Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 25-06-2019, 00:11

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 199 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dlaczego zainteresował was AC?
PostNapisane: 24-06-2012, 14:30 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
TrueMan napisał(a):
Takie myślenie zabija zysk twórców gier
Zysk twórców (wydawców) gier zabija ustanawianie cen nieproporcjonalnie wysokich do zarobków, rzeczywistej wartości gry i czasu jej obecności na rynku. Prowadzi to do postaw takich, jak przez Ciebie zacytowana. AC2 dziś powinien kosztować 40zł, nie 80. Tyle to bym za niego dał w dniu premiery (wersję podstawową pudełko+płyta, ewentualnie elektroniczą).

PostNapisane: 24-06-2012, 14:39 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PC
No wreszcie jakiś wyrozumiały kolo który też myśli, że gry są za drogie. TrueMan, ja za nikogo nie mówię, nie jestem ani biedny ani bogaty; takiego przeciętniaka nie stać na kupowanie oryginalnych gier regularnie, co parę miesięcy. W dodatku ja sam muszę te gry sobie kupować - a nie chcę tylko wydawać kasy na gry, mam 14 lat więc też nie mam szału z pieniędzmi. Co zarobię to zarobię - pomagając rodzicom. Nie mówię że mnie na nie nie stać, tylko nie chcę wszystkiego przepuścić na gry.

PostNapisane: 24-06-2012, 14:46 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Erudito napisał(a):
AC2 dziś powinien kosztować 40zł, nie 80.
A kosztuje 35 zł (Ultima).
Cytuj:
Czyli mam tylko po to kupić grę, nawet jeśli nie jest mi ona potrzebna lub, ja przeszedłem wcześniej ściągniętą, żeby twórcy gier mieli więcej kasy?
Jeśli nie jest Ci potrzebna, nie ściągaj i nie graj. A ukończenie gry - no cóż, ja przeszłam część pierwszą kilka razy na piracie, a mimo to kupiłam później oryginał. I już nawet nie o twórców gier i pieniądze tutaj chodzi (bo jasne jest, że to efekt ich pracy i chcą na tym zarobić), ale będąc fanką tej serii czułam niejaki obowiązek, żeby posiadać legalną kopię. Poza tym, jak już pisałam, to nie są duże pieniądze i patrząc na ceny w sklepach, dwie pierwsze gry można kupić za jakieś 60 zł łącznie.

PostNapisane: 24-06-2012, 14:52 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
NeroAquila napisał(a):
A ty zawsze kupowałeś gry?
Nie chce mi się robić zdjęć półkom. Nie chwalę się, nie daj Boże, ale im także się coś należy. A Ty nie piszesz, że są za drogie. Ty pisałeś, że płacenie za nie jest nienormalne. Wiem, że im się to zwraca z nawiązką, ale żądanie, aby mieć wszystko na tacy, nie płacąc, jest egoistyczne. I tak, wiem, że twórcy też są egoistami, chcąc zarobić.

PostNapisane: 24-06-2012, 15:02 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Nie no, Trueman, nie chcę mi się z tobą pisać, bo wszystko przekręcasz i przemieniasz na swoje. Nesy, ty chyba nie doczytujesz do końca moich wypowiedzi - nie napisałem, że gra nie jest mi potrzebna, tylko że na razie nie będę jej kupował, bo przeszedłem fabułę z ściągniętej gry (w ogóle to w wakacje zamierzam kupić AC II).

A druga sprawa to rodzice - uważają, że wydaję pieniądze na głupoty ;D. I jeśli można, to w końcu odczepilibyście się ode mnie i pisali dlaczego polubiliście AC bo widzę, że o płaceniu za gry powinno się oddzielny temat zrobić. I naprawdę uzupełnię tę kolekcję, bo też czuję obowiązek i chęć posiadania wszystkich części. A poprzednich nie kupowałem również bo uważałem, że nie będą zbyt dobre (pomyliłem się, chociaż nie wiem jaka jest AC1 i czy opłaca mi się kupować - więc jakbyście mogli, to napiszcie o tym).

PostNapisane: 24-06-2012, 15:11 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
NeroAquila napisał(a):
A druga sprawa to rodzice bo uważają, że wydaje pieniądze na głupoty
Też tak miałem, ale w końcu zrozumieli, że wydaję pieniądze na pasję i że lepsze to od zielska albo alko ^^

I nie przekręcam Twoich wypowiedzi, tylko atakuję w miejsca, które zdają się nie mieć sensu. W kupowaniu gry jest coś z mistycyzmu: ten moment, w którym zdzierasz delikatnie folię, otwierasz pudełko. Wydawca zarabia, Ty się cieszysz. Uważanie piractwa za normalne nie jest dobrym poglądem.

PostNapisane: 24-06-2012, 16:07 
Adept
Adept
Jest to bardzo fajna gra i można w niektórych misjach pomyśleć i wgl :P

PostNapisane: 24-06-2012, 17:10 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
No ja to wiem, ale wiesz... Przekonaj rodziców do gry, gdzie krew i okrucieństwo jest na porządku dziennym. Oni mi pozwalają to kupować, ale tak za często to byłby problem. A co do pierwszego zdania, to ja ich nie mogę przekonać abym nie chodził na dodatkowy angielski. :D Ja też wolałbym nie ściągać gier; właściwie AC II usunąłem - bo to nie to samo, a za 2 tygodnie (albo coś) kupię tę dwójkę.
zuber1919 napisał(a):
Jest to bardzo fajna gra i można w niektórych misjach pomyśleć i w ogóle :P
No pewnie że tak. Chodziło mi bardziej o to, czy tam nie mam za dużej monotonii - czy da się ją znieść.

Tytuł: Dlaczego zainteresował was AC?
PostNapisane: 24-06-2012, 17:15 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Mój znajomy ma podobną sytuację do Ciebie. To jakaś masakra, matka schowała mu Devil May Cry IV, bo lała się krew.

PostNapisane: 24-06-2012, 17:19 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Hahahaha :D Nie no, tu nie chodzi o krew, tylko raczej uważają, że komputer to strata czasu - zwłaszcza mama (tata tak nie uważa ;p). Ale spoko, jak będą się stawiali to wyjaśnię, że się uczę historii. Chociaż w moim zakresie materiału z historii (pierwsza klasa gimnazjum) to jedynym, co rozpoznałem w AC była mała wzmianka o Templariuszach i o Mongołach. Ale na religii z księdzem raz pogadaliśmy o Templariuszach. :D

PostNapisane: 22-10-2012, 18:44 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
To może ja spróbuje nawrócić ten wątek z powrotem na właściwy tor :)
Wcześniej jeśli słyszałam o tej grze, to jakoś to we mnie bardzo nie trafiało. Większość tego typu gier mi się po prostu nie podobała. Później był jakiś zmasowany atak wszelakich obrazków z AC na różnych portalach - prawdopodobnie wtedy wychodziła któraś z kolejnych części. Aż w końcu jakiś czas temu znów trafiam na parę obrazków więc mówię sobie, że poszukam i zobaczę o co tu chodzi. Poczytałam, obejrzałam trailery i w końcu się skusiłam. Chyba pomogło też to, że po obejrzeniu filmików rzeczywiście były to dawne czasy, a nasz bohater nie biega w zwykłej rycerskiej zbroi, a w zakonnym stroju co zawsze mi się podobało :D
No i tak to się zaczęło, po pierwszych paru minutach gry już wiedziałam, że dobrze trafiłam :)
Tyle ode mnie na ten temat.

PostNapisane: 07-11-2012, 14:17 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Pewnego, słonecznego dnia, na około tydzień przed wakacjami, wybrałem się do znajomego, który posiadał AC. Elementy wspinaczki, oraz ukryte ostrze, tak mi się spodobały, że przy tym tytule (jak dla mnie, na razie najlepszym z całej serii), postanowiłem spędzić wakacje .

PostNapisane: 12-11-2012, 14:31 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Mnie do Assassins Creed zachęcił mój kolega nieświadomie dosyć. Przyszedłem do niego on: fajną grę wczoraj kupiłem, choć zobaczysz. No i rzeczywiście fajną kupił... AC I to było zaraz po premierze pamiętam.

PostNapisane: 12-11-2012, 21:30 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Dlaczego mnie to zainteresowało? Bo to gra poruszająca bardzo intrygujące tematy: różne wierzenia, skąd pochodzimy, dlaczego wszystko jest tak, a nie inaczej. Prezentuje różne postawy ludzkie w różnych sytuacjach. To wszystko jest nader interesujące :).

PostNapisane: 13-11-2012, 17:34 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Pojechałam ze znajomymi na narty i Paweł wciąż grał na PSP, zapytałam w co. Pograłam...i nie było już odwrotu xD
Ta akcja, historia Asasynów, nieustająca walka, tego szkukałam.

PostNapisane: 19-11-2012, 23:14 
Adept
Adept
Mnie ta gra wciągnęła zupełnie przez wypadek. W pewną słoneczną Sobote pojechałem sobie do Bydgoszczy "zapolować" na gre, wchodze do Empika oglądam gry, nic interesującego myśle sobie: Przecież nie mogę pojechać do domu bez jakiejś gry bo umre z nudów, patrze sobie na półki widze AC I myśle: No cóż... nic lepszego nie ma no to wezme najwyżej 30 zł w błoto pójdzie.
Kupiłem (Nie przepadam za grami tego typu, osobiście preferuje RTS'y) zagrałem i po pierwszych prau misjach było w porządku ale tylko w porządku dopiero gdzieś w połowie gry po 5/6 morderstwie fabuła mnie wciągnęła ;)

PS: Pierwszy raz mi się zdarzyło żeby nic ciekawego w Empiku nie było, może to był znak Boży "A teraz zagrasz w AC I, i w ciągnie cię fabuła tak że kupisz inne części tej gry" xD

PostNapisane: 24-11-2012, 18:51 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
I słowo stało się płytą w pudełku xd.

PostNapisane: 12-01-2013, 11:57 
Adept
Adept
bo przeczytałem Assasin's Creed: Renesans no i se pomsyslaem ze slyszalem o takiej grze jak Assasin's Creed, widzialem plakaty i se mysle zagram co mi tam - piracilem aż do Brotherhood ale ostatnie 2 części ma oryginalne i natepne tez beda bo to jeden z tytułów na który można wydać trochę grosza.

PostNapisane: 12-01-2013, 12:33 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
NeroAquila napisał(a):
A druga sprawa to rodzice - uważają, że wydaję pieniądze na głupoty ;D.
Większą głupotą jest kradzież...
NeroAquila napisał(a):
I jeśli można, to w końcu odczepilibyście się ode mnie i pisali dlaczego polubiliście AC bo widzę, że o płaceniu za gry powinno się oddzielny temat zrobić.
Żeby się odczepić, trzeba by się było przyczepić bez powodu. A powód jest - piętnowanie perfidnego złodzieja.
NeroAquila napisał(a):
A poprzednich nie kupowałem również bo uważałem, że nie będą zbyt dobre (pomyliłem się, chociaż nie wiem jaka jest AC1 i czy opłaca mi się kupować - więc jakbyście mogli, to napiszcie o tym).
Brawo, przyznałeś się do kradzieży całej serii. I co, myślisz, że powiemy Ci, że nie opłaca się kupować pierwszej gry z serii, więc lepiej ją ukraść?

Przemek18 napisał(a):
bo przeczytałem Assasin's Creed: Renesans no i se pomsyslaem ze slyszalem o takiej grze jak Assasin's Creed, widzialem plakaty i se mysle zagram co mi tam - piracilem aż do Brotherhood ale ostatnie 2 części ma oryginalne i natepne tez beda bo to jeden z tytułów na który można wydać trochę grosza.
1) Dobrze byłoby napisać SKŁADNEGO posta
2) Widziałeś plakaty i pomyślałeś: "A, co tam, ukradnę". Jak widzisz ciekawie wyglądający model samochodu, to też myślisz: "A, co tam, ukradnę" i bierzesz bez pytania?
A potem ludzie się dziwią, że są różne DRM, które utrudniają życie...

PostNapisane: 12-01-2013, 15:37 
Najemnik
Najemnik
Platforma: Xbox 360
W pewny czerwczowy wieczór oglądałem relacje z targów E3 na hyper i zobaczyłem trailer AC:Revelations spodobał mi się wię pomyślałem że pojade do Empiku kupić poprzednie części i kupiłem AC i AC 2 no i się wciągnołem w tą serie.

PostNapisane: 12-01-2013, 19:42 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Więc było tak: najpierw w necie się nadziałem na napis Assassin's Creed II ale nie zainteresowało mnie to pomyślałem że to jakiś szajs i nie warto kasy wydawać. Na następny dzień w szkole kolega mi mówi że dostał grę Assassin's Creed Brohterhood i że jest świetna. Po lekcjach do niego poszedłem pokazał mi ją (na ps3). Spodobała mi się pobrałem sobię brotherhooda, potem 2, potem rev, 1 i teraz 3. (Wszystkie oczywiście z Ubisoftu stronki )

PostNapisane: 19-01-2013, 01:23 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Harrolfo napisał(a):
NeroAquila napisał(a):
A druga sprawa to rodzice - uważają, że wydaję pieniądze na głupoty ;D.

Większą głupotą jest kradzież...
Święta prawda Harrolfo : )

PostNapisane: 30-01-2013, 17:27 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Miałem (nie bijcie :) ) 7 lat. Mój przyszywany wujas, jak to na wujasa przystało, zakupił mi grę. Patrzę na okładkę - jakiś koleś w białym kapturze i z fajnym nożem. Instaluję - najpierw intro. Cała rodzina się zleciała, żeby tego orła, co na początku występuje, zobaczyć. Ogólnie och i ach. Włączam i... tak to się zaczęło :) . Przeszedłem grę wiele razy. Przy okazji nauczyłem się trochę historii, oczywiście (Ryszard Lwie Serce, krucjaty - wiadomo). Niestety, w roku 2010 nie miałem dostępu do internetu (pa pa ACII....i ACB... i ACR...). Na szczęście dwa lata później miałem już stałe łącze i mogłem zaktualizować i podpiąć pod UPlaya ACII. Objawienie! Można kupować zbroje! Podnosić broń! No nor.. o żesz, jaki Ezio już stary!
W końcu w kilka miesięcy nadrobiłem zaległości z innymi częściami serii. ACIII mogłem już mieć kilka tygodni po premierze.
Oto moja historia z serią, hehe :)

PostNapisane: 30-01-2013, 18:16 
Adept
Adept
Ja kiedyś zobaczyłem gameplaya z ACII i jakiś czas później kupiłem ACI. Seria tak mnie wciągnęła, że w 2 miesiące przeszedłem ACI,ACII,ACB i ACR.

PostNapisane: 30-01-2013, 22:56 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Najpierw zobaczyłem kolegę grającego w Bloodlines. Koleś nawet nie ogarniał fabuły, bo go nie obchodziła. Spodobała mi się gra, więc też sobie kupiłem i przeszedłem-niestety ten pierwszy raz też był zaliczony tak na odwal się. Później ktoś opowiedział o ACII. W porównaniu do Bloodlines wypadło tak dobrze, że aż poszukałem gameplay'ów. Spodobało mi się, kupiłem. Niestety nie poszło na moim starym PC i kurzyło się przez parę lat. Po czym dostałem laptopa, i nie mając w co grać przypomniałem sobie o AC. Odpaliłem w ramach testu, i... i nawet się nie obejrzałem jak przeszedłem zarówno dwójkę, jak Brotherhooda i jedynkę. A potem po raz drugi. Wychodzi Revelations-kupuję w dniu premiery. Przechodzę. I po raz kolejny wszystkie cztery części, w oczekiwaniu na ACIII. Które oczywiście kupiłem w preorderze, po doświadczeniach z Daiblo III.
W multi też oczywiście grywam. Przez modem komórkowy, ale jakoś idzie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 199 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona