Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 20-08-2019, 03:19

Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tibia -Dzieło Szatana
PostNapisane: 08-09-2010, 15:18 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Amer napisał(a):
Cholbi, to, że podałem przykłady z innych gier, to nie jest wykraczanie poza temat. A Twoje anty anty to bełkot ^^. A wpływ innych gier ma znaczenie, gdyż jak widać nie tylko Tibia uzależnia (a przynajmniej teoretycznie uzależnia). Co oznacza, że komp Ostrza zepsuł się przez głupotę jego kolegi. To, że ściągnął ze złej strony to jego wina. Potwierdza się przykład z wirusami w addonach, który olałeś, mimo, iż bardzo pasował. Przypominam, że był to tylko przykład. Zatrzymanie 90% moich porównań-argumentów pod pretekstem braku związku z tematem (podkreślam: porównań) jest niedorzecznością.
Nie neguję żadnego z nich. Lecz porównując działanie Tibii do działań innych gier, bynajmniej nie zaprzeczasz temu, że Tibia jest zła. Przykład:
Jesteś zły
Jest ktoś gorszy
Nie oznacza to, że nagle Ty jesteś dobry

@Down - to już duży off-top...

Ostatnio edytowano 08-09-2010, 16:25 przez Cholbi, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 08-09-2010, 16:24 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Staniszyn napisał(a):
DesmondMiles napisał(a):
Valygar napisał(a):
A no grałem kiedyś w Tibię może przez kilka miesięcy (zapewne jak większość: grałą przez kilka miesięcy a później stwierdziła że to syf i zaczęła na to przeklinać :P ) z tymże ja nie stwierdziłem że to syf, ale zacząłem grać w Knight OnLine a później Lineage II (jednak moja kariera z obiema grami nie była zbyt długa).

Tibia w sześciu słowach dla polaków (tzw. CPBPWP):

Chodzisz pikselem, bijesz piksele, wołasz PL
Ja właśnie nie rozumiem co ludzie w to widzieli nawet przez kilka miesięcy. Ja zobaczyłem tylko jak kumpel gra i widziałem że to gówno i "pożeracz czasu".
A ja niewiem co wedkarze widzą w łowieniu ryb, koszykarze w koszykówce, a asamobójcy w motocyklach. Ale skoro nie gram nie łowie i nie jezdże na motorze mówie że to gówno skoro nawet nie próbowałem? Bo nie mi to oceniać
Czemu ludzie interesujący się motocyklami to samobójcy? Jeśli ktoś nie ma umysłu lub ma tylko półmózgu to nie moja wina że jedzie 200 km/h na zakręcie i naraża życie innych osób. Ale nie każdy motocyklista to samobójca. Pamiętaj.

PostNapisane: 08-09-2010, 17:38 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Cholbi - konkretne powody, dlaczego Tibia jest zła. Poparte niezbitymi, pierwszorzędnymi dowodami, a nie domysłami i implikacjami działań.

PostNapisane: 08-09-2010, 17:47 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Valy, ja prowadzę swoją własną, małą kłótnię o konkretną część tematu z Amerem. A opisywać całego idiotyzmu Tibii mi się zdecydowanie nie chce...

PostNapisane: 08-09-2010, 17:57 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
1. To jak tylko z Amerem, to przenieście się na gg, PW, albo cokolwiek, aniżeli pisać na forum. :P
2. Co jest w Tibii bardziej idiotycznego niż w jakimkolwiek innym RPGu nie licząc przedpotopowej grafiki?

PostNapisane: 08-09-2010, 18:02 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Anty1. Tylko na forum jest taka zabawa. Na reszcie traci to swój publiczny urok.
2. Ludzie grający w to.

PostNapisane: 08-09-2010, 18:27 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Jest zabawa, ale może po prostu patrzenie, jak dwóch ludzi piszę na siebie piętnaście postów nie sprawia każdemu frajdy?

PostNapisane: 08-09-2010, 18:35 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Jednakże nie możesz piętnować gry za to, że ludzie w nią grają i są jacy są. To tak samo, jak psychologowie skarżą się, że grał w jakąś tam strzelankę i zaczął zabijać, jak dla mnie.

PostNapisane: 08-09-2010, 18:38 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Gdyby zablokować IP wszystkim graczom grającym do tej pory, może byłaby ok. Ale dopóki grają w to tacy ludzie jak teraz, nie warto nawet zaczynać.

Tytuł: Tibia -Dzieło Szatana
PostNapisane: 08-09-2010, 19:06 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Odnośnie wcześniejszej dyskusji - nie istnieje coś takiego, jak product liability. Twórcy gry, a w tym przypadku Tibii, nie ponoszą odpowiedzialności za to, jak zareaguje na nią odbiorca. Tak więc teksty rodzaju: "Tibia to zło", "gry źle wpływają na ludzką psychikę" to zwykła propagandowa papka dla mas, bardzo często wykorzystywana przez dzisiejsze media, i nie warto brać ich na poważnie.

Ostatnio edytowano 08-09-2010, 19:10 przez Silas, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 08-09-2010, 19:09 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
To o czym mówię - gra nie jest zła, ludzie w nią grający - tak.

PostNapisane: 08-09-2010, 22:03 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ludzie w nią grający nie są źli. W każdym przypadku znajdą się wariaci. Nie mierz wszystkich jedną miarą - jeden dzieciak się rzucił na matkę i już niby każdy Tibijczyk tak robi... śmiech na sali.

PostNapisane: 08-09-2010, 22:42 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
A grałeś kiedyś? Ja nie tak dawno i powiem Ci, nie trafiłem na ani jedną normalną osobę na wysokim levelu.

Tak, grałem. I gra w to moja była nauczycielka od anglika (100 któryś lvl) - Amer

Tytuł:
PostNapisane: 08-09-2010, 23:16 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Ja właśnie nie rozumiem co ludzie w to widzieli nawet przez kilka miesięcy. Ja zobaczyłem tylko jak kumpel gra i widziałem że to gówno i "pożeracz czasu".
A ja niewiem co wedkarze widzą w łowieniu ryb, koszykarze w koszykówce, a asamobójcy w motocyklach. Ale skoro nie gram nie łowie i nie jezdże na motorze mówie że to gówno skoro nawet nie próbowałem? Bo nie mi to oceniać
Czemu ludzie interesujący się motocyklami to samobójcy? Jeśli ktoś nie ma umysłu lub ma tylko półmózgu to nie moja wina że jedzie 200 km/h na zakręcie i naraża życie innych osób. Ale nie każdy motocyklista to samobójca. Pamiętaj.
No racja trochę nietrafne porównanie ale merytorycznie zrozumiałe :P

PostNapisane: 25-11-2010, 01:49 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ja też nie grałem, powiem więcej nie wiem jak w ogóle można w to coś grać.

Misiek
Masz racje nonsensopedia rządzi.

Tytuł: Tibia -Dzieło Szatana
PostNapisane: 25-11-2010, 02:07 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Osobiście nie grałem, ale uważam iż Tibia, jak i każda inna gra, nie jest nigdy zła sama sobie, gdyż jest efektem czyjejś pracy i dobrych chęci, a winę ponoszą ludzie jacy w nią grają, tworząc jej tym samym wizytówkę.

PostNapisane: 27-11-2010, 17:21 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Ja tam w Tibię nie gram i nie mogę skomentować. Ale przez to, co słyszałam chyba nie cieszy się zbytnio szacunkiem ( no prócz "maniaków" ). Zgadzam sie z Cephei' em - że tą całą złą reputację i to jak ją spostrzegamy są winni gracze.

PostNapisane: 29-11-2010, 21:52 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Tibia- chodzi kwadratem zabijasz trójkąty i zbierasz prostokąty :lol:

kiedyś grałem prze tydzień ale znudziło mi się tak nudna gra

PostNapisane: 29-11-2010, 22:19 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
AguS napisał(a):
Ja tam w Tibię nie gram i nie mogę skomentować. Ale przez to, co słyszałam chyba nie cieszy się zbytnio szacunkiem ( no prócz "maniaków" ). Zgadzam sie z Cephei' em - że tą całą złą reputację i to jak ją spostrzegamy są winni gracze.
Tak, ale w sumie to działa na korzyść gry. Bo powiedzmy sobie szczerze- gra jest więcej niż słaba i zacofana jak ja na biologii z materiałem :P Bo gdyby nie ten cały szum, itd, to nikt by o Tibii nie mówił. Wiadomo, grafika jest fotorealistyczna, dźwięki porywające a rozdzielczość taka, że na 50-calowym ekranie nie widać pikselozy. Nie wspominając o porywającym gameplayu, jednak to w wypadku tak starej gry nie wystarczy. Po prostu jest mnóstwo lepszych tytułów, (choćby i ten Metin 2, którego też nie lubię, ale wyraźnie lepszy) i gdyby nie ta fama i stanie się poniekąd "legendą", to wiele osób by w to nie grało, bo by pewnie nawet o tej grze nie usłyszało. Z resztą wystarczy spojrzeć na ZAC- Temat o Tibii ma więcej postów i dyskutantów niż inne "topiki" o duuużo lepszych grach (niekoniecznie MMO- vide temat o Pewnym Złodzieju, którego nikt nie widział :PP)

PostNapisane: 29-11-2010, 22:41 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Silas napisał(a):
Odnośnie wcześniejszej dyskusji - nie istnieje coś takiego, jak product liability. Twórcy gry, a w tym przypadku Tibii, nie ponoszą odpowiedzialności za to, jak zareaguje na nią odbiorca. Tak więc teksty rodzaju: "Tibia to zło", "gry źle wpływają na ludzką psychikę" to zwykła propagandowa papka dla mas, bardzo często wykorzystywana przez dzisiejsze media, i nie warto brać ich na poważnie.
Zgadzam się z Silasem. To typowo amerykańskie myślenie: "zróbmy coś, co jest dla nas złe i pozwijmy ludzi, którzy to stworzyli" (na myśl od razu przychodzi McDonald's :xD:).
To nie zmienia jednak faktu, że Tibia to wyjątkowo - podkreślam - wyjątkowo debilna gra. Jeśli możesz w nią grać, to znaczy, że masz neta. A jeśli masz neta, to znaczy, że nie musisz w nią grać. Proste :xD:

Tytuł: 22 MMOOPRG
PostNapisane: 12-07-2019, 05:31 
Adept
Adept
Tibia ofc, gra ktoś jeszcze gdzieś ?