Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 15-11-2018, 05:30

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 199 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dlaczego zainteresował was AC?
PostNapisane: 01-02-2013, 13:02 
Adept
Adept
ja wiele słyszałem o assasins creed i jak kiedyś pojechałem do kolegi i zobaczyłem co się tam robi uznałem że chciałem spróbować i od tamtej pory lubię asasyna.

PostNapisane: 02-02-2013, 01:14 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Tu jeszcze nie pisałem... :D

Moja historia jest banalna. Zawsze lubiłem ten gatunek, a specyficzny styl programistów (tudzież projektantów) Ubisoftu od zawsze był bliski memu gustowi. Do dziś jestem wielkim fanbojem Raymana i Beyond Good & Evil (czyli konkretniej to Michel Ancel jest dla mnie większą inspiracją niż firma, w której pracuje - BG&E to od początku do końca jego wizja, w napisach końcowych pojawia się w co drugiej rubryczce - ale to szczegół). Dlatego w nadziei otrzymania bardziej wypasionego Prince Of Persia (może jeszcze z małymi elementami Splinter Cella, wciąż pamiętam te spekulacje po wczesnych zapowiedziach :D) kupiłem sobie (nawet w preorderze) pierwszego Assassin's Creed. Od początku stało się jasne, że to fabuła jest głównym czynnikiem, który zatrzymał mnie przy tej serii. Ciągła, w miarę konsekwentna, ciekawa. Sposób kreowania historii pozwolił twórcom stworzyć ogromne uniwersum, które niestety mnie do siebie przekonało i wciągnęło.

Tytuł: Dlaczego zainteresował was AC?
PostNapisane: 13-02-2013, 23:31 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Nie wiem czy moja odpowiedź będzie oryginalna bądź nie ale podzielę się z wami :D . Na pierwszą część AC poznałam nie ze swojej intencji. Sytuacja była bardzo prosta, zbliżały się moje urodziny a mój mężczyzna nie miał pojęcia co mi kupić. "Kobieca" :P intuicja zaprowadziła go do pewnego sklepu z sieci, której nazwa zaczyna się na literę E(ale nie będę jej wymieniać, bo po co robić darmową reklamę :P ). I tam właśnie natrafił na pierwszą część tej wspaniałej gry, a ponieważ wie, że lubię grać i dodatkowo, że to mój ulubiony gatunek gier bez wahania postanowił mi ją sprawić w prezencie. Szczerze powiedziawszy podeszłam do tego sceptycznie, bo obawiałam się, iż kupił coś bardziej pod jego upodobania. Ale po pierwszych minutach gry wiedziałam, że to jest to co lubię. I tak rozpoczęła się moja przygoda z myślę jedną z lepszy gier wszech czasów.

PostNapisane: 13-06-2013, 17:32 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
O AC po raz pierwszy usłyszałam od znajomych, kiedy zastanawiałam się, jaką grę sobie kupić. Dowiedziałam się trochę więcej i uznałam, że muszę ją kupić, koniecznie. Czasy średniowiecza, zabójca w roli głównej... Te dwie rzeczy przekonały mnie najbardziej. A kiedy jeszcze przed kupieniem gry zobaczyłam ten słynny parkour - "ojej, ja muszę mieć tą grę". No i kupiłam, spodobało mi się, a moje zainteresowanie serią trwa do teraz.

PostNapisane: 30-06-2013, 22:20 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
W sumie ja już tu pisałem, ale mój pierwszy post nie był za bardzo ciekawy, aby nie edytować starych postów napiszę całą historię od nowa:
No więc jak było w starym poście grałem w Prince of Persia 2008. Widziałem tam skin Altaira. Po jakimś czasie widziałem jak jeden gościu w szkole dawał innemu grę, na okładce była ta sama postać z PoP'a. Później zobaczyłem ją, ale nie wiele o niej czytałem, luknąłem tylko pobieżnie. Po długim czasie kumpel miał na telefonie grę Assassin's Creed w Java'ie. Później poczytałem o niej dokładnie, co więcej obejrzałem też gameplay. Widziałem tam jakiegoś gościa w białym stroju co lata po jakiś belkach i dachach. Zdobyłem tą grę i sam zagrałem. Grając w Assassin's Creed czytałem w gazecie o premierze II i ją też posiadłem, bo jedynka mi się bardzo podobała. I tak cały czas.

PostNapisane: 19-07-2013, 11:32 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Pierwszego Asasyna kupił mój brat i co się okazało gra spodobała mi się bardziej mi niż jemu, więc w ten taki oto sposób zaczęła się moja przygoda z całą serią. Prawda jest brutalna, że w AC najszybciej sobie zagram dopiero za rok, kiedy będę kupować nowy komputer, bo ten służy już tylko i wyłącznie do siedzenia na internecie. A po grach nastąpiła faza książek ac. :D

PostNapisane: 17-01-2014, 00:43 
Adept
Adept
Platforma: PC
Z całą pewnością nigdy nie sięgnęłabym po AC, gdyby nie przeróbka "How It Should Have Ended". Po jej obejrzeniu zaczęłam grzebać w internecie w poszukiwaniu informacji o całej grze, następnie kupiłam książkę, a gdy ją skończyłam, myślałam już tylko o jednym: muszę mieć tą serię na PC !!! :D

PostNapisane: 17-01-2014, 19:29 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Mój wujek powiedział skoro ci się nudzi to czymś się zajmij i pożyczył mi 2 część gry. Jak tylko zaczęłam ją przechodzić stwierdziłam że jest wciągająca i cały czas mówiłam o tej grze. W końcu dostałam całą serię i teraz trudno mnie oderwać od grania lub czytania ;)

PostNapisane: 17-01-2014, 21:26 
Adept
Adept
Kiedyś nie miałem własnego komputera i nie byłem taki obeznany w internecie, gry kupowałem sobie poprzez patrząc na screeny z tyłu pudełka. Potem odkryłem YT, oglądałem jakiś filmik z gry i w zakładce filmów podobnych znalazłem "AC: Brotherhood gameplay". Stwierdziłem że fajna gra tylko nigdzie jej w sklepach nie mogłem znaleźć do kupienia, później nauczyłem się sztuki piractwa i AC:B był właśnie jedną z pierwszych gier ściągniętych przez torrenty. Strasznie mi się podobała więc zaciągnąłem się na całą serię(głównie fabułę) i przeszedłem wszystkie części. Porównywałem jak i nadal porównuję serię tej gry do obecnego życia, podoba mi się jej realizm. Później dowiedziałem się że ma wyjść AC III i czekałem z niecierpliwością na premierę(wymagania na szczęście mój komputer spełniał), po premierze zakupiłem w sklepie grę i nadal kontynuuję przechodzenie najnowszych części tej serii. Od odkrycia serii AC jeszcze natchnęło mnie do 3-krotnego zwiększenia aktywności fizycznej niż normalnie żeby być tak samo silnym, wygimnastykowanym i utalentowanym w walce jak Altaïr czy Ezio.

PostNapisane: 18-01-2014, 09:56 
Adept
Adept
Moją uwagę przykuły świetne wypowiedzi znajomych o tej grze i postanowiłem ją kupić.
Mieli racje, co prawda pierwsze części nie były tak świetne ja niektóre późniejsze, ale to wplątanie w prawdziwą historie, tajemnicze wątki, wręcz niemożliwe do wykonania akrobacje wciągają.

PostNapisane: 06-12-2014, 22:40 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Nie pamiętam już jakim sposobem, ale dotarłam do soundtracku z którejś części gry i bardzo mi się spodobał. Na początku słuchałam jedynie muzyki, potem poczytałam więcej o grze i w końcu tak mnie to zainteresowało, że kupiłam pierwszą część.

PostNapisane: 09-12-2014, 19:37 
Adept
Adept
Wszystko zaczęło się w lutym i prawdopodobnie nie wydarzyło się gdyby nie Gta5 i Cdaction.
Poprosiłem na urodziny rodziców i wyżej wymienione gta, lecz oni powiedzieli że to nieodpowiednie dla mojego wieku(mają racje) i kazali mi wybrać coś innego. Tego dnia czytając Cdaction przeczytałem dobrą ocene Assassin's Creed Black Flag i to mnie zachęciło. Od tamtej pory mam już kolekcje wszystkich gier, książek, komiks i figurkę.

PostNapisane: 09-12-2014, 20:35 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Zaraziłem się od kolegi. Gdy byłem młodszy, AC 1 było grą z najlepszą grafiką. To zachęciło mnie do zagrania w nią, lecz nie to mnie do końca wciągnęło. Przede wszystkim była to fabuła. Bardzo lubię, gdy elementy gier są wplątane w prawdziwe wydarzenia z przeszłości. Ale gdy zagrałem w Assassin's Creed 2 to po prostu już nie mogłem się oderwać od serii. Była to czysta epickość. Fabuła, historia, wszystko. Dzisiaj nadal pozostaje fanem nie tylko serii AC, ale też innych gier Ubisoftu - Far Cry, Might & Magic. Oczywiście zacząłem także zbierać różne przedmioty z grą związane. Ale zdjęcia mojej małej kolekcji zrobię dopiero po nowym roku, gdy trochę ją uzupełnię.

PostNapisane: 18-01-2015, 14:47 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Zagrałem chwilę u kumpla na PC - stwierdziłem, że w sumie spoko.

Po jakimś czasie pod wpływem impulsu, kupiłem na X360 - trochę pograłem, ale mnie szybko znudziła.

Po 2-3 latach, będąc na studiach kumpel powiedział mi, że zamierza przejść sobie AC II, bo podobno jest świetna. Byłem już posiadaczem PS3, a, że mój braciak także posiada tę platformę i w dodatku gry z serii, pożyczyłem sobie właśnie AC II.

Od tamtego czasu nie mogę przestać grać :P

PostNapisane: 28-04-2016, 20:54 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Zainteresowała mnie ta gra bo lubię takie interesuję się tamtymi czasami i wydarzeniami. I też oczywiście asasynami. :D

PostNapisane: 18-07-2016, 10:34 
Nowy rekrut
Nowy rekrut
Platforma: PS4
ogółem o tej grze zawsze było głośno, i narzekanie na to, że Ubisoft masowo tę grę wydaje, że to dla kasy itp.

a ja pomyślałem : dam grze szansę. no i było warto

PostNapisane: 18-07-2016, 11:35 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
No cóż. Jak dla mnie największą zaletą i magnesem przyciągającym do AC jest złożoność uniwersum. Masa gier, książek, komiksów i pobocznych projektów daje masę wiedzy i dużo historii do poznania, a mimo to całość jest spójna i nie przeczy sobie nawzajem. Różne okresy historyczne dają motywację do poznawania historii. Podział na 3 główne segmenty daje każdemu coś fajnego: czasy Isu, okresy historyczne i oczywiście moja ukochana współczesność :) Różnorodność to podstawa AC. Mówię tu oczywiście w kontekście uniwersum, a nie tylko gier, które i tak niektórzy traktują tylko jako odgrzewane kotlety.

PostNapisane: 18-07-2016, 19:53 
Adept
Adept
Mój powód jest prosty. Pewnego dnia zagrałem u kolegi w pierwszą część. Wciągnęło mnie i tak jest do dziś. Choć bez nowego komputera nie mam szans na Unity i Syndicate.

PostNapisane: 18-07-2016, 20:09 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mnie wciągnęły te - historyczne realia... Wiadomo: Leonardo da Vinci, Cesare Borgia, Napoleon Bonaparte, Sulejman,Jerzy Waszyngton, realistyczne lokacje, miasta oraz bitwy... To było to co mnie tak bardzo do tej serii wciągnęło. Jeśli chodzi o gameplay - to mój brat kiedyś załatwił sobie od kolegi Ac Revelations i wtedy ta gra mnie... Urzekła :D Fajny też był pomysł z współczesnością - to też mnie przyciągnęło...

Ogólnie to jest ASSASSIN'S CREED i zostaje jeszcze nasz Ezio - przecież on jest taki... Bad ass :D

PostNapisane: 18-07-2016, 22:23 
Najemnik
Najemnik
Moje hobby to pisanie powieści, na rynku mam już dwie swoje książki (nie licząc opowiadań w czasopismach i opowiadań publikowanych niegdyś za free w sieci). Kiedyś grałam w LOLa i spodobała mi się postać Talona. Miałam ochotę także w swojej historii fantasy (o wilkołaku) umieścić skrytobójcę, właśnie jak Talon czy Artemis Entreri. Szukając informacji o skrytobójcach natrafiłam na książkę o Ezio ("Bractwo"), którą kupiłam i przeczytałam, jednak nie spodobała mi się. Postanowiłam, że kiedyś kupię sobie grę i porównam ją z książką, bo na tamten czas miałam słabą kartę graficzną. Grafikę zmieniłam w wakacje 2015, a grę AC1 kupiłam w styczniu 2016. To było moje pierwsze zetknięcie się z serią AC.

PostNapisane: 20-07-2016, 22:22 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Seria AC spodobała mi się ze względu na bogatą, ciekawą fabułę i naprawdę dobrą grafikę. Spodobała mi się także postać Haythama, gdy obserwowałam grę brata w AC III - to także zachęciło mnie do zagrania.

PostNapisane: 20-07-2016, 23:39 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Miałem nowy komputer i kolega przyniósł mi grę, która była graficznie bardzo piękna - tak zaczęła się przygoda z AC - po poznaniu gameplay'u i fabuły wplecionej w prawdziwe wydarzenia byłem zachwycony. Do tego przypadł mi do gustu model, w którym po ukończeniu gry mogłem wszystko wymaksować i biegać jak oszalały i w każdej chwili mogłem powtórzyć jakąś misję, bez konieczność rozpoczynania gry na nowo.

@DeadExit: To co dla ciebie jest wspaniałe, dla mnie sprawia, że AC mnie nudzi. Jedna gra na rok mi nie przeszkadzała - zawsze mogłem znaleźć na to czas, którego nie mam zbyt wiele. Ale to zalewanie na potęgę uniwersum AC pierdyliardem komiksów i książek odpycha mnie od marki AC - wszystko z umiarem. Jak wyjdzie, że w następnym AC nie zrozumiem wątku współczesności i innych nawiązań przez brak oczytanej literatury AC to kończę z tym :(

PostNapisane: 21-07-2016, 08:07 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
@suchy: Wcześniej nie było aż tak źle. Książki były wydawane przy okazji premier gier i stanowiły na ogół ładne uzupełnienie niedopowiedzianych wątków. Jeśli zaś chodzi o komiksy to praktycznie mieliśmy 3 historie (The Fall, The Chain, Brahman) w głównym kanonie i 6 praktycznie niekanonicznych, które można śmiało pominąć. W sumie to dopiero w tym roku Ubi zaczęło szaleć z rozbudowywaniem uniwersum. Mam wrażenie, że zgubili się gdzieś w wątku współczesnym, mniej więcej na etapie Rogue. Sam zamysł i wykonanie było fajne i dawało wiele możliwości, ale coś po drodze poszło nie tak. Uważam, że po części to też wina fanów, bo psioczyli, że im wątek teraźniejszy się nie podoba, więc go zdegradowali do minimum w głównych grach, a w projektach pobocznych, takich jak film AC i komiksach stanowi główną oś napędową całej historii. A z racji tego, że uniwersum stanowi spójną całość, to potem wychodzą takie kwiatki, że ludzie grający tylko w gry z głównego nurtu AC nie wiedzą co się aktualnie dzieje, jeśli chodzi o historię, przez co gra wydaje się im zazwyczaj niepełna i bez polotu. Trzeba się z tym pogodzić, że na przestrzeni lat AC pod względem rozbudowania świata cały czas dokłada swoje cegiełki, podobnie jak Star Wars EU.

PostNapisane: 21-02-2018, 02:03 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Jak zaczęła się moja historia z AC? Przez długi czas grałem w gry strategiczne od Knights of Honor po serię Total war, i tak trwałem. Jako entuzjasta i zwolennik nauki zwanej historią nie lubiłem gier które były luźno oparte na niej oparte i zdawały się często ją traktować jak blade tło. Tak postrzegałem AC aż mój brat nie otrzymał AC1 na urodziny, pograł i wychwalał po czym sam zagrałem i..............wpadłem. Urzekła mnie fabuła, mechanika, postacie,poruszane problemy, odwzorowanie Ziemi Świętej z przełomu XII/XIII wieku. I tak to trwa do dziś.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 199 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8