Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 25-05-2018, 22:50

Autor Wiadomość
 Tytuł: Opinie fanów o AC III bez spoilerów
PostNapisane: 04-11-2012, 01:07 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Postanowiłem założyć temat, w którym wszystkie osoby, które grają już w AC III mogą wyrazić swoje opinie na temat tej produkcji. Niby jest już temat "Pierwsze wrażenia", ale tam są spoilery, a mi bardziej chodzi o to, aby przedstawić wrażenia osobom, które jeszcze nie grały jak na przykład gracze PC-towi.
Sam osobiście jestem po sekwencji 3. i moim zdaniem gra zachwyca pod względem fabularnym jak i samą rozgrywką. System walki jest bardziej dynamiczny i daje dużą satysfakcję oraz chyba jest troszkę trudniejszy. Nie wiem czy to będzie spoilerem, ale muszę powiedzieć, że twórcy dotrzymali słowa i zostały przedstawione motywy templariuszy. Oni sami nie są już wyrafinowanymi "potworami" tak jak to było w AC II i BH. Same postacie z początkowych sekwencji są moim zdaniem bardzo ciekawie przedstawione, a szczególnie
Spoiler!
Haytham Kenway
. Samo pogranicze jest bardzo zróżnicowane i prezentuje się świetnie tak samo latem jak i zimą. Jedyne zarzuty ode mnie są takie, że w miastach nie jesteśmy już jakoś specjalnie zachęcani do biegania po dachach jak w poprzednich częściach oraz to że nieraz nie da się odczytać napisów PL. Szczególnie na bardzo jasnych tłach. Jak dla mnie AC III jest jednym z głównych kandydatów do gry roku 2012.
Jeżeli już ktoś ukończył grę to proszę o udzielenie opinii na temat zakończenia. Tylko bez spoilerów. Widziałem opinie, że zakończenie jest słabe, więc chciałbym zobaczyć jak inni je postrzegają. No i jeszcze jedno. Czy fabuła Connora wciąga i czy jest on waszym zdanie ciekawszą postacią od Ezia oraz czy AC III jest waszym zdaniem najlepszą częścią serii?

Tytuł: Re: Opinie fanów o AC III bez spoilerów
PostNapisane: 04-11-2012, 11:36 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Ja jestem na końcu 5. sekwencji i powiem szczerze, że fabuła jest bardzo dobrze rozpisana.
Sam początek gry (3 pierwsze sekwencje) jest genialnym urozmaiceniem rozgrywki. Tak samo mechanika poruszania się; dynamiczna, jednak trzeba się przyzwyczaić. Mi największe trudności sprawia walka. Za każdym razem jak wchodzę w bójkę, connor mi ucieka. Do dlatego, że trzymam te klawisze, którymi się walczyło się w poprzednich grach. Dużą wadą jest szybkość z jaką zauważają cię strażnicy. Nawet jak jesteś w grze w przebraniu, oficer (taki strażnik, z mocniejszym pancerzem) potrafi zauważyć connora 20metrów dalej, chociaż wystaje tylko jego noga. Tak samo nie wiem czemu (choć jestem incognito) jak przejde obok strażników, od razu się na mnie rzucają...
I jeszcze trochę o samej fabule :D
Connor pod względem osobowości jest podobny bardziej do Altaira niż Ezia. Connor jest bardzo poważny, skupia sie na swoich zadaniach.
Widać, że grę robili już inni ludzie, praktycznie wszytko się pozmieniało. Często można spotkać się z opinią, że to już nie jest gra o asasynach, że ten wątek się gdzieś zatracił. Nie mogę się z tym zgodzić do końca, gdyż mamy dodatkowy system skradankowy, dzięki któremu możemy wreszcie zabijać jak skrytobójca.
Z tego co zdążyłem zauważyć, jest dużo misji pobocznych, tak więc zawsze jest coś do roboty ;)
Trochę się rozpisałem, mam nadzieję, że zrozumiecie co tutaj nabazgrałem :p

PostNapisane: 04-11-2012, 13:45 
Wojownik
Wojownik
Na tvgry.pl jest całkiem ciekawa pogadanka co do końca nie wyszło w tej grze.

Mnie najbardziej wkurza, że po raz kolejny dostajemy jakieś marne mini-gry, które praktycznie nie mają wpływu na rozgrywkę jak jak np. produkcja bomb w Revelations czy obrona wież wartowniczych. Można je spokojnie olać i przejść całą grę zupełnie na nie nie zważając.

To samo tyczy się całej masy broni, które niby różnią się statystykami ale przy tak banalnym systemie walki nie ma to znaczenia. Tak samo jak w poprzednich częściach broń zmienia się tylko po to by zobaczyć nowe animacje zabójstw.

Do tego wszystkie bitwy morskie wyglądają tak samo. Po którymś tam razie po prostu się znudzą i nikt nie będzie chciał do nich wracać.

Dla mnie to już jest pewien standard, że w kolejnych częściach Assassin's Creed po prostu skupiam się na głównych zadaniach a resztę po prostu olewam bo szkoda na to czasu.

PostNapisane: 04-11-2012, 14:23 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Grę ukończyłem i stwierdzam że jest to super
W grze spotykamy naprawdę barwne postacie takie jak Benjamin Franklin czy Haytham(najciekawsza postać gry), ale tu muszę się przyczepić do Connora. Według mnie zostaje on takim Asasynem na siłę, no i nie potrafi latać :) (nawiązanie do pewnej misji pobocznej).
Miasta są dość duże posiadają swój klimat niestety są bardzo do siebie podobne. Trzeba się odzwyczajać od wiecznego biegania po dachach ponieważ teraz się już tak nie da. Wyszaleć się możemy natomiast na pograniczu tam można cały czas biegać po drzewach.
Jeśli chodzi o walkę to wielki plus. Nie są one już tak strasznie łatwe(wystarczy kilku ciężkich i mamy problem)
Kolejny plus to bitwy morskie. Są efektowne, ale po pewnym czasie trochę nużą.
Bardzo spodobał mi się motyw ekonomii. Jest tego więcej i zrobione fajniej. Rozbudowa nie polega tylko budowie budynków. Mieszkańcy osady posiadają własne problemy, które możemy rozwiązywać przez co dostajemy dostęp do lepszych materiałów.

PostNapisane: 04-11-2012, 19:41 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Nie będę się dużo wypowiadał. Po prostu kolejna świetna gra. Podoba mi się wszystko prawie. Jak zawsze w AC jest kilka drobnych niedoróbek, ale poza nimi całość jest wspaniała. W grze jest dużo nowości co jest oczywiście plusem. Nowy freeruning, nowy system walki, bitwy morskie, ekonomia. Wszystko to jest dobrze i ciekawie zrobione. Strona fabularna jak zawsze mocna. Mam prawie 100% i będę z niecierpliwością czekał na DLC.

PostNapisane: 07-11-2012, 00:24 
Adept
Adept
Gra jest świetna oczywiście trochę błędów się znajdzie. Z pewnością jest ona trudniejsza od brotherhood oraz revelations. Oczywiście grać by mieć pełną synchronizację to naprawdę frajda bo nie raz trzeba się pomęczyć :). Budynków są niskie lecz za to wspinanie się po drzewach zażegnało problem miejsc do wspinaczki. Moim zdaniem trochę za łatwo się chodzi po drzewach.
Jeśli chodzi o muzykę to jest fantastyczna. Z początku gdy jej słuchałem to mi się nie podobała lecz gdy słuchałem jej podczas gry to robi wrażenie. Idealnie dopasowana do właściwych momentów. Bitwy morskie - mi nie bardzo pasowały, myślałem ,że to będzie trochę jak obrona kryjówek w Konstantynopolu (gdzie ja osobiście broniłem tylko 3 bo później nie chciałem tracić czasu gdyż to dla mnie było nudne) lecz zmieniłem zdanie i są jednym z najfajniejszych misji
MINUSY: no niestety są, może tylko u mnie ale...
1) zablokowywanie się w różnych miejscach (nie da się chodzić) - miałem 2 takie sytuacje, w pierwszej "wpadłem" na drzewo iglaste i z jego "czupryny" (nie wiem jak to określić. po prostu wszedłem w liście) nie mogłem wyjść, musiałem zakończyć grę, w drugiej podczas jazdy na koniu stanąłem przy budynku i koń nie mógł ruszyć, w tym przypadku musiałęm z niego zejść
2) mapa - nie wiem jak to się dzieje ale gdy idę po jakąś znajdźkę (np. pióro) i zaznaczam go na mapie to po zdobyciu oznacznik zaznacza się gdzie chce i muszę go wyłączyć. Kolejną rzecz mnie spotkała dzisiaj. Zaznaczyłem sobie sklep by tam dojść. I na minimapie pokazywało pokazywało mi sklep gdzie indziej niż ja zaznaczyłem. Gdy doszedłem do tego miejsca nic tam nie było.
Oprócz tych małych błędów gra fantastyczna, polecam ją

PostNapisane: 11-11-2012, 00:03 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Kolejne dzieło ekipy z UBI. Szczerze powiedziawszy, nie widziałem tak dobrej serii jaką jest Assassin's Creed.

Wielu ludziów mówi o rozczarowaniu (och.. cóż za nonsens!) przeważnie są to bugi. Hmm... jakby nie spojrzeć na tą grę bez nich to jest ideał prawda? Oprócz zakończenia bo tu na 60% można przytoczyć cytat "Oh My God?!What the fuck?!".A teraz! Ezio czy Connor? No mam wrażenie, że gracze faworyzują Ezia bo był "fajniejszy ogółem" - zajebiste określenie -.-. Historia Connora jak i on sam jest rzeczą inną. Ezio światły asasyn renesansu kontra Connor - bojownik o wolność, lecz bardzo naiwny. Wiecie co obie przygody jak i postacie są wykreowane perfekcyjnie. Mnie osobiście brakowało trochę miłosnego wątku, bo ja wiem trochę sexu, czułości jak w poprzednich częściach nie było by złe. Nabrało by to po prostu trochę innej barwy..., ale się szczerze przyznam, że fakt faktem średnio to pasuję do rewolucji. Wydarzenia historyczne, wmieszane hurtem w fabułe - majstersztyk. Ta gra nie ma według mnie słabych stron. Nawiązanie do rozwoju wątku w grze jest genialne bo przez pierwsze chwile zachwycamy się inną postacią niż Pan C. Niektórzy również narzekają na poziom gry 100% synchronizacji - na tym polega cała frajda i zabawa płynąca z gry. Krótko mówiąc - Assassin's Creed III kapie geniuszem i rozmachem na każdym kroku. Można by dużo napisać... ale mi się nie chcę, a w sumie opinie są również pozytywne, także umieściłem tylko to czego nie zauważlem albo nie chciało mi się zauważyć .

Assassin's Creed III - ocena:
10.1/10

PostNapisane: 12-11-2012, 04:08 
Najemnik
Najemnik
Platforma: Xbox One
Z tym zdobywaniem 100% to się nie zgodzę, troszkę kogoś poniosło, misje są strasznie "niezrównoważone", misja gdzie trzeba gonić chłopka i skoczyć na niego z góry to po prostu dramat, a więzienie - dajcie spokój przecież to można było przejść z jednym zamkniętym okiem i jedna ręką przywiązaną z tyłu.Jak dla mnie to powinni zrobić - jak w niektórych misjach - stopniowanie trzy warunki trzeci najtrudniejszy i wszystko było by wiadome.
Jestem lekko zawiedziony, sama gra jako taka jest bardzo dobra(chodzi mi o gameplay) ale mi osobiście chyba tło historyczne troszkę nie odpowiadało, Francja, Chiny, Japonia, Mongolia,Hiszpania,Rosja o Polsce z wiadomych przyczyn nie wspominam, kraje które maja długa historię wiele wydarzeń z nią związanych, można wybierać i przebierać.A Ameryka no cóż jeszcze wojna domowa i ..................dziki zachód. No i ten patos to po prostu - poczułem się jak na filmie Kapitan Ameryka czy temu podobne gdzie na końcu filmu powiewa wielka Amerykańska flaga.Wiem że rynek USA to bardo duży rynek ,ale Chiński jeszcze większy :P

Ostatnio edytowano 16-11-2012, 16:58 przez lepel666, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 12-11-2012, 18:11 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
No nie wiem. Myślę, że poniosło kogoś celowo ;). Dosyć ciekawie prezentuje się taki mocno zróżnicowany poziom rozgrywki. Przyznam się, że w pewnych momentach trochę mnie to męczyło :), ale gracz po takich misjach (przynajmniej ja) zmęczony, znerwicowany, ale ufatysfakcjonowany xD. Na odprężenia bardzo fajne były poboczne misje na naszym terenie. :)

Ostatnio edytowano 11-12-2012, 23:07 przez SymphusVeer, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 27-11-2012, 00:04 
Adept
Adept
lepel666: Mi się czasy rewolucji amerykańskiej bardzo podobają ;)
Wole to niż jakieś wojny napoleońskie albo coś w tym stylu... :P

PostNapisane: 27-11-2012, 02:21 
Najemnik
Najemnik
Platforma: Xbox One
Michal-Kruk napisał(a):
Wole to niż jakieś wojny napoleońskie albo coś w tym stylu
Jak kto woli, ja osobiście wolę Napoleona, a ameryka generalnie mi nie leży, choć fajnie było kolejny raz usłyszeć (poczytać) o Polakach.I odwołuje to co napisałem o poziomie trudności, tak naprawdę nie odbiega on zbytnio od poprzednich części, ACII chyba było trudniejsze.Trzeba po prostu przyzwyczaić sie do nieco odmiennego sterowania i tyle, Perfekcjonista wpadł bez mydła.Najgorsze misje do wykonania na "setke" to jak dla mnie, te nieszczęsne statki z magazynami prochu, ale też wpadła setka - po dłuższej chwili.Czekam na ACIV pewnie za rok wyskoczy, może lepiej bez Conora troszke za "miętowy" był jak dla mnie, pare fajnych tekstów miał, ale generalnie chyba zżyłem sie z Ezio jakiś większy z niego "kozak" był.Wydaje mi sie że rekruci w tej części zostali tez potraktowani po macoszemu, przyznam że praktycznie wcale nie kozystałem z ich pomocy poza miejscami gdzie było to konieczne, czyli do wykonania tych ich "umiejetności" i do zaliczenia talerzyka w domu, nawet nie dali im stroju po osiągnięciu stopnia Asasyna,troszke wciśnięci byli na siłe.Des tez się troszku skiepścił ,chodzi mi o wyglad ,córka powiedziała ze wygląda jak by uciekł z filmu "Planeta małp" i zastanawia mnie czemu w Abstergo od wejścia nie użył jabłka, tylko wymachiwał nożykiem.Pomimo tego co napisałem gierka jest fajowa, a może po prostu już się starzeje i zaczynam wymyślać

PostNapisane: 27-11-2012, 02:58 
Adept
Adept
No cóż powiem szczerze kupiłam go w dniu premiery na pc i emocje z pierwszych sekwencji z Ratohnhake:tonem ( tak,tak będę tak na niego mówić) Towarzyszą mi do dziś jak i te w najnowszych sekwencjach, gra ogółem ma ten swój ,,Smaczek,, zresztą tak jak cała seria. Dużym plusem było to że wkońcu miasta zyja własnym życiem, tu naboku jakaś para kochanków,tam psy ujadające na siebie,kłótnie ahh zachwycić się idzie
Mam nadzieje że będzie z nim tyle ,,dodatków,, co z zacnym Eziem , bo co jak co Ubi szybko nie porzuci tego tytułu

PostNapisane: 20-12-2012, 18:49 
Adept
Adept
Kurczę wiem, że temat już trochę przykurzony, ale przeszedłem niedawno grę gdyż nabyłem ją z opóźnieniem i przyznać muszę, że jest średnia :|

Są rzeczy, których w ogóle się nie spodziewałem jak występujące w dużych ilościach (jak na serię AC) bugi. Raz nawet konsola zacięła się całkowicie i jedynym ratunkiem było jej fizyczne odpięcie od zasilania. To było dla mnie kolejnym szokiem bo grę kupiłem grubo miesiąc po premierze, a dodatkowo nigdy wcześniej takich bugów nie było w tej serii.
Sama fabuła dodatkowo jakoś totalnie mnie nie wciągnęła. Faktycznie wydarzenia, które ukazuje są mega ważne w kontekście historii naszego świata, ale nie mają one nic wspólnego z Connorem, któremu de facto zależy jedynie na obronie swojej wsi i osobistej zemście na Charlesie Lee. Wprawdzie staje po stronie amerykanów, ale chyba bardziej w myśl zasady "i tak nie mam nic lepszego do roboty, więc czemu nie?"
Jak ktoś ł sam awyżej napisaspekt asasynów-rekrutów został słabo rozwinięty, a przez bugi (lub z innego nieznanego mi powodu) nie można odblokować wszystkich rekrutów gdyż nie wyświetlają się wszystkie misje.
Skoro przy misjach pobocznych jesteśmy, to czy tylko ja tak miałem, że w żaden sposób nie musiałem "akceptować" udziału w misji, a jedynie wystarczyło przejść obok jakichś postaci aby być wciągniętym w dane zadanie? To mnie totalnie rozwalało, bo nawet nie zdążyłem przeczytać o co chodzi w danej misji bo od razu rzucali się na mnie żołnierze i to z nieznanego dla mnie powodu. O 100% synchronizacji w takiej sytuacji można oczywiście tylko pomarzyć.
Sam Connor jak dla mnie jest najsłabszym asasynem ever. Jest (wybaczcie za określenie) pipką. Daje sobą manipulować, jest strasznie naiwny i aż razi od niego hollywoodowskimi postaciami z filmów, gdzie głównym bohater jest nieskazitelny i "jedyny sprawiedliwy". Ezio był zuchwały i przebojowy, Altair bardziej stonowany, ale niezwykle skuteczny no i przede wszystkim po prostu "ogarnięty". Connora zaś pewnie zapamietamy z tego, że jego jako pierwszego po latach zapomnimy. Do tego wszystkiego Connor wg mojego odczucia nie utożsamia się w ogóle z asaynami (szczerze mówiąc nie wiem czy on wie kto to był Altair?)
Po części winę za to ponosi także postać Achillesa, który z uwagi na czasy w jakich toczy się gra bardziej kojarzy mi się z niewolnikiem, który przebrał się za plantatora niż z asasynem.
Na AC III przesiadłem się bezpośrednio z AC II (chciałem się rozgrzać ;) ) i muszę powiedzieć, że gra jest po prostu cholernie nieczytelna dla mnie jako fana całej serii. Nie wiem więc w jaki sposób odnajdują się w niej nowi gracze, ale fajnie, że im się to udaje sądząc po ilościach sprzedanych gier :wink:

Z fajnych rzeczy (bo jest ich kilka)
Dzięki tłu historycznemu mamy często do czynienia z bronią palną bo jest pewnego rodzaju nowością (super-mega-strzelającego ukrytego ostrza Ezio nie liczę). Fajnie zdjąć zza krzaka jakiegoś żołnierza czy kapitana :)
MEGA MEGA MEGA system walki. Ten z poprzednich części był strasznie łatwy i w sumie nieciekawy. Trzymało się jeden klawisz bloku i już było wiadomo, że nie ma szansy aby nas ktokolwiek pokonał. Tutaj jest inaczej bo zbyt nonszalancka walka z kilkoma przeciwnikami kończy się źle.
Kolejny fantastyczny aspekt to bitwy morskie. Zapowiedzi gry nie czytałem, więc były dla mnie kompletnym zaskoczeniem i to na plus. Może nie są one zbyt urozmaicone, ale dużo będę musiał się napływać, aby mi się znudziły :)
Pięknie też wyglądają lokacje, a scena z początku gry kiedy Haytham wskakuje na bocianie gniazdo, ogląda ląd i wskakuje napis AC III jest iście bajeczna *.*
Najfajniejszy aspekt z całej gry tuż po nowym systemie walki to właśnie postać Haythama i cała fabuła z nim związana. Jest całkowitym przeciwieństwem Connora i zdecydowanie bardziej życzyłbym sobie, żeby to właśnie on był głównym bohaterem III serii.

Nie można jednak mieć wszystkiego :wink:
W AC III po zakończeniu fabuły na pewno nie przestanę grać, ale z pewnością z dużą niecierpliwością będę oczekiwał kolejnej części aby jak najszybciej uwolnić się od Connora 8)

PostNapisane: 20-12-2012, 20:13 
Wojownik
Wojownik
10-cio godzinny tutorial to jakaś paranoja. Dopiero w 7-tej sekwencji przejmujemy pełną kontrolę nad grą. Co to ma być? Do tego przez ten czas i tak nie wszystko zostaje wytłumaczone. Np. podwójne ciche zabójstwa są wykonywane teraz w pełnym biegu... W poprzednich częściach nie można było tego robić bo wrogowie słyszeli nasze kroki. W AC III po prostu biegniemy od jednej przeciwnika do drugiego trzymając przycisk odpowiedzialny za zabójstwo i to wszystko. A ja przez pół gry starałem się zakradać...

Druga sprawa to system ekonomiczny. Jestem w 9 sekwencji wykonałem od groma misji w osadzie a i tak nadal nic nie mogę wytwarzać. Po cholerę mi będą te unikalne bronie, które trzeba stworzyć samemu, skoro zaraz będzie koniec gry?

Po raz kolejny Ubisoft poszedł w ilość a nie jakość co potwierdza cała masa nudnych misji pobocznych. O ile szukanie Krakena itp. jest całkiem fajne tak dostarczanie tych durnych wiadomości czy ubijanie pojedynczych celów na jakimś polu to jakaś kpina. Latamy od punktu A do punktu B i nic z tego nie wynika.

Do tego system walki... Szkoda gadać. Po prostu powtórka z Brotherhood. Wystarczy jedna kontra i przeskakujemy od jednego przeciwnika do drugiego zabijając ich jednym przyciskiem. Niby są jakieś tam archetypy postaci ale dosyć szybko okazuje się, że każdego z nich można zabić po prostu wytrącając im broń z ręki i sadząc im combosa.

Cały arsenał dostępnych broni nie ma sensu. Jedynie tomahawk asasynów jest na tyle szybki aby przeciwnicy nie mogli przerwać sekwencji zabójstw. Wszelkie bronie ciężkie, buławy, miecze itp. sprowadzają walkę do nieustannego kontrowania kolejnych ataków co jest po prostu nudne i męczące. Ogólnie jest ładnie i widowiskowo ale za prosto i zbyt schematycznie. Standard w tej serii.

Jeśli chodzi o zmiany w sterowaniu to są to tylko zmiany na gorsze. Wiele czynności, które wykonywało się jakimiś kombinacjami, teraz przypisanych jest pod jeden przycisk. Do tego postać ma problem z detekcją obiektów i często wbiega, łapie się i skacze tam gdzie nie chcemy.

AI też jest skopane. Postacie blokują się na obiektach, same skaczą w przepaście. Wezwani asasyni tylko przeszkadzają w walce zamiast nam rzeczywiście pomagać. Jest słabo w tym aspekcie.

Jedyna rzecz do której nie można się przyczepić to walki na morzu. Wszystko ma tam swoje miejsce i sens.

PostNapisane: 20-12-2012, 20:34 
Najemnik
Najemnik
Platforma: Xbox 360
Gra jest super fabuła genialna choć nie pasuje mi główny bohater, który jest zbyt naiwny ale to tylko moje zdanie.

PostNapisane: 21-12-2012, 00:52 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Do umieszczenia głównego wątku III części w czasach rewolucji amerykańskiej podchodziłam z rezerwą, do czasu póki nie zaczęłam w nią grać. Bardzo spodobało mi się tło historyczne i postacie np. George Washington czy chociażby Charles Lee.
Główny bohater jak dla mnie jest zbyt mało wyrazisty, brakuje mu trochę charakteru no i rzeczywiście naiwny jak dziecko... Haytham - zdecydowanie bardziej mi przypadł do gustu.
Bardzo spodobała mi się wielkość map, np. Pogranicza - jest gdzie biegać i co robić :)
Dodatkowo wcześniej nie spotkane w żadnej części misje morskie - epickie! No i trzeba przyznać, że zrobienie synchronizacji na 100 % wymaga nieco wysiłku. System walki jest o wiele bardziej zróżnicowany i wygląda super.
Z misji pobocznych najbardziej spodobało mi się szukanie jeźdźca bez głowy :)
Jeżeli chodzi o samą główną fabułę to tak trochę za mało misji jednak jest do przejścia.
I na koniec - gdzie jest jakikolwiek wątek miłosny z udziałem głównego bohatera? Nie jest to najważniejsze ale gdyby był to nie miałabym nic przeciwko.

PostNapisane: 07-04-2013, 00:32 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Mi gra się podobała. To była moja pierwsza gra z tej serii, więc na początku się trochę nie połapałam, ale po przejściu pozostałych gier wszystko stało się jasne. Podobały mi się misje główne, bardziej niż w pozostałych częściach. Fajne były też misje z osady, latanie po drzewach i polowania. Misje morskie sprawiały mi trudność czasem, ale i tak były wciągające. Do postaci Connor'a mam mieszane uczucia . Haytham był z kolei bardziej intrygującą postacią. Bardzo mi się podobała przed ostatnia sekwencja, wzruszyłam się podczas tej sekwencji :)

PostNapisane: 19-04-2013, 22:37 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
AC3 to świetna gra bez zwątpienia. Dawno nie czułem się taki wciągniety w to uniwersum mojej ulubionej gry jaką jest Assassin's Creed. Po prostu jest niesamowicie wciągająca. System walki przeszedł małą rewolucję, trzeba już umieć wyczuć moment kiedy zaatakować, kiedy zkontrować itd. Główny bohater gry, Connor wg. mnie jest średni. Dosadnie mówiąc jest naiwny jak dziecko, brak mu klimatycznej tajemniczości Ezia, jedyne momenty kiedy wzbudził u mnie szacunek to jak, wykonywał tak jakby całą brudną robotę, byle by obronić swoją ojczyznę, swoją małą wioskę, i uwaga tu spoiler:
Spoiler!
nie udaje się mu obronić tej wioski, jego lud jest zmuszony opuścić swoje ziemie. To naprawdę smutne
. Kontynuując, mówiąc szczerze jak dla mnie było za mało misji gdzie było trzeba się skradać czy uciekać, w końcu asasyn to nie jest rambo który rozwala wszystkich w koło, a jak mówi jedna z zasad kodeksu asasynów, ,,nie zabijaj niewinnych'' a ci wszyscy żołnierze i strażnicy to ludzie którzy wykonują swoją pracę i chcą jakoś
zarobić na życie. Hmmm, co jeszcze a tak bitwy morskie. Jedno słowo: EPIC!!!! :suicide: . Szkoda mi było Haythama, że został tak brutalnie potraktowany, ale no cóż, w końcu to Ubisoft ;).

PostNapisane: 19-04-2013, 23:06 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Sanks5 napisał(a):
System walki przeszedł małą rewolucję, trzeba już umieć wyczuć moment kiedy zaatakować, kiedy zkontrować itd.
Jak dla mnie (i zapewne nie tylko mnie) wyczucie momentu, w którym zaatakować czy zrobić kontre nigdy nie stanowiło problemu, a w dodatku w tej grze jest to dużo prostsze.

PostNapisane: 11-05-2013, 22:10 
Adept
Adept
Mi się nie podobała fabuła główna, wątek że connor walczy razem z kolonistami była strzałem w kolano, lepiej jakby zrobili obserwatora wydarzeń, i neutralnego tak jak AC 1, i fabuła działaby się w tle rewolucji. Za mało miast tez ogólnie dla mnie. Reszta gry na wielki +++
Sorki za oftop.

PostNapisane: 28-07-2013, 17:29 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Trochę odkopie temat.
Jak dla mnie gra była niezbyt interesująca iż po ok.połowie głównego wątku już tak nie zachwycała.Główny bohater także mi się nie podobał ze względu na to że był zbyt naiwny i nie miał tego czegoś w sobie w przeciwieństwie do Ezia.
Grafika i system walki jest według mnie super.

PostNapisane: 29-07-2013, 00:58 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Określenie na Connora "naiwny" trochę się już powtarza, po za tym osoby określające tak Connora patrzą na niego zbyt powierzchownie...

PostNapisane: 29-07-2013, 10:41 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
A więc postaram się napisać tutaj w miarę zrozumiałą opinię :wink:
Zacznę od Pogranicza. Przygotowywałam się na spędzenie większości czasu w miastach, tak, jak w poprzednich częściach, więc była to dla mnie bardzo miła niespodzianka. W AC brakowało mi takich miejsc - miasta były rzecz jasna bardzo ładnie zrobione (chociaż te w ACIII jakoś mniej przypadły mi do gustu niż w poprzednich częściach, ale to pewnie tylko dlatego, że jestem miłośniczką średniowiecza i renesansu, co przekłada się na moje odczucia względem architektury tamtych czasów), ale w grach zdecydowanie przyjemniej mi się odwiedza nieco bardziej "dzikie" miejsca. No i, po raz pierwszy w serii - zwierzęta inne niż koń, na którym można jeździć. Dzięki nim cała lokacja wydawała się bardziej realistyczna. Irytowały mnie tylko wtedy, kiedy zaczynały się płoszyć i biegać w kółko. Nie wiem, czy mam rację, ale prawdziwe zwierzę wolałoby chyba jak najszybciej uciec od tego, co je wystraszyło, a nie biegać dookoła. A co do zwierząt w miastach - nigdy nie zapomnę świń chodzących po ulicach. A nad jednym psem umiałam siedzieć kilka minut. :a;):
Nie spodobały mi się zmiany w sterowaniu. W ACIII do wspinania się, biegania po dachach i drzewach wystarczyło trzymanie jednego przycisku i kierowanie postacią... Nie, nie i jeszcze raz nie. Może niektórym się to podoba (spotkałam się z takimi opiniami), ale ja nie jestem zwolenniczką takich ułatwień. Nie lubię, kiedy postać praktycznie wszystko robi za mnie.
A co do samego biegania po drzewach - pomysł fajny, wykonanie ciekawe, ale... nieco zbyt ograniczone. Tylko na część drzew można było się wspiąć, więc pełnej dowolności w przeskakiwaniu z jednego na drugie nie było. Szkoda, ale pomysł i tak dobry :a:D:
Podobała mi się walka. Wydawała mi się bardziej dynamiczna i przyjemna dla oka, podwójne kontry naprawdę cieszyły. Bardzo dobrze, że teraz nie każdego przeciwnika dało się tą kontrą zabić i trzeba było się nieco bardziej namęczyć. Przeciwnicy atakowali szybciej, już nie czekali na swoją kolej. Na plus pójdzie też pomysł z "żywą tarczą", też czyni walkę bardziej realistyczną i trochę utrudnia grę, kiedy pod ręką nie ma nikogo, kim można by się zasłonić.
Nie podobał mi się sposób wzrastania rozgłosu. W tym przypadku wolałam rozwiązanie z poprzednich części - zanim zaczną cię wykrywać, masz okazję zmniejszyć rozgłos jesteś bezpieczny. Może nie irytowałoby mnie to aż tak bardzo, gdybym miała zaznaczone na mapie plakaty (u was też ich nie było?). Miałam do wyboru - albo szukać ich "na czuja", albo obniżać rozgłos za kasę. Nie było to drogie, ale zawsze...
Najbardziej brakowało mi klimatu ze średniowiecza i renesansu. Mam wrażenie, że z czasem akcji twórcy poszli trochę za bardzo do przodu, bo czasy rewolucji w Ameryce jakoś... nie przemawiały do mnie. Jeśli powstanie ACV, to niech troszkę się z tym czasie cofną, bo nie chcę znowu narzekać na klimat i siedzieć z niezadowoloną miną, bo "ja chcę średniowiecze" :a;P:
Na koniec - bohaterowie. Nie ukrywam, że bardziej polubiłam Haythama. Za jego charakter, za zachowanie. Wspominałam o nim już w innym temacie, więc tutaj nie będę się rozpisywać. Natomiast Connor... No nie wiem. Brakowało ma charakteru, dla mnie był zbyt bezbarwny. Naiwności nie będę się czepiać, w końcu wychował się w "świecie" zupełnie innym niż ten, do którego trafił potem. Kiedy był młody, to jeszcze nie było tak źle, ale potem... Potem to mi brakowało Ezia :wink:
I jeszcze bardziej na koniec - bitwy morskie. Żeby nie przedłużać, podsumuję je jednym słowem - epickie.

PostNapisane: 17-11-2013, 12:27 
Żołnierz
Żołnierz
Platforma: PC
Bez spoilerów? Hmm Pomyślmy... Kampania odpowiednio długa, ale ciut zbyt prosta. Dużo misji pobocznych które są bardzo zróżnicowane i wciągają. Sporo rodzajów przeciwników którzy nie dają się wykańczać tylko na 1 sposób. Fajne misje morskie. Connor! Grafa jak na tamten czas jest w miarę dobra a optymalizacja jej daje radę. Sporo fajnych broni i strojów. Granie różnymi postaciami. Extra misje w współczesności. Hmm no i tyle. Gra warta jest stówki.

Ale muszę wspomnieć że w tej chwili już niezbyt warto ją kupować. Nie lepiej AC4? :P Oczywiście jeśli wymagania są zbyt duuuuże można zacząć od AC3 ponieważ uczy ona gracza podstaw gry w sposób tak fajny... że idealnie trójka nadaję się na pierwszą grę AC w jaką warto zagrać.

PostNapisane: 09-02-2018, 16:19 
Najemnik
Najemnik
Platforma: PC
Dopiero teraz zaczęłam grać w 3. Mam za sobą już kilka epizodów. O fabule jeszcze nic powiedzieć nie mogę, ale główna postać jest tragiczna. Nudna i bezosobowa. Czuję się, jakbym prowadziła robota. Altair i Ezio już na samym początku wydawali się interesujący i chciało się nimi kierować, w AC3 na razie jest porażka.