Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 18-08-2019, 13:25

Autor Wiadomość
 Tytuł: Haytham
PostNapisane: 11-11-2012, 22:28 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Postanowiłem założyć osobny temat bo nie daje mi to spokoju... Czy według was Haytam mógł być assasynem ? w końcu ma ukryte ostrze nawet z symbolem ... Posiada wszystkie umiejętności assasyna a nawet Eagle Vision.. jak myslicie ?

Ostatnio edytowano 11-11-2012, 22:55 przez Grimmjow, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Haytam
PostNapisane: 11-11-2012, 22:31 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Niet, umiejętności nie robią człowieka assasynem. Mentalność jak najbardziej. Ale z tego co wiem Haytham nie za bardzo kierował się kredo.

Tytuł: Re: Haytam [SPOILERY]
PostNapisane: 11-11-2012, 22:35 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Geezas. Jak ktoś przejdzie grę to wie na 100%, że Haytham to templar i nawet się z tym nie kryje. Temat nie ma więc głębszego sensu.
Haytham ma ostrza bo był asasynem, jak jego ojciec, dziadek itd. Po prostu został "nawrócony" na poglądy Templariuszy.

PostNapisane: 11-11-2012, 22:38 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Co do umiejętności powiedz to Connorowi Ezio i Altairowi bez umiejętności nie mogli by funkcjonować jako assasyni no nie w tamtych czasach...Co do credo to fakt Haytam miał gdzieś credo... Ale w takim razie skąd u niego eagle vision może miał przodka assasyna ?

PostNapisane: 11-11-2012, 22:46 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Przeczytałeś może co napisałem? Haytham jest przecież ojcem Connora. Są z linii asasynów. Co jest w tym niezrozumiałego?

PostNapisane: 11-11-2012, 22:52 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Przeczytałem po prostu jak ja pisałem swój post ty napisałeś już swój to tyle....Po prostu nurtuje mnie co go pokusiło by dołączyć do templarów oprócz władzy i pieniędzy oczywiście zwłaszcza że był assasynem..

PostNapisane: 11-11-2012, 22:54 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Grimmjow napisał(a):
assasynem
asasynem*

Co go skusiło? Po prostu ten pogląd widocznie był mu bliższy. Templariusze to nie "ci źli". Mają szlachetną ideę, po prostu uważają, że cel uświęca środki. Chcą dobra. Zdradził asasynów podobnie jak Lucy, z podobnych pobudek. Władze i pieniądze nie miały nic to rzeczy.

PostNapisane: 11-11-2012, 22:55 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@Mirek: Temat ma sens, bo jest ogólnie o Haythamie, nie tylko o tym, czy był Templariuszem czy Asasynem.
Mi się nawet postać Haythama wydała ciekawsza niż Connora. Tak w ogóle to strasznie mnie rozśmieszyła jedna scenka z misji (uznaję, że czytają to osoby, które już ukończyły grę) gdzie działają razem. Świetnie pokazuje hipokryzję Connora. W misji gdzie schwytali trzech Brytyjczyków, a potem Connor miał złapać jednego z nich co uciekł. Potem po przesłuchaniu Haytham zabija go jak dwóch poprzednich a Connor nagle ma wielkie pretensje o to. A przed chwilą sam zrobił krwawą jatkę i zaszlachtował przynajmniej kilkunastu tylko w ostatniej walce. Nie no, co za głupota. Sam nie dba o życie losowych przeciwników, niezależnie od strony, zabija ich dziesiątki jak nie setki a tu nagle wzięło go na wyrzuty sumienia? Bez jaj...

Tytuł: Re: Haytham [SPOILERY]
PostNapisane: 11-11-2012, 23:00 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Trzebiat napisał(a):
Temat ma sens, bo jest ogólnie o Haythamie, nie tylko o tym, czy był Templariuszem czy Asasynem.
Z założenia miał właśnie tylko takie przeznaczenie więc był bez sensu. Jako ogólny o Haythamie owszem go ma.

Trzebiat napisał(a):
Tak w ogóle to strasznie mnie rozśmieszyła jedna scenka z misji (uznaję, że czytają to osoby, które już ukończyły grę) gdzie działają razem.
Wszystkie te misje były świetne :D Szczególnie 2 momenty gdzie Haytham rozkazywał Connorowi, no i scena z Hathamem i Waszyngtonem. "Choose to follow, or oppose me, and i will kill you." było mocne.

Ja zarówno postać Connora jak i Haythama lubię, są inni, a ja nie lubię oceniać "lepszy, gorszy".
Ubi zrobiło świetną robotę tworząc postaci.

Trzebiat napisał(a):
Świetnie pokazuje hipokryzję Connora.
Nie hipokryzję Connora, a sens kreda asasynów. Już Altek pisał o tym w kodeksie. O tym jak ironiczni są asasyni.

PostNapisane: 11-11-2012, 23:02 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Fajna scenka z Haytham'em była jeszcze w tej gospodzie w której z zio szukali informacji o braddocku. Gdy odpowiedział na zaczepki strażnika że nakarmi go zębami. Osobiście wole nawet postać haythama od conora...Wydaje się być ciekawszą postacią i jest dużo bardziej doświadczony i fizycznie i mentalnie od connora w końcu connor zabił go fartem...Ale wzorem tatusia to on nie był xd

PostNapisane: 11-11-2012, 23:13 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Mirek napisał(a):
Wszystkie te misje były świetne :D
Prawda. Jedne z najciekawszych w całej grze. Niezły był dialog jak ten jeden ze strażników zaczął uciekać:
Haytham - Goń go. Ja ich przypilnuję.
Connor - Nie, ja ich przypilnuję, ty za nim biegnij.
H. - Nie, ty za nim biegnij.
C. - Dlaczego?
H. - Bo tak powiedziałem. :D

PostNapisane: 11-11-2012, 23:18 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox 360
Mirek napisał(a):
jak Lucy
Coś przegapiłem? W jakiej części to było? Albo trolling hard, choć w to wątpię.

PostNapisane: 11-11-2012, 23:20 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
@FilipM3: Jak widać przegapiłeś. Jak to kiedy było? Des zabił Lucy bo była templariuszką. Wiadomo to od Lost Archives.

Down: First :a^^:

Ostatnio edytowano 11-11-2012, 23:23 przez Mirek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11-11-2012, 23:21 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
FilipM3 napisał(a):
Coś przegapiłem? W jakiej części to było?
Nie grałeś w poprzednie części? W końcówce Brotherhood Desmond zabija Lucy, w Revelations zostaje to wyjaśnione. A dokładniej w DLC.

PostNapisane: 11-11-2012, 23:23 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
W sensie że juno przekazała mu wizje jak lucy zanosi jabłko Vidicovi... i jak odpalają satelitę ? dobrze myslę czy też się majtnołem ?

PostNapisane: 11-11-2012, 23:33 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Nie wiadomo kto mu pokazał. Po prostu to zobaczył.

PostNapisane: 12-11-2012, 03:45 
Najemnik
Najemnik
Platforma: Xbox One
Haytham chyba troszke przyćmił Connora, mi osobiscie bardziej "podszedł" ten pierwszy, Connor wypadł przy nim troszku blado i patetycznie "walcze za ludzi wolność i takie tam" zalatywało mi momentami typowymi amerykańskimi produkcjami filmowym z flagą za plecami i wielkimi ideami, a scenki z obydwoma rewelacja z wskazaniem na Haythama ,Connor miał pare fajnych scenek jak postawił sie dziadkowi w domu przed wyjazdem do NY i właśnie jak zagroziłł Waszyngtonowi.Generalnie powinien tak działać przez cała gre , twardo i zdecydowanie, w końcu był debeściak :bejsbol:

PostNapisane: 12-11-2012, 15:48 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Co do Connora to fakt wyszedł troszkę ciotowato przy tatuśku.. Praktycznie nie miał własnych celów..Oprócz obrony Mohawków ..Tak to działał Jak marioneteczka w rekach Washingtona Adamsa i tych innych..Jedynie potem postawił się Jurkowi xd

PostNapisane: 12-11-2012, 18:15 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Haytham Kenway pochodził z rodziny dosyć znanych asasynów, ale nie wszystko trwa wiecznie. Reginald Brich zwerbował Haythama za młodych lat.

A co do Connora, nadal uważam go za naiwnego i jakby nie chcącego uwierzyć w realia, aktualnego świata.

PostNapisane: 12-11-2012, 18:22 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
@Varla: Bo jest naiwny i udowadnia to już na samym początku jak jeszcze był dzieciakiem i adams pomagał mu zwiać z Bostonu...I potem wielokrotnie w późniejszych latach Jak powiedział John Pitcarn.. wiem wiem pewnie fail xd.."Walczysz mieczem jak dojrzały męszczyzna ale umysł masz jak dziecko".. czy jakos tak xd

PostNapisane: 12-11-2012, 21:14 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Tylko, że on wtedy był dzieckiem podczas ucieczki z Bostonu :). Był młodym chłopcem z indiańskiej wioski, czego się tu spodziewać?

Ostatnio edytowano 05-02-2013, 23:53 przez SymphusVeer, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 12-11-2012, 21:33 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
To już nawet nie chodzi oto.. Tylko że potem też taki był Naiwny.

PostNapisane: 12-11-2012, 23:55 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Cechowała go naiwność bo zetknął się zupełnie nowym światem. Kierował się zemstą, myślał, że wszystko jest proste mimo nauk Achillesa. Dosyć dwustronna postać :). Szczerze ... i tak lubie gościa :P.

PostNapisane: 12-11-2012, 23:59 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Też go lubię ale jeszcze długa droga przed nim ..

PostNapisane: 13-11-2012, 07:41 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Varla napisał(a):
Kierował się zemstą
Nie.