Zakon Assassin's Creed


Newsy w kategorii „Inne”

Easter Eggi z Assassin's Creed w Watch Dogs

Dodany 28-05-2014, 21:15 przez: rune, komentarzy: 24

Jak zapewne się domyślacie, w wydanym niedawno Watch_Dogs nie brakuje nawiązań do serii Assassin's Creed. W poniższym wideo możecie usłyszeć rozmowę ojca z synem na temat pośmiertnej spowiedzi celów zabójstw, a na zrzutach ekranu zobaczycie pudełko z grą, byłego pracownika Abstergo i dość znajomy model miecza.

 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria

Czy kolejne gry z serii Assassin’s Creed będą ukazywały się co roku?

Dodany 16-05-2014, 17:25 przez: Wega, komentarzy: 20

Jeśli Ubisoft zdoła utrzymać tempo, jakie sobie narzucił, możemy spodziewać się co roku kolejnej części serii. CFO Ubisoftu, Alain Martinez, podczas spotkania z inwestorami powiedział:

Chcemy, żeby każdego roku ukazywało się trzy, cztery, może pięć ważnych tytułów. W tym roku ukaże się ich cztery. Assassin's Creed wydajemy co roku. Zobaczymy, czy będziemy w stanie utrzymać ten rytm, ale naszym celem jest zachowanie takiego tempa.

Kolejne odsłony serii ukazywały się każdej jesieni, poczynając od 2009 roku, gdy zostało wydane Assassin's Creed 2. W tym roku zagramy w Assassin's Creed Unity, w którym będziemy mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach rewolucji francuskiej. Nad grą pracują następujące studia: Montreal, Toronto, Singapore, Quebec, Annecy, Shanghai, Chengdu, Kiev, Montpellier i Bucharest. Produkcja trafi na PC, PS4 i Xboksa One.

Choć Unity nie trafi na konsole poprzedniej generacji, Ubisoft zapowiedział, że zamierza nadal je wspierać. Krążą plotki, że na PS3 i Xboksa 360 trafi inny tytuł – Assassin's Creed Comet. Prawdopodobnie wszelkie wątpliwości rozwieją nadchodzące targi E3.


Ekranizacja Assassin’s Creed z nowymi scenarzystami i reżyserem

Dodany 30-04-2014, 00:15 przez: Nesy, komentarzy: 20

Wedle najnowszych doniesień wytwórnia New Regency oraz Ubisoft prowadzą rozmowy z Justinem Kurzelem (Snowtown, The Turning) w sprawie zapowiedzianej jakiś czas temu ekranizacji Assassin's Creed. Choć reżyser nie miał jak na razie do czynienia z kinem akcji, byłby to jego drugi film z udziałem Michaela Fassbendera, który właśnie zakończył prace na planie nowej adaptacji Makbeta.

Powtórnej zmiany doczekało się także grono scenarzystów. Choć pierwotnie za historię przedstawioną w filmie odpowiadać miał Michael Lesslie, a następnie Scott Frank, ostatecznie rolę tę najprawdopodobniej przejmą Adam Cooper oraz Bill Collage, współpracujący już wcześniej przy kilku filmach, w tym najnowszej produkcji Ridleya Scotta — Exodus.


Assassin's Creed najlepiej sprzedającą się marką Ubisoftu wszech czasów

Dodany 22-04-2014, 14:58 przez: rune, komentarzy: 23

Ujawnione niedawno przez Ubisoft wyniki sprzedaży po części wyglądają dość przewidywalne, a po części zaskakują. Jak nietrudno się domyślić, pierwsze miejsce przypada serii Assassin's Creed z łącznym wynikiem 73 milionów sprzedanych egzemplarzy. Powstała w 2007 roku marka sprzedaje się zatem do tej pory ze średnią prędkością jednej gry na trzy sekundy, bijąc pod tym względem każdy tytuł z serii Tom Clancy's, lecz nie wszystkie razem wzięte.

Wyniki sprzedaży wybranych, bardziej popularnych tytułów prezentują się nastę­pująco:

 • Assassin's Creed: 73 miliony
 • Just Dance: 48 milionów
 • Tom Clancy's Splinter Cell: 30 milionów
 • Tom Clancy's Rainbow Six: 26 milionów
 • Tom Clancy's Ghost Recon: 25 milionów
 • Rayman: 25 milionów
 • Prince of Persia: 20 milionów
 • Driver: 19 milionów
 • Far Cry: 18 milionów

Pełną listę znaleźć możecie na stronie grupy Ubisoft, klikając odnośnik podany jako źródło newsa.


Gra planszowa Assassin’s Creed: Arena dostępna od 26 lutego

Dodany 14-02-2014, 22:11 przez: Wega, komentarzy: 15

Arena

Ubisoft nawiązał współpracę z Cryptozoic Entertainment – firmą, która stworzyła m.in. grę planszową The Walking Dead oraz Adventure Time: Card Wars w celu przeniesienia Assassin's Creed do świata „gier bez prądu”. W ten sposób powstało Assassin's Creed: Arena, gra strategiczna dla 2-4 graczy, którzy rywalizują ze sobą o zabójstwa i gromadzą Victory Points, przemieszczając się po dachach Konstantynopola, unikając strażników i eliminując kolejne cele. W grze można wcielić się w Templariuszy znanych z Assassin's Creed: Revelations: Renegata, Obrońcę, Tropicielkę i Gladiatora.

Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 15 roku życia. Powodem jest nie tylko fakt, że chodzi w niej o zabijanie – podczas rozgrywki gracze sporo ryzykują, ale mogą też bardzo wiele zyskać. Rozgrywką rządzi mnóstwo zasad, które łatwo opanować, jeśli gry planszowe są dla Was codziennością – jeśli jednak sięgniecie po Assassin's Creed: Arena tylko dlatego, że jesteście fanami marki, będziecie musieli poświęcić na to odrobinę więcej czasu. Zainteresowanych zapraszamy na blog Ubisoftu, gdzie znajdziecie szczegółowy opis, na czym polega gra.

Assassin's Creed: Arena będzie dostępna od 26 lutego w sklepie Cryptozoic Entertainment w cenie 50 dolarów.


Nowości na stronie Zakonu: Kodeks, Dziennik, postacie z Liberation HD i Artbook

Dodany 10-02-2014, 20:45 przez: Wega, komentarzy: 6

Dziś nasza baza artykułów powiększyła się o trzy nowe pozycje. Pierwsza z nich to Kodeks Eseosy, wnuka Adewale i Bastienne Josephe, w którym opisał on wydarzenia towarzyszące rewolucji haitańskiej. Drugą jest Dziennik Jeanne - matki Aveline, w którym opisała, jak wyglądało jej życie i jakimi motywami kierowała się, porzucając córkę i znikając z jej życia bez słowa. Trzeci to opis postaci z AC Liberation, dzięki któremu dowiecie się nieco o bohaterach gry, nawet jeśli nie mieliście okazji w nią zagrać.

Jeśli nie zaglądacie regularnie do nowości, mogły umknąć Waszej uwadze kolejne artykuły, które dodaliśmy w ostatnim czasie: Solucja Liberation HD oraz wiadomości od pracowników Abstergo, które otrzymywaliśmy w Assassin's Creed IV: Black Flag.

To nie koniec nowości: DeadExit zeskanował artbook z grafikami z pierwszej części Assassin's Creed. Zapraszamy do oglądania!


Data premiery Assassin's Creed Pirates ujawniona

Dodany 25-11-2013, 17:16 przez: asiek, komentarzy: 8

Assassin's Creed Pirates zostanie wydane na iOS oraz Androida w dniu 5 grudnia w cenie $4.99. Według zapewnień Ubisoft w grze będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w brutalnej walce na morzu, odkrywaniu Karaibów i poszukiwaniu legendarnego skarbu.


Assassin's Creed: Utopia odwołane

Dodany 07-11-2013, 18:48 przez: asiek, komentarzy: 5

Spin-off pod tytułem Assassin's Creed: Utopia przeznaczony na platformy mobilne, Androida i iOS, został odwołany. Tę informację potwierdził dzisiaj Ubisoft dla holenderskiego portalu gamer.nl. Przyczyny porzucenia projektu nie są znane.

Pomysł przedstawiono po raz pierwszy w ubiegłym roku podczas Ubisoft's Digital Days. Gra miała przenosić nas do okresu kolonialnego Stanów Zjednoczonych i dawać nam możliwość stworzenia własnej siedemnastowiecznej kolonii oraz wpływu na jej rozwój. W trybie multiplayer gracze mogli wspierać się, bądź walczyć przeciwko sobie.


Assassin’s Creed Heritage Collection ukaże się w Europie na początku listopada

Dodany 04-10-2013, 15:48 przez: Wega, komentarzy: 28

Heritage Collection - okładka PC

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w którąkolwiek część Assassin's Creed, nadarza się doskonała okazja, by nadrobić zaległości. 8 listopada w Europie ukaże się Assassin's Creed Heritage Collection na PC, PS3 i Xboksa 360, zawierające wszystkie części serii, od „jedynki” do „trójki”:

 • Assassin's Creed
 • Assassin's Creed II - edycja Game of the Year
 • Assassin's Creed Brotherhood
 • Assassin's Creed Revelations
 • Assassin's Creed III

Defy the Creed: tworzenie grafik do Assassin's Creed IV: Black Flag - na żywo

Dodany 23-08-2013, 14:51 przez: Nesy, komentarzy: 21

Pierwszy rysunek z Gamescomu

Jeśli ktoś z was się zastanawiał, jak powstają grafiki koncepcyjne do serii Assassin's Creed, teraz ma szansę się przekonać. Na trwających właśnie targach Gamescom rozpoczęło się tytułowe Defy the Creed z udziałem zawodowego rysownika, Simona Goinard, który przy pomocy publiczności stworzy cztery obrazki nawiązujące do najnowszej odsłony serii, wykonane metodą speed paintingu.

Postępy prac można śledzić za pośrednictwem oficjalnej strony projektu, przedstawiając własne pomysły, które artysta weźmie pod uwagę w trakcie rysowania, oraz zyskując możliwość zgarnięcia jednej z kilku przewidywanych nagród – ręcznie malowanych plakatów.

Akcja potrwa do soboty, a towarzyszyć jej będzie możliwość przesłuchania kilku utworów ze ścieżki dźwiękowej z Assassin's Creed IV: Black Flag. Zapraszamy do oglądania!


Scott Frank pisze na nowo scenariusz do filmu Assassin’s Creed

Dodany 16-08-2013, 16:27 przez: Wega, komentarzy: 26

Pierwotnie scenariusz do filmu Assassin's Creed miał napisać brytyjski dramaturg, Michael Lesslie. Okazało się jednak, że pracą tą zajmie się Scott Frank, który ma na swoim koncie scenariusze do filmów Umrzeć powtórnie, Co z oczu, to z serca (za który dostał nominację do Oskara), Dorwać małego (nominacja do Złotego Globu), Raport mniejszości oraz Wolverine. Podczas rozmowy z Creative Screenwriting Magazine Frank powiedział:

Aktualnie piszę na nowo scenariusz Assassin's Creed. Bardzo podoba mi się to, że nigdy wcześniej nie zajmowałem się adaptacją gry wideo, a to wiąże się z zupełnie innymi wyzwaniami. Uwielbiam próbować swych sił w czymś zupełnie innym, czym nigdy wcześniej się nie zajmowałem.

Główna rola w filmie Assassin's Creed ma przypaść Michaelowi Fassbenderowi, zaś producentem ma być Frank Marshall, odpowiedzialny za serię Bourne.


Transmisja koncertu Video Games Live ze ścieżką dźwiękową z Assassin's Creed IV: Black Flag

Dodany 17-07-2013, 19:22 przez: asiek, komentarzy: 25

Jednym z wydarzeń, jakie zostaną ukazane na tegorocznym Comic-Conie w San Diego będzie koncert muzyki z gier komputerowych. Organizatorzy ogłosili dziś, że zostanie on transmitowany za darmo w serwisie Twitch.tv. Fani, oprócz soundtracku z Assassin's Creed IV: Black Flag, będą mogli usłyszeć również utwory pochodzące z Diablo III, Dota 2, The Elder Scrolls V: Skyrim i wielu innych gier.

Transmisja odbędzie się już w tę sobotę, tj. 20 lipca, o godzinie 3:00 czasu polskiego (część poświęcona najnowszej odsłonie Assassin's Creed będzie o 4:20). Mimo później pory transmisji zachęcamy Was do wysłuchania koncertu Video Games Live.


Assassin's Creed: The Board Game

Dodany 27-06-2013, 13:42 przez: Nesy, komentarzy: 29

Gra planszowa

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o kolejnej grze z uniwersum Assassin's Creed, która miałaby trafić do sprzedaży już zimą tego roku. Jednak tym razem produkcja nie zmierza na główne konsole, komputery stacjonarne, ani urządzenia mobilne.

Firma Cryptozoic, odpowiedzialna za gry karciane Arkham City Escape i The Walking Dead, szykuje bowiem licencjonowaną grę planszową, która zabierze nas z powrotem do Konstantynopola, do czasów znanych z Assassin's Creed: Revelations. Całość polegać będzie na wcieleniu się w postać asasyna oraz wykonywaniu rozmaitych kontraktów, unikając przy tym przeciwników.

Choć Ubisoft jeszcze niczego oficjalnie nie zapowiedział, do sieci trafiła pierwsza grafika, która zdaje się potwierdzać prawdziwość powyższych informacji.


Asasyn jak malowany

Dodany 26-06-2013, 20:35 przez: Nesy, komentarzy: 11

Malowidło

Po raz kolejny Ubisoft wychodzi do graczy z ciekawą inicjatywą, zachęcającą fanów Assassin's Creed do udziału w społecznościowej zabawie, mającej wyłonić osoby, które staną się częścią wielkoformatowego dzieła, nawiązującego do najnowszej odsłony serii.

Na ogromnym obrazie stylizowanym na XVIII-wieczne malowidło olejne, ukazujące przebieg bitwy morskiej, pojawi się 137. szczęśliwców, których twarze posłużą jako przykład dla malarzy i zostaną uwiecznione wśród załogantów dwóch walczących ze sobą statków. Tak w skrócie prezentuje się wizja twórców, którą już we wrześniu odtworzą artyści z paryskiej szkoły Beaux-Arts. Następnie malowidło zaprezen­towane zostanie w sieci oraz w galerii muzeum Musée de la Marine we Francji, w dniach od 4. listopada do 3. grudnia 2013 roku.

Zasady udziału w zabawie znajdziecie w rozwinięciu newsa, wraz z krótkim filmem instruktażowym.


Powiększa się grono twórców ekranizacji Assassin’s Creed

Dodany 12-06-2013, 15:57 przez: Nesy, komentarzy: 8

Ubisoft na gruncie filmowym radzi sobie coraz lepiej. Według najnowszych doniesień, studio zdołało zaangażować do swego projektu kolejne już, znane w Hollywood nazwisko. Producentem obrazu został bowiem Frank Marshall (seria „Indiana Jones” oraz „Bourne”), stały współpracownik Stevena Spielberga.

Trzeba przyznać, iż jest to dość ciekawy wybór, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że wcześniej propozycję wyprodukowania ekranizacji Assassin's Creed odrzuciło studio DreamWorks, należące do Spielberga właśnie. Jak ta decyzja wpłynie na dobór reżysera – zapewne wkrótce się okaże, bo jak wiadomo, data premiery filmu została ustalona na maj 2015 roku.

Aktualizacja: Wytwórnia 20th Century Fox zaktualizowała kalendarz premier, oficjalnie podając datę 19. czerwca 2015 roku, a więc niespełna miesiąc później, niż głosiły wcześniejsze plotki.


1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22, 23, 24

© 2008 - 2017 zakon-ac.info • there is only ZAC
100
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
 1. FIFA Polonia
 2. Zakon Assassin's Creed
 3. Marvel Comics
 4. Markolf
 5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza