Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 16-09-2019, 06:52
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wspomnienia Altaira
PostNapisane: 01-06-2012, 08:35 
Offline
Adept
Adept
Posty: 13
Płeć: nie podano/inna
Temat trochę dla rasowych graczy. Ezio po przeżyciu pierwszego wspomnienia Altaira zadaje pytanie: Co Altair chce Nam przekazać? No i właśnie.... co? Mamy 5 wspomnień, każde jest inne i pokazuje różne wydarzenie z życia naszego mistrza. A szóste najważnniejsze wspomnienie tak naprawde pokazuje coś mało znaczącego. Co Altair chciał przekazać Ezio w tych wspomnieniach? Zastanawialiście się? Ezio szukał biblioteki, aby znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania. Niby odkrywa na końcu, że jest tylko posłańcem, ale czy to jest właśnie to co chciał mu przekazać Altair? Czy może coś więcej co umknęło mojej uwadze? Jaki jest cel tych wspomnień? Co chciał przekazać Altair?


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Wspomnienia Altaira
PostNapisane: 01-06-2012, 18:14 
Offline
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 560
Płeć: mężczyzna
A może po prostu chciał pokazać to, że tak skupił się na fragmencie Edenu, który niemal zniszczył mu życie? Jego wrogowie z zazdrości o artefakt wymordowali mu rodzinę, a on sam stracił prawie wszystko...

No i Alty chciał zapewne pokazać, że mądrość to nie książki w bibliotece, a doświadczenie jakie zbieramy przez całe życie.

Przynajmniej ja tak to widzę.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Wspomnienia Altaira
PostNapisane: 01-06-2012, 18:58 
Offline
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 567
Płeć: kobieta
Platforma: PC
Altair pragnął uświadomić ludziom żyjącym w przyszłości, jak potężną oraz destrukcyjną siłę stanowi Jabłko Edenu . Zresztą, ogółem wszystkie artefakty, jakie Ci Którzy Byli Przed Nami pozostawili po sobie na Ziemi. Same klucze do biblioteki w Masjafie to swoiste nośniki pamięci ukazujące najważniejsze momenty z życia Altaira, na które wpłynął Fragment Edenu, wnikliwie badany przez niego.
Ukrywając Jabłko w bibliotece miał zapewne nadzieję, że osoba, która odnajdzie artefakt, będzie na tyle odpowiedzialna, aby odpowiedni go wykorzystać. Lub też usiłuje go zniszczyć.
Ten element z brakiem książek – karty kodeksu, który Altair spisał, stanowiły ówczesną wiedzę asasynów. Wszystkie istotnie informacje zostały również zapisane w dziennikach i kluczach.
Tak przynajmniej to odbieram.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Wspomnienia Altaira
PostNapisane: 05-06-2012, 21:33 
Offline
Adept
Adept
Posty: 13
Płeć: nie podano/inna
Altair jako jedyny umiał oprzeć się mocy jabłka. Mi jeszcze przychodzi na myśl to, co powiedział Altair, że naiwnie wierzył, ze bractwo może położyć kres wszystkim tym konlifktom, a to nie prawda. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli sięgnąć po władzę i nie ma większej chwały niż to, żeby przeżyć swoje życie w poszukiwaniu prawdy. Może o to chodzi, aby Ezio poznał hmm "mądrośc" mistrza, prawdy do jakich doszedł przez całe życie bycia Asasynem


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Wspomnienia Altaira
PostNapisane: 20-02-2016, 11:12 
Offline
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Posty: 37
Płeć: mężczyzna
Platforma: PC
Zgadzam się z powyższymi tezami ale dodam własną: Wspomnienia Altaira są swego rodzaju dla Ezia odzwierciedleniem jego życia.Wcześniej słyszał o Altairze jako o Wielkim Mistrzu Asasynów, a tu poznał go jako człowieka, którego życie w niektórych punktach było podobne do życia głównego bohatera Revelation.Altair kochał i stracił,podobnie Ezio. Obaj musieli pomóc przetrwać Bractwu,wytyczyć mu drogę.Po za tym raz Ezio był pod wrażeniem że taki młody człowiek jak Altair musiał udźwignąć brzemię Mistrza zakonu i to w ciężkiej chwili.Uważam że te wspomnienia były ukoronowaniem drogi naszego bohatera po latach walk,radości,smutku,wyrzeczeń,pragnień. Innymi słowy pomogły mu uświadomić sobie to co przekazał Desmondowi:,,Pojąłem że jestem tylko posłańcem, który ma przekazać wieść wykraczającą poza jego zrozumienie''.


Góra
Zobacz profil
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


TOP5#: