVII wieku, w okresie polowania na czarownice. Był to fascynujący okres, kiedy Stany Zjednoczone startowały jako kraj, a ludzie nagle przestali sobie wzajemnie ufać - a czasem też samym sobie. Dla autorów było to doskonałe tło dla opowieści o oskarżonych i o ludziach, którzy próbowali ich skrzywdzić bądź ocalić. W komiksie nie zabraknie też czasów współczesnych i wątków szpiegowskich.


Assassin's Creed: The Complete Visual History

Dodany 05-07-2015, 20:46 przez: Wega, komentarzy: 7

The Complete Visual History

Jesienią ukaże się nowa książka - Assassin's Creed: The Complete Visual History, zawierająca informacje o serii od początku jej istnienia po niedawno wydane gry. Będzie ona bogato ilustrowana i ma zawierać nigdzie nie publikowane wcześniej szkice koncepcyjne i grafiki przedstawiające bohaterów gier czy komiksów. Czytelnicy znajdą w niej sporo ciekawostek, jak stworzono m.in. postacie Altaira, Ezio, Connora i Arno, jak też informacje o ewolucji serii. Autorem książki jest Matthew Miller, dziennikarz zajmujący się branżą gier komputerowych. Książka ukaże się 22 września, w angielskiej wersji językowej.

Z innych wieści - oto nowe ciekawostki, ujawnione podczas Montreal Comiccon:

  • W serii AC wkrótce znów pojawi się Otso Berg
  • Henry Green, mentor Jacoba i Evie Frye, jest synem Arbaaza Mira (głównego bohatera komiksu Assassin's Creed Brahman i nadchodzącej gry Assassin's Creed Chronicles: India)
  • Z powieści Assassin's Creed Underworld dowiemy się, w jaki sposób Henry rozpoczął współpracę z bliźniakami Frye
  • Akcja powieści nie będzie ograniczona do Londynu, lecz obejmie inne tereny Wielkiej Brytanii i Indie
  • Titan Books ma w planach dwie serie komiksów ze świata AC - jedną poświęconą asasynom (akcja będzie toczyć się w nowym okresie czasu i pojawią się w niej nowi bohaterowie), drugą - templariuszom (prace nad drugą serią nie zostały jeszcze ukończone).

Titan Comics zapowiada nową serię komiksów Assassin's Creed

Dodany 25-06-2015, 18:34 przez: Wega, komentarzy: 8

Brytyjskie wydawnictwo Titan Comics ogłosiło, że zamierza wydać nową serię komiksów Assassin's Creed. Jak dotąd w planach jest pięć albumów. Zostaną one zilustrowane przez Neila Edwardsa, artystę mającego na swoim koncie Doctor Who: Four Doctors. Redaktorka Titan Comics, Lizzie Kaye, bardzo cieszy się ze współpracy nawiązanej z Ubisoftem:

Jesteśmy podekscytowani mogąc pracować z Ubisoftem nad niesamowitą, nową przygodą. Assassin's Creed to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, najpiękniejszych marek na rynku. Zespół w Ubisofcie stworzył idealny świat, który możemy eksplorować, poszerzać i zaludniać nowymi bohaterami w nowych realiach. Mamy nadzieję, że zaskoczymy czytelników tą serią.

Assassin's Creed Underworld - nowa książka Olivera Bowdena

Dodany 09-06-2015, 20:20 przez: Wega, komentarzy: 13

Underworld

Pytaliście o książkę bazowaną na Assassin's Creed Rogue, ale raczej nie będziemy mieli okazji przeczytać powieści o przygodach Shaya. W sklepie Amazon pojawiła się natomiast nowa pozycja - Assassin's Creed Underworld, oparta na Assassin's Creed Syndicate. Z opisu książki i wizerunku na okładce wynika, że wydarzenia zostaną przedstawione z perspektywy mentora Jacoba i Evie:

Zhańbiony asasyn. Tajny agent. Misja - odkupienie.

Londyn, rok 1862. Rewolucja przemysłowa trwa, powstaje pierwsza podziemna kolej. Kiedy w tunelu zostaje znalezione ciało, rozpoczyna się najnowszy, zabójczy rozdział odwiecznej wojny między asasynami a templariuszami.

