Zakon Assassin's Creed


Newsy w kategorii „Inne”

Assassin's Creed Monopoly ukaże się już jesienią

Dodany 07-08-2014, 14:40 przez: Wega, komentarzy: 21

Monopoly

Fani Assassin's Creed będą mieli co robić jesienią. Prócz AC Unity i AC Rogue ukaże się jeszcze jedna gra - ale niezupełnie taka, jakiej można by się spodziewać. Przyjmie nieco bardziej tradycyjny format i z pewnością nie będzie obsługiwała klawiatury, za to od strony graficznej wygląda dość prze­łomowo, niemal foto-realistycznie.

Nadchodzi Assassin's Creed Monopoly. Czym różni się od zwykłego? Zasady rozgrywki pozostaną mniej więcej takie same, zmienią się tylko bohaterowie, zaś celem będzie zdobywanie kredytów Abstergo.

Jak przystało na typową planszówkę na licencji, cena jest całkowicie niepro­porcjonalna do zawartości pudełka: gra kosztuje 50 euro, czyli na nasze około 200 zł.


Sztuka freerunningu w Assassin's Creed Unity

Dodany 21-07-2014, 22:50 przez: Wega, komentarzy: 5

W Assassin's Creed Unity mechanika parkouru będzie tak autentyczna, na ile jest to możliwe - zadba o to zawodowiec, Michael "Frosti" Zernow. Jego zadaniem będzie dopilnowanie, by poruszanie się Arno w grze było realistyczne, ale nie tylko.

Wraz ze swym zespołem, Tempest Freerunning, Zernow pomógł zaprojektować specjalny tor przeszkód z myślą o zbliżającym się Comic-Conie, gdzie będzie można przetestować swe umiejętności i dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy o parkourze.


Ubisoft planuje wydać Assassin's Creed Unity jednocześnie na wszystkich platformach

Dodany 23-06-2014, 19:25 przez: Wega, komentarzy: 39

Jednoczesna premiera Assassin's Creed w wersji na PC i konsole - tyle razy już to słyszeliśmy, ale zawsze kolejne odsłony serii zaliczały poślizg na PC. Czy Unity złamie tę niechlubną tradycję? Lesley Phord-Toy, producentka gry, zapewnia, że Ubisoft nie planuje opóźnienia.

Nie mam żadnych wieści dotyczących konkretnie Assassin's Creed Unity na PC, ale wiem, że planujemy wydanie gry na wszystkich trzech platformach jednocześnie: XO, PS4 i PC. Nie słyszałam, że coś się zmieniło.

Ubisoft ostatnio z powodzeniem wydawał gry jednocześnie na wszystkie platformy, zatem wierzymy, że w przypadku Assassin's Creed Unity nie będzie inaczej.

Phord-Toy wyjaśniła też, dlaczego poprzednie odsłony zaliczały poślizg:

Stworzenie gry na PC może być wyzwaniem. PC może mieć najróżniejsze konfiguracje, których nie da się przewidzieć. W przypadku konsol wiadomo, co znajduje się w pudełku. Każdy klient ma zasadniczo taką samą konfigurację sprzętową, na konsole wydawane są takie same aktualizacje i każdy wie, czego się spodziewać. Pecetom daleko do takiej jednolitości. Próba wspierania jak największej liczby konfiguracji jest naprawdę ogromnym wyzwaniem.

Alexandre Amancio dyrektorem kreatywnym Assassin's Creed Unity

Dodany 05-06-2014, 12:00 przez: Wega, komentarzy: 31

Alexandre Amancio

Ubisoft do tej pory nie ogłosił, kim jest dyrektor kreatywny Assassin's Creed Unity, lecz dzięki wpisowi zamieszczonemu na Twitterze Jade Raymond (aktualnie skasowanym) wiemy już, że jest to Alexandre Amancio. Jeśli to imię i nazwisko nic wam nie mówi, przypominamy – pełnił on tę samą funkcję w przypadku Assassin's Creed Revelations.

Informację tę sprawdziliśmy w LinkedIn – rzeczywiście, w profilu Amancio widnieje wpis, iż pracuje on w Ubisofcie na stanowisku dyrektora kreatywnego od czerwca 2012 i zajmuje się Assassin's Creed Unity.


Easter Eggi z Assassin's Creed w Watch Dogs

Dodany 28-05-2014, 21:15 przez: rune, komentarzy: 24

Jak zapewne się domyślacie, w wydanym niedawno Watch_Dogs nie brakuje nawiązań do serii Assassin's Creed. W poniższym wideo możecie usłyszeć rozmowę ojca z synem na temat pośmiertnej spowiedzi celów zabójstw, a na zrzutach ekranu zobaczycie pudełko z grą, byłego pracownika Abstergo i dość znajomy model miecza.

 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria

Czy kolejne gry z serii Assassin’s Creed będą ukazywały się co roku?

Dodany 16-05-2014, 17:25 przez: Wega, komentarzy: 20

Jeśli Ubisoft zdoła utrzymać tempo, jakie sobie narzucił, możemy spodziewać się co roku kolejnej części serii. CFO Ubisoftu, Alain Martinez, podczas spotkania z inwestorami powiedział:

Chcemy, żeby każdego roku ukazywało się trzy, cztery, może pięć ważnych tytułów. W tym roku ukaże się ich cztery. Assassin's Creed wydajemy co roku. Zobaczymy, czy będziemy w stanie utrzymać ten rytm, ale naszym celem jest zachowanie takiego tempa.

Kolejne odsłony serii ukazywały się każdej jesieni, poczynając od 2009 roku, gdy zostało wydane Assassin's Creed 2. W tym roku zagramy w Assassin's Creed Unity, w którym będziemy mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach rewolucji francuskiej. Nad grą pracują następujące studia: Montreal, Toronto, Singapore, Quebec, Annecy, Shanghai, Chengdu, Kiev, Montpellier i Bucharest. Produkcja trafi na PC, PS4 i Xboksa One.

Choć Unity nie trafi na konsole poprzedniej generacji, Ubisoft zapowiedział, że zamierza nadal je wspierać. Krążą plotki, że na PS3 i Xboksa 360 trafi inny tytuł – Assassin's Creed Comet. Prawdopodobnie wszelkie wątpliwości rozwieją nadchodzące targi E3.


Ekranizacja Assassin’s Creed z nowymi scenarzystami i reżyserem

Dodany 30-04-2014, 00:15 przez: Nesy, komentarzy: 20

Wedle najnowszych doniesień wytwórnia New Regency oraz Ubisoft prowadzą rozmowy z Justinem Kurzelem (Snowtown, The Turning) w sprawie zapowiedzianej jakiś czas temu ekranizacji Assassin's Creed. Choć reżyser nie miał jak na razie do czynienia z kinem akcji, byłby to jego drugi film z udziałem Michaela Fassbendera, który właśnie zakończył prace na planie nowej adaptacji Makbeta.

Powtórnej zmiany doczekało się także grono scenarzystów. Choć pierwotnie za historię przedstawioną w filmie odpowiadać miał Michael Lesslie, a następnie Scott Frank, ostatecznie rolę tę najprawdopodobniej przejmą Adam Cooper oraz Bill Collage, współpracujący już wcześniej przy kilku filmach, w tym najnowszej produkcji Ridleya Scotta — Exodus.


Assassin's Creed najlepiej sprzedającą się marką Ubisoftu wszech czasów

Dodany 22-04-2014, 14:58 przez: rune, komentarzy: 23

Ujawnione niedawno przez Ubisoft wyniki sprzedaży po części wyglądają dość przewidywalne, a po części zaskakują. Jak nietrudno się domyślić, pierwsze miejsce przypada serii Assassin's Creed z łącznym wynikiem 73 milionów sprzedanych egzemplarzy. Powstała w 2007 roku marka sprzedaje się zatem do tej pory ze średnią prędkością jednej gry na trzy sekundy, bijąc pod tym względem każdy tytuł z serii Tom Clancy's, lecz nie wszystkie razem wzięte.

Wyniki sprzedaży wybranych, bardziej popularnych tytułów prezentują się nastę­pująco:

 • Assassin's Creed: 73 miliony
 • Just Dance: 48 milionów
 • Tom Clancy's Splinter Cell: 30 milionów
 • Tom Clancy's Rainbow Six: 26 milionów
 • Tom Clancy's Ghost Recon: 25 milionów
 • Rayman: 25 milionów
 • Prince of Persia: 20 milionów
 • Driver: 19 milionów
 • Far Cry: 18 milionów

Pełną listę znaleźć możecie na stronie grupy Ubisoft, klikając odnośnik podany jako źródło newsa.


Gra planszowa Assassin’s Creed: Arena dostępna od 26 lutego

Dodany 14-02-2014, 22:11 przez: Wega, komentarzy: 15

Arena

Ubisoft nawiązał współpracę z Cryptozoic Entertainment – firmą, która stworzyła m.in. grę planszową The Walking Dead oraz Adventure Time: Card Wars w celu przeniesienia Assassin's Creed do świata „gier bez prądu”. W ten sposób powstało Assassin's Creed: Arena, gra strategiczna dla 2-4 graczy, którzy rywalizują ze sobą o zabójstwa i gromadzą Victory Points, przemieszczając się po dachach Konstantynopola, unikając strażników i eliminując kolejne cele. W grze można wcielić się w Templariuszy znanych z Assassin's Creed: Revelations: Renegata, Obrońcę, Tropicielkę i Gladiatora.

Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 15 roku życia. Powodem jest nie tylko fakt, że chodzi w niej o zabijanie – podczas rozgrywki gracze sporo ryzykują, ale mogą też bardzo wiele zyskać. Rozgrywką rządzi mnóstwo zasad, które łatwo opanować, jeśli gry planszowe są dla Was codziennością – jeśli jednak sięgniecie po Assassin's Creed: Arena tylko dlatego, że jesteście fanami marki, będziecie musieli poświęcić na to odrobinę więcej czasu. Zainteresowanych zapraszamy na blog Ubisoftu, gdzie znajdziecie szczegółowy opis, na czym polega gra.

Assassin's Creed: Arena będzie dostępna od 26 lutego w sklepie Cryptozoic Entertainment w cenie 50 dolarów.


Nowości na stronie Zakonu: Kodeks, Dziennik, postacie z Liberation HD i Artbook

Dodany 10-02-2014, 20:45 przez: Wega, komentarzy: 6

Dziś nasza baza artykułów powiększyła się o trzy nowe pozycje. Pierwsza z nich to Kodeks Eseosy, wnuka Adewale i Bastienne Josephe, w którym opisał on wydarzenia towarzyszące rewolucji haitańskiej. Drugą jest Dziennik Jeanne - matki Aveline, w którym opisała, jak wyglądało jej życie i jakimi motywami kierowała się, porzucając córkę i znikając z jej życia bez słowa. Trzeci to opis postaci z AC Liberation, dzięki któremu dowiecie się nieco o bohaterach gry, nawet jeśli nie mieliście okazji w nią zagrać.

Jeśli nie zaglądacie regularnie do nowości, mogły umknąć Waszej uwadze kolejne artykuły, które dodaliśmy w ostatnim czasie: Solucja Liberation HD oraz wiadomości od pracowników Abstergo, które otrzymywaliśmy w Assassin's Creed IV: Black Flag.

To nie koniec nowości: DeadExit zeskanował artbook z grafikami z pierwszej części Assassin's Creed. Zapraszamy do oglądania!


Data premiery Assassin's Creed Pirates ujawniona

Dodany 25-11-2013, 17:16 przez: asiek, komentarzy: 8

Assassin's Creed Pirates zostanie wydane na iOS oraz Androida w dniu 5 grudnia w cenie $4.99. Według zapewnień Ubisoft w grze będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w brutalnej walce na morzu, odkrywaniu Karaibów i poszukiwaniu legendarnego skarbu.


Assassin's Creed: Utopia odwołane

Dodany 07-11-2013, 18:48 przez: asiek, komentarzy: 5

Spin-off pod tytułem Assassin's Creed: Utopia przeznaczony na platformy mobilne, Androida i iOS, został odwołany. Tę informację potwierdził dzisiaj Ubisoft dla holenderskiego portalu gamer.nl. Przyczyny porzucenia projektu nie są znane.

Pomysł przedstawiono po raz pierwszy w ubiegłym roku podczas Ubisoft's Digital Days. Gra miała przenosić nas do okresu kolonialnego Stanów Zjednoczonych i dawać nam możliwość stworzenia własnej siedemnastowiecznej kolonii oraz wpływu na jej rozwój. W trybie multiplayer gracze mogli wspierać się, bądź walczyć przeciwko sobie.


Assassin’s Creed Heritage Collection ukaże się w Europie na początku listopada

Dodany 04-10-2013, 15:48 przez: Wega, komentarzy: 28

Heritage Collection - okładka PC

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w którąkolwiek część Assassin's Creed, nadarza się doskonała okazja, by nadrobić zaległości. 8 listopada w Europie ukaże się Assassin's Creed Heritage Collection na PC, PS3 i Xboksa 360, zawierające wszystkie części serii, od „jedynki” do „trójki”:

 • Assassin's Creed
 • Assassin's Creed II - edycja Game of the Year
 • Assassin's Creed Brotherhood
 • Assassin's Creed Revelations
 • Assassin's Creed III

Defy the Creed: tworzenie grafik do Assassin's Creed IV: Black Flag - na żywo

Dodany 23-08-2013, 14:51 przez: Nesy, komentarzy: 21

Pierwszy rysunek z Gamescomu

Jeśli ktoś z was się zastanawiał, jak powstają grafiki koncepcyjne do serii Assassin's Creed, teraz ma szansę się przekonać. Na trwających właśnie targach Gamescom rozpoczęło się tytułowe Defy the Creed z udziałem zawodowego rysownika, Simona Goinard, który przy pomocy publiczności stworzy cztery obrazki nawiązujące do najnowszej odsłony serii, wykonane metodą speed paintingu.

Postępy prac można śledzić za pośrednictwem oficjalnej strony projektu, przedstawiając własne pomysły, które artysta weźmie pod uwagę w trakcie rysowania, oraz zyskując możliwość zgarnięcia jednej z kilku przewidywanych nagród – ręcznie malowanych plakatów.

Akcja potrwa do soboty, a towarzyszyć jej będzie możliwość przesłuchania kilku utworów ze ścieżki dźwiękowej z Assassin's Creed IV: Black Flag. Zapraszamy do oglądania!


Scott Frank pisze na nowo scenariusz do filmu Assassin’s Creed

Dodany 16-08-2013, 16:27 przez: Wega, komentarzy: 26

Pierwotnie scenariusz do filmu Assassin's Creed miał napisać brytyjski dramaturg, Michael Lesslie. Okazało się jednak, że pracą tą zajmie się Scott Frank, który ma na swoim koncie scenariusze do filmów Umrzeć powtórnie, Co z oczu, to z serca (za który dostał nominację do Oskara), Dorwać małego (nominacja do Złotego Globu), Raport mniejszości oraz Wolverine. Podczas rozmowy z Creative Screenwriting Magazine Frank powiedział:

Aktualnie piszę na nowo scenariusz Assassin's Creed. Bardzo podoba mi się to, że nigdy wcześniej nie zajmowałem się adaptacją gry wideo, a to wiąże się z zupełnie innymi wyzwaniami. Uwielbiam próbować swych sił w czymś zupełnie innym, czym nigdy wcześniej się nie zajmowałem.

Główna rola w filmie Assassin's Creed ma przypaść Michaelowi Fassbenderowi, zaś producentem ma być Frank Marshall, odpowiedzialny za serię Bourne.


1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22, 23, 24

© 2008 - 2018 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
 1. FIFA Polonia
 2. Zakon Assassin's Creed
 3. Marvel Comics
 4. Markolf
 5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza