Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 21-07-2019, 13:12

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 301 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skąd się wzięły wasze nicki?
PostNapisane: 07-09-2009, 18:19 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Zgodnie z zapowiedzią wskrzeszam temat, abyście opowiedzieli historie powstawania waszych nicków.

No to ja zacznę, choć moje nie będą zbyt odkrywcze.

Maciekbpl- trzeba to rozbić na człony Maciek- moje imię, b- pierwsza litera nazwiska pl- zapewne domyślacie się że o placki nie chodzi :-P. Nicku zacząłem używać w 2004r odkąd zarejestrowałem się na Runescape, a dalej przyzwyczajenie kazało mi wklepywać machinalnie ten nick wszędzie gdzie się dało.

Dreadnought- Gdy grałem w grę Bots nazwa robota musiała być inna niż login więc przeszukałem wszystkie moje ulubione uniwersa w poszukiwaniu jakiegoś potężnego robota o dość nietypowej nazwie, no i znalazłem. W WH40k Dawn of War kosmiczni Marines nazywają tak maszyny do przechowywania mózgów poległych braci, dzięki temu ich umysły nadal żyły, a mechaniczna ,, obudowa'' mogła służyć dalej podczas wojny jako maszyna wojenna. Oczywiście taki zaszczyt wiecznego życia spotykał tylko wielce zasłużonych Marines. Dołączyłem to więc do spisu moich nicków, czasami w grach nazywam się więc Maciek Dreadnought lub Dreadnought/PL ( jak już inny ,, pancernik'' się znalazł)

PostNapisane: 07-09-2009, 18:44 
Weteran
Weteran
Taa... No to bede druga :D

Rex-(łac.król)jest to taki mix mojego nazwiska i imienia po angielsku( Alex). Używany przez znajomych, kumpele... Prawie przez wszystkich. Na forach itp też moge być podpisana tym nickiem :P

Ostatnio edytowano 06-10-2009, 18:38 przez Rex, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Skąd się wzięły wasze nicki?
PostNapisane: 07-09-2009, 18:46 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Wega - jest to nazwa gwiazdy, a dokładniej - cytat z leksykonu gwiazd:
Cytuj:
Główną gwiazdą Lutni jest Wega, która wraz z Denebem w Łabędziu i Altairem w Orle tworzy tak zwany trójkąt letni; (Słowo "Wega" jest arabskie i oznacza "Atakujący Orzeł").
[...]
Altair (czasami Atair) ma nazwę arabską, która znaczy "Lecący Orzeł".

PostNapisane: 07-09-2009, 18:57 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox One
No więc mój nick wziął się od... od... właściwie niczego. Nic w sumie nie znaczy... Kawałek historii: Forum zauważyłem przypadkowo i śledziłem posty przez jakieś 3 tygodnie. Gdy zobaczyłem jakie pierdoły niektórzy tu wypisują postanowiłem założyć konto i sprostować niektóre sprawy. Długo myślałem nad nick'iem, aż wymyśliłem Andaralion, by ludzie się zastanawiali dlaczego tak, a nie inaczej.
Pod takim samym nickiem możecie mnie znaleźć na YouTube.

PostNapisane: 07-09-2009, 21:44 
Asasyn
Asasyn
Jeśli chodzi o mnie, wystarczy wziąść słownik do ręki. Ten angielsko-polski :P No i od wspaniałej gry wyścigowej NFS Most Wanted. Kto grał, ten wie o co chodzi ;)

PostNapisane: 08-09-2009, 14:44 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Cóż,trudno się przyznać ale mój nick pochodzi z myśli xD.Sam wymyśliłem taki jak miałem 7 lat i tak się już przyjeło,nawet rodzice tak mówią do mnie.Niektórzy też:
-Uważają,że mój nick pochodzi od SiepAnka(zauważcie ,,A'' zamiast ,,E''),podobno jakiś rodzaj bijatyk sam nie wiem xD.
-Czasem też mówią Siekanka xD
-Ja sam też uwarzam,że mój nick pochodzi od siódemki :P
-Siepenka się pęka xD
Często też występuje pod nickiem:Siepena oraz LSiepenka(z tąd L na avaterze).

PostNapisane: 13-09-2009, 07:43 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Wiele nicków było zajęte więc patrze a na biurku leży zaszyt z Tracy MCGrady no i mam!

PostNapisane: 03-10-2009, 15:50 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Nessie- imię niezidentyfikowanego Potwora zamieszkujące prawdopodobnie szkockie jezioro Loch Ness...

PostNapisane: 03-11-2009, 19:00 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Kiedyś na piórniku się podpisałem Adas3x i tak zostało. :p

PostNapisane: 29-12-2009, 10:11 
Najemnik
Najemnik
Od dowódcy zakonu Krwawych Kruków. Kto grał w Warhammer 40000 wie o co chodzi

PostNapisane: 29-12-2009, 11:03 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Witaj kapitanie, widzę, że śmierć i zamknięcie w gadającej puszcze ( Dreadnought) nie przeszkadza Ci w kroczeniu w imię Imperatora.

PostNapisane: 29-12-2009, 16:34 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Kumple zaczęli a mnie mówić "Kristof", ale nie podobało mi się to "F" więc je "uciąłem", do tego dodałem 0207 (data urodzenia) i wyszło cristo0207. Później wymyśliłem CristoV i poprosiłem o zmianę nicku.

Ostatnio edytowano 30-12-2009, 00:43 przez Cristo, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 29-12-2009, 20:02 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Zafascynowany grą Assassins Creed postanowiłem się tutaj zarejestrowac.nad nickiem nie myślałem długo po prostu chciałem byc Assassin'em :P

Inne nazwy:
-YouTube=PLYoshimito-PL...wiadomo,skrócona nazwa Yoshimitsu,postac z Teken3.
-runescape=Plyoshimito-To samo co powyżej.
-Call of Duty Multiplayer-Assassin lub Kamikaze-to pierwsze to wiadome :P Cichy zabójca najczęściej ze sniper rifle :P a Kamikaze to kiedy się wkurzę i biegam z odbezpieczonym granatem wybuchając przy wrogu (najczęsciej zabijam 3 i siebie :P)
-MangaCars.pl=Narco-Fascynacja zielonym liściem :D :P
-www.mcgangsta.pun.pl-(moje forum)=Narco lub Crip-to samo co powyżej,Crip wzieło się z fascynacji niebieskim gangiem z LA.

Pozdrawiam!

PostNapisane: 28-01-2010, 13:16 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick wziął się stąd, że kocham język łaciński i koniecznie chciałam się w nim podpisywać. Avaritia oznacza po łacinie chciwość, a ja, chociaż z chciwością nie mam nic wspólnego, postanowiłam się nazwać Avaritią. I tak już od dobrych paru lat funkcjonuję w sieci na wielu internetowych forach i blogach ;)

PostNapisane: 29-01-2010, 19:28 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick wziął się od mojego nazwiska
Dymek-Dymo

PostNapisane: 21-02-2010, 20:17 
Najemnik
Najemnik
Mój nick się wziął z.... kodu do gry internetowej. Było wiele kodów i jeden z nich miał nazwe oyojg. Spodobało mi się to i zacząłem się tak podpisywać jak najczęściej.

PostNapisane: 21-02-2010, 21:32 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Ja w szkole często mówiłem o zielu, więc koledzy mówili na mnie Zielarz. Wiec zmiksowałem to z powołaniem forum.

PostNapisane: 21-02-2010, 21:46 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój z czystej ciekawości o rycerzach. Spodobała mi się postać Dagoneta w Królu Arturze i tak już zostało.Czasami podpisuje się też pod nickiem Sidney, bo tak moi kumple z klasy na mnie mówią z powodu wokalisty Sidneya Polaka a ja mam na nazwisko Polak:)

PostNapisane: 23-02-2010, 19:45 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Mój nick został wymyślony. A było to tak...
Gdy grałem jeszcze w LineageII (Chronicle 3) nie miałem pomysłu na nick dla postaci. Wymyśliłem Answer (dopiero później ojciec mi wyjaśnił, że po angielsku to "odpowiedź"). Postacią tą mi bardzo się powodziło, lecz postanowiłem zrobić następną. Uznałem, że wezmę pierwszą i dwie ostatnie litery, a między nimi umieszczę "m" z imienia mojej siostry. I tak powstał chockapi....Amer.

Niektórzy rozszyfrowują mój nick jako "L'Amer" albo "spAmer". Obie części wymyślone przez członków Zakonu.

Ostatnio edytowano 01-07-2010, 17:47 przez Amer, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 08-03-2010, 17:56 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Mój wbrew pozorom nie pochodzi wcale od bohatera z pierwszej części gry lecz od nazwy jakiejś gwiazdy ,która gdzieś posłyszałem. Trochę go przerobiłem i bardzo mi się spodobał. Używam go od 8 lat i nigdzie nie był nigdy zajęty czy coś.

PostNapisane: 08-03-2010, 18:19 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
U mnie człon grzelu wywodzi się od pzrezwiska Grzelu, The samo jakoś tak doszło. Najlepsze jest to, że nigdzie jeszcze takiego nie spotkałem.

PostNapisane: 08-03-2010, 18:23 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Mój nick pochodzi od imienia oraz ulubionej cyfry a poza tym używam go w na pewno ponad 30 stronach.To się zaczęło od Skaype czy czegoś tam , wpisałem Piotr (zajęty) ,Piotr6 (zajęty) , Piotr66 (wolny). :mrgreen:

PostNapisane: 08-03-2010, 23:38 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Mój nick się zmienił więc było tak:

Byłem sobie Darth Kage. Darth z Star Warsów (mimo, że nie przepadam zbytnio za tą serią), a Kage to z jap. Cień. Jednak nikomu z mojej ex-strony nie chciało się pisać Darth Kage albo DK, to nazywali mnie Darth. I tak się przyzwyczaiłem. Ale nicków mam wiele, wszędzie inaczej ^^

PostNapisane: 09-03-2010, 12:01 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick wziął się ja miałem hm...15 lat od mojego drugiego imienia - Jarek, czyli zawarte tam "yaro" to jest przezwisko od mojego imienia a reszta literek wkomponowała się tak by było fajnie ;). I tak oto zostałem Ayaronem :D.

PostNapisane: 17-03-2010, 05:57 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mój nick wziął się z mojego nazwiska (tak jak u Dymo). A ponieważ głupio było by się nazwać "Kuleczka" nazwałem się po prostu "Kulka". A cyfry 782 - Wygrałem za nie 5 zł w lotto (2 razy)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 301 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona