Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 18-04-2019, 18:51

Regulamin działów POMOC

1. Przed założeniem tematu w dziale POMOC użyj wyszukiwarki. Być może twój problem jest już rozwiązany.
  2. Nie dubluj istniejących tematów.
  3. Zakładając temat, nazwij go zgodnie z zawartością. W nazwie podaj czego problem dotyczy. Wątki o tytułach "pomocy", "mam problem", "czy to błąd?" będą usuwane. Tytuły typu "Problem z X" są niewystarczające! Jeśli nazwiesz tak swój temat, możesz go znaleźć w koszu lub pod innym tytułem, w zależności od nastroju moderatora.
  4. Starannie opisz swój problem. Jeśli masz kłopot z misją, podaj numer sekwencji w nazwie tematu. Jeśli to problem sprzętowy, podaj swoją konfigurację w treści posta.
  5. Nie wklejaj do postów żadnych logów z programów testujących, diagnostycznych itd. jeśli nie zostaniesz o to poproszony. 98% informacji w nich zawartych nie jest potrzebne do rozwiązania problemu.
  6. Stosuj się do zasad interpunkcji i ortografii polskiej. Jeśli po przeczytaniu twojego posta moderator nie zrozumie go, temat zostanie usunięty.
  7. Jeśli chcesz pomóc rozwiązać czyjś problem, ale nie jesteś pewien tego co piszesz - lepiej nie pisz nic. Z reguły porady w stylu "wyczyść rejestr", "sformatuj komputer" (sic!) albo "użyj google" wywołują więcej szkody, niż pożytku.

Autor Wiadomość
 Tytuł: Brak polskich napisów
PostNapisane: 14-02-2019, 22:06 
Adept
Adept
Platforma: Xbox 360
Witam,

Kupiłem kilka dni temu używaną grę Assasins Creed IV Black Flag a tam w opcjach brak polskich napisów. Szukałem w wszystkich opcjach i nic... Wersja PAL i Konsola XboX 360.

Jak mogę włączyć polskie napisy lub skąd mogę uruchomić spolszczenie?

Tytuł: Re: Brak polskich napisów
PostNapisane: 14-02-2019, 22:29 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Nie mam pojęcia, o co chodzi w wersji PAL, ale na PC język napisów ustawiasz po prostu w "Ustawieniach ogólnych", jeśli nie ma tam polskich napisów, to pewno kupiłeś wersję gry, która nie zawiera naszego języka.

Spolszczenia też raczej nie znajdziesz na konsoli. No i wątpię, żeby jakieś w ogóle powstało skoro gra posiada oficjalne polskie napisy.

PostNapisane: 14-02-2019, 22:39 
Adept
Adept
Tu link do zdjęcia: https://i.imgur.com/xfiNlmU.jpg

W górnej prawej części jest ramka z trzyliterowym napisem "PAL" także chyba jakaś wersja PAL? Kupiłem używaną grę kilka dni temu i poprzedni właściciel tej gry twierdzi że grał w tą grę po polsku..

PostNapisane: 14-02-2019, 22:44 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Jeśli masz możliwość skontaktowania się z nim, to może spróbuj go zapytać, jak ustawił te polskie napisy.
Ja niestety nie wiem, jak pomóc, nie miałem nigdy Xboxa, a wersji na PC zmiana języka jest prosta. Jeśli jednak w opcjach gry nie ma polskich napisów, to obawiam się, że masz po prostu wersję gry, która ich nie zawiera.

PostNapisane: 14-02-2019, 22:48 
Adept
Adept
Twierdzi że tylko raz w życiu grał w tą grę i nie wie jak ustawić polskich napisów.

Nie da się przez Uplay ściągnąć polskich napisów?

PostNapisane: 14-02-2019, 22:53 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
PAL w tym wypadku to region, dla którego wydano grę: https://en.wikipedia.org/wiki/PAL_region. Polska też znajduje się w tym regionie. Absolutnie nie znam się na konsolach, więc nie pomogę zbytnio, ale może język aplikacji wybierasz poza grą? Jako jakaś opcja uruchamiania na konsoli?

PostNapisane: 14-02-2019, 23:01 
Adept
Adept
blob:https://imgur.com/43fab05b-404f-4efa-ada0-e4ab08cd45b2

Są najpopularniejsze języki + fiński, norweski, duński, holenderski, portugalski - brazylijski.

Dzwoniłem do poprzedniego właściciela gry twierdzi że sam nie ma pewności czy są polskie napisy.

Na pewno nie da się nic zrobić?

Na PC'eta wystarczyłoby ściągnąć po prostu spolszczenie a na XboX 360 nic nie dałoby się zrobić?

PostNapisane: 14-02-2019, 23:18 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Z tego co wiem nic. Ale wiesz, my tyle wiemy, ile zjemy, możemy się starać pomóc, ale trochę brakuje nam wiedzy, bo nie znamy platformy. Najlepiej jakbyś napisał do pomocy technicznej Ubi, przeważnie szybko odpowiadają i prędzej Ci pomogą niż my próbując coś wymyślić i googlując ;)

PostNapisane: 14-02-2019, 23:19 
Adept
Adept
Znalazłem coś takiego:

https://i.imgur.com/qVnzYYw.jpg

Nie wiecie może czy w tym darmowym pakiecie językowym jest język Polski (nie jest wymieniony) i gdzie ten pakiet językowy ściągnę?

Boje się że jak napiszę do Ubisoftu będą robili problemy że nie kupiłem oryginalnej gry z sklepu tylko używanej od kogoś..

PostNapisane: 14-02-2019, 23:25 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Wydaje mi się, że firmy robiące gry zdają sobie sprawę z rynku wtórnego gier konsolowych.