Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 26-05-2018, 21:22
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Posty: 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Solucja - sekwencje 1-3
PostNapisane: 13-12-2010, 19:48 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Posty: 3790
Płeć: kobieta
Platforma: PC
Cóż, nie spodziewam się, że ktokolwiek to choćby przeczyta, nie mówiąc o sprawdzeniu i poprawkach ^^. To tylko na wszelki wypadek.

SEKWENCJA 1
Pokój
Zaczyna się dość spokojnie. Najpierw miłe przypomnienie wydarzeń z części 1, później z części 2, kolejna scenka. Zanim jednak się zorientujesz, będziesz musiał nacisnąć przycisk (kwadrat na PS3, X na Xbox360). Zrób tak, a scenka zostanie przerwana. Kiedy przejmiesz kontrolę nad Ezio, okaże się, że jesteś dokładnie w tym samym miejscu, gdzie skończyło się Assassin’s Creed II.

Ucieczka
Przejdź do następnego pomieszczenia – zobaczysz kolejną scenkę. Aktywuj Orli Wzrok przytrzymując Trójkąt (albo Y). Jeśli nie grałeś w poprzednie części gry i nie wiesz, jak się wspinać, zostaniesz krótko przeszkolony. Orli Wzrok pozwoli Ci dostrzec ścieżkę na ścianie oznaczoną świecącymi na niebiesko elementami. Skorzystaj z wyznaczonej drogi i wydostań się na górę. Zobaczysz kolejną scenkę.
Idź za Mario z powrotem do kaplicy. Przytrzymaj Kółko (B), by przecisnąć się przez stojących tam ludzi. Idź dalej za swoim przewodnikiem, aż otworzy drzwi. Rozpocznie się pierwsza walka.
Znów będzie łatwiej tym, którzy grali wcześniej w AC2. Jeśli nie grałeś, gra wesprze Cię kilkoma wskazówkami. Spróbuj powoli. Trzymaj R1 (Prawy Przycisk), by blokować ciosy strażników. Możesz na razie skupić się na kontrowaniu, próbując wyczuć właściwy moment - kiedy przeciwnik wyprowadza swój atak, naciśnij Kwadrat (X), by zabijać kontrą. Innym sposobem jest ciągłe atakowanie.
Kiedy wszyscy będą martwi, Mario ruszy dalej. Idź za nim i rozpraw się z kolejną dwójką strażników. Mario zacznie się wspinać. Zastosuj się do wskazówek w grze – trzymaj R1 (Prawy Przycisk) i X (A), kiedy wspinasz się, podciągasz na krawędziach, przeskakujesz przez rozpadliny itp.
Ścieżka na dachu zaprowadzi Cię do kolejnego miejsca bitwy, po czym będziesz kontynuował bieg wzdłuż kolejnej ulicy. Jeśli zgubisz Mario, poszukaj niebieskiego celownika, który jest widoczny przez przeszkody. Idź za nim, wespnij się na budynek z jednej strony i zeskocz z drugiej, przeskocz na kolejny i w końcu wespnij się na wieżę obserwacyjną, gdzie załączy się scenka.
---
Znajdziesz się niedaleko Monteriggioni.

Powrót do Domu
Beztrosko jedź za Mario do miasta i wejdź do środka. Po kolejnej scence będziesz mógł swobodnie pozwiedzać teren. Niestety, nie będziesz mógł jeszcze wejść do Willi, za to czekają na Ciebie trzy misje oznaczone wykrzyknikami.
Zacznijmy od tej w mieście. W „Odpoczynek” masz za zadanie przenieść skrzynkę z kwiatami dla młodej kobiety, w międzyczasie, jak to w jego stylu, Ezio oczaruje ją. Idź za nią aż do schodów prowadzących do Willi i zostaw tam skrzynkę.
W misji „Przejażdżka konna”, która zaczyna się tuż za murami miasta, po lewej, musisz złapać konia. Biegaj za nim, dopóki nie zatrzyma się on na tyle długo, że zdołasz go dosiąść (Kółko lub B).
W końcu, ostatnia z misji, zaczyna się na murach miasta. Wróć do środka i skręć w lewo. Wespnij się na pobliski budynek i znajdź platformę naprzeciwko murów miejskich z interesującym mechanizmem. Winda działa w taki sposób, że trzeba na nią wejść, przytrzymać R1 i do przodu na Lewym Analogu. W ten sposób znajdziesz się na szczycie ściany.
Porozmawiaj z najemnikami, by rozpocząć „Trening Strzelecki”. Po krótkiej chwili idź po murze, by dotrzeć do inżyniera. Porozmawiaj z nim i sprowadź go z powrotem. Ta część była prosta. Teraz możesz wypróbować armaty, strzelając do celów rozstawionych na polach. Namierzanie wymaga nieco precyzji, ale musisz trafić tylko w pięć celów, zaś do wyboru jest znacznie więcej, wybierz dowolne.
---

Zjednoczenie
Kiedy skończysz, pojawi się niebieski wskaźnik. By zejść z murów miejskich, poszukaj drabinki za najemnikami, która prowadzi w przeciwną stronę niż miejsce, gdzie znalazłeś inżyniera.
Idź do Willi i naciśnij przy drzwiach Kółko. Po scence dostaniesz się do środka. Idź na górę i sprawdź niebieski wskaźnik, który jest położony w południowo-wschodnim rogu na drugim piętrze.
---
Po tak długiej podróży czas, by Ezio, zmęczony walką, nieco ochłonął. Albo… nie. Następna scena pokazuje, że zaczyna się robić gorąco.

W Ogniu
Kiedy skończy się scenka, przejmiesz kontrolę nad Ezio, kiedy znajdzie się on w siodle. Jedź do żółtego znacznika wąskimi ulicami miasta. Będziesz musiał kilkakrotnie zboczyć z trasy, ale gra poprowadzi Cię w pewien sposób.
Kiedy zaczniesz się wspinać, sięgnij do drabinki nad sobą. Ściana zawali się, ale będziesz mógł się nadal wspiąć. Kiedy znajdziesz się na murze, idź w lewo i zacznij strzelać z armaty.
Z każdą sekundą sytuacja robi się paskudniejsza. Nie będzie miało większego znaczenia, jak dobrze sobie poradzisz, ale spróbuj celować głównie w armaty wrogów. Kuszące jest celowanie w żołnierzy przeciwnika, i oczywiście możesz to zrobić, ale skup się głównie na armatach.
Kiedy zepsuje się pierwsza armata, idź do kolejnej i strzelaj dalej. Rozwalaj armaty wroga, póki nie załączy się scenka.
Idź wzdłuż muru miejskiego i użyj Windy, by znaleźć się na szczycie wieży. Stojąc na górze, znajdź strażnika, na którego możesz skoczyć. Zabij go z powietrza naciskając Kwadrat, kiedy gra o to poprosi.
Po tym wstępie zajmij się nacierającymi wrogami. Możesz opierać się głównie na kontrach i czekać, aż zaatakują, albo, jeśli wolisz, grać ofensywnie. Ci goście nie są specjalnie trudni do pokonania, jedynie nieco agresywni.
Po kilku falach przeciwników spotkasz się po raz pierwszy z Brutalem. Użyj kopnięcia (X), by przełamać jego obronę, a następnie uderz kilka razy, by go zabić. Szybko podnieś z ziemi jego topór (Kółko), pojawi się kolejny Brutal. Namierz go (L1), przytrzymaj Kwadrat i naładuj atak. Puść, a Ezio rzuci we wroga toporem. Słodko!
---

Wyjście Awaryjne
W następnej scence spotkasz kolejnych wrogów do pokonania, ale teraz nie będziesz sam. Najemnicy mogą zrobić za Ciebie całą robotę, jeśli chcesz, i poradzą z tym sobie nieźle. Wrogowie rzucą się jednak na Ciebie, jeśli będą mogli, więc broń się przed nimi, po prostu uważaj, kiedy jesteś osłabiony.
Pobiegnij do Willi, by zobaczyć się z Claudią. Błyskawicznie namierz wroga, który ją atakuje, a pobiegnie ona w bezpieczne miejsce, kiedy tamten będzie martwy. Obroń się przed kolejnymi przeciwnikami i pobiegnij za nią. Pojawi się więcej straży, a gra poinformuje Cię o „Serii Zabójstw”, co jest nowością w Brotherhood i oddaje filozofię „uderzaj pierwszy i uderzaj mocno”. Pozwala Ci to łączyć w ciąg zabójstwa po jednym uderzeniu z pierwszym zabiciem, zakładając, że kolejne cele są blisko, i że Ci nie przeszkodzą.
Teraz jest to dość nieadekwatne, ponieważ najemnicy będą odciągać uwagę Twoich wrogów. W tym momencie ciężko to zrobić, ale później nadarzy się lepsza okazja, wierz mi. Po prostu wywalcz sobie drogę na tyły Willi.
Znajdziesz tam Claudię zatrzymaną przez strażnika Borgii. Przytrzymaj R2, by otworzyć ekwipunek, i wybierz pistolet. Namierz strażnika L1, przytrzymaj Kwadrat, by przymierzyć się do strzału. Kiedy celownik będzie prostą linią, puść przycisk, by strzelić. Teraz zabij pozostałych wrogów.
Kiedy skończysz, poszukaj przejścia prowadzącego w głąb Willi. Znajdź Claudię – zobaczysz scenkę. Tu kończy się pierwsza sekwencja. Ładnie!
---

Czas na małą przerwę. Kiedy odzyskasz kontrolę po miłej scence, idź za widziadłem na zewnątrz. Pobiegnie ono do bramy i zniknie. Idź tam i wespnij się na ścianę. Wykonaj Skok Wiary.
W środku idź wzdłuż korytarza, obserwując interesujące rzeczy. Fantomy pokażą Ci, gdzie się udać. Użyj dźwigni naciskając dowolny klawisz. Później idź naprzód i wespnij się na ścianę po lewej stronie. Trzymaj R1 i X, przeskakując przez kolejne belki, by przedostać się dalej.
Teraz skocz i rozhuśtaj się na drążku, skocz i złap za krawędź na dole następnej półki. Nie możesz się wspiąć, więc opuść się na dół i wejdź w korytarz poniżej. Dołącz do Lucy i idź dalej. Użyj windy, przeskocz przez kilkanaście kolejnych belek, które doprowadzą Cię do kolejnej. Zejdź w dół krótkim korytarzem do drabiny. Zejdź po niej i skocz ku odległej ścianie. Zejdź nieco i opuść się na dół, wciskając Kółko.
Użyj kolejnej dźwigni, Lucy aktywuje drugą, w ten sposób otwierając przejście nad Tobą. Wespnij się na ścianę po prawej i następnym pomieszczeniu użyj kolejnych drążków, by wylądować na następnej platformie. Następna dźwignia lśni obiecująco, błagając Cię, byś ją zauważył. Tę aktywujesz Ukrytym Ostrzem. Trzymaj dowolny przycisk, kiedy Lucy będzie przechodzić.
Teraz skocz do wody (niestety, musisz), i dopłyń tam, gdzie stoi Lucy. Wyjdź na górę i idź za nią do dźwigni. Wespnij się na drewniane deski obok. Skieruj się w lewo, automatycznie przeskakując przez małe szczeliny, aż dostaniesz się do następnej części. Kiedy pokonasz całą trasę, opuść się wciskając Kółko. Użyj dźwigni, by Lucy mogła przejść, a następnie przeskocz z nią kolejną rozpadlinę.
Po kilku kolejnych zjawach będziesz musiał pokonać zawalony most. Kiedy gra Cię o to poprosi, naciśnij dowolny przycisk, a Lucy przedostanie się z pomocą Desmonda na drugą stronę. Tam opuści belkę, której będziesz mógł użyć, by przedostać się na drugą stronę.
Wejdź w następne przejście, ignorując schody, przejdź przez dziurę w ścianie. Huśtaj się na kolejnych drążkach, zbliżając się do ziemi. Przeskakuj po belkach w pomieszczeniu podobnym do pieczary. Po lewej opuść się do małej szczeliny. Wejdź na drewnianą deskę, która lekko wystaje. Pokonaj ścianę i idź po belkach na górze, aż dotrzesz do otwartego miejsca, gdzie możesz skoczyć i użyć dźwigni. Kiedy to zrobisz, wróć przez belki i skocz ku zniszczonym schodom.
Pomóż Lucy przedostać się przez kolejny brakujący most, a odwdzięczy Ci się podobnie. Idź ścieżką do końca ślepej uliczki. Opuść pobliską drabinkę i przeskocz przez łatwe do pokonania szczeliny, by znaleźć się przy ścianie. Ścieżka prowadząca tutaj jest dość oczywista, ale może być trudna dla nowicjuszy. Po prostu musisz próbować iść w górę. Jeśli nie możesz, poruszaj się na boki, aż znajdziesz miejsce, gdzie znów będziesz mógł się wspinać.
Kiedy będziesz na górze, użyj dźwigni, a Lucy do Ciebie dołączy. Musisz pomóc jej przeskoczyć przez sporą rozpadlinę. Skorzystaj z belki, jaką opuści dla Desmonda i przedostań się na drugą stronę. Kieruj się w górę po następnym zboczu, gdzie na końcu tunelu wreszcie zobaczysz światełko.
Po kolejnej scence idź za Shaunem po schodach na zewnątrz. Stań przy nim, możesz teraz przywrócić zasilanie, używając pierwszej skrzynki z bezpiecznikami. Włącz najpierw Orli Wzrok, a będziesz mógł właściwie wykonać interakcję.
Kolejną skrzynkę znajdziesz u stóp schodów prowadzących do Willi. Z Orlim Wzrokiem jest to dużo łatwiejsze. Idź dalej wzdłuż głównej ulicy, jakbyś chciał opuścić Willę. Powinieneś minąć czerwony samochód. Idź dalej, z lewej strony znajdziesz następną skrzynkę. Ostatnia jest w przeciwnym kierunku. Obróć się i idź ulicą, mijając główne wejście, dopóki nie dotrzesz do schodów. Na ich szczycie jest ostatnia skrzynka.
Kiedy skończysz, możesz porozmawiać z każdym członkiem ekipy kilka razy, jeśli chcesz. Kiedy będziesz gotów, wejdź z powrotem do Animusa.

SEKWENCJA 2
Legowisko Bestii
Jak Spod Igły… Niemalże
Pełna synchronizacja – Twoje zdrowie nie może spaść poniżej jednego kwadratu
Kiedy odzyskasz kontrolę, Twoim pierwszym zadaniem będzie znalezienie lekarza. Jesteś praktycznie kaleki, nie możesz biegać, wspinać się, skakać i tak dalej. Skieruj się w lewo, wokół posesji, by znaleźć schody prowadzące w dół. Stamtąd idź do znacznika, który wskazuje położenie doktora. Użyj od razu leku, który dostaniesz.
Po uleczeniu się i nabyciu lekarstw idź do kościoła, kolejnego żółtego znacznika. Wespnij się na jedną z bocznych ścian i złap się za krawędź punktu widokowego. Kiedy wejdziesz na półkę, naciśnij Trójkąt, by zsynchronizować, co nie jest żadną nowością dla tych, którzy grali w poprzednie części.
Wykonaj Skok Wiary w siano pod spodem. Strażnicy po Twojej prawej zaczną gdzieś iść. Wyskocz z siana i idź za nimi. To dość długa podróż, ale bardzo prosta, niewiele tu można doradzić. Po prostu nie zbliżaj się do nich zbytnio, to wszystko.
Kiedy będziesz szedł, trzymaj X. Twój chód będzie szybszy, ale co ważniejsze, jeśli zderzysz się z przechodniami, ukradniesz im niewielką ilość pieniędzy. Kiedy będziesz szedł za strażnikami, napełnij sobie nieco kieszenie.
W końcu strażnicy wyciągną broń i pobiegną kogoś zaatakować. Wmieszaj się do walki i zacznij ich zabijać. W serii zabójstw, kiedy Ezio jest w trakcie zabijania jednego strażnika (animacje kontry trwają dłużej), użyj Lewego Analoga, by wskazać kolejnego przeciwnika i naciśnij Kwadrat, kiedy wykańczasz pierwszego. Trzeba nieco praktyki, by mieć wyczucie czasu, ale jeśli wykonasz wszystko dobrze, następnego przeciwnika zabijesz jednym ciosem. Musisz mądrze wybierać, ponieważ reszta strażników będzie próbować Ci przeszkodzić. Wybieraj właściwe cele albo kontruj, kiedy jeden z wrogów próbuje Cię powstrzymać.
By osiągnąć pełną synchronizację, nie możesz mieć mniej niż jeden kwadrat zdrowia. Jeśli będziesz używać lekarstw, będziesz miał więcej zdrowia i więcej miejsca na popełnianie błędów.
---
Kiedy skończysz, porozmawiaj z człowiekiem przed sobą, tym, który był atakowany.

Kto Mieczem Pracuje
Pełna Synchronizacja: Zabij cel Ukrytym Ostrzem
Po rozmowie pojawi się żółty wskaźnik, zaznaczający położenie Il Carnefice, kata a zarazem Twój cel. Spróbuj znaleźć windę, która zabierze Cię na wzgórze, gdzie go znajdziesz. Możesz też próbować znaleźć drogę naokoło.
Podejdź do budynku oznaczonego znacznikiem. Po jego lewej stronie stoi kilku strażników Borgii. Wespnij się po prawej stronie i dostań się na dach. Przed sobą będziesz miał kilka belek. Na szczęście strażnicy nie powinni Cię zauważyć. Upewnij się, że namierzasz kata, wybierz Ukryte Ostrze i naciśnij Kwadrat, by zabić go z góry.
Ucieknij albo zabij resztę strażników, by ukończyć misję.
---

Możesz nieco eksplorować obszar, ale nie ma specjalnie wiele do roboty, poza wspięciem się na jeden czy dwa punkty widokowe. Możesz też okradać ludzi, ale szybciej zarobisz pieniądze wykonując zadania. Gdy będziesz gotów, idź do następnego znacznika misji.

Nowy Przybysz w Mieście
Pełna Synchronizacja: Zabij Kapitana Borgii, rzucając nim w rusztowanie.
Idź za Machiavellim do miasta i porozmawiaj z nim trochę. Da Ci on w końcu nieco pieniędzy, byś mógł je wydać u Kowala. Posłuchaj go i kup Rzymskie Naramienniki i Sztylet. Na razie i tak nie możesz niczego innego kupić.
Po kolejnej dłuższej rozmowie Machiavelli zaprowadzi Cię w końcu do strzeżonego obszaru u stóp Wieży Borgii. Wejdź na ten obszar, zaznaczony na czerwono na Twojej mini mapie. Strażnicy będą atakować od razu, kiedy Cię zauważą. Pozbądź się ich, używając serii zabójstw albo w inny, dowolny sposób. Wypatruj Kapitana Borgii, który ma nad głową symbol Templariuszy. Jest twardym gościem, a kilka kolejnych ciosów nawet po zablokowaniu może Cię zranić. Wykończ go, albo – jeśli chcesz mieć pełną synchronizację, złap go wciskając Kółko. Zrób to dopiero wtedy, kiedy zabijesz resztę. Kiedy będziesz go miał, wymierz w rusztowanie w rogu i rzuć weń przeciwnika, wciskając Kółko. Zrobione.
Wróć do Machiavellego, a otrzymasz nowe zadanie. Zacznij od wspinania się na ścianę budynku przed sobą. Stamtąd będziesz mógł skoczyć do wieży, albo podejść bliżej, jeśli wolisz. Wypatruj kusznika. Wybierz Noże do Rzucania i rzucaj w każdego irytującego gościa. Wespnij się na wieżę i dotrzyj do drabinek. Stamtąd wyjdź na górę i podpal wszystko.
---
Następna misja będzie tuż przed Tobą. Stań w znaczniku i podejdź blisko do stajni. Naciśnij Trójkąt, by ją odnowić, co nic nie kosztuje. Yeah!

Łatwo Przyszło, Łatwo Poszło
Pełna Synchronizacja: Nie strać zdrowia
Krótka i prosta misja. Po prostu jedź przez chwilę za Machiavellim na koniu. Będzie jechał dość szybko, ale zawsze znajdziesz znacznik nad jego głową, który wskaże Ci, gdzie on jest.
W końcu złodziej ukradnie Ezio pieniądze. Biegnij za nim, rozwijając pełną prędkość. Kiedy się zbliżysz, puść X i naciśnij Kółko, by obalić go na ziemię. Jeśli będziesz działał szybko, łatwo go złapiesz, zanim się zbytnio oddali.
---

Możesz dalej eksplorować. Masz kilka punktów widokowych do zaliczenia. Niektóre z nich są poza zasięgiem, w obszarach, do których jeszcze nie masz dostępu. Inne są na szczytach Wież Borgii, które możesz uwolnić, jeśli chcesz. Możesz też chwilę z tym zaczekać.

Przesyłka
Pełna Synchronizacja: Złap kuriera Borgii w czasie krótszym niż minuta
Przejedź się jeszcze trochę z Machiavellim, aż w końcu spotkasz jego przyjaciela, który jest atakowany. Możesz walczyć z jego przeciwnikami z konia, ale nie jest to zalecane. Zejdź na dół i pomóż mu.
Kiedy skończysz, zobaczysz kuriera Borgii (żółty znacznik). Ścigaj go do Koloseum i wykorzystaj sprint, by go dogonić. Nie jest zbyt szybki, więc łatwo powinieneś osiągnąć pełną synchronizację. Kruczek tkwi w tym, że będzie on niespodziewanie skręcał. Biegnij za nim, a kiedy będziesz blisko, puść X i wciśnij Kółko, by powalić go na ziemię.
---
Skoro już tu jesteśmy, spróbujmy znaleźć jeden z symboli Obiektu 16.
[Lokalizacja Symbolu – Koloseum]
Dostać się do tego symbolu nie jest łatwo. Musisz wspiąć się na najwyższą ścianę. Zacznij na zewnątrz Koloseum. Wespnij się na jedną z zewnętrznych kolumn. Kiedy dostaniesz się ponad poziom łuków, poszukaj kamieni, które różnią się od innych i wystają nieco ze ściany. Pozwolą Ci one wspiąć się wyżej. Za każdym razem, kiedy dotrzesz do nowego poziomu, wspinaj się po najbliższej kolumnie. Wypatruj cegieł, które nieco wystają i dostawaj się po nich coraz wyżej.
W końcu, kiedy będziesz blisko szczytu, włącz Orli Wzrok, by dostrzec Symbol. Symbole te różnią się nieco od Glifów z Assassin’s Creed II – nie wystarczy zbliżyć się do nich, musisz jeszcze do nich wejść, tak, jakby były oknami.
Gdy będziesz już blisko samej góry, przejdź po ścieżce z cegieł, które doprowadzą Cię na sam szczyt wzdłuż ściany. Kiedy będziesz nad Symbolem (z włączonym Orlim Wzrokiem), powoli opuść się w dół. Użyj Kółka, by opadać i łapać za kolejne krawędzie, puszczaj i łap, puszczaj i łap, aż złapiesz za Symbol, jakby była to krawędź.

Crepi Il Lupo
Pełna Synchronizacja: Nie strać zdrowia
Po scence Ezio zostanie zaatakowany przez Wyznawców Romulusa, gości, którzy lubią przebieranki, jak przypuszczam. W każdym bądź razie mają sporą przewagę liczebną. Od razu spróbuj skontrować pierwszego przeciwnika i go zabić. Rozpocznij serię zabósjtw, przez natychmiastowe wyznaczanie kolejnego celu do zlikwidowania. Pamiętaj, że musisz wskazać pobliskiego przeciwnika i nacisnąć Kwadrat, by „wybrać” go, kiedy zabijasz pierwszego.
Może być ciężko, jeśli wybierzesz jeden cel, a zaatakuje Cię ktoś inny, czasem nie jest łatwo zrobić długą serię. Dla pełnej synchronizacji nie możesz stracić w ogóle zdrowia. Jest to dość trudne i możesz próbować wielokrotnie, zanim Ci się uda. Jeśli chcesz przejść ten etap, łącząc zabijanie wrogów w serię, będzie to jeszcze trudniejsze. Jednak w tym obszarze jest nieco zamkniętych przestrzeni, gdzie możesz zwabić przeciwników, i gdzie nie będziesz tak otoczony. Oczywiście, najprościej nie bawić się w łączenie zabójstw w serię i grać nieco bardziej defensywnie, używając głównie kontr.
Jedna wskazówka, jeśli ciągle od nowa odtwarzasz to wspomnienie. Nie przewijaj scenki. Jeśli to zrobisz, znajdziesz się w takim położeniu, że jeden wróg już wymierza cios, zostawiając Ci bardzo mało czasu na reakcję. Obejrzenie scenki do końca da Ci więcej czasu na przygotowania.
---
Następny znacznik jest blisko, więc idź do niego.

W Gościnie u Nerona
Pełna Synchronizacja: ukończ wspomnienie w 8 minut
Twoim celem jest aktywować cztery dźwignie umieszczone w czterech rogach pokoju, by znaleźć drogę do podziemnych ruin. Wespnij się na niezwieńczoną górą, zniszczoną romańską kolumnę, która jest tuż przed Ezio. Następnie przesuń się w prawo, aż zobaczysz krawędź za sobą. Odskocz od kolumny i złap za nią.
Podciągnij się na górę i skocz prosto na ścianę. Przesuń się w lewo. Ezio automatycznie będzie łapał za mniejsze szczeliny po drodze. Kiedy możesz, podciągaj się w górę i przeskakuj przez małe odstępy, by dotrzeć do pierwszej dźwigni.
Wróć przez ścianę, którą tu dotarłeś, tym razem wybierz drogę w prawo, tam znajdziesz drugą dźwignię. Naprzeciwko niej ze ściany wystaje belka. Ruszaj naprzód, trzymając R1 i X, a następnie skocz na nią. Podciągnij się w górę, skocz na platformę, na kolejną belkę i w końcu do odległego rogu. Użyj przełącznika – to już trzeci.
Obróć się w prawo i przeskocz przez dwa odstępy, trzymając R1 i X, w ten sposób dotrzesz do ostatniej dźwigni. To spowoduje wypełnienie zbiornika. Dostań się do niego, albo opuszczając się z krawędzi (przy użyciu Kółka), albo po prostu skocz.
Przemoczony, wyjdź na górę. Skorzystaj z przejścia w południowej części pomieszczenia (sprawdź mini mapę i kompas). Przejdź przez korytarz i skręć w prawo. Znajdziesz się w ślepej uliczce z jedną kolumną. Wyjdź na nią i skocz na ścianę z małymi występami, po których możesz się wspinać.
Przesuń się w prawo. Znajdziesz się w głównym pomieszczeniu. Idź cały czas, aż gra Ci powie, żebyś odskoczył od ściany i złapał za krawędź za plecami Ezio. Przesuwaj się w prawo, aż wejdziesz na belkę. Zobaczysz przed sobą wiszący kosz. Rozpędź się i skocz w jego kierunku, Ezio wykorzysta go, by znaleźć się w pobliskim przejściu.
Kiedy tam będziesz, skręć w prawo i wespnij się na małą budowlę z kolumn. Wykorzystaj ją, by skoczyć na długą belkę po prawej. Stamtąd skocz na kolejną belkę, kosz, następne dwie belki, kosz. W końcu zobaczysz lśniącą dźwignię. Użyj jej, by otworzyć drzwi.
Na południowej ścianie pomieszczenia, w pobliżu statuy, wejdź po gruzach jak po schodach. Wbiegnij po kolumnie, aż Ezio złapie za krawędź. Jeśli chcesz zdobyć ukrytą skrzynkę, trzymaj w prawo na lewym analogu, kierując Ezio na pobliską belkę. Naciśnij X i skocz na nią. Przeskakuj dalej, by zdobyć skrzynkę.
By kontynuować, zaczynając od wcześniej wspomnianej krawędzi, wespnij się nieco wyżej, a następnie odbij się od ściany (bez dotykania lewego analoga). Ezio złapie się za posąg. Wejdź na jego głowę, skocz do ściany po drugiej stronie i na belkę. Wbiegnij na kolumnę i złap za krawędź. Stamtąd, jedynie przy pomocy lewego analoga, prowadź Ezio w prawo po ścianie.
W końcu położenie kamery się zmieni i zobaczysz posąg za Ezio. Odskocz od ściany i sięgnij po jego ramię. Idź na koniec ramienia i skocz na belkę, stamtąd na drążek, a następnie na ziemię.
Przed sobą w odległości kilku kroków zobaczysz gruz, po którym możesz wyjść do góry. Wykorzystaj go, by wspiąć się na oddzielny posąg i odległą ścianę. Przesuń się w prawo, podciągnij się na platformę. Zobaczysz trzy coraz większe kawałki ściany. Przeskakuj przez nie i skocz na ścianę przed sobą, gdzie jest pochodnia. Przesuwaj się dookoła, aż kamera zmieni położenie. Przeskocz na przeciwległą ścianę i przesuwaj się do środka.
Ustaw się w jednej linii z drążkiem, na którym możesz się huśtać i przemierz krawędzie, albo kieruj się na północ, przez otwór w ścianie. W tym pomieszczeniu, po scence, poszukaj sterty gruzu, po którym wyjdziesz na ścianę. W przejściu skręć w prawo. Zignoruj pierwszą kolumnę, wespnij się na drugą, która znajduje się tuż za rogiem. Skocz na ścianę, po której przejdziesz dalej, skocz na przeciwległą ścianę i wydostań się stamtąd.
Po szczęśliwej pomyłce Ezio, kieruj się w prawo, a następnie w górę. Odskocz, by znaleźć się na platformie. Wespnij się na wielką kolumnę, przesuń się w lewo, odskocz i złap za drążek.
W tym pomieszczeniu zacznij od najbardziej wysuniętego na wschód fragmentu. Jest tam platforma, która wygląda jak tron. Wykorzystaj ją, by dostać się do krawędzi. Przesuwaj się w lewo, aż dotrzesz do belki. Skocz na kolejną belkę, odwróć się w kierunku kolumny i wbiegnij na nią, by dostać się wyżej. Podciągnij się na belkę i ruszaj na północ.
Możesz skoczyć na szczyty kolumn od tego miejsca. Zrób to, na samym końcu skocz na belkę na północnej ścianie. Wykorzystaj ją, by wejść na balkon, a stamtąd skocz na pękniętą kolumnę. Wejdź na jej górę, a dalej po ścianie. Kieruj się w lewo, aż dotrzesz do belki. Przeskocz przez kilka balkoników, aż kamera pokaże Ci platformę poniżej. Skieruj ostrożnie Ezio w tym kierunku i skocz.
Skocz do następnej sekcji przed sobą, a stamtąd na samotną kolumnę w pobliżu. Skocz na wschodnią ścianę i wespnij się na górę. Podciągnij się na belkę i wyjdź jeszcze wyżej. W końcu skieruj się na północ i korzystając z drążków, dostań się na balkon. Przejdź przez przejście, by znaleźć skarb.
Zbierz zawartość czerwonych skrzynek, z głównej skrzynki zabierz Zwój Romulusa. Ciekawe… Wyjdź po pobliskiej drabinie i otwórz klapę, by wydostać się na zewnątrz.

Podziemia Rzymu
W tej niezwykle krótkiej „misji” po prostu obserwuj scenki i idź za Machiavellim, kiedy gra tak podpowiada, aż dotrzesz do pierwszej stacji szybkiej podróży. Zamiast niewielkich stoisk, jakie były w AC2, są teraz małe wejścia. Nie możesz przemieścić się jednak do obszaru, gdzie jeszcze nie byłeś.
---

SEKWENCJA 3
Wojownik, kochanek i złodziej
Masz teraz trzy misje do wyboru, od Kurtyzan, Najemników i Złodziei. Wybierz którąś. Zacznę od najbliższej.

Negocjator
Musisz przynieść porywaczom 2500 florenów. Jeśli nie masz tyle ze sobą, musisz uzbierać. Nie zaakceptuj misji i wróć do niej, kiedy chcesz. Albo zacznij kraść jak szaleniec. Spacerując, trzymaj X i zderzaj się z ludźmi. Może to chwilę potrwać, w zależności od tego, ile pieniędzy potrzebujesz, ale w końcu uzbierasz. Kiedy będziesz miał 2500 florenów, jesteś gotów.
Idź do znacznika. Będzie szybciej, jeśli pojedziesz konno albo pójdziesz dachami. Kiedy dotrzesz do doku, zobaczysz biały znacznik na rampie załadunkowej. Załączy się scenka.
UWAGA!!!
Kiedy się to skończy, będziesz musiał odeprzeć ataki bandytów. Bandyci są to wrogowie, których losowo spotkasz na polach (głównie w dzielnicy Antico). Co czyni ich specjalnymi? Mają ze sobą NAPRAWDĘ świetne przedmioty. Materiały, których możesz użyć w Zadaniach ze Sklepów. Sprawdzaj każde ciało, kiedy ich zabijesz, by zdobyć ich rzeczy. Za każdym razem, kiedy walczysz z bandytami, przeszukuj ich ciała!
Po kolejnej scence musisz zrobić jeszcze jedną rzecz. By Kurtyzany mogły dalej prowadzić działalność, musisz odnowić ich „bazę”. Z doku popłyń przed wyznaczony niebieskim znacznikiem budynek i znajdź gościa w czerwonej czapce, Architekta. Porozmawiaj z nim (Trójkąt), po czym będziesz mógł odnowić budynek.
Później załączy się scenka i dostaniesz informację, co teraz możesz właściwie zrobić. Z odbudowaną gildią możesz otrzymać misje od Kurtyzan, kilka misji pobocznych, które możesz zrobić dla zabawy i zysków. Pojawią się także wyzwania, które odblokują pewne nagrody, kiedy ukończysz wystarczająco dużo z nich. Między innymi jest to zatrucie pewnej liczby wrogów, zabicie pewnej liczby wrogów w określony sposób, ukrycie pewnej ilości ciał i tak dalej. Możesz je ukończyć bez specjalnego wysiłku podczas przechodzenia głównej fabuły.
---
Skoro już odnowiliśmy Rosa in Fiore, poszukajmy tam symbolu.
[Lokalizacja Symbolu – Rosa in Fiore]
Ten symbol znajduje się na północnozachodniej części budynku. Wyjdź na dach, a następnie opuść się w dół i złap symbol trzymając Kółko, zupełnie tak, jakby była to krawędź. Aby rozwiązać zagadkę, zajrzyj do części opisującej Symbole Obiektu 16.

Kiedy to jest zrobione, zajmę się kolejną Wieżą Borgii. Misje takie jak ta mogą zostać ukończone w dowolnym momencie, ja wolę wykonywać je raz na jakiś czas, zamiast robić je po kolei naraz. Oczywiście, nie musisz mnie w tym naśladować.
Kieruję się teraz do wieży na północ od Rosa in Fiore. Ciężko ją zauważyć, bo jest tam także punkt widokowy.
[Wieża Borgii: Pietro de Siena – dzielnica Centro, Pn-Zach]
Ten gość jest irytujący, bo lubi uciekać. Weźmie nogi za pas, gdy tylko Cię zobaczy, a trasa, jaką ma przebiec, jest bardzo krótka. Jeśli zwieje, będziesz musiał poczekać do świtu lub do zmierzchu, aż wróci.
Strażnicy są tu praktycznie wszędzie, uniemożliwiają Ci działanie po cichu. Jest jednak tylko jedna droga do środka. Po północnej stronie (kiedy będziesz w środku, twarzą na północ), jest coś w rodzaju wysokiej ściany pod tunelowatym wejściem. Znajduje się w pobliżu schodów. Wespnij się po ścianie i wejdź do środka. Upewnij się, że nie ma w pobliżu żadnych strażników, którzy by mogli pójść za Tobą.
Tutaj możesz obrócić się w prawo i zobaczyć kapitana w otoczeniu kilku strażników. Jedynym sposobem jest po prostu pobiec i zabić go Ukrytym Ostrzem. Nie dostaniesz się wystarczająco blisko, by użyć np. pistoletu. Drzwi, przez które umyka kapitan, są dokładnie przed Tobą, kiedy się tu wespniesz, więc nieważne jak, po prostu upewnij się, że Ci się przeciwnik nie wywinie.
Jeśli strażnik przebiegnie przez drzwi, pozwól pozostałym Cię zabić i spróbuj jeszcze raz, zamiast czekać do świtu czy do zmierzchu.
Kiedy skończysz, zabij pozostałych albo im ucieknij, jeśli wolisz, wespnij się na wieżę, zsynchronizuj punkt widokowy i podpal ją.
---

Dokonaj kilku renowacji, odbuduj Bank na północnym zachodzie, i na wschód od niego Kowala. Możesz kupić lepsze uzbrojenie.
[Lokalizacja Symbolu – Panteon]
W centrum dzielnicy Centro znajduje się Panteon. Jest to łatwo rozpoznawalny budynek z wysokimi kolumnami i otwartym dachem. Wewnątrz możesz znaleźć Symbol.
Po pierwsze, musisz wiedzieć, że nie musisz wspinać się na budynek. Po prostu wejdź do środka i odwróć się za siebie. Wespnij się na ścianę przy wejściu. Nad sobą będziesz miał łuk. Dotrzyj do niego i włącz Orli Wzrok. Zobaczysz Symbol. Przesuń się pod niego i podciągnij w górę.

Zostały dwie misje. Zacznijmy od tej, która jest daleko na wschodzie. Po drodze opuszczam pierwszą Wieżę Borgii, idę ku następnej.
[Wieża Borgii: Francesco de Velletri – wschodnia część dzielnicy Campagna]
W tej wieży kapitanem jest Francesco de Velletri. Wokół kręci się mnóstwo strażników. Kiedy zbliżasz się od wschodniej strony, prześlizgnij się obok większości z nich, nie przyciągając zbytniej uwagi.
Możesz spróbować Zabójstwa z Powietrza. Kapitan stoi pod wysokim budynkiem, z którego możesz skoczyć i go zabić. Pamiętaj, jeśli próbujesz Zabójstwa z Powietrza, upewnij się, że to właśnie kapitan jest podświetlony. Możesz też skoczyć w stóg siana, a następnie zaatakować go.
---
Kieruj się na wschód. Następny znacznik misji leży w strefie strzeżonej. Po drodze nie napotkasz wielu strażników, więc bez obaw. Znajdź lśniące drzwi w tym obszarze i wejdź do środka.

Między Młotem a Kowadłem
Pełna Synchronizacja: Zabij tylko Kapitana Borgię
Kiedy zaczynasz, Twoim celem jest zabicie Kapitana Borgii. Okazuje się, że jest on tuż przed Tobą. Zacznie uciekać. Zignoruj pozostałych wrogów i ruszaj w pościg.
Złapanie go powinno być łatwe, zwłaszcza, że inni przypadkowi ludzie go spowolnią. Zabij Battistę Borgię, a następnie skup się na wieży. Wieża ta jest raczej odizolowana, jedyną drogą prowadzącą do niej jest most. Jest on strzeżony, a Twoim zadaniem jest nikogo nie zabijać poza kapitanem. Na szczęście do środka prowadzi pewna droga.
Zanurkuj w wodzie otaczającej wieżę. Po podporach podtrzymujących most możesz przedostać się na górę. Najpierw skocz na wystający drewniany kij, a stamtąd wespnij się na most. Przejdź jak najdalej w prawo i dalej na górę.
Jeśli strażnicy Cię zauważą, biegnij i zacznij wspinać się na wieżę. Jeśli Ci się uda, to dobrze. Jeśli strażnicy Cię przewrócą, wstań i spróbuj zniknąć im z pola widzenia, w końcu się poddadzą. Spokojnie wespnij się na wieżę i dostań się na samą górę. Ta wieża jest także punktem widokowym, więc najpierw go zsynchronizuj, a później podpal.
Wróć do Bartolomeo (niebieski znacznik). Porozmawiaj z nim, a później porozmawiaj z architektem. Odnowienie baraków praktycznie nic nie kosztuje, więc to zrób. To odblokuje kolejne misje „gildii”, dostaniesz nowe wyzwania. Dostaniesz dostęp do bójek i Kontrakty na Zabójstwa.
---
Kiedy skończysz, zostaje jedna misja. Opcjonalnie możesz zająć się masą pobocznych zadań, renowacjami, wyzwaniami itp., wszystko zależy od Ciebie. Jeśli wolisz iść według poradnika – następnym etapem będzie zajrzenie do Kryjówki Romulusa w Koloseum. Ruszaj, kryjówkę masz zaznaczoną na mapie.
Wejście jest na dolnym poziomie Koloseum. Wejdź do środka, nie będzie zbyt daleko. Poszukaj podobnego wejścia.

Ciśnięty Wilkom Na Żer
Pełna Synchronizacja: nie strać więcej niż trzy kwadraty zdrowia
Kiedy wejdziesz, skręć w lewo i wejdź do pomieszczenia, gdzie znajdziesz skrzynkę. Teraz wróć. Wespnij się po drzwiach na końcu, przesuń się w lewo i odskocz. Znajdziesz się na belce. Wejdź po ścianie, by dostać się na kolejną belkę. Idź w lewo, aż będziesz mógł skoczyć na strukturę w następnym pomieszczeniu. Obejdź ją i skocz na następną platformę.
Użyj dźwigni po prawej, by otworzyć drzwi. Stamtąd jest to kwestia ostrożnego skakania z jednego małego punktu oparcia na drugi. Kiedy wejdziesz do następnego korytarza, podejdź do siedzącej osoby, by zacząć walkę. Czekaj i kontruj wrogów, a następnie spróbuj wykonać serię zabójstw.
Kiedy walka się skończy, czeka Cię pościg za celem. Biegnij do korytarza, do którego się on wycofał. Umknie w lewo, Ty musisz biec prosto i w górę po krawędziach. Pamiętaj, by trzymać R1 i X, by poruszać się szybko i pokonywać wszystkie przeszkody. Przeskoczysz przez kilka belek złapiesz za parę wiszących doniczek po drodze. W końcu dotrzesz do klatki gościa, na której on stoi. Skręć w prawo po przeskoku, by dostać się na kolejną platformę.
Trzymaj się lewej strony, skocz na rampę i skręć w lewo. Będziesz musiał pokonać serię belek i drążków, więc po prostu idź naprzód, używając lewego analoga, by zmieniać kierunek. W końcu gość umknie, używając windy. Obejdź tę windę, a znajdziesz mnóstwo innych ludzi, którzy wyglądają jak on. Włącz Orli Wzrok, by dostrzec ślad ze złotego pyłu. Idź nią na drugie piętro, a zobaczysz przeciwnika z góry.
Opuść się w dół i biegnij dalej. Gość wskoczy na konia, więc weź z niego przykład i galopuj za nim. Ta część pościgu jest względnie prosta. Trzymaj R1 i X, by jechać maksymalnie szybko. Uważaj na różne zawady na drodze. Kiedy zobaczysz, że gość zmierza ku nisko zawieszonej bramie, nie jedź tam za nim. Brama się zamknie przed Twoim nosem, więc objedź ją dookoła.
Pod koniec gość skręci w prawo, zaś Ty musisz wejść po rampie na wyższy poziom. Galopuj obok niego, zbliż się do krawędzi i puść X. Pojawi się możliwość zabójstwa. By go dokonać, naciśnij Kwadrat. Słodko!
Teraz wespnij się po ścianie na końcu, używając drewnianego rusztowania. Wejdziesz do pomieszczenia, gdzie będzie jeszcze więcej sług Romulusa. Możesz ich ominąć, jeśli po prostu zostaniesz na górze. Skocz na wiszącą platformę, a następnie do kolejnego pomieszczenia, gdzie możesz dać nura w siano daleko na dole.
Znajdź otwór w ścianie na dole i idź przez niego. Ostrożnie przeskakuj z belki na belkę, kierując lewym analogiem pod odpowiednim kątem, by wskazać właściwy kierunek. Wejdź do następnego pomieszczenia i zejdź na dół, obróć się do wejścia do kapliczki.
Wewnątrz kapliczki zainteresuj się czerwonymi skrzynkami, w których znajdziesz nieco pieniędzy i innych materiałów. Na końcu otwórz większą, ozdobną skrzynię, gdzie znajdziesz kolejny Zwój. Wyjdź przez tajne przejście w ścianie, by zakończyć wizytę w tym miejscu.
---
Kiedy wyjdziesz, będziesz mógł znów poruszać się, gdzie chcesz. Możesz jednak teraz poszukać kolejnego Symbolu. Z miejsca, gdzie opuściłeś kryjówkę, jest do niego bardzo blisko.
[Lokalizacja Symbolu – Palazzo Senatorio]
Symbol znajduje się na ścianie budynku od południowo-wschodniej strony. Jest na małym wzniesieniu. Możesz iść na północ i wspiąć się najpierw na ten budynek, który pozwoli Ci dostać się na wzgórze, gdzie jest Palazzo. Wespnij się na górę i opuść po drugiej stronie, ostrożnie łapiąc za kolejne krawędzie, aż dotrzesz do Symbolu.
Idąc dalej na południe i południowy-zachód znajdziemy kolejną interesującą rzecz oznaczoną jako „Skarb Romulusa”. Jest to strzeżony obszar z Wieżą Borgii.
[Wieża Borgii: Prospera de Siena – Dzielnica Antico]
Na górze roi się od strażników, ale możesz z nimi spokojnie walczyć bez obaw, że zaalarmujesz kogoś na dole. Po schodach możesz zejść do podziemnych przejść. Zabij strażników i dostań się do środka. W korytarzu skręć w lewo i szybko zabij strażnika Ukrytym Ostrzem. Zrzuć go w dół i poczekaj, aż dwaj inni strażnicy przyjdą sprawdzić ciało. Pozbądź się jednego zabójstwem z powietrza i wykończ szybko drugiego.
Na dole wybiegnij przez przejście i wespnij się na ścianę przed sobą, zanim strażnicy zdążą Ci się dobrze przyjrzeć. Kapitan jest w prawym górnym rogu, zaraz za tą ścianą. Idź po ścianie nieco w prawo, a go zobaczysz. Zabij go z powietrza albo ścigaj go, zanim ucieknie.
Co do Skarbu Romulusa, znajduje się w tym obszarze sekretna komnata, do której wejście znajdziesz, ale nie wejdziesz bez wszystkich Zwojów Romulusa.
Wróć na powierzchnię przez układające się w labirynt tunele. Wespnij się na Wieżę Borgii, zsynchronizuj punkt widokowy i podpal ją.
---
Bez dalszych ceregieli przejdźmy do ostatniej misji. Weź konia i jedź dalej na południowy zachód. Znajdź odpowiedni budynek i podejdź do drzwi. Interakcja z nimi rozpocznie kolejne zadanie.

Podwójny Agent
Pełna Synchronizacja: Pozostań niewykryty
Idź do żółtego znacznika. Nic specjalnego. Rozpocznie się walka. Musisz chronić złodzieja przed łucznikami. Nie musisz się spieszyć, więc może Ci to zająć nieco czasu. Użyj Noży do Rzucania, jeśli chcesz, gdyż łucznicy próbują trzymać się na dystans. Możesz też zabić ich mieczem, kilka uderzeń powinno ich zabić, nawet jeśli będą blokować.
Kiedy już uratujesz Claudio, musisz zaprowadzić go do żółtego znacznika. By osiągnąć 100% synchronizacji, nie mogą Cię wykryć strażnicy. Mogą Cię zauważyć, ale uważaj, by wskaźniki nad ich głowami nie wypełniły się na czerwono.
Użyj grup cywili, żeby się ukryć, chodź między nimi. Ezio w pewnym sensie „zniknie” w tłumie. Kiedy zbliżysz się do bramy, zobaczysz w pobliżu straż. Czekaj w grupie ludzi, aż jakaś inna grupa pójdzie ulicą w lewo, obok strażników. Dołącz do tej grupy, a przejdziesz bez kłopotu. Dalej dotrzesz do znacznika bez przeszkód.
Teraz musisz zmniejszyć swoją rozpoznawalność. Jest na to trzy sposoby, znane graczom z AC2. Możesz zdzierać plakaty, przekupywać heroldów albo zabijać świadków. Każda z tych rzeczy zostanie zaznaczona na mapie swoją ikonką, kiedy będziesz rozpoznawalny. Zabij oficjela (zaznaczonego celownikiem), zdejmij kilka plakatów, a uporasz się z tym zadaniem.
Ostatnią rzeczą do zrobienia jest znalezienie La Volpe. Wróć do Gildii Złodziei przez kanał/rzekę, używając łodzi, po których możesz przeskakiwać na drugą stronę. Dosiądź konia i jedź do gildii. Volpe siedzi na lewo od wejścia. Porozmawiaj z nim. Obok znajdziesz architekta. Wydasz nieco na renowację Gildii Złodziei. Odblokujesz boczne misje dla Złodziei i kolejne wyzwania.
---
W tym obszarze jest kilka działających sklepów, ale możesz też odnowić inne, jak np. Kowala. Zależy od Ciebie. Zachęcam do odnawiania sklepów między misjami, byś zdobywał coraz więcej pieniędzy. Nie mogę Ci powiedzieć, co robić i co w danym momencie powinieneś odnowić. Jeśli masz ze sobą dość gotówki, możesz rozważyć kupno kuszy. Jest dość droga, ale możesz sprzedać nieco materiałów, żeby zyskać nieco florenów.
Przejdźmy do następnej misji. Po drodze uwolnijmy kolejny obszar. Idź na północ, gdzie spotykają się dzielnice Antico i Centro. Znajduje się tam Wieża Borgii.
[Wieża Borgii: Valentino de Siena – dzielnica Centro Pd-Zach]
Obszarem strzeżonym jest łódź i dok w pobliżu granicy dwóch dzielnic, na tym samym kanale/rzece, którą przekroczyliśmy wcześniej. Cel przechadza się w tę i z powrotem po obu stronach doku, pilnuje go wielu strażników.
Można dotrzeć do niego na kilka sposobów, ale uważam, że najlepiej obejść dookoła strzeżoną strefę i podejść od północy. Zanurkuj za platformą doku, po której przechadza się kapitan. Trzymaj się prawej strony i wespnij się w pobliżu miejsca, gdzie on zakręca. Wiś na krawędzi i czekaj, aż wróci. Dokonaj zabójstwa z krawędzi wciskając Kwadrat, kiedy będzie przechodził obok Ciebie.
Wespnij się na wieżę, zsynchronizuj punkt widokowy, podpal. Koniec.
---
Ziarnko do Ziarnka
Udajmy się teraz do znacznika misji – Kryjówki Ezio na mapie. W środku załączy się scenka. Po scence porozmawiaj z architektem, a zakończysz sekwencję.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Solucja - sekwencje 4-5
PostNapisane: 13-12-2010, 19:51 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Posty: 3790
Płeć: kobieta
Platforma: PC
SEKWENCJA 4
Kryjówka Złodziei
Eksploruj, zdobądź kilka punktów widokowych, odnawiaj, rób na co masz ochotę. Świat, a raczej Rzym, jest Twoją ostrygą. Świetnie…
Kiedy będziesz gotów, idź do kolejnego znacznika misji.

Zdobywca Twierdz
Pełna Synchronizacja: Pozostań niewykrytym
Idź do żółtego znacznika. Niestety, most i obszar za nim są strefami strzeżonymi. Opuść się na dół i przemierz platformy i drewniane drążki. Skocz na ścianę, gdy dotrzesz do końca, i przesuń się na platformę ze znacznikiem.
Skocz w siano i czekaj, aż będzie przechodził obok Poszukiwacz. Wyskocz, gdy będzie blisko i zabij go. Wyjmij kuszę i zastrzel pozostałych dwóch.
Wespnij się po drabinie w rogu blisko jednego ze strażników. Rozpocznie się scenka. Po scence obróć się do ściany po prawej. Wejdź na beczki, a stamtąd zacznij wspinaczkę po ścianie. Przesuwaj się po niej, aż znajdziesz się pod strażnikiem. Zabij go z Krawędzi i wyjdź na górę. Idź teraz w lewo.
Kiedy skręcisz za róg, opuść się na dół, a wylądujesz na następnym znaczniku. Użyj kamery, by dostrzec poniżej strażnika. Kiedy przejdzie pod Tobą w lewą stronę, dokonaj na nim Zabójstwa z Powietrza. Idź teraz w tym kierunku, gdzie zmierzał strażnik. Poczekaj, aż jednostka strażników Cię minie, a potem ruszaj przez belki i drążki, by dostać się na dach. Wespnij się do krawędzi, czekaj, aż łucznik odwróci się od Ciebie. Zastrzel go szybko z kuszy.
Wespnij się do następnej krawędzi budynku. Jest tam kolejny łucznik po drugiej stronie. Czekaj, aż się od Ciebie oddali, a następnie dokonaj Zabójstwa z Powietrza. Wejdź z powrotem na górę i przejdź po linkach do dużej konstrukcji.
Wspinaczka jest przyjemna, ale dość długa. Nie będę opisywać w szczegółach, które krawędzie łapać po kolei, ale dam Ci jedną dobrą wskazówkę: W niektórych miejscach opuść się z belki albo krawędzi, by szybko złapać krawędź poniżej, trzymając Kółko. W tych miejscach ostrożnie i powoli. Puść krawędź, trzymaj Kółko i złap za krawędź niżej. Ta część jest liniowa, nie ma się gdzie zgubić.
Po kilku scenkach dotrzesz na szczyt. Wyjdź na górę i znajdź łucznika po lewej. Pozbądź się go z kuszy i idź w tamtą stronę. Drugiego łucznika możesz zignorować lub zabić. Znajdź samotnego strażnika na dziedzińcu poniżej. Przygotuj się do Zabójstwa z Powietrza i wykorzystaj je, by dostać się z łatwością na dół. Znajdziesz w pobliżu znacznik.
Zejdź w dół po schodach, skręć przy pierwszej okazji w prawo. Uważaj, gdy będziesz schodził, bo patroluje tam strażnik. Jeśli Cię zaatakuje, stracisz możliwość Pełnej Synchronizacji. Stań u stóp schodów i przyklej się do lewej ściany, nie wychodź na otwartą przestrzeń. Czekaj, aż przejdzie, a następnie zakradnij się za jego plecy i zabij Ukrytym Ostrzem. Teraz idź w lewo.
Ostatnim wyzwaniem są dwaj strażnicy. By pozbyć się ich bez robienia zamieszania i konieczności restartu, wybierz noże do rzucania. Namierz jednego strażnika i trzymaj Kwadrat. Obaj strażnicy zostaną zaznaczeni na czerwono. Puść kwadrat, by zabić ich obu. W ten sposób nie zostaniesz wykryty.
---
Po scence automatycznie rozpocznie się misja.

Femme Fatale
Pełna Synchronizacja: Nie strać więcej niż 10 kwadratów zdrowia
Zmierz się z Lukrecją. Musisz zaciągnąć ją do celi Cateriny sam. Ponieważ biega ona jak kurczak bez głowy, spróbuj ją obalić jak złodzieja albo kuriera Borgii. Ezio w końcu ją złapie.
Spróbuj wyciągnąć ją z tego obszaru, a pojawi się kilku strażników. Puść ją, by się ich pozbyć. Możesz próbować ją trzymać, a oni oczywiście nie zaatakują, ale Lukrecja w końcu się wyrwie, gdy będą w pobliżu, więc ma to niewielki sens.
Kiedy ich zabijesz, złap ją znowu. Możesz podbiec do niej i wcisnąć Kółko. Zaciągnij ją przez całą drogę do celi Cateriny, w dół po schodach, skręć w lewo, zabij kolejnych strażników, znów skręć w lewo. Dalej ścieżka jest już prosta.
---
Kolejna misja rozpocznie się automatycznie.

Brzemię, Które Dźwigamy
Teraz musisz wziąć ze sobą inną kobietę. Weź Caterinę i szybko połóż ją po prawej stronie drzwi. Czekaj, aż pojawi się strażnik i obróci się. Wycofaj się, daleko od drzwi, i przygotuj się na strzał z Kuszy. Nie wchodź w pole widzenia, czekaj aż drugi strażnik zacznie iść w kierunku tylnej ściany, podbiegnij i zabij go. Możesz równie dobrze zastrzelić go z kuszy, ale może wolisz zostawić kilka bełtów.
Zabierz Caterinę w dół po schodach i zostaw ją w rogu przy następnych dużych schodach. Jeden strażnik czeka niżej, prócz niego przechadza się jeszcze dwóch. Pozbądź się z kuszy tego, który stoi. Teraz szybko się obróć i po stojaku na bronie wespnij się na ścianę. Odskocz i złap za wiszącą platformę. Stamtąd skocz w dół korytarza na drążek, z którego rozhuśtasz się na pierwszy zestaw belek. Zostań tam.
Strażnicy zauważą martwe ciało. Jeden POWINIEN podejść dużo wcześniej niż drugi, zostawiając Ci wystarczająco dużo czasu na Zabójstwo z Powietrza. Czekaj w rogu przy beczkach i zabij trzeciego strażnika, podbiegając do niego z Ukrytym Ostrzem.
Zabierz Caterinę i zejdź w dół prawym korytarzem. Skręć znów w prawo i wejdź do pokoju – załączy się krótka scenka. Czekaj w sianie na Poszukiwacza. Zabij go z kryjówki, gdy będzie wystarczająco blisko, naciskając Kwadrat.
Wyjdź z siana z lewej strony, gdzie będziesz poza zasięgiem wzroku kolejnego strażnika. Patroluje on następny korytarz. Poczekaj, aż przejdzie na lewą stronę, podbiegnij do niego i zabij.
Przenieś tą drogą Caterinę i zostaw ją w następnym korytarzu, cicho podejdź do kolejnego strażnika i zabij go. Zostaw ją blisko drzwi. Musisz znaleźć dwie dźwignie, które otworzą główne bramy. Jedna jest po prawej, druga po lewej stronie. Do tej po lewej dotrzesz bez problemu. Tej po prawej pilnuje strażnik. Możesz go zabić, albo poczekać, aż oddali się w prawą stronę, i wtedy użyć dźwigni.
Zabierz ze sobą Caterinę, by zakończyć misję.
---

Strażnik Forli
Pełna Synchronizacja: Zdobądź serię zabójstw przynajmniej pięciu strażników
Zaczynasz od jazdy za koniem Cateriny poza zamkiem. Kiedy przejedziesz przez most, rozpocznie się scenka, a Ezio zostanie z tyłu.
Zacznie się walka z dużą ilością wrogów, dzięki czemu możesz spełnić warunek na serię zabójstw dla stuprocentowej synchronizacji. Pierwsza grupa składa się tylko z czterech, więc musisz poczekać. Wkrótce zaroi się wokół Ciebie od przeciwników. Problem z wykonaniem serii zabójstw jest taki, że niektórzy wrogowie przerwą ją uderzając Cię, albo, co bardziej irytujące, łapiąc. Jeśli masz dobry refleks, możesz skontrować tych, którzy próbują Cię uderzyć, i nie przerwać serii. W przeciwnym razie próbuj wykonać serię – mam nadzieję, że do tej pory nauczyłeś się już, jak ją robić. Zabij jeden cel, a następnie lewym analogiem wskaż na następnego wybranego i „zaznacz” go Kwadratem. Wybieraj cele mądrze, najlepiej bardziej odizolowanych strażników, by zmniejszyć szanse na to, że seria zostanie przerwana.
W końcu wyczerpie się czas i załączy się krótka scenka. Możesz teraz uciec albo dobić tych, którzy zostali. Jeśli spróbujesz tego drugiego, możesz jeszcze zdobyć serię zabójstw. Nie dowiesz się o tym, czy Ci się udało aż do końca misji, więc licz sam.
Ucieknij z obszaru, poza obręb pomarańczowego kółka i ukryj się, jeśli to konieczne, by zakończyć misję.
---

Czas na kolejną przerwę między misjami. Idź do północnej części dzielnicy Centro, jeśli jeszcze tam nie byłeś. Jest tam punkt widokowy, ale co ważniejsze, kolejny Symbol.
[Lokalizacja Symbolu – Santa Maria Del Miracoli i Santa Maria Del Montesant]
Jest to wieża z punktem widokowym. Jak było napisane wcześniej, jest ona w północnowschodniej części dzielnicy Centro. Wejdź na wieżę i zsynchronizuj, opuść się po północnej stronie. Włącz Orli Wzrok i opuść się do miejsca, gdzie jest Symbol.

Kiedy będziesz miał to z głowy, skieruj się do Wieży Borgii, która mniej więcej leży w środku dzielnicy Centro, nieco przesunięta na południowy-zachód.
[Wieża Borgii: Belardino de Verona – środek dzielnicy Centro
Ta wieża jest prosta. Z dachów dostań się na strzeżony obszar. Zestrzel łuczników, albo, jeśli wolisz zachować cenne bełty, użyj noży do rzucania.
Na górze znajdź otwór i zeskocz w dół do siana. Będziesz miał z niego idealny widok na kapitana i jego patrol. Czekaj, aż pójdzie on korytarzem przed Tobą, wtedy wyskocz. Stój na widoku na tyle długo, by jeden ze strażników Cię zauważył. Niech się napatrzą, aż znaczki nad ich głowami zrobią się czerwone, a wtedy wskocz znów do siana.
Podejdą, żeby Cię sprawdzić. Kapitan powinien być na przedzie, więc czekaj, aż się zbliży, a następnie zabij go z siana. Proste.
Podpal wieżę i ruszaj dalej!
---
Bez dalszego opóźniania, idź do kryjówki Ezio, gdzie znajduje się znacznik misji.

Człowiek z Gminu
Pełna Synchronizacja: Nie strać więcej niż 5 kwadratów zdrowia
Prawdopodobnie na to czekałeś. Po scence przebiegnij przez most do mieszkańca i strażników. Zaatakuj strażników, rozpocznie się walka. Mierz w tych, którzy atakują cywila, by zapewnić mu bezpieczeństwo.
Kiedy zagrożenie minie, porozmawiaj z cywilem, by go/ją zrekrutować. Teraz udaj się do kolejnego cywila na swojej mini-mapie. Uratuj go w ten sam sposób. Walka z tymi wrogami jest łatwa, gdyż Ezio zwykle zabija ich ciosem w plecy. Porozmawiaj z ocalonym, by zdobyć drugiego rekruta. Miło.
---
Możesz teraz rekrutować cywili, by stawali po Twojej stronie. Możesz ich trenować, odwiedzając gołębniki albo przejęte wieże Borgii (oznaczone znakami Asasynów w całym Rzymie). Możesz wysyłać ich na misje, ale kiedy to zrobisz, nie będziesz miał ich pod ręką. Kiedy jednak będą z Tobą, możesz ich wezwać, by pozbyć się pobliskich celów. Słodko!
Zalecam zrekrutowanie przynajmniej jeszcze jednego potencjalnego Asasyna (albo więcej, jeśli chcesz). Szukaj ich na mapie i ratuj. Zalecam także odwiedzenie gołębnika i wysłanie dwójki rekrutów na najłatwiejsze misje (dla każdego po jednej), by zaczęli awansować.
Gdy będziesz gotów, zacznij kolejne zadanie.

Ekstradycja
Pełna Synchronizacja: Zabij cel przy pomocy Asasynów-rekrutów
Idź do niebieskiego znacznika na mapie. Kurtyzana wskaże Ci właściwy kierunek. Idź do następnego znacznika. To samo. Każda z kurtyzan wskaże Ci drogę do zabójcy.
Wreszcie go znajdziesz. Weźmie nogi za pas, więc ścigaj go. Podążaj za czerwonym znacznikiem, by go nie zgubić. Zamiast zabijać go samemu, zbliż się na tyle blisko, by pojawiła się opcja w lewym górnym rogu „Wezwij Asasynów”. Naciśnij L2, by wezwać trzeciego rekruta (albo pozostałych, jeśli nie wysłałeś ich na misję), a zabójca zostanie uciszony. Dobra robota!
---
Rób, co uważasz za słuszne. Po drodze na południe możesz odnowić nieco sklepów i wysłać trzeciego rekruta na misję. Rób co chcesz, a potem zacznij kolejne zadanie.

Żywy Ładunek
Pełna Synchronizacja: zabij cel przy pomocy Asasynów-rekrutów
Idź do żółtego znacznika. Znajdziesz się w zielonym kółku do przeszukania. Użyj Orlego Wzroku, by dostrzec cel (świeci na złoto). Teraz musisz cicho za nim podążać.
Co chwilę będzie się on zatrzymywał i rozglądał. Jeśli nie zbliżysz się zanadto, nie dostrzeże Cię zbyt prędko. By zredukować szansę wykrycia, wmieszaj się w grupy przechodniów.
Idź za nim na otwartą przestrzeń, gdzie zacznie biec. Będzie zatrzymywał się i oglądał, ale zacznie biec dalej, gdy poczuje się bezpieczny. Idź za nim po schodach i skręć za róg.
Bez zbytniego zbliżania się, wezwij swoich rekrutów, gdy go namierzysz. Wykonają swoją pracę, a Ty dostaniesz pełną synchronizację. Teraz część trudniejsza: utrzymanie ich przy życiu. Szybko wyjmij miecz i broń swoich rekrutów. Mierz w przeciwników, którzy ich atakują. Łatwo zabić ich ciosem w plecy, bo nawet na Ciebie nie patrzą. Daj z siebie wszystko, by Twoi rekruci zbytnio nie ucierpieli.
---
Kiedy skończysz, proponuję zrobić dwie misje poboczne. Zalecam znalezienie paru rekrutów więcej. Zrób to, odnów kilka budynków, wykonaj kilka wyzwań albo cokolwiek innego. Skoro jesteś na południowym zachodzie, zajmij się następną Wieżą Borgii.
[Wieża Borgii: Tommaso di Viterbo – centrum dzielnicy Antico]
Nie do końca to wyszło, ale udało się. Zacznij od wspinaczki na wzniesienie od strony południowej/południowowschodniej. Po krawędziach wespniesz się coraz wyżej.
Zabij wszystkich strażników, jacy napatoczą się po drodze, aż dotrzesz do miejsca, gdzie jest Kapitan. Siedzi on na koniu, jeżdżąc w tę i z powrotem. Przygląda się temu więcej strażników. Prawdopodobnie możesz zbliżyć się na tyle, by zabić go z kuszy. Być może nie będzie to zabójstwo jednym strzałem (zaraz przekonasz się, dlaczego). Możesz również zbliżyć się na tyle, by wezwać swoich rekrutów.
Użycie rekrutów zaalarmuje kapitana, który zsiądzie z konia. Użycie kuszy go nie zabije, a on sam zacznie uciekać. Trzeba go dogonić i zabić Ukrytym Ostrzem. Trzeba też później chronić rekrutów. Lepiej zatem spróbować zestrzelić go po prostu z kuszy z daleka.
---
[Lokalizacja Symbolu – Aventino]
Symbol jest w tym samym obszarze, co Wieża Borgii. Tak naprawdę jest on umieszczony na samej wieży! Wespnij się na nią ponownie i kiedy będziesz blisko szczytu, włącz Orli Wzrok. Opuść się niżej do Symbolu, a dostaniesz kolejną zagadkę do rozwiązania (solucję znajdziesz w odpowiednim artykule).
Kiedy zniszczysz wieżę, idź dalej na południe, aż do Kryjówki Romulusa, umieszczonej w Piramidzie Cestia. Jedna uwaga. Zanim wejdziesz, zajmij się swoimi rekrutami. Wyślij ich na misję, wszystkich. Nie będziesz ich potrzebował przez kilka minut, więc niech wykonają jakieś zadanie i zdobędą doświadczenie.

Wilki Pośród Zmarłych
Pełna Synchronizacja: Ukończ wspomnienie w 8 minut
Zaczyna się zupełnie łatwo. Biegnij naprzód, przeskakując przez dziury, a następnie przez belki. Skocz na ścianę i przesuwaj się w prawo, przechodząc na przyległą ścianę. Wespnij się na górę, użyj pierścieni z prawej strony Ezio.
Podążaj korytarzem, od czasu do czasu przeskakując szczelinę. Skręć w lewo i pokonaj kolejną dziurę. Skocz na belkę i skręć w lewo, by dostać się przez otwór. Przeskakuj po drążkach w następnym korytarzu, czeka Cię później kolejna seria skoków i huśtania.
To będzie ciągnęło się aż do windy. Wejdź na nią i wystrzel się w górę. Przejdź przez następne przejście, aż dotrzesz do dużego obszaru bez dna. Przeskakuj po linkach, skręć prawo, przemierz wiszące platformy i używaj drążków do pokonywania dziur. Idź do ściany, skręć w prawo, rozhuśtaj się, skocz i przesuń się na platformę.
W następnym korytarzu napotkasz rozwidlenie. Idź prosto, a znajdziesz skrzynkę, wróć i idź lewą odnogą. Kieruj się na południowy zachód, przez labiryntowate przejścia. Zobaczysz przebiegającego Człowieka-Wilka. Ruszaj za nim, aż dotrzesz do pomieszczenia z dużą ilością platform. Zaprowadzą Cię one do małego pomieszczenia, gdzie musisz przeskoczyć przez dwie belki do ściany. Wespnij się na górę, używając pierścieni i szczelin.
Kolejne rozwidlenie. Prosto do skrzynki, w lewo, by kontynuować. Zejdź w dół przejściem, w lewo na drążki i na dół do drzwi. Po krótkiej scence, zejdź na dół sporej studni. Zacznij od opuszczania się z krawędzi i powoli przesuwaj się w dół. Bez trudu znajdziesz rzeczy, za które możesz złapać. Prowadź Ezio w dół przy użyciu lewego analoga, albo naciskając Kółko, by puszczać i łapać kolejne krawędzie. Zachowaj ostrożność. Jeśli zlecisz zbyt daleko, nie zdołasz niczego złapać i zginiesz.
W końcu dotrzesz do otworu. Obróć się i przeskakuj na drążkach na drugą stronę. Kolejne rozwidlenie. Prosto i w lewo do skrzynki, w lewej odnodze kolejne rozwidlenie. Ta ścieżka zaprowadzi Cię w ślepą uliczkę. Wejdź i skręć w prawo. Wbiegnij na ścianę na końcu i odskocz, by złapać platformę. Obróć się i skocz do następnego przejścia.
Przy kolejnym rozwidleniu idź w prawo do skrzynki, i znowu w prawo, do flagi. Wróć i obierz drugą drogę, która w końcu doprowadzi Cię do następnego rozwidlenia, ale obie odnogi prowadzą w to samo miejsce. Jeśli pójdziesz w lewo, trafisz do kolejnego pomieszczenia ze skrzynką. Idź do znacznika, aż w końcu zacznie się scenka.
Na koniec idź naprzód, wbiegnij na rampę po lewej stronie. Wespnij się na konstrukcję, skręć w lewo i przeskocz przez szczelinę. Dotrzyj do rogu i wespnij się na ścianę. Przesuwaj się w lewo, aż na drążek, i rozhuśtaj się. Stamtąd przeskakuj po drążkach w lewo – na skróty.
Skocz na dach konstrukcji, a następnie na kolumnę, która jest najbliżej belek. Przeskocz przez nie do kolejnego małego daszku. Tu możesz wspiąć się na krzyż. Jeśli nie dajesz rady iść wyżej, obejdź krzyż dookoła i kontynuuj wspinaczkę. Kiedy dostaniesz się na samą górę, skocz na następną platformę i opuść pomieszczenie.
Idź korytarzem do rozwidlenia. Skręć dwa razy w lewo, a znajdziesz skrzynkę. Wróć do drugiego rozwidlenia i idź prosto – znajdziesz drugą skrzynkę. Po drugiej stronie jest przejście prowadzące do trzeciej skrzynki. Zbierz je i idź przez labirynt do znacznika.
Walcz z Wyznawcami Romulusa wykorzystując serie zabójstw. Najpierw kontra, wybierz następny cel, kiedy zabijasz poprzedniego wroga. Proste.
Wespnij się na drabinkę po prawej. Czeka Cię walka z kolejną grupą Wyznawców Romulusa. Zabij ich i idź zgodnie z ruchem wskazówek zegara po ziemi, aż do dziury w pobliżu drabiny, po której przedtem się wspiąłeś. Tuż przed nią, jeśli zerkniesz na środek pomieszczenia, zobaczysz miejsce, do którego możesz wskoczyć. Wespnij się stamtąd z lewej strony i skocz na następne piętro. Pojawi się więcej Wyznawców, ale są łatwi do pokonania.
Idź wokół tego poziomu, aż dotrzesz do północnej części pomieszczenia. Skocz stamtąd na drewnianą platformę w środku. Wespnij się po lewej stronie i skacz, kolejni Wyznawcy będą Cię atakować. Pozbądź się ich w dowolny sposób. Wyjdź przez północną stronę.
Korytarz zaprowadzi Cię prosto do skarbu. Zbierz wszystkie skarby, na końcu zabierz Zwój. Wyjdź przez drzwi z zasuwami.
---
Teraz, po sporej przerwie, wracamy do fabuły. Zakończ opcjonalne misje, jeśli chcesz.

Niespodziewany Gość
Ciekawe, kto to może być? Idź kawałek do niebieskiego znacznika. Kiedy dotrzesz na miejsce, znajdziesz tam… kartonowe pudło?
!
Co to może znaczyć? Coś… chytrego? Podstępnego? Jakieś metalowe urządzenie?
Tak czy siak, po scence spotkasz się ze starym przyjacielem. Po tym, jak zajmie ławkę, usiądź obok (Kółko), by dokonać zakupów.
Leonardo może odsprzedać Ci drugie Ukryte Ostrze, Rękawicę do Wspinaczki ze Skokiem (zdaje się, że Ezio znał ten manewr bez rękawicy…), i Zatrute Strzałki do Ukrytego Ostrza. Razem kosztuje to niezłą sumkę, ale na szczęście (albo nieszczęście), możesz kupić naraz tylko jedną rzecz. Wybrałbym drugie Ukryte Ostrze, ale wybór należy do Ciebie.
---
Następna misja jest zaznaczona na mapie. Daleko, daleko na południowym wschodzie, w obszarze, do którego nie możesz się dostać bezpośrednio. Jeśli spróbujesz iść tam po linii prostej, zostaniesz zablokowany. Hm…
Ruszajmy zatem na wschód, do mieszkania Bartolomeo, Caserma di Alviano. W drodze na wschód będzie jeden przystanek, w końcu ruszymy na południe. Ten przystanek to Symbol na domu Bartolomeo.
[Lokalizacja Symbolu – Caserma Di Alviano]
Symbol można znaleźć na zewnętrznych ścianach otaczających ten mały obszar. Wejdź na gontowy dach i obejdź dookoła, aż znajdziesz. (Chyba jest na południowej stronie).
Teraz, z tego obszaru, idź na południe/południowy wschód. Najprawdopodobniej zobaczysz białą ścianę i nie będziesz mógł dalej iść. Idź wzdłuż tej ściany na południe. W końcu znajdziesz przejście do znacznika misji.
Cały obszar jest zasłonięty, więc warto skorzystać z punktu widokowego na południu. Niestety, żeby dostać się na to miejsce, musisz najpierw naprawić Akwedukt, co oczywiście nie jest możliwe, póki nie zniszczysz Wieży Borgii. Oczywiście do Wieży się nie dostaniesz. Super.
Jednakże gdzieś w pobliżu powinieneś znaleźć Leonardo. Idź i spotkaj się z nim na ławeczce. Tym razem stamtąd nie odejdzie, więc jeśli chcesz i Cię na to stać, kup pozostałe gadżety (Rękawicę do Wspinaczki i Zatrute Strzałki).
Po jakimś czasie pozycja Leonardo może się zmienić . Bądź tego świadom i przygotuj się na wędrówkę do innego miejsca, jeśli jego ikonka nagle pojawi się w innym miejscu.
Zaopatrzony w ekwipunek i gotów do drogi, idź do znacznika misji.

Plan
Pełna Synchronizacja: Wyślij Najemników do walki.
Idź do żółtego znacznika. Kiedy się zbliżysz, zamieni się on w zielone kółko do przeszukania. Po drodze do tego miejsca stoi kilku najemników. Wynajmij ich, by osiągnąć pełną synchronizację. Teraz zostaje tylko wysłać ich do walki.
Nieco dalej po drodze spotkasz dwie grupy wrogów. Jedna z nich to patrol. Użyj Orlego Wzroku, by dostrzec swój cel w złotym kolorze. Poślij najemników na dowolną grupę, by spełnić dodatkowy warunek. Dołącz do walki i łącz zabójstwa w serie albo atakuj oddzielonych strażników. Zabij nadzorcę, a zaliczysz misję.
---
Bez dalszego opóźniania, idź do następnego znacznika, na północny wschód od Twojej obecnej lokalizacji. Sam znacznik znajduje się przed bramą miasta. Zanim rozpoczniesz misję, upewnij się, że masz ze sobą lekarstwa.

Pod Ostrzałem
Pełna Synchronizacja: Nie zabij nikogo przed zniszczeniem planów
Musisz zachować tutaj szczególną ostrożność. Gdy strażnicy Cię rozpoznają i ruszą do ataku, nastąpi desynchronizacja.
Zacznij od skoku z klifu do siana. Idź w prawo, obok niewinnego pracownika. Za rogiem będzie kilka belek. Stań pod pierwszą i trzymaj R1 i X, a następnie puść, by podskoczyć i ją złapać. Idź wzdłuż ściany do rusztowania. Wyjdź na dach.
Idź w lewo i kontynuuj podróż na północ. Skocz z drewnianego żurawia na ścianę przed sobą. Idź dalej w kierunku północnym. Paru strażników po lewej stronie może Cię zauważyć i ruszyć, by Cię sprawdzić, ale jeśli będziesz szedł naprzód i znikniesz za następnym rogiem, nie znajdą Cię. Zejdź po schodach przy tym rogu. Stań za ścianą i czekaj, aż strażnicy znikną albo odwrócą się plecami. Wybiegnij szybko i skręć w prawo.
Ten obszar jest żółty na Twojej mini-mapie. To tam znajdują się plany. Jednak tego miejsca strzeże Brutal. Zostań w ukryciu i przyjrzyj się jego trasie. Będzie chodził w kółko, wchodząc w obszar po lewej. Czekaj, aż tam wejdzie, a następnie ruszaj powoli za nim, czekaj, aż zacznie znów iść. Kiedy będziesz w środku, znajdź plakat przy stole do kreślenia. Użyj interakcji, by go spalić.
Teraz możesz już zabijać! Wóz z pistoletem maszynowym jest zaznaczony przy Tobie niebieskim wskaźnikiem. Jednak nadal musisz pozostać niewykryty. Zacznij od zabicia Brutala, który teraz po prostu stoi. Teraz znajdź przejście nad bramą.
Możesz wspiąć się na mały, spadzisty dach nad obszarem, gdzie były plany. Wykonaj Zaawansowany Skok na Ścianie (wbiegnij na ścianę i szybko skocz w lewo), złap się go i wyjdź na górę. Z tego małego dachu możesz wyjść na ścianę i na dach po drugiej stronie.
Stamtąd możesz użyć kuszy, by zabić dwóch strażników i pozostać niezauważonym. Jeśli pozostała dwójka jest blisko, a masz podwójne Ukryte Ostrze, możesz zabić ich naraz. Możesz też jednego zastrzelić, a drugiego zabić z Powietrza.
Znajdź beczki przy maszynie i strzel do nich z pistoletu. Biegnij teraz szybko do żółtego znacznika za sobą. Maszyna została zniszczona, ale jest jeszcze jedna, którą zaczyna jechać jeden ze strażników. Czas na pościg.
Jedź z tyłu, trzymając R1 i X, by galopować na koniu. Po paru zakrętach dotrzesz do rozwidlenia. Lewa strona zostanie zniszczona, więc skręć w prawo, kiedy tylko zobaczysz rozwidlenie. Niedaleko będzie kolejne, tym razem zmusi Cię do wybrania lewej strony.
Przemierzysz długą ścieżkę sam, zanim dogonisz maszynę. Ezio wskoczy i przejmie nad nią kontrolę. Jedź powozem, sterując lewym analogiem. Kiedy strażnicy będą blisko Ciebie, kieruj tak, by ich wywracać. Wystarczy delikatnie trącić.
W końcu sam zaczniesz strzelać z maszyny. Potwierdzając, że strażnicy Borgii nie są lepsi w celowaniu niż szturmowcy, raczej z łatwością będziesz trafiał w ludzi. Ustaw celownik na cel i strzelaj R1. Będziesz musiał dostosować się do ruchów przeciwnika i ataków, ale nie jest to zbyt trudne. Konie wraz ze strażnikami stanowią dość duży cel. Na szczęście konie nigdy nie zostają zabite.
Będziesz musiał zastrzelić atakujących zarówno z tyłu, jak i z boku. Znów musisz dostosować się do ich ruchów. Zobaczysz, że celujący w Ciebie zaznaczeni są czerwonym kolorem. Zajmij się nimi w pierwszej kolejności. Jeśli stracisz zdrowie, skorzystaj z lekarstw, jeśli wziąłeś je ze sobą.
Jedź przez małą wioskę z rozłożonymi wokół beczkami wybuchowymi. Spróbuj w nie trafić, by zabić kilku wrogów więcej. Uważaj na kolejną grupę strzelców na koniach. Mierz w najbliższych, gdy będą oni w Ciebie celować.
Zadanie staje się dość ryzykowne, kiedy przejeżdżasz drogą między skałami. Mnóstwo wrogów zaczyna Cię gonić, więc przygotuj lepiej lekarstwa. W końcu Ci się jednak uda uwolnić od napastników.
---
Kiedy skończysz, zobaczysz lokalizację większej ilości Maszyn Wojennych Leonardo i związanych z nimi misji na mapie. Są one oznaczone czarnym symbolem z literą L. Można je zrobić w dowolnym momencie gry, więc jak zwykle umieszczę opis między innymi misjami. Oczywiście, możesz je zrobić od razu (ale zabawa…), albo rozłożyć w czasie.
Teraz zajmijmy się wieżą Borgii w dzielnicy Centro, zlokalizowanej na granicy dzielnic Centro i Campagna.
[Wieża Borgii: Domenico de Padova – Centro, wschód]
Z pewnością istnieje przynajmniej pół tuzina sposobów na przejście tego zadania, jeśli nie więcej. Oto przykładowe. Podejdź od wschodu do wieży. Zdejmij łucznika i kieruj się na północ. W kierunku północnym znajduje się budynek przypominający kościół. Jest na nim umieszczony krzyż. I właśnie dokładnie tam stoi kapitan.
W obszarze na dole jest stóg siana. Skocz do niego. Przyjdzie grupa strażników z Poszukiwaczem, by to sprawdzić. Pozbądź się Poszukiwacza z Ukrycia. Zabij pozostałych strażników, kiedy zawrócą.
Wyjdź z kryjówki i wespnij się na prawą stronę budynku. Zabij strzelca, a po wyjściu nieco dalej – drugiego. Weź ciało i zrzuć je na dół, żeby zwabić Kapitana Borgii i jego ludzi. Dokonaj Zabójstwa z Powietrza.
Możesz równie dobrze strzelić do niego z kuszy (niekoniecznie zabijając pierwszym strzałem), biec na niego otwarcie, strzelić zatrutą strzałką – możliwości jest sporo.
Kiedy skończysz, wyjdź na wieżę i ją podpal.
---
Kiedy ta sekcja została uwolniona, odnów nieco sklepów. Z kolejną zniszczoną wieżą możesz zrekrutować przyszłego Asasyna. W tym momencie powinieneś mieć przynajmniej sześciu rekrutów.
Teraz, jako odskocznię, jeśli grasz na PS3 i masz DLC (darmowe), ruszaj do długo ignorowanej ikonki w południowo-wschodniej części dzielnicy Centro. Spotkaj się z Kopernikiem.

Fałszywa Cenzura
Pełna Synchronizacja: Nie odnieś żadnych obrażeń w zasadzce
Ta misja nie jest taka łatwa. Nie jest w żadnym wypadku trudna, ale nie jest to przechadzka po parku. Po scence Kopernik będzie atakowany przez niemal nieskończone fale wrogów. Powinieneś się skupić na chronieniu go, ponieważ nie ma on żadnej broni.
Stój blisko niego i go chroń, ale zwabiaj innych strażników na siebie i próbuj ich skontrować, by zacząć ciąg zabójstw. Kiedy zaczniesz serię zabijania, szybko zredukujesz zagrożenie.
Pojawi się więcej fal, w tym Brutale i Poszukiwacze. Zdobycie pełnej synchronizacji jest sporym wyzwaniem. Musisz albo rozbroić tych strażników, albo zabijać ich w serii zabójstw, ewentualnie najpierw ich kopnąć, a później atakować. Miej się na baczności, gdy inni przeciwnicy próbują się mieszać.
Pewnym sposobem na ułatwienie walki i odciągnięcie uwagi od Kopernika jest wezwanie swoich rekrutów. Niech dołączą do bitwy, dzięki czemu nie tylko utrzymają uczonego przy życiu, ale zapewnią Ci bezpieczeństwo.
---
Porozmawiaj z Kopernikiem jeszcze raz i w tym samym rejonie rozpocznij kolejną misję.

Poza Orbitą
Pełna Synchronizacja: Dotrzyj do bezpiecznego miejsca w czasie krótszym niż 3 minuty i 20 sekund
Musisz bezpiecznie odprowadzić Kopernika do żółtego znacznika. Opuść plac idąc w południowo-wschodnim kierunku, gdzie znajdziesz schody. Zejdź po nich. Prawdopodobnie spotkasz grupę strażników. Najlepiej użyj Gradu Strzał swoich rekrutów, jeśli masz je dostępne. Jeśli nie, próbuj wykonać serię zabójstw, by móc ruszyć dalej.
U stóp schodów zabij innych strażników, jacy się pojawią, i ruszaj w kierunku znacznika. Na drodze będzie więcej straży stojącej w miejscu, ale zamiast ich mijać, przechodź między nimi albo dookoła. Proste. Stąd droga do znacznika powinna być łatwa. Biegnij, żeby spełnić warunek na 100% synchronizacji.
---
Następne trzy misje są na Twojej mapie, zaznaczone tym samym symbolem. Wykonaj je w dowolnej kolejności. Zacznijmy od tej, która znajduje się na północnym wschodzie. Użyj tunelu albo jedź na miejsce.
---
Doktorat Honoris Causa
Pełna Synchronizacja: Dostarcz list w ciągu minuty
Jest to naprawdę prosta misja i nie trzeba jej szczegółowo opisywać. Biegnij jak najszybciej do niebieskiego znacznika. Powalaj ludzi, trzymając R1 i Kółko, by Cię nie spowalniali. Jeśli wolisz, biegnij dachami. Z łatwością wykonasz zadanie w 40 sekund i zaliczysz warunek.
Kiedy porozmawiasz z człowiekiem, zostanie on zabity. Morderca, strzelec Borgii, zeskoczy na dół i zaatakuje wraz z innymi strażnikami. Skontruj jednego, namierz strzelca i pozbądź się go, resztę wykończ serią zabójstw.
---
Kolejna misja jest na północnym-wschodzie.

Inteligencja
Pełna Synchronizacja: Dostarcz list w ciągu 2 minut
Masz trzy minuty na dostarczenie listu, dwie, by dostać bonus. Weź konia, jeśli chcesz, chociaż nie jest to konieczne.
Pewnym utrudnieniem jest to, że nie wiesz, gdzie znajduje się odbiorca. Musisz przeszukać zielony obszar. U mnie był on po drugiej stronie budynku, gdzie znajdował się warsztat kowala.
---
Ostatnia misja jest jeszcze dalej na północ.

Przesyłka Ekspresowa
Pełna Synchronizacja: Dostarcz 3 listy w ciągu 3 minut
Znów bardzo proste. Jedyną wskazówką jest – powalaj ludzi na drodze, trzymając R1 i Kółko. Kiedy nikt nie przeszkadza, biegnij pełnym sprintem (R1 i X). Wspinaj się na przeszkody, jeśli w ten sposób zaoszczędzisz czas. Dostarcz trzy listy – koniec misji.
---
Następna misja jest daleko na południu, tuż za Koloseum.

Człowiek w Czerwieni
Pełna Synchronizacja: Nie zabij nikogo podczas śledzenia Kardynała
Idź na północny-zachód, w lewy górny róg dzielnicy Centro. Jest to długa podróż, więc najlepiej skorzystać z tuneli. Kiedy dotrzesz do żółtego znacznika, użyj Orlego Wzroku, by zlokalizować Kardynała.
Powinieneś go dostrzec całkiem szybko. Zacznij od śledzenia go w tej dzielnicy. Trzymaj się w pewnej odległości i bądź zawsze gotów się ukryć. Wokół może nie być wielu ludzi, wśród których mógłbyś się schować, więc musisz polegać na chowaniu się za rogami i innymi zasłonami, by pozostać nierozpoznanym.
Poza tym zadanie jest bardzo proste. Trzymaj się na dystans, ale nie spuszczaj go z oczu na długo. Włącza się licznik czasu, gdy nie masz go w zasięgu wzroku. Czasem łatwo to naprawić manipulując kątem widzenia kamery.
---
Posiedzenie Kaczek
Pełna Synchronizacja: Zabij wszystkich katów w ciągu 5 minut
Musisz zabić sześć celów w pewnym obszarze. Generalne położenie każdego z nich jest zaznaczone na mapie. Kiedy dotrzesz do tego obszaru, musisz sam zacząć szukać.
Pierwszy cel jest na górze bramy po prawej stronie kółka. Wespnij się, a zacznie uciekać, więc zastrzel go albo ścigaj. Prawdopodobnie wysłanie swoich asasynów nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ mogą spaść, zaatakowani przez innych strażników.
Drugi jest na wschód stamtąd. Ciężko go znaleźć, bo jest to przypadkowy strażnik patrolujący ulice. Chodzi sam, więc wykorzystaj to, by go znaleźć, ale tak naprawdę jest to kwestia szczęścia.
Trzeci jest na północy, na dachu na północny-zachód od doktora. Zestrzel go z kuszy.
Następne dwa cele są w tej samej lokalizacji. Są to dwa Brutale spacerujący po ulicy, wyróżniają się dość mocno. Znów masz irytujący problem z namierzeniem ruchomych celów. Pewną przewagę da Ci stanie na dachu i rozglądanie się, zamiast bez celu biegać po ulicach a nadziei na ich znalezienie.
Ostatni cel jest na dachu, łatwy do znalezienia i zestrzelenia.
Wykonanie zadania w 5 minut jest ciężkie. Kiedy poznasz generalne położenie strażników, jedynym utrudnieniem będzie znalezienie celów 2, 4 i 5.
---
Wróć do Kopernika przy Koloseum, by wykonać ostatnie zadanie.

Zamknij Książkę
Pełna Synchronizacja: Zabij Mistrza Ukrytym Ostrzem
Pierwsza część zadania jest bardzo prosta. Idź do miasta i wyśledź Mistrza. Porusza się, ale jest zaznaczony wskaźnikiem. Żadnych niespodzianek, nawet nie będzie uciekał. Zabij go Ukrytym Ostrzem, by uzyskać pełną synchronizację.
Teraz biegnij do niebieskiego znacznika do Kopernika. Jest na szczycie wzniesienia, więc wespnij się po krawędziach skalnych, by do niego dotrzeć. Zbliży się kilku napastników. Większość z nich powinna skupić się na Tobie, ale ciężko uzbrojony wróg, zaznaczony czerwonym celownikiem, zaatakuje Kopernika. Zacznij serię zabójstw i pozbądź się wszystkich.
===
I tu kończą się misje z Kopernikiem. Ruszajmy dalej. Tak się złożyło, że w pobliżu jest kolejne zadanie zniszczenia jednej z maszyn wojennych Leonardo. Zajmijmy się tym zatem. Jeśli nie wykonałeś misji z Kopernikiem, znajdziesz to zadanie na północnym wschodzie w dzielnicy Campagna.

Plan
Pełna Synchronizacja: Użyj pistoletu, by zabić przewodnika
Misja ta jest podobna do misji Pod Ostrzałem. Idź do obszaru zaznaczonego na mapie i szukaj przewodnika, najbardziej wyróżniającego się strażnika w grupie. Będzie patrolował ulice. Zastrzel go z pistoletu, by zyskać bonus. Może być ciężko, bo będą Ci przeszkadzać żebraczki. Po prostu idź za przewodnikiem i czekaj na stosowny moment. Upewnij się, że namierzyłeś go i strzelaj.
---
Lokalizacja maszyny jest zaznaczona na Twojej mapie, więc idź do północno-wschodniej bramy miasta i wejdź na znacznik.

Piekło na Kołach
Nie odnieś żadnych obrażeń będąc wewnątrz czołgu
Zacznij od pójścia naprzód. Wkrótce spotkasz eskortowanego architekta. Kiedy będzie czysto, biegnij do budynku przed sobą i wespnij się na niego. Na górze wypatrz strażnika stojącego przed wozem z sianem. Zabij go zatrutą strzałką albo z kuszy. Opuść się i przebiegnij obok niego.
Skręć w lewo i zanurkuj w wozie z sianem. Zabij strażnika stojącego z prawej strony Twojej kryjówki. Obejdź dookoła następny budynek, ignorując straże stojące na jego górze. Idź za eskortą.
Wejdą do fortecy przed Tobą. Bramy się zamkną, na straży zostanie dwóch strażników. Włączy się licznik czasu, gdy stracisz z oczu architekta, więc musisz poruszać się szybko. Zignoruj strażników, utrzymaj dystans i idź w prawo. Będą za Tobą szli, ale po prostu idź naprzód. Wespnij się na platformy i użyj wiszącego kosza, by znaleźć się za rogiem. Przeskocz szybko przez belki i wejdź przez dziurę w ścianie.
Architekt będzie w środku. Skocz na niego i zacznij go okładać pięściami. Po uroczej pogawędce przy herbatce powie Ci, gdzie musisz iść.
Pozostając niewykrytym, ruszaj do kolejnego znacznika. Najlepsza droga wiedzie przez dachy. Wejdź na budynek w pobliżu miejsca, gdzie poturbowałeś architekta. Przejdź po linkach na następny dach, ale najpierw zestrzel łucznika z kuszy.
Idź dalej na wschód na następny dach. Po lewej Ezio jest kolejny łucznik, ale przede wszystkim skup się na parciu na wschód. Zastrzel go, później zajmij się kolejnym. Teraz już nie ma niczego na Twojej drodze, więc idź w róg i opuść się na dół, by znaleźć plany.
Pozbądź się ich i idź na północ, Poszukiwacza możesz zignorować albo zabić. Znajdź najemników i uwolnij ich. Idź za nimi i zmierz się z hordą straży. Mierz najpierw w Brutali albo Poszukiwaczy, rozbrój ich, a następnie zacznij serię zabójstw przy użyciu ich broni.
Będzie jeszcze jedna walka, zanim dotrzesz do celu. Zdejmuj większych wrogów w serii zabójstw, albo kopnij ich, by przełamać ich obronę i atakuj, aż padną. Reszta powinna być prosta.
Kiedy zejdziesz do podziemi, wespnij się na ścianę po lewej. Następne przejście wymaga od Ciebie sporo skakania po belkach. Łatwe. Po prostu używaj lewego analoga, by przesuwać się na prawą lub lewą stronę.
Po drugiej stronie użyj dźwigni, by otworzyć bramę. Wejdź w przejście, by znaleźć skrzynkę, a potem dołącz do najemników. Na lewo od następnej bramy jest kolejna ściana do wspinaczki. Prowadzi do następnego przejścia, w którym musisz ostrożnie sterować. Jeśli spadniesz, będziesz musiał przepłynąć z powrotem i wspinać się od nowa, ale na dole jest skrzynka.
Uważaj, kiedy skręcisz za róg i dotrzesz do części z platformami. Kiedy złapiesz za drążek, przesuń się w bok, by Ezio znalazł się w jednej linii z belką. Dalej jest kolejny drążek, więc znowu przesuń się w bok, aż zrównasz się z drugą belką, na której masz wylądować.
Otwórz bramę i idź dalej. By pokonać ostatnią przeszkodę, wespnij się na lewą ścianę. Kiedy nie będziesz mógł wyjść wyżej, przesuń się w prawo na sąsiednią ścianę. Odskocz od niej i przeskakuj przez belki. Skocz na platformę po drugiej stronie i aktywuj dźwignię. Wejdź przez drzwi – zacznie się scenka.
Kiedy zasiądziesz za sterami czołgu, strzelaj do beczek, by otworzyć sobie przejście i zacząć. Jedź doliną – ta część gry jest zupełnie liniowa. Twoim celem jest pozbyć się wrogich armat. Pobocznym celem jest przedostać się nie odnosząc obrażeń.
Pamiętaj, że patrole wrogów nie są w stanie Cię skrzywdzić, i nie są Twoimi głównymi celami. Zabawnie jest do nich strzelać, ale nie ignoruj armat. Zaznaczone są one czerwonymi celownikami. Kiedy znajdziesz się w ich zasięgu, zaczną w Ciebie celować. Czasem chybią, jeśli przesuniesz się wystarczająco w prawo lub w lewo, ale najlepiej otworzyć do nich ogień tak szybko, jak to możliwe. Niektóre armaty będą przy wybuchających beczkach, więc wykorzystaj to, by pozbyć się kilku dział naraz.
W końcu na otwartej przestrzeni napotkasz wrogi czołg. Przeciwnik nie umie strzelać celnie, ale nadal musisz uważać na to, by nie odnieść żadnych obrażeń. Najlepiej poradzić sobie z nim, jeżdżąc na lewo i prawo, i strzelając do niego. Kilka trafień powinno załatwić sprawę.
Rozwal bramę przed sobą i zmierz się z kolejną parą czołgów. Tu najłatwiej utracić szansę na 100% synchronizacji. Spróbuj zdjąć jednego jak najszybciej, potem ostrzelaj drugiego. Kiedy skończysz, załączy się scenka i misja się zakończy.
---
To była bardzo długa odskocznia od historii, więc wróćmy do kryjówki Ezio, by kontynuować. Krótka „misja” zakończy się, kiedy zerkniesz na mapę i wyjdziesz. Mapa pozwala Ci na zarządzanie swoimi rekrutami, prawdopodobnie to dla Ciebie nie nowość. Kiedy będzie po wszystkim, wyjdź drzwiami – zacznie się scenka i sekwencja się zakończy.

SEKWENCJA 5
Bankier
Odnów kilka sklepów. Jeśli masz już wystarczająco duże dochody, możesz wykupić kilka dużych budynków w mieście. Kosztują jednak sporo. Eksploruj jeszcze trochę, wykonaj misje dla gildii czy cokolwiek innego chcesz. Zrób sobie przerwę od głównego wątku. Kiedy będziesz gotów iść dalej, następny znacznik misji jest na północnym wschodzie w Rosa di Fiore. Porozmawiaj w środku z Claudią.

Ucieczka Dłużnika
Pełna Synchronizacja: nie daj się wykryć podczas eskorty senatora
Idź do znacznika na mini-mapie. Znajduje się on w senatorskim palazzo, tam, gdzie znajdował się Kopernik, jeśli grałeś na PS3. Osobę, którą szukasz, znajdziesz w południowo-zachodnim rogu.
Zabij szybko jego napastników, próbując chronić go przed zbyt dużą ilością obrażeń. Teraz musisz go odeskortować. Jeśli chcesz bonus, musisz unikać wykrycia. Strażnicy będą atakować senatora, gdy go zobaczą, ignorując Ezio. Jeśli ich zaatakujesz, by go bronić, nie zaliczysz dodatkowego zadania.
Najlepszym sposobem na wykonanie tej misji jest unikać kontaktu ze strażą za wszelką cenę. Ruszaj w kierunku znacznika, trzymając się blisko prawej ściany, by uniknąć straży na placu. Zejdź po schodach i staraj się trzymać z daleka od patroli. Widać ich na mapie, więc da się to zrobić. Niektórych strażników nie dostrzeżesz, póki nie znajdziesz się naprawdę blisko, więc uważaj.
Obierając długą drogę dookoła zwiększysz szanse na uniknięcie kontaktu ze strażą i zdobycie bonusa. Jednak jeśli coś się stanie i senator zostanie zaatakowany, ciągle masz szansę. Zamiast atakować straż i tracić stan incognito, wezwij swoich asasynów. Rób tak za każdym razem, kiedy straż zaatakuje.
Jeszcze innym sposobem, jeśli Cię zobaczą, a nie masz asasynów albo nie chcesz ich używać, możesz rzucić bombę dymną i uciekać. Doprowadź senatora do żółtego znacznika. Będziesz musiał zaprowadzić go w jeszcze dwa miejsca.
Znów użyj asasynów, gdy to konieczne. Wybieraj najlepiej te uliczki i alejki, które pozwolą Ci obejść dookoła potencjalne kłopoty.
---
Następna misja wymaga, byś miał przynajmniej 3000 florenów ze sobą, co nie powinno być teraz problemem. Ale załóżmy, że nie masz, więc zrobię krótką przerwę. Naprawdę krótką. Kiedy będziesz mógł, udaj się do ikonki „L” na południowy-wschód od Koloseum w dzielnicy Antico.

Plan
Pełna Synchronizacja: Użyj Bomby Dymnej, by oszołomić przewodnika
Idź w rejon poszukiwań. Patrol, którego szukasz, znajduje się wśród niewielkich ruin. Zbliż się i rzuć bombę, by ogłuszyć wszystkich. Zabij swój cel i pozostałych. Zrobione.
---
Idź w kierunku bramy, oznaczonej nową ikonką „L”. Czas wyruszać.

Maszyna Latająca 2.0
Pełna Synchronizacja: Nie daj się postrzelić lecąc bombowcem
Najpierw zanurkuj do stogu siana poniżej. Możesz zabić strażnika, który jest w pobliżu. Nie jesteś w strefie strzeżonej, więc możesz swobodnie chodzić. Musisz znaleźć architekta, używając Orlego Wzroku. W ciągu jednej-dwóch minut powinien przechodzić przed budynkiem, od którego zacząłeś.
Idź za nim. Będzie kluczył, więc od czasu do czasu wycofaj się i czekaj, aż pójdzie dalej. Śledź go aż za dom, tam zrób użytek ze swoich pięści. Później na mapie pojawi się niebieski znacznik.
Idź na południe, w kierunku ściany, a później w lewo, w kierunku stogu z sianem. Wyjdź po pobliskiej drabinie na dach. Skocz z niego na górę ściany i idź naprzód. Zestrzel łuczników, gdy będą blisko, a gdy będzie bezpiecznie, zejdź z powrotem na ziemię.
Idź tam, gdzie leżą plany, w razie konieczności zabij strażnika. Zniszcz plany, a na mapce pojawi się lokalizacja maszyny latającej.
Jeśli spróbujesz iść w tamtym kierunku, zauważysz, że brama jest strzeżona przez dwóch Brutali. Możesz pozbyć się ich, oczywiście z kuszy, ale równie dobrze możesz zbliżyć się wraz z grupą ludzi, których grupki przechodzą tam od czasu do czasu. Wtop się w jedną z grup i przejdź wraz z nimi.
Wkrótce po prawej dostrzeżesz prowadzącą w dół drogę. Odłącz się od grupy, gdy będzie bezpiecznie (kiedy inne patrole Cię nie zobaczą) i idź tam. Znajduje się tam Poszukiwacz i inny strażnik, którzy chodzą po zboczu w tę i z powrotem. Trzymaj się prawej strony i obejdź ich. Wszystko będzie dobrze.
Idź w kierunku stajni. Wejdź na dach, a zobaczysz dwie belki. Przeskocz po nich na ścianę. Przesuwaj się dookoła, aż Ezio będzie mógł skoczyć na wiszące za nim skrzynie. Zrób tak, a stamtąd skocz z powrotem na ścianę i zacznij się wspinać.
Czekaj, aż łucznik podejdzie do dolnego lewego rogu wieży, a następnie zabij go z Krawędzi. Wokół jest wielu łuczników, więc zachowaj ostrożność. Próbuj ich omijać, wykonaj skok wiary z górnego prawego rogu wieży.
Obok stogu z sianem będzie przechodzić dość blisko dwóch strażników. Zabij tego z tyłu, wyskocz z siana i zastrzel drugiego z kuszy. Podnieś jego ciało. Uważaj na inne patrole na swojej mini-mapie. Czekaj, aż oddalą się od Ciebie, a potem połóż ciało w pobliżu ich trasy. Kiedy je zobaczą, szybko obejdź ich i dostań się za nich. Zbliż się powoli i wykonaj podwójne zabójstwo Ukrytymi Ostrzami. Zręcznie zrobione.
Teraz musisz się wspiąć na dużą wieżę w centrum, ale jak to dokładnie zrobić, nie jest jasne. Zacznij od wspięcia się na górny prawy róg. Jeśli spotkasz kolejną parę strażników, zatruj jednego strzałką, a drugiego zastrzel z kuszy, gdy będzie miał odwróconą uwagę.
W rogu znajdziesz drabinkę, która bez wątpienia zabierze Cię na górę ściany. Kiedy tam wyjdziesz, skup się nie na dwóch strażnikach, którzy tam stoją, ale na łuczniku, który wkrótce zobaczy Cię z tyłu. Obróć się i zastrzel go szybko, po czym powoli zabij dwóch strażników. Musisz też uważać na wroga na ścianie naprzeciwko.
Wspinaj się na wieżę, we wschodnim kierunku, gdzie jest kolejny łucznik. Ściągnij go z krawędzi, zastrzel dwóch strażników na ścianie po drugiej stronie, uważając, by nie zaalarmować drugiego, kiedy pierwszy zginie.
Z rogu wieży z trudem dostaniesz się do platformy, która wystaje na boku wieży głównej. Skocz na nią i podciągnij się. Zestrzel łucznika na pobliskiej wieży – to na razie koniec zabijania. Zejdź z platformy, czeka Cię nieco skakania i huśtania się na belkach i drążkach.
Wylądujesz na belce. Łucznika pod sobą zabij z Powietrza. Wejdź teraz do wieży. Wyjdź po drabince na platformę, a następnie przeskakuj na przeciwległą ścianę, wespnij się po belkach. Skocz z miejsca, na które się wspiąłeś, łapiąc za następne belki i podciągnij się na górę. Pokonaj je, by dostać się na następną platformę z drabinką.
Z tego miejsca zacznij obchodzić ściany dookoła, przeskakując przez belki i wspinając się, aż dotrzesz do okna prowadzącego na zewnątrz. Oprzyj się pokusie, by dokonać Zabójstwa z Powietrza na łuczniku poniżej. Zamiast tego skręć w prawo i skocz na sąsiednią belkę. Skacz i huśtaj się, by dostać się na przeciwległą stronę wieży. Jeszcze jeden skok, a będziesz mógł wspiąć się na szczyt.
Spotkasz tam szwadron strażników. Idź do lśniącego mechanizmu i wykonaj interakcję, by posłać ich w drogę. Wejdź po drabince, by dostać się do maszyny latającej.
Ten fragment może być nieco irytujący. Musisz latać dookoła i zniszczyć cztery warsztaty. Nie jest to zbyt trudne. Naciskanie w dół na lewy analog spowoduje, że maszyna opadnie, zaś w górę – podniesie jej nos. R1 pozwala Ci wystrzeliwać bomby, zaś na ziemi Twoje cele są oznaczone, co ułatwi Ci trafianie.
Maszyna powoli opada, gdy lecisz, więc aby utrzymać ją w powietrzu, strzel w jakieś miejsce na ziemi i przeleć nad nim.
To, co sprawia, że misja jest irytująca, to trafienie w to, co chcesz. