Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 19-12-2018, 15:28

Autor Wiadomość
 Tytuł: Assassin's Creed: Bloodlines
PostNapisane: 21-07-2009, 00:21 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Assassin's Creed: Bloodlines
premiera - listopad 2009

Cytuj:
Kolejna wersja świetnej gry o przygodach Altaira, oferująca następny rozdział skomplikowanej historii przenoszącej nas w zamierzchłe czasy.

Assassin's Creed: Bloodlines to kolejna odsłona serii rozpoczętej od wielkiego hitu, wydanego wcześniej na konsole (Xbox 360, PlayStation 3) oraz komputery osobiste. Nowa część serii została opracowana przez francuskiego producenta i wydawcę Ubisoft, znanego z wielu popularnych produkcji (np. Rayman 3, Splinter Cell).

Pierwowzór pojawił się w 2007 roku i opowiadał o przygodach niejakiego Desmonda Milesa, który cofał się w przeszłość przy pomocy specjalnej machiny (tzw. Animusa), by wcielić się w zabójcę Altaira. Fabuła Bloodlines rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w pierwszej i drugiej części Assassin’s Creed i pozwala graczom poznać wiele nieznanych dotąd aspektów całej historii.

W wersji Assassin's Creed na PSP pojawia się większość elementów znanych z pierwowzoru. Otrzymujemy więc świetną, choć przystosowaną do tego handhelda oprawę wizualną, tereny sporych rozmiarów, możliwość wspinania się na różnego typu budowle oraz ukrywania przed wrogami i inne ciekawe rozwiązania w zakresie mechaniki rozgrywki. Ważnym aspektem zabawy jest oczywiście dynamiczna walka.
źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12897

Cytuj:
W sieci opublikowany został zwiastun prezentujący w akcji Assassin’s Creed: Bloodlines, powstające na przenośne PSP. Produkcja, oficjalnie zapowiedziana pod koniec lutego wraz z kilkoma innymi, hitowo zapowiadającymi się pozycjami na konsolę Sony, wygląda na nim wyjątkowo dobrze. Już teraz można stwierdzić, że posiadacze PSP otrzymają grę wysokiej klasy.

Największe wrażenie wywiera oczywiście oprawa graficzna. Zgodnie z oczekiwaniami, świat gry będzie otwarty – cel misji będziemy więc w stanie osiągnąć na kilka różnych sposobów. Powracają także dobrze zorganizowane ucieczki po zaliczeniu głównych wytycznych misji, a także pojedynki ze strażnikami. Wszystko wskazuje jednak na to, że pójście w tym kierunku wymusiło na twórcach z Ubisoft wprowadzenie kilku ograniczeń.

Najbardziej rzuca się w oczy fakt, że miasto pokazane w trailerze jest niemal zupełnie puste – przechodniów i zwykłych mieszkańców będzie w nim jak na lekarstwo. Efektowne przechadzki wśród tłumów, jakie znamy z części pierwszej wydanej na Playstation 3, Xboksa 360 i PC, pewnie więc nie powrócą. Nie powinno to jednak zbytnio przeszkadzać – gra zapowiada się bowiem niezwykle emocjonująco. Widać także, że twórcy zostali zmuszeni wprowadzić mgłę, zasłaniającą dalsze obiekty (dzięki temu animacja nie powinna klatkować).

Assassin’s Creed: Bloodlines zostanie wydane wyłącznie na PSP jeszcze w tym roku. Produkcja stanowić będzie swoisty fabularny pomost pomiędzy pierwszymi dwoma odsłonami cyklu, przeznaczonymi na konsole Xbox 360 i PS3, a także pecety. Poznamy w niej bowiem dalszą historię Altaira, będącego przodkiem Desmonda Milesa – tak naprawdę głównego bohatera całej serii. Możemy więc oczekiwać wyjaśnienia kilku wątków oraz uzupełnienia historii, z czego ucieszą się zapewne najbardziej zatwardziali fani serii. Najważniejsza będzie tu jednak po raz pierwszy możliwość uruchomienia pełnoprawnego AC na przenośnym sprzęcie (odsłony wydane na iPhone’a i Nintendo DS na takie miano niestety nie zasługują, głównie z uwagi na brak otwartego świata gry).
źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=47416

Cytuj:
Assassin’s Creed: Bloodlines on PSP is the first Assassin’s Creed game on the PSP. It follows the story of Altair right after the events of Assassin’s Creed as Altair tracks down the last Templars who fled the Holy Land and retreated to the Island of Cyprus.

PS3 Connectivity – Collect Templar Coins and Treasures on the PSP, connect to your PS3, and share value across both SKUs. Additionally, as players unlock Health and Weapons upgrades in Assassin’s Creed 2 PS3, the same upgrade will be unlocked in Assassin’s Creed: Bloodlines PSP.
źródło: http://www.ubi.com/US/Games/Info.aspx?pId=7778

tłumaczenie:
Cytuj:
Assassin's Creed: Bloodlines na PSP jest pierwszą grą AC na PSP. Gra dotyczy dalszych losów Altaira, tuż po wydarzeniach z pierwszej części Assassin's Creed. Altair tropi ostatnich Templariuszy, którzy opuścili Ziemię Świętą i wycofali się na wyspy Cypru.

Połączenie PSP z PS3 - Zbierz Monety i Skarby Templariuszy na PSP, podepnij go do swojego PS3, a w ramach gry będziesz mogł odblokować sześć nowych rodzajów broni, z których skorzysta Ezio – bohater Assassin’s Creed II. Dodatkowo, jeśli gracz odblokuje ulepszenia Zdrowia i Broni w Assassin's Creed 2 PS3, te same ulepszenia będą odblokowane w Assassin's Creed: Bloodlines PSP.
Dodatek - 4 screeny z gry AC:B
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aby poznać wszystkie smaczki Assassin's Creed, gracz musiałby mieć:
- dobry komputer (ze względu na wersję reżyserską pierwszej części AC)
- PS3 (+ odpowiedni telewizor) oraz PSP - aby odblokować unikatowe bronie
- NDS - dla Assassin's Creed: Altair's Chronicles (grę dotyczącą wydarzeń sprzed tymi z pierwszej części AC)

Oczywiście, żaden człowiek przy zdrowych zmysłach nie będzie wydawać fortuny dla jednej tylko serii gier AC. I tu zadaję pytanie - gdzie kończy się marketing a zaczyna zwyczajna bezczelność?

Tytuł: Re: Assassin's Creed: Bloodlines
PostNapisane: 21-07-2009, 00:38 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Cytuj:
- Xbox-a (+ odpowiedni telewizor) oraz PSP - aby odblokować unikatowe bronie
A ja myślałem,że tu chodzi TYLKO o PS3 ;)

BTW.Nie ma możliwości zsynchronizowania PSP z x'em-to dwa inne software'y.

Cytuj:
- NDS - dla Assassin's Creed: Altair's Chronicles (grę dotyczącą wydarzeń sprzed tymi z pierwszej części AC)
Lub Iphone'a.

Cytuj:
I tu zadaję pytanie - gdzie kończy się marketing a zaczyna zwyczajna bezczelność?
Bez przesady,wyprodukowali te gry,aby każdy gracz mógł się nimi nacieszyć niezależnie od platformy,przecież systemy rozgrywki są te same,a fabuły poznasz tu:
www.google.pl

PostNapisane: 21-07-2009, 00:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Cytuj:
I tu zadaję pytanie - gdzie kończy się marketing a zaczyna zwyczajna bezczelność?
Cytuj:
Bez przesady,wyprodukowali te gry,aby każdy gracz mógł się nimi nacieszyć niezależnie od platformy,przecież systemy rozgrywki są te same,a fabuły poznasz tu: http://www.google.pl
Po prostu mnie - jako fana AC - irytują takie rzeczy. To tak, jakbyś czytał "Władcę pierścieni" - część pierwszą trylogii po polsku, drugą po rosyjsku a trzecią po japońsku. Masz 2 opcje - nauczyć się pozostałych języków (jeśli ich nie znasz) albo oprzeć się na cudzym tłumaczeniu-streszczeniu :P

PostNapisane: 21-07-2009, 11:17 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
No to w końcu masz porty na Iphone,a fabułę i tak poznasz na google :P

Tytuł: Assassins Creed : Bloodlines
PostNapisane: 15-05-2010, 07:46 
Adept
Adept
A więc , zagrałem w bloodlines tylko jedną misje , i oczywiście ACI i ACII są lepsze "graficznie i ogółem " ale że teraz nie mam co robić , to chciałem się spytać mianowicie o to czy nie ma sposobu na odpalenie tej gry na PC , ( że da się tak robić z gierkami na xboxa nie wiem czy to prawda ale tak słyszałem ) Jeśli się da to jak? czekam na odp i pozdrawiam ;D

Tytuł: Re: Assassins Creed : Bloodlines
PostNapisane: 15-05-2010, 08:57 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
jak znajdziesz i skonfigurujesz sobie emulator to pewnie się da

PostNapisane: 15-05-2010, 16:06 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Planuję w tym miesiącu zakupić wersję na PSP - mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie, bo strasznie mało dobrych tytułów na PSP [dobrych imo, bez urazy].

PostNapisane: 20-06-2010, 12:12 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Niestety nie da się... PSP może tak, a prawie na pewno tak, ale Xboxa i PS nie. Tylko PS1 można emulować... przy ok. 20 FPSach. No, i jest jeszcze sposób na emulację Fable2, ale będziesz miał 15-20 FPS. Ale na PSP powinno się udać, poszukaj emulatorów.

PostNapisane: 14-07-2010, 09:51 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Ja w Bloodlines grałam u mojego kumpla na PSP. I muszę przyznać, że nawet nawet ;) Oczywiście grafiki nie można porównywać z tą z AC i ACII, ale nie było najgorzej.

PS. Kumpel się ze mnie śmiał jak uczyłam się sterowania i darłam się na te głupie przyciski, że nie chcą działać.A ja po prostu naciskałam nie to co trzeba ;) Ale to tak na marginesie... :D

PostNapisane: 21-07-2010, 10:33 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Mi się Bloodlines podoba ;] i grafika jak na PSP też wygląda dobrze.

PostNapisane: 10-09-2010, 11:53 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Cytuj:
A więc , zagrałem w bloodlines tylko jedną misje , i oczywiście ACI i ACII są lepsze "graficznie i ogółem "
No sorry, ale graficznie to gry na konsole przenośne nigdy nie będą lepsze. Na PSP jest za słaby procesor, żeby gry były dobre graficznie - przykład takie GTA:VCS, gra jest skompresowana praktycznie z taką samą grafiką i...gra przycina.
Cytuj:
i grafika jak na PSP też wygląda dobrze.
Tak, tu się postarali.
Cytuj:
to chciałem się spytać mianowicie o to czy nie ma sposobu na odpalenie tej gry na PC
Nie ma jeszcze dobrego emulatora PSP na PC.
Cytuj:
Planuję w tym miesiącu zakupić wersję na PSP - mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie, bo strasznie mało dobrych tytułów na PSP [dobrych imo, bez urazy].
Gra nie jest warta swoich pieniędzy, po jakimś czasie się nudzi, chyba, że wyjdzie w edycji Essentials, gdzie gry są o wiele tańsze.
Większość tych "dobrych" gier jest od japońców - wszystkie jRPG, i tak dalej.
Ewentualnie serie GTA. Teraz czekam na nowego GoWa :)
Cytuj:
Emulator NDS na PC jest, tylko z tego co wiem, często się sypie, i jeśli byś znalazł roma Altair's Chronicles, to byś pograł :)

Co do Bloodlines, pograłem trochę i szybko mi się znudziło, jakoś niedługo znowu zacznę grać. Fabuła jest zrobiona na przymus, grafika - plusik dla Ubisoftu (tak samo jak z Prince of Persia na PSP - praktycznie taka sama grafika jak na kompie, ale wiadomo, to był inny silnik ;)) Jak na PSP to grafika jest naprawdę dobra, zobaczmy takie The Force Unleashed, gdzie po jakimś czasie już się nie chce grać przez grafikę, w dodatku gra jest nudna.
Bloodlines, Bloodlines, co by tu jeszcze napisać...strasznie nie podoba mi się pustka na ulicach, mamy wybór ucieczki, ale po co, skoro i tak nie wtopimy się tłum? Już wolę walczyć ;)
Nie wiem, naprawdę bym musiał odświeżyć sobie grę, żeby coś o niej więcej powiedzieć, bo grałem w nią po premierze.

PostNapisane: 15-12-2010, 08:11 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
mi się tam podobało podobno progrmiści wykorzystali psp na maxa robiąc tą grę

PostNapisane: 18-01-2011, 12:30 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
AC:Bloodlines jest całkiem dobre tylko straży mało(ok. 3 na raz). Jeśli o fabułę chodzi to z AC I nie dowiadujemy się co później się działo z Altairem i Marią,
Spoiler!
a w środku AC II jest scena jak to się spotkali i...no wiadomo
więc zostaje taka niemiła pustka w informacjach i mamy wrażenie że coś przegapiliśmy w AC I. AC: BL uzupełnia tą pustkę.

Dalsza część posta usunięta zgodnie z punktem 10. Regulaminu FORUM. - Andaralion

PostNapisane: 02-03-2011, 13:48 
Adept
Adept
Devius napisał(a):
strasznie nie podoba mi się pustka na ulicach, mamy wybór ucieczki, ale po co, skoro i tak nie wtopimy się tłum?
Samemu Altaïrowi sie ta pustka nie podobala. Dowiedzial sie od czlonka ruchu oporu, ze mieszkancy, od czasu przybycia templariuszy na cypr, boja sie wychodzic z domow. :a^^: A gra jest tak zabugowana, ze wtapiac sie mozna nawet i w powietrze.

Amer napisał(a):
PSP może tak, a prawie na pewno tak, ale Xboxa i PS2 nie. Tylko PS1 można emulować... przy ok. 20 FPSach.
Sprostowanie:
Co do PSP, to nie jestem pewien stanu na dzien dzisiejszy, ale jeszcze kilka miesiecy temu emu nie odpalal nic, poza kilkoma Homebrew. :a;):

W temacie XBox sie nie wypowiadam.

Emu PS2 istnieje i nie tnie wcale, skonczylem na nim cale KH, bez problemow.

PS1 - tu tez problemow nie ma, FF7 smigal, az milo.

Dodam jeszcze, ze w MH tri~ na emu Wii gralem u znajomego, ale w kilku miejscach (menu, opcje, etc.) klatek jest... za duzo (ok.100-150)! :a;P:

Emu DS'a tez istnieje, kolega odpalil na netbooku i pogrywal w KH:358/2Days.
rafet napisał(a):
mi się tam podobało podobno progrmiści wykorzystali psp na maxa robiąc tą grę
Wykorzystali polowe dostepnego miejsca na UMD, wiec lipa. Tekstury moglyby byc zdecydowanie lepsze, a miasta nie robione technika kopiowania. No i Imperium musialo byc na Cyprze przec templariuszami, bo klony chodza po ulicach. :/

PostNapisane: 29-04-2011, 01:29 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
rozumiem że w tej grze nie wychodzimy z animusa ?

PostNapisane: 28-05-2011, 20:51 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
@Subject 16 nie wychodzimy ani razu bo to gra nie o Desmondzie tylko o Altairze ;]

PostNapisane: 20-04-2012, 10:24 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Właśnie chciałem się zapytać o Desmonda w tej grze, ale widzę wyżej posta, że nie wychodzi się z Animusa. To znaczy, że w tej grze nic a nic nie wiadomo co z Desmondem?
Właściwie, to konkretnie chciałem wiedzieć, kiedy ta gra dzieje się, względem Desmonda, bo myślałem, ze zaraz po wydarzeniach z jedynki, uciekają razem z Lucy z Abstergo. Dołożyli Desmondowi jakiś bonusowy czas spędzony tam? A może po prostu to przeoczenie ze strony twórców? Bo interface jest od Animusa 1.28.

EDIT: Ugh, właśnie zauważyłem, że nawet nie postarali się o czcionkę, żeby pisać Altaïr, zamiast Altair w tej grze. Pomimo, że postaci wyraźnie zwracają się do bohatera Altaïr :P

PostNapisane: 21-04-2012, 17:28 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Kto by tam pisał Altaïr :D
Interface animusa 1.28 jest, ale się z niego nie wychodzi.
Nie ma fabuły w teraźniejszości i nie wiadomo kiedy te wspomnienia są odtwarzane. Może samo Ubi tego nie wie.
Ta gra to tylko i wyłącznie historia Altaira.

PostNapisane: 22-04-2012, 03:09 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Mirek napisał(a):
Interface animusa 1.28 jest, ale się z niego nie wychodzi.
Dzięki za wyjaśnienie. To samo napisałem :facepalm:
Mirek napisał(a):
Kto by tam pisał Altaïr
No wiesz no... skoro już tak nazwali tę postać, to w samej grze by wypadało, żeby tak pisali xP

Mirek napisał(a):
Nie ma fabuły w teraźniejszości[...]Ta gra to tylko i wyłącznie historia Altaira.
No ale jednak na samym początku w tutorialu pada apostrofa per "Obiekcie 17", a w pierwszej części na samym początku Lucy i Warren mówią że nie są w stanie odtworzyć późniejszych wydarzeń ze wspomnień genetycznych Desmonda, bez zagłębienia się we wcześniejsze, więc musi się to dziać po "jedynce".

Mirek napisał(a):
[...]i nie wiadomo kiedy te wspomnienia są odtwarzane. Może samo Ubi tego nie wie.
No i właśnie nad tym się zastanawiam. Czy zrobili to z premedytacją, czy po prostu to przeoczyli, czy po prostu im się nie chciało w to zagłębiać i zostawili to jak jest, z czystego lenistwa* ekipy pracującą nad wersjami na przenośne konsole :P

*haters gonna hate, potatos gonna potate, ale umówmy się - "asasyny" na przenośne konsole są zrobione w strasznie leniwy sposób i widać, że gry powstały na szybko, zrobione przez - porównując do oryginalnych odsłon - bardzo małą ekipę. Tak jak ktoś napisał już gdzieś tu na forum, te gry wykorzystują może połowę możliwości tych konsol

PostNapisane: 22-04-2012, 08:46 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Scrooge napisał(a):
No wiesz no... skoro już tak nazwali tę postać, to w samej grze by wypadało, żeby tak pisali xP
To nic. W Discovery na NDS i iOS z Ezia Auditore da Firenze zrobili Ezia Auditore de Firenze...

Scrooge napisał(a):
więc musi się to dziać po "jedynce".
Jak już pisałem, to się może wcale nie dziać nawet, jak już napisałeś:
Scrooge napisał(a):
"asasyny" na przenośne konsole są zrobione w strasznie leniwy sposób i widać, że gry powstały na szybko, zrobione przez - porównując do oryginalnych odsłon - bardzo małą ekipę. Tak jak ktoś napisał już gdzieś tu na forum, te gry wykorzystują może połowę możliwości tych konsol
To po prostu gry zrobione "na odwal się".
Jakby się uprzeć to przecież Desmond po zakończeniu "Jedynki" może włazić do Animusa, więc właśnie wtedy, przed ucieczką, mógł odtworzyć te wspomnienia.

PostNapisane: 08-05-2012, 14:42 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Grałem w Bloodlines i jest to fajna gra lecz jest za mało opcji. Czyli po przejściu gry się nudzi... Misję zbyt proste, grę szybko się przechodzi gdyby zrobili np. jak w Revelations
przejmowanie baz, rekrutowanie asków itp. byłoby świetnie.

@DOWN

Jakby chcieli to by zrobili w tej grze w miarę ładną grafikę ^^ Znam dużo gier na konsole, które Bloodlines biją na głowę, sam korzystam wciąż z PSP za to, że jest przenośny no i za pewne tytuły np. Metal Gear Solid... O ostatnio jak grałem w ten Metal Gear Solid: Peace Walker pojawił się tam element z gry, którą lubicie "Assassin's creed" ! http://www.youtube.com/watch?v=J6gri2NaYEA ( Zauważyłem to w napisach ^^ )

Ostatnio edytowano 03-06-2012, 11:40 przez Bladey, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 08-05-2012, 18:41 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Niestety nie posiadam PSP, ale w grę z wielką chęcią bym zagrała, tym bardziej, że słyszałam o niej pochlebne opinie wśród grona moich kolegów. Żałuję wielce, bo Altair jest Asasynem, do którego pałam większą sympatią. Oglądałam tylko gameplay'e na YouTube i choć grafika na konsolach przenośnych nie rzuca na kolana, to tytuł przedstawia się całkiem nieźle.

PostNapisane: 22-07-2012, 23:01 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Jak na PSP to rzeczywiście się postarali (przeszłam całe). Podoba mi się wplątanie fabuły w rozgrywkę.
Przez was chyba przejdę jeszcze raz XD

PostNapisane: 22-04-2013, 09:21 
Czy ta gra jest kanoniczna ? Chodzi mi o fabułę.

PostNapisane: 22-04-2013, 10:57 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Z tego co wiem każda gra wydana przez Ubi jest kanoniczna... nie wiem czemu miałaby nie być.