Zakon Assassin's Creed


Newsy w kategorii „Nowina o grze”

Nie będzie nowej odsłony Assassin's Creed w 2016 roku

Dodany 11-02-2016, 19:03 przez: Wega, komentarzy: 24

Ubisoft wyciągnął wnioski po premierze Assassin's Creed Unity i postanowił zrobić dłuższą przerwę, przed wydaniem kolejnej, dużej odsłony serii. Oznacza to, że w tym roku nie będzie nowej części, która - jak głosi plotka - ma zabrać graczy do starożytnego Egiptu. Przedstawiciel zespołu odpowiedzialnego za Assassin's Creed napisał:

W tym roku robimy krok wstecz, by przyjrzeć się marce Assassin's Creed. W rezultacie zdecydowaliśmy, że nie pojawi się nowa odsłona serii w 2016 roku. Od momentu wydania Assassin's Creed Unity nauczyliśmy się wiele dzięki waszym opiniom. Wprowadziliśmy także pewne zmiany w naszym cyklu produkcyjnym i chcemy, by Assassin's Creed znów było jedną z najlepszych serii w otwartym świecie. Ten rok poświęcimy na wprowadzenie zmian w mechanice gry i dołożymy starań, by oferowała unikatową, zapadającą w pamięć rozgrywkę, dzięki której historia staje się placem zabaw dla każdego.

W 2016 roku zabraknie "dużej" gry, ale nie oznacza to, że możemy zupełnie zapomnieć o marce. Fani mogą sięgnąć po Assassin's Creed Chronicles, które ukazało się 9 lutego. Jeszcze w tym miesiącu (25 lutego) zagramy na iOS w RPG Assassin's Creed Identity. 16 marca ukaże się książka Assassin's Creed: Podziemie, oparta na AC Syndicate, wydana przez Insignis. Pod koniec roku czeka nas również atrakcja w postaci filmu, którego premierę zaplanowano na 21 grudnia 2016.


RPG akcji Assassin's Creed Identity ukaże się 25 lutego wyłącznie na iOS

Dodany 02-02-2016, 15:22 przez: Wega, komentarzy: 7

Ubisoft ogłosił datę premiery RPG Assassin's Creed Identity - gra ukaże się na iOS 25 lutego (wymagane iOS 7 i iPad 3 lub nowszy, bądź iPhone 5 lub nowszy). Niestety, dla posiadaczy urządzeń z Androidem mamy złe wieści - aktualnie nie ma planów wydania gry na tej platformie.

W Assassin's Creed Identity powrócimy do czasów renesansu i odwiedzimy kilka włoskich miast. Do wyboru będziemy mieli kilka klas postaci: Berserker, Shadow Blade, Trickster lub Thief. Bohaterów będzie można rozwijać w miarę postępów w grze. Naszym zadaniem będzie rozwiązanie zagadki Crows poprzez wypełnianie różnych misji fabularnych i dodatkowych zadań.

Kilka screenów z Assassin's Creed Identity znajdziecie w naszej galerii.

Aktualizacja: Pierwszą i drugą część Q&A poświęconą Assassin's Creed Identity znajdziecie w rozszerzeniu newsa.


Assasin's Creed Syndicate dostępne na PC

Dodany 19-11-2015, 16:04 przez: Maciekbpl, komentarzy: 18

Po prawie miesięcznej przerwie od premiery AC Syndicate na konsole, gracze komputerów osobistych doczekali się wersji PC-towej. Czy gra będzie rewelacją, czy doczeka się kontrowersji jak jej poprzedniczka? Możecie się przekonać sami. A póki co zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.


Wymagania sprzętowe Assassin's Creed Syndicate

Dodany 06-11-2015, 11:30 przez: Wega, komentarzy: 6

Ubisoft udostępnił wreszcie wymagania sprzętowe Assassin's Creed Syndicate - na dwa tygodnie przed premierą gry na PC. Jeśli nie mieliście pewności czy kupić i zastanawialiście się, czy "pójdzie", jest jeszcze nieco czasu na podjęcie decyzji. A oto wymagania minimalne:

 • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (wersje 64-bitowe)
 • Procesor: Intel Core i5 2400s 2.5 GHz lub AMD FX 6350 3.9 GHz
 • RAM: 6 GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 270 (2GB VRAM z obsługą Shader Model 5.0)
 • DirectX June 2010 Redistributable
 • Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX, z najnowszymi sterownikami

Wymagania zalecane znajdziecie w rozszerzeniu newsa.


Ubisoft dorzuci darmowe stroje w Assassin's Creed Syndicate

Dodany 15-10-2015, 22:25 przez: Wega, komentarzy: 26

W listopadzie gracze otrzymają dwa nowe stroje w Assassin's Creed Syndicate - jeden dla Jacoba, jeden dla Evie. 3 listopada w garderobie znajdzie się steampunkowy ubiór dla Evie, zaś 17 listopada - nowy płaszcz asasyna dla Jacoba (w ramach hołdu dla Mary Shelley - autorki "Frankensteina").

Stroje Jacoba i Evie

Strój Evie został nazwany Dr. Daniel's Garment - jest on wyposażony w elementy iskrzące się elektrycznością. Strój Jacoba ma z kolei przypominać pozszywanego potwora, toteż ma stosowną nazwę - The Creature's Rags.


Assassin's Creed Syndicate - lista osiągnięć

Dodany 23-09-2015, 00:32 przez: Wega, komentarzy: 2

W sieci pojawiła się lista osiągnięć z Assassin's Creed Syndicate. Łącznie do zdobycia będzie 49 osiągnięć, z czego 5 zostało oznaczonych jako "sekretne". Wszystkie są warte łącznie 1000 punktów GamerScore. Poza standardowymi osiągnięciami, za ukończenie każdej sekwencji, będziemy mieli spory zestaw elementów do kolekcjonowania, a także szereg osiągnięć związanych z rozwojem umiejętności Jacoba i Evie czy też polegających na zabijaniu wrogów w pewien szczególny sposób.

Większość osiągnięć nie jest zbyt pomysłowa i powinna wpaść sama w trakcie rozgrywki, bez szczególnego zaangażowania ze strony graczy. Jedyny problem może sprawić ukończenie wszystkich wspomnień z głównego wątku na 100% (oczywiście, wszystko zależy od dodatkowych warunków). Może sekretne osiągnięcia będą bardziej skomplikowane? Przekonamy się już niebawem.


Assassin's Creed Syndicate - Nagrody i Akcje Uplay

Dodany 17-09-2015, 20:57 przez: Wega, komentarzy: 13

Znamy już listę akcji i nagród Uplay dla Assassin's Creed Syndicate. Akcje skupiają się ogółem na postępach w grze, jeśli chodzi zaś o nagrody, są one podobne do nagród dla Assassin's Creed Unity. W AC Syndicate będziemy mogli odblokować Kredyty Heliksa, dodatkowe kolory czy elementy wyposażenia. Lista nagród prezentuje się następująco:

 • 200 Kredytów Helixa (0 punktów)
 • Ubisoftowo niebieski kolor wyposażenia(10 punktów)
 • Zielononiebieski kolor wyposażenia (10 punktów)
 • Płaszcz Evie i Pas Jacoba - Płaszcz zwiększa możliwości skradania się, pas zwiększa obronę (15 punktów)
 • Rewolwer "Bullseye" (20 punktów)
 • Laska z mieczem Arbaaza Mira (20 punktów)

Lista akcji znajduje się w rozszerzeniu newsa.


Muzyka w Assassin's Creed Syndicate - wywiad z kompozytorem

Dodany 10-09-2015, 23:51 przez: Wega, komentarzy: 28

Nadszedł czas dowiedzieć się czegoś więcej o muzyce w Assassin's Creed Syndicate. Na stronie UbiBlog opublikowano wywiad z kompozytorem, Austinem Wintory'm, który opowiedział, w jaki sposób nawiązał współpracę z Ubisoftem, jak wyglądał proces tworzenia soundtracku oraz wyjaśnił, czym kierował się, komponując poszczególne utwory.

Czy w grze usłyszymy muzykę charakterystyczną dla epickich bitew, czy też utwory utrzymane w zupełnie innym stylu? Na stronie Zakonu znajdziecie tłumaczenie wywiadu, gdzie znajdziecie odpowiedzi na to pytanie i nie tylko. Serdecznie zapraszamy do lektury!


Assassin's Creed Syndicate trafi na PC 19 listopada

Dodany 26-08-2015, 18:49 przez: Wega, komentarzy: 18

O opóźnieniu Assassin's Creed Syndicate na PC względem wersji konsolowych wiedzieliśmy już w momencie zapowiedzi gry, kiedy podano datę premiery na PS4 i Xboksa One (23 października), dodając, że wersja na PC ukaże się jesienią. Teraz wiemy już, że będzie to dokładnie 19 listopada. Ubisoft wytłumaczył również, co jest powodem przesunięcia: zespół chce dostarczyć pecetowym graczom najbardziej stabilną i możliwie najlepiej zoptymalizowaną wersję gry już w dniu jej debiutu. Sam Kovalev, Studio Production Manager w Ubisoft Kijów, wyjaśnia:

Wprowadziliśmy szereg usprawnień w cyklu produkcyjnym i w procesie walidacji, dzięki czemu możemy skupić się na dopracowaniu wersji PC i zapewnieniu najlepszej optymalizacji i stabilności już we wczesnych fazach prac. Ten aspekt należał do najwyższych priorytetów zespołu zajmującego się produkcją.

Cztery dodatkowe tygodnie pozwalają nam doszlifować grę i lepiej ją zoptymalizować, dzięki czemu będzie ona działać stabilnie na wszystkich systemach tuż po premierze, a gracze będą mogli cieszyć się płynną rozgrywką.

Wymagania wersji PC nie zostały jeszcze ustalone. Wiadomo jednak, że nie będzie żadnych blokad w grze, jeśli chodzi o liczbę klatek na sekundę czy rozdzielczość. Gracze spełniający wymagania zalecane mogą liczyć na minimum 1080p i 30 fps.


Kilka ciekawostek o Evie Frye

Dodany 25-08-2015, 18:50 przez: Wega, komentarzy: 27

Za misje z Evie Frye odpowiada Ceri Young, scenarzystka, która pracuje dla Ubisoftu od 8 lat. Zaczynała od pisania Bazy Danych Animusa dla Assassin's Creed III i kąśliwych uwag Shaya. Przed rozpoczęciem prac nad scenariuszami misji w Syndicate musiała zapoznać się ze sporą ilością materiałów, by dowiedzieć się jak najwięcej o wiktoriańskiej Anglii. Ceri zdradziła kilka ciekawostek o głównej bohaterce - oto one:

 • Evie zdaje sobie sprawę, że nieważne, ile ludzi poprze Jacoba, plany Asasynów mogą pokrzyżować Fragmenty Edenu, jeśli trafią w niewłaściwe ręce, dlatego bardzo się nimi interesuje;
 • Ojciec Jacoba i Evie, Ethan Frye, miał bardzo duży wpływ na to, kim się stało rodzeństwo;
 • Evie prowadzi notatnik, w którym zapisuje wydarzenia podczas poszukiwania Fragmentów Edenu i opisuje swe relacje z innymi bohaterami - notatnik będzie można przeczytać w grze;
 • W świecie gry znajdą się znajdźki do zebrania wyłącznie przez Evie, które odblokują krótkie scenki przedstawiające jej relacje z pewną postacią.

Odtwarzanie Londynu z 1868 roku w Assassin's Creed Syndicate

Dodany 25-08-2015, 12:50 przez: Wega, komentarzy: 24

Ubisoft odtworzył Londyn z dużą dbałością o szczegóły - podobnie jak miasta z poprzednich części serii. Nie wystarczy jednak przenieść miasta do gry i powiedzieć "gotowe" - trzeba jeszcze dostosować je do wymogów rozgrywki oraz do poszczególnych misji. W wywiadzie z Gizmodo twórcy opowiedzieli o swej wizycie w Londynie i o zmianach, jakie wprowadzili w grze.

 • twórcy wybrali rewolucję przemysłową, ponieważ był to okres niewyobrażalnych wręcz zmian dla ludzkości, która w tamtym czasie przekształciła się ze średniowiecznego w nowoczesne społeczeństwo
 • twórcy odwiedzili Londyn, by poczuć klimat miasta - by zrobić tysiące zdjęć i zobaczyć, w jaki sposób wiją się ulice, jak oświetlenie zmienia nastrój w mieście przez cały dzień, jak to jest spacerować i nagle unieść głowę, by zobaczyć Katedrę św. Pawła albo stanąć nad brzegiem Tamizy, zamknąć oczy i wyobrazić sobie na niej tysiące łodzi
 • twórcy odwiedzili także różne muzea
 • w grze zadbano o takie szczegóły, jak rodzaj jedzenia sprzedawanego na ulicach, nazwy pubów, stroje stworzone przy pomocy specjalistów od kostiumów, a także akcent z jakim mówią postacie (tu z umiarem, by gracze mogli zrozumieć)

Assassin's Creed Chronicles: India - nagrody i akcje Uplay

Dodany 03-08-2015, 14:58 przez: Wega, komentarzy: 5

W Uplay pojawiły się nagrody i akcje Assassin's Creed Chronicles: India, drugiej z trzech części Assassin's Creed Chronicles. Premiera gry powinna nastąpić już niebawem - Ubisoft zapowiadał, że wszystkie odsłony ukażą się jeszcze w tym roku.

India - akcjeIndia - nagrody

Wiosną mieliśmy okazję zagrać w AC Chronicles China jako Shao Jun. W India przenosimy się do Amritsaru, do roku 1841, by wcielić się w Arbaaza Mira, znanego z komiksu Assassin's Creed: Brahman. Bohater będzie musiał powstrzymać Templariuszy chcących ukraść słynny diament Koh-i-Noor i walczyć dla swej ukochanej księżniczki, Pyary Kaur. Serię zwieńczy gra o przygodach Nicolaia Orelova, bohatera komiksu The Fall i The Chain.


Assassin's Creed Syndicate - dziewięć ciekawostek z dema gry

Dodany 23-07-2015, 10:59 przez: Wega, komentarzy: 11

Ubisoft udostępnił nowe wideo, na którym pokazano, że nie zawsze warto robić oczywiste rzeczy. Przykładowo, w misji z Bloody Norą, zamiast walczyć z jej gangiem, możemy za nią pobiec i zabić, zanim odjedzie powozem.

Z innych ciekawostek - w Syndicate będziemy mogli wyciągać ciała przeciwników z siana czy strzelać do koni, by pozbyć się ścigających nas templariuszy. Pełną listę znajdziecie w rozszerzeniu newsa.


Assassin's Creed Syndicate - nowe szczegóły

Dodany 14-07-2015, 20:10 przez: Wega, komentarzy: 7

Ubisoft ujawnił kilka nowych ciekawostek o Assassin's Creed Chronicles: India i AC Syndicate podczas niedawnego streamu - oto one:

 • Arbaaz Mir w ACC Chronicles: India będzie próbował odnaleźć diament Koh-i-Noor i odebrać go templariuszom. Akcja będzie toczyć się na początku XIX wieku.
 • Henry Green to jeden z ostatnich asasynów żyjących w Londynie. Został adoptowany przez Arbaaza Mira, który go wychował i zapewnił mu wykształcenie.
 • Clara O'Dea Saint Olaves (dziewczynka pojawiająca się na jednym ze zwiastunów) nie należy do asasynów, ale reprezentuje londyńskie dzieci. Choć ma zaledwie dziesięć lat, musi opiekować się braćmi i siostrami, gdyż jej matka nie może tego robić. Jako przedstawicielka dzieci, może wykorzystywać je jako "małych szpiegów" lub posłańców, by dowiedzieć się czegoś o konkretnych wydarzeniach albo o planach templariuszy.
 • Za pomocą specjalnego wykończenia (działającego jeśli znajdziemy się w pobliżu kilku przeciwników znajdujących się na granicy śmierci) możemy zabić od 2 do 4 wrogów.
 • W grze zajrzymy do wnętrza Katedry św. Pawła.
 • W AC Syndicate pojawi się kilka stacji kolejowych, w tym Victoria i Charing Cross.
 • Powrócą stogi z sianem i stosy liści.
 • Używając wzroku orła i przyglądając się przeciwnikom zobaczymy ikonki nad ich głowami. Przykładowo, tarcza oznacza siłacza, błyskawica - szybkich strażników z pistoletami, zaś oko - obserwatorów, którzy pobiegną po posiłki, jeśli zauważą Jacoba lub Evie.
 • Dzięki miksturom będziemy mogli odnawiać energię.
 • Na początku gracze nie będą mieli miotacza liny, ale zdobędą go dość szybko.
 • Jedną z pobocznych aktywności będzie obstawianie wyścigów powozów.

Assassin's Creed Syndicate - nowe szczegóły

Dodany 17-06-2015, 19:15 przez: Wega, komentarzy: 21

walka na dachu pociągu

Marc-Alexis Côté, dyrektor kreatywny, udzielił wywiadu na temat Assassin's Creed Syndicate, ujawniając szereg interesujących szczegółów na temat rozgrywki. Wideo dostępne jest na twitch.tv, poniżej znajdziecie różne ciekawostki o grze:

 • Côté wspomniał, że w Londynie zwiedzimy m.in. Pałac Westminster (Parlament), Pałac Buckingham, Big Bena, Katedrę Św. Pawła, stacje kolejowe oraz południowy brzeg Tamizy, pełen fabryk i wysokich kominów widocznych z całego Londynu
 • Terenem naszych działań będzie obszar od Pałacu Buckingham aż to Tower of London (wschód-zachód), od Whitechapel po południowy brzeg Londynu (północ-południe)
 • Jacob będzie skupiał się na walce, Evie na skradaniu się
 • bohaterów będzie można personalizować - dobrać broń i stroje; każdy element można personalizować osobno, przykładowo, Jacob ma kapelusz, Evie - pelerynę i te elementy można dobrać wedle uznania; w grze będzie można kupić stroje w sklepach, a także zdobyć w czasie rozgrywki
 • zabójstwa i ataki będą kontekstowe; gracz zyska przewagę, jeśli rzuci przeciwnika w kierunku jakiegoś obiektu - w ten sposób może go wykończyć szybciej

1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40, 41, 42, 43, 44

© 2008 - 2018 zakon-ac.info • there is only ZAC
030
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
 1. FIFA Polonia
 2. Zakon Assassin's Creed
 3. Marvel Comics
 4. Markolf
 5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza