Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 16-06-2019, 05:05

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 199 Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dlaczego zainteresował was AC?
PostNapisane: 17-09-2011, 19:35 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
U mnie historia z AC zaczęła się od mojego brata, który od razu w roku premiery nabył tę grę. Jeszcze zanim sama gra wyszła wiele się od niego o niej nasłuchałam, więc kiedy przyleciał ze sklepu pełen szczęścia i satysfakcji stwierdziłam, że chętnie zobaczę to "cudo". Patrzyłam uważnie jak grał. Wytrwałam tylko do początku (do momentu kiedy Al Mualim "uśmierca" Altaira) i wyszłam z pokoju stwierdzając że to nie moje klimaty, nie gra dla mnie.
Do AC wróciłam dopiero w tym roku na początku lipca i na max'a mnie wciągnęło!
Fabuła, bohaterowie, te zagadkowe zakończenia każdej części, zabiegi twórców robiące z mojego mózgu marmolada :D, rasa "Tych, którzy byli przed nami"... jednym słowem niesamowite odkrycie tego roku :a;P: !

Tytuł: Re: Dlaczego zainteresował was AC?
PostNapisane: 06-01-2012, 10:26 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Jeśli o mnie chodzi, to zobaczyłem gdzieś ilustrację z Altair'em. Wiele znaczący przyodziewek... a, że lubię takie klimaty, to poszperałem trochę i wyszło, że to dla mnie strzał w dychę. Urodziłem się stanowczo za późno...

PostNapisane: 20-01-2012, 23:06 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Hmmm... ciekawe pytanie. Mój kolega ze szkoły od dłuższego czasu zachwycał się "Asasynem...". Może zainteresowała mnie nie tyle sama gra, co jego dziwne zachowanie, bo to naprawdę jest fanatyk jakich mało :) Chodzi po szkole w kapturze na głowie, na okragło o tym gada... Więc zagrałam. A że lubię takie klimaty, "zakochałam się" w tej historii...

PostNapisane: 22-01-2012, 12:46 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Gdy miałem ok. 8 lat szukałem gier na mój telefon. Na stronie z pirackimi grami na symbiana(myślałem wtedy, że tylko gry na pc i konsole są płatne, a na telefon nie.) znalazłem grę o nazwie Assasin's creed z bardzo dziwnym opisem(Połączenie translatora i czyjejś chorej wyobraźni, coś o pociągu i ogórkach, jak znajdę to wstawię sobie na opis).Nie zainteresowało mnie to wtedy, jednak nazwa została w pamięci. jakiś miesiąc po tym dowiedziałem się o tym, że jest to port z "prawdziwych" sprzętów do grania, i jest tam trochę kultury arabskiej którą się interesuję. Zagrałem u kolegi, a że bardzo mi się podobało, to pożyczyłem od niego.Niestety,na moim pc gra nie chodziła. Przez rok gra śniła mi się po nocach(:P) a potem, tata kupił mi na urodziny nową kartę graficzną. Poszedłem więc do wyżej wymienionego kolegi, po moją wymarzoną grę. Potem kupiłem używaną na allegro, a potem to już wiadomo.

ps. znalazłem opis w stylu wspomnianego w poście do god of war java
Spoiler!
Poznajcie Kratosa - niesamowity blondwłosy cherubin. Uwielbia umilać się mieczem i wymierzać smutek zwierzątkom natomiast ludziom. źle delikwent o ściąganie na lekcjach w-f opuszcza budynek wolnostojący swojego wuja Zeusa w poszukiwaniu honoru i sprawiedliwości. Zabiera ze sobą plecak kanapek i pełen wybór broni śmiercionośnych, by z wartościowy anulować wrogów i chwasty. Na końcu swej wartościowy odnajdzie zdrację, który szerzy o nim nieprawdziwe pogłoski na pudelku. Zniszczy wroga jedną celną ripostą swego miecza!

Ostatnio edytowano 22-01-2012, 14:44 przez Ezmond2012, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 22-01-2012, 13:23 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Pewnego razu przyszedł do mnie kolega z pewną porcją pirackich gier :) Zainstalowałem wszystkie, trochę pograłem, ale nie chciałem włączyć ac, bo ktoś mi mówił, że to głupie. Po długim namawianiu kolegi przekonał mnie ty, że ta gra miała jak na te czasy najlepszy silnik graficzny. Włączyłem. Kiedy był atak na Roberta w świątyni już mi się spodobała. Jak Altair wrócił do Masjafu jeszcze bardziej mi się spodobała, bo można było chodzić po dachach. Później. Spodobała mi się fabuła i to, że nie było ludzi nie zabijało się pistoletem, a mieczem. Potem to już wiadomo kupiłem następne części (oprócz ac2, bo oryginałka niczym się nie różniła od pirata).

PostNapisane: 22-01-2012, 14:07 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Assassin's Creed było tak bardzo reklamowane, że aż grzechem dla szanującego się gracza byłoby nie kupienie tej produkcji.

PostNapisane: 22-01-2012, 18:54 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Quentin napisał(a):
Assassin's Creed było tak bardzo reklamowane, że aż grzechem dla szanującego się gracza byłoby nie kupienie tej produkcji.
Niemniej jednak AC dostałeś od kuzyna ^^

PostNapisane: 09-03-2012, 19:25 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
HeHe to oczywiste dobra fabuła walka dobra ze złem i różne tajemnice. :shock:

PostNapisane: 09-03-2012, 19:53 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
W zasadzie wszystko co jest zawarte w AC, jest dla mnie interesujące, musiało więc dojść do spotkania pomiędzy mną a grą.

Po 1. - Fabuła. Jestem o tyle wymagający, że prawie we wszystkim (filmie, książce, grze) szukam pozycji z intrygującą fabułą. Nie musi być ona super zawiła (choć fajnie jeśli taka jest), ale co najważniejsze- musi być sensowna i w miarę logiczna. AC spełnia ten warunek w 100%

2. Realia historyczne - jako że historia jest tym, co mnie naprawdę kręci (zdaję z niej maturę) nie mogłem przejść obojętnie obok gry świetnie odtwarzającej realia danej epoki, z ubiorami, architekturą, militariami itp.

3. Teorie spiskowe - sam nie wiem czemu, ale lubię je. Wszelakie. Bo niektóre można rozpatrzyć poważnie, i sobie pogdybać, inne są tak idiotyczne, że dostarczają sporej dawki humoru.

4. Nawiązania do religii i mitologii - kolejne z moich zainteresowań (rozważam religioznawstwo). Jako czytelnik Biblii, Koranu (trochę) i wielu mitologii (Greckiej, Rzymskiej, Nordyckiej, Słowiańskiej, Azteckiej, itp.) czuję wielką satysfakcję, oglądając wszelkie przekształcenia tych utworów na modłę AC (co twórcy robią z niebywałą lekkością ;))

PostNapisane: 16-05-2012, 23:14 
Adept
Adept
Obejrzałem jakiś materiał na YT a potem następny, następny, następny... I tak to się zaczeło

PostNapisane: 17-05-2012, 14:57 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Moja przygoda z AC zaczęła się dosyć późno. Słyszałem już o tej grze, ale niezbyt mnie to kręciło. Później mój znajomy zaczął się tym jarać, a mi nadal było to obojętne. Ostatecznie jak kupiłem nowy komputer to zacząłem grać w ACI i ACII nielegalnie. Dopiero przy II zakochałem się w tej serii. Później zakupiłem BH i Rev ze względu na multi, a sumienie dręczyło mnie tak bardzo, że postanowiłem kupić ACI i ACII. Dziś nie mam już styczności z "nielegalami", a na wieści o nowej części skaczę z radości i zamawiam preorder'a ;D

PostNapisane: 03-06-2012, 20:52 
Adept
Adept
Witam moja przygoda zaczęła się jakieś 2 lata temu z serią AC początkowo miałem problemy ze sprzętem więc gra była dość szarpana ale po wyeliminowaniu problemów od razu zakochałem się w tej serii. Miałem przerwę i teraz wróciłem do gry i znowu odkrywam czar tej serii na nowo. PS. W jedynce jest wg mnie najlepsza muzyka i klimat może to ze względu na polski perfekcyjnie oddający klimat dubbing.

PostNapisane: 03-06-2012, 22:32 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ronin83 napisał(a):
[...]może to ze względu na polski perfekcyjnie oddający klimat dubbing.
Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja uważam dubbing pierwszej części za udany.

PostNapisane: 04-06-2012, 06:17 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Ronin83 napisał(a):
W jedynce jest wg mnie najlepsza muzyka i klimat może to ze względu na polski perfekcyjnie oddający klimat dubbing.
Co do muzyki i klimatu pierwszej części gry mam dokładnie takie samo zdanie, jednakże jeśli chodzi o dubbing… Już wypowiadałam sie na ten temat - dla mnie głosy postaci są pozbawione emocji. Może sama obsada aktorska nie jest najgorsza…

Ronin83 napisał(a):
Miałem przerwę i teraz wróciłem do gry i znowu odkrywam czar tej serii na nowo
To uzależnia...

PostNapisane: 21-06-2012, 02:23 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ronin83 napisał(a):
polski perfekcyjnie oddający klimat dubbing
Perfekcyjnym go na pewno nie nazwę, ale nie jest najgorszy. Ot, typowy, rasowy średniak.
Yone napisał(a):
dla mnie głosy postaci są pozbawione emocji
Altair, anYone? :P
Yone napisał(a):
Może sama obsada aktorska nie jest najgorsza…
Jeśli dubbing jest zły, to żadna obsada nie pomoże.
Yone napisał(a):
To uzależnia...
Nie bardzo, bo AC jest niezwykle liniowe. I... nudne. AC przelazłem ze 2-3 razy, nigdy na 100% (po co szukać flag - nie wiem), ACII - raz, AC:Bh - raz, a Revelations nigdy nie skończyłem :lol:

PostNapisane: 23-06-2012, 21:08 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Ja to po prostu słyszałem o tej grze wcześniej, w końcu ta seria jest bardzo znana. Czytałem trochę o niej i oglądałem zwiastuny - i bardzo mi się spodobała. Miałem jeszcze najpierw, hehe, AC 1 na komórkę. No ale niestety nie czytałem recenzji o AC2, że jest taka świetna. Pomyślałem, że zacznę od BH, a fabułę 1 i 2 przeczytałem u was. Kiedy wszedłem do sklepu, mogłem przecież kupić CoD czy inną dobra grę - ale to były dość normalne gry, a AC był taki... inny, ciekawy. Brotherhooda nabyłem w te ferie zimowe. Później ściągnąłem AC II i mimo, że BH było świetne, to AC II było rewelacyjne. Parę miesięcy temu kupiłem Revelations, a teraz ściągam AC I, może trochę dla fabuły, może trochę dla rozgrywki (choć wiem, że gra jest bardzo monotonna - ale raczej to przeżyję) - ale głównie po to, by poznać Altaira lepiej, żeby pokochać go tak samo jak Ezia.

PostNapisane: 23-06-2012, 21:30 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Skoro tak lubisz tę serię, to dlaczego ściągasz AC I i pobrałaś AC II? Obie razem będą teraz kosztować... no gdzieś około 80 zł.

PostNapisane: 23-06-2012, 23:18 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Jestem/byłem (Niepotrzebne skreślić) zatwardziałym fanem trylogii Prince of Persia i jak tylko usłyszałem, że Ubi zamierza wydać grę w podobnych klimatach, elementami parkouru, otwartym światem i interesującą fabułą(Abstergo, Animus... Parę lat temu to był totalny "WTF?!")oraz bardzo fajnym klimatem, jak tylko zobaczyłem screeny to po prostu musiałem w to zagrać. A najlepsze jest to, że Altair we własnej osobie mało mnie zainteresował, dopiero po zagraniu się hmm... "przywiązałem". No i zacząłem grać... I gram... Aż po dziś dzień.:)

PostNapisane: 24-06-2012, 11:11 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Braveheart napisał(a):
Skoro tak lubisz tę serię, to dlaczego ściągasz AC I i pobrałaś AC II? Obie razem będą teraz kosztować... no gdzieś około 80 zł.
Tylko po co mam wydawać tyle kasy? Ja Ac2 ściągnąłem żeby pograć, poznać fabułę. Skoro nie mam tam multi, to po co mam kupować? Na parę czy kilkanaście godzin? Chciałbym mieć wszystkie AC, ale to by trochę długo trwało, bo najbliższy sklep z grami znajduję się 30 km stąd. Kiedyś może kupię wszystkie części po to, żeby były - ale teraz mi to niepotrzebne.

PostNapisane: 24-06-2012, 11:39 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
NeroAquila napisał(a):
Skoro nie mam tam multi to po co mam kupować?
Ciekawe podejście...
NeroAquila napisał(a):
Ja II ściągnąłem żeby pograć, poznać fabułę.
Równie dobrze można obejrzeć na YouTube żeby poznać fabułę.

PostNapisane: 24-06-2012, 11:56 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Assassin's Creed to przede wszystkim single, nie multiplayer, dlatego również nie rozumiem takiego podejścia. Część pierwsza i druga to (pomijając monotonię jedynki) dwie najlepsze odsłony serii. Najbardziej przemyślane pod względem fabuły, świeże, klimatyczne. Do tego wystarczają na dużo więcej niż kilka, czy kilkanaście godzin. Mi ukończenie dwójki w stu procentach zajęło około trzydziestu godzin. A grałam z mapami. Natomiast odległość sklepu, to także żaden argument. Ja do najbliższego sklepu elektronicznego (oferującego gry) także mam jakieś 20-30 km, ale po to istnieją sklepy internetowe, poczta, czy przesyłki kurierskie, które często są bardziej opłacalne. Nie wspominając o dystrybucji cyfrowej i sporych obniżkach na Steamie. Poza tym, część pierwsza w serii Ubisoft Exclusive kosztuje w granicy 30 zł, więc to nie takie znów duże pieniądze.

PostNapisane: 24-06-2012, 12:24 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Ale po co ja mam kupować, skoro mogę ściągnąć? Żeby mieć szpan? jak nie będę miał co z kasą robić, to może kupię wszystkie części, ale na razie nie. Mam AC:BH, wersję exclusive i Revelations Ottoman i na pewno kupię AC3, ale poprzednich części na razie nie chcę kupować. Jak jeszcze bardziej stanieją, to kupię AC1 i AC2, ale po co mam wydawać niepotrzebnie 80 zł? A widzę, że niektórzy doczytują się w moich wypowiedziach tego, co chcą, a niektóre rzeczy omijają.

PostNapisane: 24-06-2012, 14:14 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox 360
W pierwszego Assassin's Creed jakiego grałem, był to Revelations (pomijając kilka części na telefonie). Zaczęło się od kolegi, w sumie kolegów którzy często na przerwie rozmawiali o AC, oglądali trailery na informatyce, itd. - W sumie? Nawet fajne, ale kiedy u CTSG zobaczyłem PodsumoGRAnie z Revelations to mnie olśniło. Gra mi się spodobała niemiłosiernie.

PostNapisane: 24-06-2012, 14:19 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
NeroAquila napisał(a):
ale po co ja mam kupować skoro mogę ściągnąć?
Takie myślenie zabija zysk twórców gier, którzy - przypominam - nie robią gier dla ludzi, tylko dla pieniędzy. Jeżeli nie ma pieniędzy na opłacenie narzędzi, potrzebnych do wykonania projektu, to jak możesz się spodziewać nowych gier?

PostNapisane: 24-06-2012, 14:29 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Czyli mam tylko po to kupić grę (nawet jeśli nie jest mi ona potrzebna) lub ją przeszedłem wcześniej ściągniętą, żeby twórcy gier mieli więcej kasy? Człowieku, co dadzą twórcom 80 zł? A ty zawsze kupowałeś gry? Nigdy żadnej nie ściągnąłeś? Mówiłem, że zamierzam kupić poprzednie części - nawet niedługo będę miał AC2, bo ściągnięta wersja miała jakieś błędy i nie mogłem zadań pobocznych przejść. Ale na chwilę obecną nie mam ich - i co cię w tym boli? Jak masz z tym problem to trudno.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 199 Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona