Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-12-2018, 01:49

Ankieta

Podoba wam się Hook Blade?
Tak, bardzo mi się podoba. 74%  74%  [ 90 ]
Dane na siłę, ale może być. 17%  17%  [ 21 ]
Ani Tak, ani Nie. 6%  6%  [ 7 ]
Beznadziejny pomysł!!! 3%  3%  [ 4 ]
Liczba głosów : 122
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podoba wam się Hook Blade?
PostNapisane: 03-12-2011, 21:56 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Siema, w "Assassin's Creed Revelations" ukazuje się Hook Blade, który służy do wspinaczki i nowych zabójst. Mi się ten gadżet osobiście podoba (grając w 1,2 i Brotherhood właśnie czegoś takiego mi brakowało), ale chce zobaczyć waszą odpowiedź.

Tytuł: Re: Podoba wam się Hook Blade?
PostNapisane: 03-12-2011, 22:18 
Wojownik
Wojownik
Hakostrze to fajna funkcjonalna rzecz i wydaje fajny metaliczny dźwięk podczas wspinania.
Funkcja "hook And run" jest ciekawa i humanitarna ale w grze w której można wszystkich przeciwników zabić w 3 sekundy raczej rzadko ludzie bedą tego używać, bo po co nie zabijać jak można zabić.

Jak to właściwie jest z mechanizmem Hakostrza? Bo jest i hak i ostrze to jak to działa ze raz wysuwa sie ostrze a raz hak?

PostNapisane: 03-12-2011, 22:50 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
No i przez ten hak nie mogę zabić dwóch przeciwników jednocześnie wbijając ostrza w głowy. Dziwne tylko, że udaje mi się to, lecąc z powietrza...
I czy tym hakiem da sie jakoś zabić podczas biegu ? ;d Czy tylko gościa przewrócić ? ;d

PostNapisane: 03-12-2011, 23:21 
Adept
Adept
Platforma: Xbox One
dragon13131 napisał(a):
No i przez ten hak nie mogę zabić dwóch przeciwników jednocześnie wbijając ostrza w głowy. Dziwne tylko, że udaje mi się to, lecąc z powietrza...
Można zabić przeciwnika wbijając ostrza w głowę wiem,że dziwne ale cały ten hookblade jest nie realistyczny,przykład:jedziemy po linie a Ezio z łatwością opuszcza się,nastepnię wspinaczka-nie wiem jak można utrzymać ciężar powiedzmy 75kg.Ale wiadomo że to jest gra i ciężko doszukiwać się tutaj realizmu,osobiście uważam że hook blade jest przydatny bo nie które budynki naprawdę są duże a dzięki hakowi można bardzo szybko dostać się na górę no i całkiem ładne są niektóre finishery.

PostNapisane: 03-12-2011, 23:32 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Podoba mi się, że można dzięki niemu bardzo łatwo uniknąć walki chodzi mi o to przeturlanie się na strażniku.

PostNapisane: 03-12-2011, 23:40 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ja muszę przyznać, że na początku nie byłem zbyt pozytywnie nastawiony do tego "gadżetu"... Wydawał mi się bezsensowny. No ale pograłem, pograłem i stwierdzam, że mi się bardzo podoba. Zjazdy na linach są bardzo przyjemne, a wspinaczka znacznie przyspieszona (to jest ogromny plus). No więc jak najbardziej na tak!

PostNapisane: 03-12-2011, 23:44 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Odnośnie działania HockBlade'a to wg. mnie hak się zsuwa kiedy wbijamy 2 ostrza, a kiedy się zaczepiamy to po prostu się blokuje w pewnym momencie. Nie wiem czy moja teoria ma sens, bo pytanie ile by to wytrzymało...
Ogólnie rzecz biorąc to gadżet mi się podoba, od początku mi się podobało i w grze jest jeszcze lepiej.

PostNapisane: 04-12-2011, 00:01 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Bardzo mi podoba. Na siłę czy nie to nie zmienia faktu że jest funkcjonalne i w pewnym sensie innowacyjne. Świetny jest ten przewrót w biegu przez czyjeś plecy :).

PostNapisane: 04-12-2011, 11:07 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Ja też początkowo uważałam ostrze z hakiem za całkowicie zbędny, dodany na siłę gadżet. Ale wystarczyło, że kilka razy ocalił mnie przed upadkiem z dużej wysokości, a zmieniłam zdanie. W dodatku bardzo przyspieszył wspinaczkę. Teraz jest ona płynniejsza i sprawia jeszcze większą frajdę niż dotychczas. Możliwość ominięcia przy pomocy haku przeciwników też bardzo mi się podoba. Czasem, na przykład podczas odbijania kryjówki, kiedy przeciwnicy mnie otoczą, ta sztuczka jest niezwykle przydatna. Podobnie jak zjazd na linie. Często pozwala mi uciec z zasięgu wzroku strzelców. Ewentualnie bieg do krawędzi i zsunięcie się na haku. Ogólnie, bardzo udany gadżet, czego się nie spodziewałam.

PostNapisane: 04-12-2011, 12:46 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Właśnie z tą płynnością to u mnie był mały problem, bo przy szybkiej wspinaczce gra mi się jakby klatkowała ;p (Wgl ACR mnie wywalił raz na pulpit i pare razy sie zaciął, co nidgy mnie nie spotkało w żadnej części). Wina kompa to nie powinna być, bo mam dosyć dobry ;p

PostNapisane: 07-12-2011, 21:52 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Czy podoba mi się? Nie potrafię wrócić do Brotherhooda, bo mi go brakuje. Nie potrafię bez niego grać w AC :D

PostNapisane: 07-12-2011, 22:39 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Rozwiązanie wręcz powiem zacne.
Hak jest bardzo funkcjonalny i cieszę się, że go wprowadzono.
Na początku też nie byłem jakoś do niego przekonany, ale jak poznałem jego możliwości to od razu go polubiłem.
Kontr-kradzież jest super pomysłem, tak jak i przewroty przez przeciwników podczas wali, to daje naprawdę doby mechanizm do ucieczki(szczególnie przed Janczarami xP).
Zjazdy na linie oraz szybsze wspinanie się sprawiają wg. mnie że freeruning jest jakiś taki płynniejszy.

PostNapisane: 08-12-2011, 07:43 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Jestem jak najbardziej za. :D Też nie byłem miło nastawiony do tego... Gadżetu. Jednak, już na początku gry, gdy tylko go dostajemy od razu go polubiłem. Sekwencje z zabijaniem strażników, zjazdy po linach... Po prostu prezentuje się świetnie i co najważniejsze - przyspiesza wspinaczkę. :) Genialny pomysł ze strony Ubi.

PostNapisane: 11-12-2011, 19:52 
Adept
Adept
dnomsed napisał(a):
wydaje fajny metaliczny dźwięk podczas wspinania
No, fajnie nagrali te dźwięki, tylko dodają charakteru podczas użytkowania ostrza

Efektywne są też zabójstwa z jego pomocą, chociażby zjazd na linie zakończony zatopienie hiddenblade'a w gardle strażnika

PostNapisane: 02-01-2012, 19:13 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Mi osobiście ostrze z hakiem bardzo się spodobało. Nie żebym już nie grał w inne części bo go nie ma. : D Ale ciekawe urozmaicenie. Najbardziej lubię tą szybką wspinaczkę i zjazdy na linach... choć czasem mam wrażenie że w AC 2 wspinał się szybciej niż w następnych odsłonach. hm...

PostNapisane: 02-01-2012, 19:50 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Ostrze z hakiem, ostrze z hakiem... Ostrze w Tł... z hakiem! Bardzo pomaga i upłynnia poruszanie się. Podoba mi się też to, że przydaje się zarówno w ucieczce (to przeturlanie się... ahh) i w walce (nowe, ociekające zajedwabistością animacje i przeturlanie się z powaleniem...) Ogólnie OzH to wielki plus. Sam siebie przyłapałem na tym, że od tak, bez potrzeby zjeżdżam sobie po linach i poluję na strażników pałętających się pod nimi. Bomba hukowa + lina + OzH = niespodziewana śmierć z powietrza. ]:->

Nie wiem czy zauważyliście, ale na samym początku, w Masjafie, gdy Ezio dobiera się do swojej broni po ówczesnym oswobodzeniu się i zakłada ostrza to do tego, które jest zepsute "przymocowane" jest OzH. Widać to tylko wtedy, gdy Ezio podnosi karwasz, jak już założy, to jest normalne uszkodzone HB.

PostNapisane: 02-01-2012, 20:32 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Zagłosowałem na "Dane na siłę, ale może być. " a teraz uzasadnienie. Nie narzekam że to dali, okej, fajne urozmaicenie, ale powoli z hidden blade'a robi się niezły arsenał zabójczych broni, jeszcze trochę i w AC3 założenie karwasza z ukrytym ostrzem będzie dawało nam możliwości pokroju rambo. Wspomniane ostrze, hak, trucizny (zarówno na kontakt jak i dystans), pistolet ile można? Może jeszcze powinni dodać wbudowane Rajskie Jabłko do tego? To co aktualnie można zamontować do ostrza powinno zostać, więcej już nie potrzeba ułatwień...

PostNapisane: 02-01-2012, 22:27 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Osobiście to OzH jest ok ale (jak już wspomniano) nie podobała mi się realistka Hook Blade'a, przykład: spadamy z wysokiego budynku i w ost chwili łapiemy się OzH krawędzi tuż przy ziemi (a normalnie ostrze by pękło mimo, że było wykonane z bardzo wysokiej jakości stali) oraz łatwość z jaką Ezio odczepia hak pod koniec zjazdu po linie. Zawsze podziwiałem tą grę za to, że jest w dużym stopniu realistyczna, a Hook Blade mnie troszkę rozczarowało. Oczywiście są też tego plusy, np: szybsze poruszanie się po budynkach oraz najbardziej efektowne, wykorzystanie go w walce. Fajnym bajerem była ucieczka z pomocą OzH, o ile dobrze pamiętam nazywało sie to "hak i ucieczka" czy coś w tym rodzaju.

Ogólnie daje Hook Blade ocenę: 4/5.

PostNapisane: 03-01-2012, 19:12 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Xgamer_Poland napisał(a):
Zawsze podziwiałem tą grę za to, że jest w dużym stopniu realistyczna
Że co?

PostNapisane: 03-01-2012, 19:19 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
MrDraiger napisał(a):
Nie narzekam że to dali, okej, fajne urozmaicenie, ale powoli z hidden blade'a robi się niezły arsenał zabójczych broni, jeszcze trochę i w AC3 założenie karwasza z ukrytym ostrzem będzie dawało nam możliwości pokroju rambo. Wspomniane ostrze, hak, trucizny (zarówno na kontakt jak i dystans), pistolet ile można? Może jeszcze powinni dodać wbudowane Rajskie Jabłko do tego? To co aktualnie można zamontować do ostrza powinno zostać, więcej już nie potrzeba ułatwień...
Yyyy... Grałeś w Bh? Tam była masa niepotrzebnych broni. Tu wydaję mi się, że są one bardziej przydatne. Strażnicy są też lepsi, lepiej celują z pistoletów (przynajmniej takie odniosłem wrażenie) a w dalszej części gry bomby - może nie wszystkie ale większość się bardzo przydaje. Przede wszystkim jak chcesz mieć 100% synchronizacji. A OzH ;) przydaje się bardzo i do transportu i do walki, zastępuje drugie normalne i ma ciekawe finishery. :)

PostNapisane: 07-01-2012, 13:01 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Według mnie hook blade to bardzo ciekawe rozwiązanie.
Kiedy po raz pierwszy twórcy zaprezentowali ten gadżet miałam mieszane uczucia. Jednak, gdy sama zagrałam moje wątpliwości zostały rozwiane.
Świetny pomysł może to nie jest jakaś mega rewolucja (xD), ale umila wspinaczkę i jest ciekawym rozwiązaniem, kiedy chcemy uniknąć walki.

PostNapisane: 09-01-2012, 17:49 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ostrze z hakiem na pewno jest ciekawym i przydatnym gadżetem. Zjazdy po linie, chwytanie krawędzi i to przeturlanie się nad przeciwnikiem, pomagają w poruszaniu się po mieście. Nie spodobał mi się jedynie sposób wspinaczki nim. Te wyrzuty do góry podczas wspinaczki są nagminnie nierealistyczne, wolałem stare sposoby (choć uznałbym, że chwycenie się jakiejś małej krawędzi jest natomiast bardziej realistyczne tym hakiem niż palcami). Hak jest takim ułatwieniem, że ciężko się będzie bez niego obyć, grając choćby w poprzednie części serii.
Choć hookblade jest dobrym i mimo wszystko udanym dodatkiem, to nie chciałbym go widzieć w następnej części. Mam nadzieję, że pozostanie on tylko w Revelations. Wydaje mi się, że nie będzie on pasował w kontynuacji, a już na pewno nie te liny w mieście.

PostNapisane: 12-01-2012, 18:34 
Adept
Adept
Dla mnie, to jest gadżet bez, którego można, by było się obejść, przyśpiesza wspinaczkę, można jeździć w magiczny sposób po linach, na początku mi się hook blade podobał, ale teraz po przejściu gry mi się obrzydził.

PostNapisane: 19-01-2012, 16:28 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Sympatyczny wynalazek. Wspinaczka sprawiała mi jeszcze więcej frajdy niż w poprzednich częściach, zjazdy po linie były dobrym urozmaiceniem gry, a ominięcie walki ze strażą za jego pomocą - bardzo duży plus. Zaznaczona pierwsza opcja.

PostNapisane: 19-01-2012, 20:58 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ja zaznaczyłem opcję drugą, bo Hook Blade jest kolejnym "zajefajnym gadżeciorem" jakich mamy już wystarczająco dużo w Assassin's Creed.

Prawda, gdy Auditore używa tej zabawki wspinając się, aż miło patrzeć. Zjazdy na linach są bardzo atrakcyjne, chociaż nie wiem jak wy, ale ja na te liny trafiałem niezmiernie rzadko, a jeszcze rzadziej ich używałem.

Odnośnie używania go przeciwko strażnikom - bardzo przydatny, efektowny i efektywny.

Podsumowując: gadżetów jest cała masa, jednak ten jest dobrze przemyślany i miły w użyciu.