Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 24-07-2019, 11:05

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 301 Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Skąd się wzięły wasze nicki?
PostNapisane: 02-09-2011, 10:22 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
dłuższa legenda:
pierwsza wersja nicka - to marcelo43, używany na czatach wp.pl :) - gdzies w 2000/2001 r. przeze mnie i kolegę (marcelo było od czapy, 21+22 - to suma naszego wieku = 43) - i tak powstała pierwsza wersja nicku.

Pózniej kiedy już tylko ja byłem posiadaczem nicku - 43 zamieniło się na 80 (rocznik urodzenia) - i tak już zostało - jeszcze jedna ciekawostka - od marcelo80 - powstał skrót m80 - od 7 lat klan M80 na www.kurnik.pl :) (dla ciekawych link do klanu - www.klan-m80.webd.pl.

Swoja drogę dużo osób z on-line - kiedy spotykamy się na żywo - zamiast Adam mówi do mnie właśnie Marcelo :) - nawet o mało co syna nie nazwaliśmy Marcelo :D.

PostNapisane: 11-09-2011, 12:22 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Początki były trudne, zawsze zastanawiałem się nad oryginalnością nick'u. Jestem wielkim fanem Gothic'a i stamtąd powstał nick podobnie klimatyczny do bohaterów. Oczywiście to nie mój jedyny, ponieważ prowadząc serwis Gwiezdnych Wojen, można mnie znaleźć pod nickiem Lyos ;). A ten wziął się z dość długiego główkowania hehe, aby stworzyć coś pod scenę SW.

PostNapisane: 28-09-2011, 20:53 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój to celtyckie imię oznaczające radość. ( Nie pasuje do mnie, ale mi się spodobało.)

PostNapisane: 08-10-2011, 23:31 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick szczerze mówiąc wziął się z jakiejś książki którą bardzo dawno przeczytałem..., nie wiem jaka ona była, lecz bardzo mi się spodobało to imię i zacząłem je używać w...grze mmo!, nazwa tej gry to Requiem Memento Mori, ale szczerze mówiąc nie gram w nią już z 9 miechów, bo nie mam stałego połączenia z internetem, trochę szkoda, ale przyzwyczaiłem się, teraz aktualnie gram w ac 2 i jest ok, można przywyknąć do braku stałego łącza, chociaż dość często dokucza limit 3 giga bajtów internetu, lubię ten nick, i zacząłem go używać,na szczęście nikt tutaj nie miał takiego,(no,możne z wyjątkiem ''Cristo'',jak zauważyłem)
Z Wikipedii:
Chrestomanci to tytuł potężnego czarownika, którego zadaniem jest regulowanie magii użytkowanej w zestawie równoległych wszechświatów. Chrestomanci są wyjątkowi, mają dziewięć żyć, to dlatego że, podczas gdy większość ludzi w świecie Chrestomanci ma podwój duchowy wśród ośmiu innych światach. Potencjalny Chrestomanci nie ma żadnego podwoju.To jest rządowa praca, i każdy Chrestomanci jest odpowiedzialny za rozmieszczenie i wychowanie jego/jej następce/następczyni.
Tak pisało w Angielskiej Wersji, w Polskiej praktycznie nic niebyło na temat Chrestomanciego, i na dodatek ja sam musiałem przetłumaczyć niektóre zdania z angielskiej wersji, ale myślę ze ładnie przetłumaczyłem hehe.

Ostatnio edytowano 09-12-2011, 12:04 przez Chrestomanci, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 08-10-2011, 23:57 
Adept
Adept
Geneza mojego nicku jest taka, że potrzebowałem kiedyś jakiejś ciekawej i oryginalnej nazwy do adresu e-mail. Po chwili patrzenia na klawiaturę ułożył mi się ciąg liter: od "Z" dwa klawisze w górę do "Q", następnie dwa klawisze w prawo do "E", jeden w dół do "S" i mamy ZAQWES. Z tym nickiem jestem już przywiązany parę ładnych lat na wielu portalach o forach. :)

PostNapisane: 09-10-2011, 17:45 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Cóż żadnej filozofii nie było z wyborem nicku . Powodem właśnie na ten nick był sam Altair. Pierwszy raz grając w tę grę spodobała mi się jego postać, i typowy czarny humor. I tak stał się ten oto nick :)

PostNapisane: 17-10-2011, 14:38 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Hmm... Ciekawe pytanie. Mój kot nie lubi jeść innej karmy oprócz Whiskasa stąd moja ksywka :D

Tytuł: Skąd się wzięły wasze nicki?
PostNapisane: 22-10-2011, 08:08 
Adept
Adept
Toffcio- z tej reklamy whiskas jak ta baba wołała "Tofik, tofik" a źle podałem e-mail zamiast Gmail dałem Hotmail i tak wyszło

PostNapisane: 22-10-2011, 09:57 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Aragorn? Cóż, oczywiście zaczęło się to od Trylogii Tolkiena. Ale cofnę się trochę w czasie:
W pewnej grze, Sherwoood MMORPG grałem pod nickiem Legolas, który, jako postac Tolkienowska, strasznie mi się podobał. Później, zobaczyłem, że Legolas jakoś się nie trzyma, więc wziąłem Aragorna. Później jeszcze zacząłem pisac książkę, w której główny bohater także ma na imię Aragorn, więc los przemówił. Od tej pory, wszędzie mam nick Aragorn, ewentualnie z jakimiś dodatkami.

PostNapisane: 05-11-2011, 12:16 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick dzieli się na trzy części, a każda z nich wywodzi się od czegoś innego:
Beni- jedna nauczycielka w szkole tak na mnie mówiła(od imienia).
N- od nazwiska.
pl- od pochodzenia.

PostNapisane: 12-12-2011, 22:18 
Adept
Adept
Mój nick wziął się od nazwiska francuskiego wojskowego i polityka. Jakoś mam do Francji swojego rodzaju sentyment... Nie pytajcie dlaczego. Sam chciałbym wiedzieć.

PostNapisane: 12-12-2011, 22:38 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Strzeż się Szakala. :P

PostNapisane: 12-12-2011, 22:56 
Adept
Adept
Rozumiem że mam się bać??? Spasi christe! Aż mi żołądek do czoła podskoczył...

PostNapisane: 13-12-2011, 00:45 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Przepraszam, głupi żart. Ostatnio zaczytywałem się w "Dzień Szakala" Forsytha i emocje jeszcze mi nie opadły. :P

Co do tematu. Mojego nicka mam już od bardzo dawna, kiedy uznałem, że podbieranie ksywki znanemu muzykowi nie jest fajne, szukałem czegoś brzmiącego równie ciekawie. Wpadłem na łacińskie słówko "nox" czyli "po prostu "noc". Bardzo spodobało mi się jego brzmienie i znaczenie, któremu można przypisać wiele różnych kontekstów i równie dobrze mogłem wymyślić dużo ciekawszą historię z nią związaną. W każdym razie "Noxbi" brzmi bardzo fajnie i szybko przyjęło się wśród moich znajomych, do tego nie mam problemu z wymyślaniem różnych nazw użytkownika w internecie bo już jest tysiące innych Norbich zarejestrowanych. ;P Noxbi jest zawsze jeden i jestem nim ja. :)

PostNapisane: 16-12-2011, 13:09 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick wziąłem z przeszłości a dokładnie z lat 80 kiedyś tak mojego tatę tak nazywali. Póżniej jak zakładali dla mnie pocztę nick był maleczuk więc się przyjęło i tak pozostało

PostNapisane: 16-12-2011, 20:44 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Ojejku! Ja tu jeszcze nie spamowałem? :P No to powiem wam <tam dam dam dam>, że mój nick (mireknycz) to połączenie mojego imienia z nazwiskiem, zacząłem używać tego loginu na mojej pierwszej poczcie kilka lat temu później używałem wszędzie.
Ale jako, że tutaj panuje taka milusi atmosferka to tu wyjątkowo mam samo imię- Mirek ;)

Ostatnio edytowano 23-04-2012, 14:00 przez Mirek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 16-12-2011, 20:53 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Pierwszy mój nick był... dziwny, a to ze względu na to, że nie przykuwałem do tego wielkiej uwagi i nie wiedziałem, że inni to robią... Nick, który możecie zauważyć u mnie teraz, to zasługa zmiany profesji na forum. Gdy z normalnego użyszkodnika zmieniłem się w redaktora, zmienił się również mój nick. A dlaczego Braveheart? Ten film pamiętam z dzieciństwa... można tak powiedzieć... Uwielbiałem głównego bohatera za... długie włosy. Kiedyś każdy, kto miał długie włosy był dla mnie bogiem i autorytetem (tak mamo, Ty głównie ;) ).

PostNapisane: 21-12-2011, 16:22 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick wymyśliła moja obecna dziewczyna. Miałem się gdzieś zarejestrować, a nie wiedziałem jakie dać cyferki stąd 5125 xD

PostNapisane: 21-12-2011, 17:38 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick wymyślił mi mój brat, gdy zakładał konto na Game for Windows Live chciał wpisać '' The Knight of Cydonia'' , ale się nie zmieściło i powstał ''Cydoniusz''. :a:):

PostNapisane: 22-12-2011, 18:37 
Najemnik
Najemnik
Mój nic powstał z połączenia 2 slow 1 od asasyna a 2 od ulubionej postaci z serii Resident Evil.

PostNapisane: 02-01-2012, 21:18 
Adept
Adept
Mój nick to połączenie sajm-skrót od Sajmona(mojej ksywki)i pl czyli Polski

PostNapisane: 05-01-2012, 18:07 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick pochodzi od imienia Marlena (moje imię jak by co). Krótka historia:
W mojej klasie ciągle denerwowało mnie jak mówili mi Marlena. Marlena chodź tu! Takie długie imię i ciągle powtarzane mnie naprawdę wkurzało. Więc postanowiłam sobie skrócić i dzisiaj mówią mi Marla. ,,xD'' dodałam bo wtedy było ,,modne''.

PostNapisane: 10-01-2012, 22:55 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Mój nick to prosta sprawa. Maks, od imienia Maksymilian, J od pierwszej litery nazwiska, 23 od dnia urodzenia a PL nieodmiennie wskazuje narodowość. Na tym portalu być może i jest to zbędne, jednak taki nick mam na każdym portalu, nie chciałem odchodzić od reguły. : ) Jeśli więc zobaczycie gdziekolwiek na portalu internetowym nazwę MaksJ23PL obok herbu pięknego i świetnego miasta Wrocławia- to wiecie że to JA : D

PostNapisane: 16-01-2012, 21:18 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Mój nick to skrót od angielskiego słowa "everyone" - czyli wszyscy.
Wymawiać "Jone" nie "Dżone" ;)

PostNapisane: 06-02-2012, 22:21 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick wymyśliłem przy mojej pierwszej grze na początku chciałem smok ale był zajęty puźniej powstał smotius i myślałem nad urozmaiceniem tej nazwy i teraz jest starsmotius.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 301 Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona