Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-12-2018, 01:45

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 142 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Assasin's Creed: Embers
PostNapisane: 18-01-2012, 19:01 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Widziałam film i mam mieszne odczucia co do niego. Z jednej strony podobała mi się fabuła i sposób przedstawienia, z drugiej byłam trochę rozczarowana pod względem graficznym... Mimo to podoba mi się pomysł Ubi z zakończeniem histroii Ezia w ten sposób... choć przyznam, że było mi go trochę żal ;)

PostNapisane: 18-01-2012, 20:38 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Cytuj:
[...]choć przyznam, że było mi go trochę żal ;)
A komu nie było? :)

Ciekawe, że mimo wymownego zakończenia historii Ezio, ja wciąż czuję pewien niedosyt. Czy fabuła AC III mnie zaspokoi? Oby.

PostNapisane: 19-01-2012, 13:40 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
TrueMan napisał(a):
ja wciąż czuję pewien niedosyt
W pełni się z tobą zgadzam. Ubi musi wymyśleć coś naprawdę, ale to naprawdę dobrego... nie jestem pewna czy temu podoła...
Bądźmy dobrej myśli ;)

Tytuł: Assasin's Creed: Embers
PostNapisane: 30-01-2012, 03:41 
Adept
Adept
Hej, nie wiem czy ten temat już był ale ostatnio oglądałem ac embers i zastanawiam się kim była ta postać z którą Ezio rozmawiał przed śmiercią i co Ezio dał w tej skrzynce, tej assassynce z chin. Jeśli ktoś wie albo się domyśla to napiszcie :)

Był, przesłałem post, poczytaj temat, życzę owocnych poszukiwań prawdy - Maciek

Kim był na końcu ten facet kiedy Ezio umierał? Co Ezio dał tej chince w tym pudełku?

Nie pisz podwójnych postów - Optimus Prime

PostNapisane: 30-01-2012, 09:13 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Przeczytaj regulamin. Potem pisz. Nie rów double-postów. Zresztą post powyżej już zawierał to pytanie. Tak czy siak narazie nie wiadomo ani kim był ten mężczyzna, ani co Ezio dał Shao.

PostNapisane: 30-01-2012, 19:21 
Adept
Adept
http://www.baje.pl/movie/60105/Assassin ... eed+Embers

film z polskimi napisami jak ktoś chce

PostNapisane: 30-01-2012, 20:15 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
@wafel95 - Film jest również na YT. Jak ktoś by chciał obejrzeć, to bez problemu by znalazł.

Tytuł: Assasin's Creed: Embers
PostNapisane: 16-05-2012, 11:45 
Adept
Adept
Doskonały filmik taki smutny i nostalgiczny wiele nam mówi o Ezio po prostu piękny

PostNapisane: 16-05-2012, 12:03 
Wojownik
Wojownik
A mnie do teraz zastanawia, po jakiemu Shao dogadała się z Eziem. Trudno mi sobie wyobrażać, żeby młoda Chinka paplała biegle po łacinie, a jeszcze trudniej, by stary florentczyk znał choćby podstawy mandaryńskiego.

PostNapisane: 16-05-2012, 13:03 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Scarecrow napisał(a):
A mnie do teraz zastanawia, po jakiemu Shao dogadała się z Eziem. Trudno mi sobie wyobrażać, żeby młoda Chinka paplała biegle po łacinie, a jeszcze trudniej, by stary florentczyk znał choćby podstawy mandaryńskiego.
"Magia" Animusa tym razem tu nie zadziałała, a więc dobre pytanie... Nie zwróciłabym na to nawet uwagi, gdyby nie Twój komentarz. Lecz pamiętaj, iż Ubisoft uważa, że angielski był od zawsze językiem uniwersalnym… Chyba, że chodzi o jakąś bardziej skomplikowaną operację odbierania tych wydarzeń przez nas, w naszym języku? Dlaczego więc po angielsku?
Dobrze, to zupełnie nie trzyma się kupy.

PostNapisane: 16-05-2012, 13:07 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Ehh... To samo można powiedzieć o dogadywaniu się Ezio z ludźmi w Konstantynopolu...
Nie przesadzajmy z tą realnością ;)

PostNapisane: 16-05-2012, 13:27 
Wojownik
Wojownik
Mirek napisał(a):
Ehh... To samo można powiedzieć o dogadywaniu się Ezio z ludźmi w Konstantynopolu...
Akurat tu bullshitu nie ma, bo Konstantynopol/Istambuł w czasach Ezia był tyglem wielu narodów, nacji i kultur, z których arabska była tylko jedną z wielu. Wiki mówi, że:

Cytuj:
W średniowieczu skład etniczny miasta uległ zmianie. Przybyszów z prowincji wschodnich cesarstwa, które w VII wieku zajęli Arabowie, zastąpili Słowianie, Waregowie oraz Włosi. Ci ostatni na stałe zagościli nad Bosforem na przełomie X i XI wieku, byli to zaś głównie kupcy z Wenecji i Amalfi. Na przełomie XIII i XIV wieku pojawili się także Genueńczycy, którzy za Złotym Rogiem – w Galacie założyli swoją kolonię.
Czyli powszechne śpiewanie po włosku w Konstantynopolu było prawdopodobne i jakoś nie odczuwam tego jako przesady, że Ezio dogadywał się ze swoimi arabskimi kolegami.

PostNapisane: 16-05-2012, 13:51 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
A może po prostu Shao jak i Ezio mówili w języku, jaki znają wspólnie?
Z drugiej strony wielu Europejczyków wypływało wtedy w orientalne rejony w celach handlu, może Shao Jun znała jakiegoś włoskiego kupca, i łyknęła podstawy języka. Rozwiązanie chyba w miarę logiczne.

PostNapisane: 16-05-2012, 13:56 
Wojownik
Wojownik
DarthDestruktor napisał(a):
łyknęła podstawy języka. Rozwiązanie chyba w miarę logiczne.
Zastanawiam się, czy dla Japończyka nauka włoskiego jest tak samo trudna, jak dla Włocha języka japońskiego. Bo jeśli tak, to - by władać włoskim na tyle, by w miarę dogadać się z Ezio - musiałaby się uczyć więcej lat, niż ich miała. Z jej biografii trudno wywnioskować, by miała do czynienia z jakimiś włoskimi kupcami. Można tak to tłumaczyć, ale nie jestem specjalnie przekonany.

DarthDestruktor napisał(a):
A może po prostu Shao jak i Ezio mówili w języku, jaki znają wspólnie?
Tajne asasyńskie esperanto? Hm, po mojemu nadinterpretacja. Poza tym, Shao rozmawiała również z rodziną Ezia, więc to trochę naciągane.

Na AC Wikii czytamy:

Cytuj:
Shao Jun had at least a basic grasp of Italian, able to say "Grazie" to Sofia after being allowed to stay, and able to understand Ezio even if he spoke in the language.
Czyli po włosku dukała. Ale gdzie mogła się nauczyć tego języka - nie wiadomo.

PostNapisane: 16-05-2012, 14:08 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Cytuj:
Czyli po włosku dukała. Ale gdzie mogła się nauczyć tego języka - nie wiadomo.
Zmierzała na spotkanie z Mentorem Asasynów (no.. byłym), który jest Włochem... To chyba normalne, że najpierw musiała nauczyć się języka, w którym mogliby się dogadać, bo po co w innym razie ma przybywać? Żeby się na niego popatrzeć?

PostNapisane: 23-06-2012, 20:24 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
AC Revelations miał wyjaśnić niejasności i to zrobił no prawie bo nie wiedzieliśmy co się stało z nim i Sofią po wydostaniu się z Masjafu. Te niejasności miał nam wyjaśnić Embers i wyjaśnił to co trzeba ale i tak znowu prawie nic nie wiemy o zginięciu Ezio'a. Czy umarł na serce, czy może zaostał zamordowany przez tajemniczego młodzieńca?
Tak więc, im więcej się wiemy tym mniej wiemy- słowa Sofii Sartor.
A tak odnośnie całego filmu to bardzo mi się spodobał. Lubię Ezia w każdym wieku ale im starszy tym lepszy. Jest jak wino :D Śmierć Mentora z Włoch bardzo mną poruszyła, w ogóle umarł pięknie. Chyba bym sobie tej sceny lepiej nie wymyślił

PostNapisane: 31-12-2016, 16:40 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
http://pl.assassinscreed.wikia.com/wiki ... le=105.png
Ezio został zabity, nie umarł naturalnie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 142 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6