Działający potajemnie asasyn skrywa mroczne sekrety. Jego misją jest pokonać templariuszy i pozbawić ich pełnej kontroli nad stolicą narodu.

Wkrótce Bractwo dowie się, że jest to Henry Green, mentor Jacoba i Evie Frye. Ale teraz jest on po prostu Duchem.

Książka ma zostać wydana 5 listopada 2015 w angielskiej wersji językowej. Na informacje o polskiej wersji musimy jeszcze nieco poczekać.


Nowe fragmenty powieści Assassin's Creed: Pojednanie

Dodany 04-12-2014, 13:55 przez: Wega, komentarzy: 7

Assassin's Creed: Pojednanie trafiło wczoraj na półki polskich księgarń. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup, posłuchajcie trzech nowych fragmentów powieści, w inter­pretacji Julii Kołakowskiej-Bytner, udostępnionych przez wydawnictwo Insignis.

W rozszerzeniu newsa znajdziecie kolejne fragmenty, oznaczone numerami 3 i 4.


Posłuchaj pierwszego fragmentu powieści Assassin's Creed: Pojednanie

Dodany 28-11-2014, 11:53 przez: Wega, komentarzy: 14

Już 3 grudnia na półki księgarń trafi kolejna powieść Olivera Bowdena - Assassin's Creed: Pojednanie, oparta na wydarzeniach z gry AC Unity. Tym razem wydarzenia zostaną przedstawione z perspektywy Elise de la Serre. Interpretacji pamiętnika tej niezwykłej templariuszki podjęła się Julia Kołakowska-Bytner:

W rozszerzeniu znajdziecie krótką zapowiedź tekstową książki przygotowaną przez wydawnictwo Insignis.


Assassin's Creed: Czarna Bandera - drugi fragment powieści do słuchania. Premiera już jutro

Dodany 04-03-2014, 16:37 przez: Wega, komentarzy: 11

Już jutro na półki księgarń trafi najnowsza powieść Olivera Bowdena - Assassin's Creed: Czarna Bandera. Z okazji premiery książki wydawnictwo Insignis udostępniło drugi fragment do słuchania, w interpretacji Marcina Perchucia.


Assassin’s Creed: Czarna Bandera: pierwszy fragment powieści do posłuchania

Dodany 17-02-2014, 17:09 przez: Wega, komentarzy: 15

Premiera najnowszej powieści Olivera Bowdena, Assassin's Creed: Czarna Bandera, odbędzie się 5 marca. Tym razem akcja przeniesie czytelników w początkowe lata XVIII stulecia, w złotą erę piractwa. Z pierwszym, obszernym fragmentem książki w wersji audio możecie zapoznać się już dziś. Czyta Marcin Perchuć.

Krótki opis powieści znajdziecie w rozszerzeniu newsa.


Książka Assassin’s Creed: Czarna Bandera ukaże się już w marcu

Dodany 16-01-2014, 19:41 przez: Wega, komentarzy: 27

Czarna Bandera

Wydawnictwo Insignis poinformowało, że już 5 marca ukaże się kolejna powieść z serii Assassin's Creed autorstwa Olivera Bowdena, zatytułowana Czarna Bandera, oparta na bestsellerowej grze Ubisoftu – Assassin's Creed IV: Black Flag.

Złota Era Piractwa. Śmiałków wabi Nowy Świat. Edward Kenway – arogancki młokos, syn angielskiego handlarza suknem, którego obsesją jest złoto – nie może oprzeć się pokusie spędzienia reszty życia na pełnym morzu. Po tym, jak jego rodzinne gospodarstwo pada ofiarą ataku, Edward podąża za swoim pragnieniem i wkrótce zyskuje sławę jednego z najniebezpieczniejszych korsarzy swoich czasów. Jego drogę znaczą jednak chciwość, ambicje i zdrada. A kiedy na jaw wychodzi spisek grożący zniszczeniem wszystkiego, co drogie jego sercu, w Kenwayu budzi się żądza zemsty. I tak oto zostaje wciągnięty w odwieczną walkę asasynów z templariuszami.

Assassin’s Creed w wersji papierowej: powieść, komiksy i encyklopedia

Dodany 06-11-2013, 20:23 przez: krash001, komentarzy: 10

Assassin's Creed: Black Flag

W listopadzie, prócz gry Assassin's Creed IV: Black Flag, ukaże się kolejna powieść Olivera Bowdena (w angielskiej wersji językowej), pisana na podstawie najnowszej odsłony serii. Poznamy w niej historię młodego kapra, Edwarda Kenwaya, żyjącego w Złotej Erze Piractwa. Książka pozwoli nam prześledzić drogę, którą pokonał, aby stać się jedną z najbardziej zabójczych osób w swoich czasach. Czytelnik dowie się także w jaki sposób Edward został wciągnięty toczoną przez wieki wojnę między Asasynami i Templariuszami. Na Assassin's Creed: Black Flag w polskiej wersji językowej musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Od początku listopada dostępna jest także trzecia edycja Encyklopedii Assassin's Creed. Zawiera ona uzupełnione informacje z poprzednich edycji oraz nowe wpisy związane z Assassin's Creed IV: Black Flag. Fani znajdą w niej m.in. odpowiedzi na pytania, kto posiadał najgroźniejszą broń w historii i który pirat walczył w największych bitwach morskich. Encyklopedia zawiera również wpisy dotyczące najnowszego komiksu Karla Kerschla i Camerona Stewarta - Assassin's Creed: Brahman.

Informacje o innych komiksach znajdziecie w rozwinięciu.


Assassin’s Creed: Brahman - nowy komiks twórców The Fall i The Chain

Dodany 19-07-2013, 21:37 przez: Wega, komentarzy: 22

Assassin's Creed: Brahman

Assassin's Creed: Brahman będzie kolejnym, trzecim już komiksem stworzonym przez Karla Kerschla i Camerona Stewarta, przy współpracy innego, słynnego autora – Brendena Fletchera. Tym razem przeniesiemy się do XIX-wiecznych Indii, gdzie prześledzimy losy nowego asasyna zwanego Arbaaz Mir, którego celem będzie uwolnienie swego ludu spod ucisku brytyjskich Templariuszy oraz odnalezienie Fragmentu Edenu w mieście Amritsar. Będzie to kolejna historia poszerzająca uniwersum Assassin's Creed, stanowiąca punkt wyjściowy do snucia następnych opowieści.

Zainteresowanych zapraszamy do pobrania kilku stron promocyjnych komiksu w formacie pdf i przyjrzenia się bliżej nowemu bohaterowi.

Poprzednie komiksy Camerona i Stewarta – Assassin's Creed: The Fall i Assassin's Creed: The Chain – opowiadały o losach Daniela Crossa, współczesnego agenta Templariuszy, który w niekontrolowany sposób odtwarzał wspomnienia z życia swego przodka, Rosjanina Nikolaia Orelova.


Assassin's Creed: Porzuceni - posłuchaj drugiego fragmentu powieści

Dodany 11-06-2013, 14:26 przez: Wega, komentarzy: 2

Odliczając dni do premiery książki Assassin's Creed: Porzuceni – najnowszego tomu bestsellerowej serii Olivera Bowdena – prezentujemy drugi jej fragment. Jego akcja rozgrywa się w posiadłości Kenwayów owej feralnej nocy, kiedy ich rodzinne szczęście legło w gruzach. To co się wtedy wydarzyło zaważy na całym dalszym życiu Haythama i jego najbliższych. To wydarzenia tej nocy zaprowadzą bohatera do Niderlandów, Ameryki, Damaszku czy Egiptu. To one sprawią, że nie spocznie, póki nie znajdzie winnych i nie wymierzy im kary.

Zapraszamy do lektury fragmentu #2! Jest on dostępny zarówno w wersji do przeczytania, jak i wysłuchania, w interpretacji Artura Dziurmana.


1, 2, 3, 4, 5, 6

© 2008 - 2017 zakon-ac.info • there is only ZAC
100
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
  1. FIFA Polonia
  2. Zakon Assassin's Creed
  3. Marvel Comics
  4. Markolf
  5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza