Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 31-10-2014, 18:35

Autor Wiadomość
 Tytuł: "Nowoczesne" stroje Asasynów
PostNapisane: 15-04-2011, 00:49 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Jeżeli było (a znaleźć nie mogę) to już postowane to przepraszam, proszę o usunięcie.

Na jednym z forów figurkowych (od wieków nie odwiedzanych) znalazłam temat pewnego fana AC, który zaprezentował swoją wersję współczesnego asasyna.
Tutaj znajdziecie zdjęcia.

Najwyraźniej elementy niektóre są wzięte z figurki Ezio wydanej przez Ubisoft (1/3 pensji na taką ma iść właśnie...), ale spora większość to tylko wyobraźnia usera.

Taka luźna dyskusja, co o tym sądzicie. Osobiście uważam, że pomysł całkiem dobry z zachowaniem minimalnego odwzorowania stroju asasynów [bluza Desmonda? plus dla zainteresowanych ebay oferuje klamry do zwykłego paska w kształcie znaku asasynów] jednak na dzień dzisiejszy broń powinna być nieco bardziej ukryta i tutaj pan sobie nieco poszalał :a:): . Broń powinna być drobniutka i być może - skoro już mamy takie cuda jak Animus - broń mogłaby być niewykrywana przez bramki na lotnisku. Nie jestem pewna co do możliwości technicznych, czy dałoby się taką broń stworzyć, ale jednak oni podróżowali sporo ze swoimi misjami i dopóki nie przekupili by lotniska, to nie ma co liczyć na wesołą podróż.
No i dżinsy. Jakkolwiek są wytrzymałą opcją, to na pewno nie ułatwiają szybkiego poruszania się. Byc może aby wtopić się w tłum, ale to do wspinaczki nie służy.

Tytuł: "Nowoczesne" stroje Asasynów [link]
PostNapisane: 15-04-2011, 07:04 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Moim zdaniem trochę dziwnie, musieliby to jeszcze dopracować ... :D

Tytuł: Re: "Nowoczesne" stroje Asasynów [link]
PostNapisane: 15-04-2011, 14:08 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Mi tam się podoba. Ciekawe pomysły :) Ale ten znak asasynów na opasce na ramieniu normalnie może kojarzyć się ze swastykami, które Niemcy nosili podczas II Wojny Światowej :P

PostNapisane: 15-04-2011, 14:37 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Te wszystkie pasy na nogach i te strzały z tyłu strzasznie rzucaja się w oczy. Trudno jest wtedy niezauważenie przejść w dzien wśród ludzi do celu. Ale ogólnie strój fajny.

PostNapisane: 15-04-2011, 16:58 
Wojownik
Wojownik
Mi się podoba, tu liczy się pomysł, a ten jest fajny. Wszystko wygląda super, biała bluza z kapturem , czerwony pas i wysokie buty nawiązują do strojów Altaira i Ezia, a dżinsy dodają współczesnego wyglądu, paski na nogach też są niezłe. Poza tym wielki szacun dla autora, ta jakość wykonania, replika ostrza jest najlepsza, musiał się namęczyć z tym. Jedynie łuk bardziej pasuje mi do Garreta z Thiefa, a opaska na ramieniu przypomina mi te opaski ze swastykami, które nosili Niemcy. Taki typek na pewno mocno rzucałby się w oczy, ale gdyby to był projekt stroju wtapiającego się w tłum, to byłyby to po prostu zwykłe ciuchy, a pod nimi ostrze, albo jakiś pistolet. To wyglądałoby zwyczajnie.

PostNapisane: 16-04-2011, 09:17 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
EsmeriLL - wiesz, opaski z barwami/znakami swojej frakcji noszono nie tylko w wojskach nazistowskich, ale też wszędzie tam, gdzie nie stać było na normalne umundurowanie żołnierzy. W związku z tym m.in. takie opaski z barwami polskimi nosili powstańcy warszawscy...

PostNapisane: 16-04-2011, 11:25 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ja nie jestem do końca przekonany jeśli chodzi o ten strój.
Wszystko ciekawie dopasowane i skomponowane, ale...
Nie wiem czy dałoby się przejść nawet przez jakąś wioskę z takim uzbrojeniem, nie rzucając się w oczy, a co dopiero przez jakąś metropolię.

W sumie to Desmond ma najlepszy strój współczesnego Asasyna.

PostNapisane: 16-04-2011, 14:02 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Nawet Desmond rzuca się w oczy przez swoją białą bluzę i odsłonięte HB (co im w ogóle strzeliło do głowy, żeby zrobić Desowi odsłonięte HB?!), a co dopiero koleś z czerwoną opaską na ramieniu, bełtami na plecach i łukiem w łapie.

Współczesny asasyn powinien mieć strój w którym w ogóle nie wyróżnia się z tłumu.
Zwykła brązowa bluza z kapturem, ciemna bluzka, ciemnoniebieskie dżinsy i czarne buty. Żadnych jaskrawych kolorów i orłów na plecach.

Jednak jeśli spojrzeć na Brotherhood, to Desmond będzie nosił w pełni wyposażony kombinezon saperski i M4 przy pasie.

PostNapisane: 16-04-2011, 15:33 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Ezio się bardzo wyróżniał w tłumie a chyba to powinniśmy przedyskutować jako pasujące do ewentualnego zamysłu twórców gry ;) (już nie mówię o zbroi z futrem...) Nawet Altair dosyć charakterystycznie wyglądał w białym (!!) stroju, z pasem i całą resztą.
Jakby to odnieść do życia, to zdecydowanie żadnych symboli ani widocznej broni - wszędzie są kamery. Już bardziej bym obstawiała jakieś zatrucia ofiar poprzez elementy bizuterii.

PostNapisane: 16-04-2011, 17:42 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Cóż, stroje Asasynów zawsze się wyróżniały z tłumu. Przykładowo Altaira można było pomylić z kapłanem.

Jeśli ktoś miałby się nie wyróżniać z tłumu to potrzeba by było jakiejkolwiek bluzy z kapturem - oczywiście kaptur w kształcie dzioba orła, jak to mamy już w AC. Wiadomo że HB pod rękawem, nie na zewnątrz.

PostNapisane: 16-04-2011, 21:50 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Pomysł fajny lecz Des wygląda jak skate pomieszany z komandosem i do tego ta opaska SS.
HB powinno być pod rękawem na paskach jak to ma Desamond w AC:BH.Sztylety do rzucania w drugim rękawie,przy pasku spodni lub większa rzutka na nodze koło kostki lub w bucie.Miecz jak już by był to coś ala Blade.W bluzie wycięty otwór by wystawała tylko rękojeść.Dla cichego sprawnego zabijania na większy dystans pistolet na CO2 z zatrutymi strzałkami lub środkiem usypiającym.Bluza może być biała lecz bez zbytnio rzucających się w oczy symboli.

PostNapisane: 16-04-2011, 22:51 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
No to może ja całkowicie przedstawię moją koncepcję stroju współczesnego Asasyna.

Bluza z kapturem, najlepiej biała, bez zbędnych napisów itd.
Dwa ukryte ostrza - ukryte! Czyli pod rękawami. Oczywiście w rękawach znalazły by się odpowiednie nacięcia aby ostrze mogło swobodnie się wysuwać.
Pas na noże do rzucania - łatwo dostępny, lecz zazwyczaj schowany pod bluzą.
Noże do rzucania z tyłu pasa - około dziesięciu noży.
Dwa granaty dymne, zwisające z boku pasa.
USP z tłumikiem również schowane za pasem.
Postać w dżinsach, wygodnych.

Na przykład takie buty: http://ebuty.pl/meskie/buty/sportowe/se-daily-vulc-struc,black1-runwht-runwht.html
Spodnie: http://www.we-dwoje.pl/dzinsy;meskie;cross;jeanswear;co,artykul,6602.html?foto_id=16
Bluza: http://outletpromo.pl/bc-meska-bluza-z-kapturem-monster-wm-645-kolor-bia(3,71,724).aspx
Można by dać jakiś czarny T-shirt pod bluzę: http://www.sklep.bigstar.pl/store/men/item/150002/1500020900402

PostNapisane: 18-04-2011, 00:25 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Obstawiałabym jednak buty na miękkiej podeszwie, aby dobrze się wspinało - te, które pokazałeś, mogę śmiało nazwać plaskaczami. Z czasów liceum pamiętam stado pingwinów mlaszczących takimi butami.
Nie zaproponowałabym trampek ale coś podobnego, byle trwałego..
Dżinsy odrzuciłam, bo dżinsy nie zapewniają swobody ruchu - ale z innej strony, zbroja też nie. A w dresie biegać nie powinien (w US dres się kojarzy z mafią a nie nastolatkami chcącymi komórki) bo wyglądałoby to lamersko imo ;)

Ogólnie nowocześnie to obstawiałabym coś w rodzaju stroju sportowego do gimnastyki, tyle że z elementami codziennymi (aby wybić z głowy obraz faceta w trykocie).
Jak znajdę chwilę, to chętnie bym naszkicowała własną wersję lub nawet uszyła na figurkę.

Ostatnio edytowano 18-04-2011, 01:29 przez wampi, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 18-04-2011, 00:45 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Asasyn na ostatnim zdięciu ten najbardziej po prawej bardziej mi przypomina agenta CBA niż asasyna ^^

PostNapisane: 19-04-2011, 06:41 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Mi też się podoba, wygląda ciekawie i ma klimat AC :)

PostNapisane: 19-04-2011, 19:05 
Adept
Adept
Mi się podoba, ale to wygląda raczej na strój "operacyjny asasyna"-z takim przeznaczeniem jak strój Fishera ze Splinter Cella(do którego często porównuję współczesnych asasynów). Jako strój standardowy, tj. na ulice, czyli ten częściej używany, zdecydowanie płaszcz byłby konieczny-miecz powinien być dla zachowania tradycji swoją drogą, ale współczesnemu asasynowi kazać walczyć bez pistoletu maszynowego(będącego minimum, dużo lepiej karabin szturmowy) to jak kazać Altairowi zabijać templariuszy pięściakiem. Proponowałbym krótki karabin szturmowy mTAR. Oczywiście w rękawie ukryte ukryte ostrze(specjalnie 2 razy ukryte, wiem, głupio to brzmi). Noży do rzucania ciężko użyć, dużo lepsza byłaby kusza. Bełty pod płaszczem, na górze można by zrobić otwór z otwieranym zamkiem wyglądający jak kieszeń. Kiedy się np. pociągnie za linkę bełty się wysuwają. Pistolet w ukrytym ostrzu bezwzględnie z tłumikiem. Ponieważ asasyni muszą mieć przewagę nad zwykłym człowiekiem, proponowałbym go sztucznie udoskonalić. Gdzieś czytałem o człowieku(zapomniałem jak się nazywa), który w rękę, między 2 nerwy wszczepił sobie 100 elektrod, po czym podłączali do niego radar itd., który stawał się dodatkowym narządem zmysłu. Myślę, że sztuczny nos (też nie wiem gdzie o tym czytałem ale zajebista sprawa) oraz ów radar przydałyby się, aby naszego asasyna nie dało się zmylić. Jak coś jeszcze wymyślę to wam zaspamuję :)

PostNapisane: 01-04-2012, 15:48 
Zbanowany
Zbanowany
Według mnie najlepiej było by tak:

Jedno ukryte ostrze pod rękawem.(to ''ostrze'' to tak naprawdę by była igła z trucizną wysuwana w taki sposób jak Hb).

Biała lub czarna bluza z czerwonymi paskami bez żadnych napisów, symboli itp.

Spodnie najlepiej w moro.

Buty to jakieś aidasy albo trekingowe.

Pistolet glock albo usp z tłumikiem.

PostNapisane: 01-04-2012, 17:28 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Zdecydowanie nie nadaje się na współczesnego asasyna. Wygląda jakby miał iść na wojnę, co uniemożliwi mu wtopienie się w tłum.

Współczesny asasyn powinien mieć:
- zwyczajny ubiór, zależny od sytuacji. Ważne tylko by był wygodny w razie ucieczki i nie krepował ruchów.
- urządzenie komunikacyjne (komórka lub te słuchawki co miał Desmond w Brotherhoodzie)
- podoba mi się pomysł yerl'a91 z igłą zamiast ostrza
-kapsułki, które eksplodując tworzyłyby zasłonę dymną. Ponadto powinny się nie wyróżniać. Mogą np. wyglądem przypominać...no nie wiem - pudełko zapałek? (to tylko przykład)
- Pistolet. Bez niego się dziś nie obędzie. Problemem mogą być wykrywacze. W tej sytuacji pistolet nie powinien być z metalu. To samo naboje.
Drugim problemem jest ukrycie go. Wewnętrzna kieszeń w bluzie? Możliwe, ale chyba lepszym sposobem byłby pistolet segmentowy, który składał by się z pojedynczych części wkomponowanych w strój, a w razie czego złożony w całość.

PostNapisane: 01-04-2012, 18:09 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Moja koncepcja stroju współczesnego skrytobójcy prezentuje się następująco:
-Obowiązkowo bluza z kapturem. Kolor zależny od rangi jaką zajmuje dany zabójca. Na bluzie mógłby być naszyty jakiś umowny znak rozpoznawczy Asasynów.
-Rękawiczki, aby nie pozostawiać odcisków palców.
-Oręż jakim Asasyn by dysponował: ukryte ostrze schowane pod bluzą, pistolet z tłumikiem, sprzęt szpiegowski typu: pluskwa, minikamery itp., mniejsza wersja noży do rzucania nasączonych trucizną.
-Urządzenie do komunikacji z innymi Asasynami typu: komórka, mikrosłuchawki pozwalające odbyć dyskretną rozmowę.
A zdjęcie mi się podoba ^^

PostNapisane: 03-04-2012, 20:32 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Współczesny asasyn? Proszę - Solid Snake :)
Obrazek

Ale serio, jak tak zacząłem się zastanawiać nad koncepcją "współczesnego" asasyna, to moją głowę zaczęły zalewać różne obrazy z Metal Gear Solid

PostNapisane: 13-06-2012, 11:51 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Więc tak:
- Bluza z kapturem a jako ewentualne urozmaicenie czapka z daszkiem.
- Kieszenie w bluzie wycięte w środku tak, że można sięgnąć do paska. Wygląda jak by ktoś grzebał w kieszeni.
- Ukryte ostrze, rzecz jasna w rękawie.
- Nie noże do rzucania ale GWOŹDZIE. Wiem, wydaje się dziwne ale można wziąć ich więcej i lepiej się rzuca. Mówię z własnego doświadczenie bo mam i noże i gwoździe :)
-Żadnych mieczy, zamiast tego pałka teleskopowa. Tak jaką mają templariusze na sam koniec AC II. Noszona na nodze pod spodniami a wyciągana przez dziurę w kieszeni spodni.
- Pistolet z tłumikiem, najlepiej taki FN jak ma Sam Fisher w Conviction.
- Spodnie z bocznymi kieszeniami, bojówki.
- I jeszcze jakieś gadżety typu bomby dymne, kamery, podsłuchy w zależności od potrzeb.

PostNapisane: 13-06-2012, 14:10 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox 360
Też dorzucę swoje 5 groszy ;)

1. Ubiór:
- Jakaś bluza z kapturem, można by dorobić takie... coś, co mają Asasyni na końcówce kaptura.
- Spodnie, tu raczej normalne jeansy albo spodnie na kant.
- Bielizna z orłami! :suicide
- Bury, jak ktoś wcześniej napisał wysokie - mają swój wygląd, jaki miał Ezio i Altair, ale mają też zastosowanie.

2. Wyposażenie:
- Plecak, bo nie rzuca się w oczy. Tam może być mała apteczka, amunicja do broni, czy cokolwiek.
- Krótka broń przy pasie. Oczywiście pozwolenie na broń, w razie pytań templariuszy :3
- Broń długa ale... składana? Coś co się zmieści do plecaka. Może to być MP5 z tłumikiem, pełniącą funkcję kuszy/łuku. Do tego jakiś celownik optyczny, ale tylko jeden magazynek. Strzelane ogniem pojedynczym.
- Ukryte ostrze. Nie wiem czemu kawałek brązowej skórki ma się rzucać w oczy. Ale jeśli, można to schować pod bluzę, nie?

Swoją drogą, mówicie o rozpoznaniu, że nie można nosić na pasie karabinu, itd. - Ale nie każdy też miał przy sobie miecz, łuk czy kuszę.

PostNapisane: 20-06-2012, 12:26 
Adept
Adept
Mi ten strój przypadł do gustu 8)
Zdziwiłbym się gdybym zobaczył kogoś tak ubranego na ulicy :lol:

PostNapisane: 22-06-2012, 16:42 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Mi się podoba ale te dżinsy mogły by być zamienione na jakieś ciemniejsze spodnie no i trochę wygodniejsze. No i te pasy czarne co się bardzo w dzień by w oczy rzucały ale w nocy czemu nie(ale i tak powinno nie powinno ich być ). Te ostrze powinno być pod rękawem ;D A broń palna powinno być poręczna i niezbyt dużych rozmiarów no i oczywiście z tłumikiem, asasyni w końcu działają dyskretnie.Co do broni to powinna być też trucizna i jakiś nóż komandosa. Jakaś dyskretna bomba dymna i taka żeby uwagę odwracała(hukowa). Rękawice na ręce żeby nie było żadnych odcisków palców. Jakieś jeszcze szpiegowskie gadżety, pluskwy i takie tam.Oczywiście wszystko musiało by być schowane w taki sposób by było i dyskretnie i wygodnie. Po za tym strój bardzo przypadł mi do gustu :a:P:

PS. Łuk jest...świetny powiem żeby nie przeklinać :D

PostNapisane: 01-08-2012, 19:25 
Adept
Adept
Pomysł fajny ale zero osłony zbroi itp. łatwo zostać zranionym :P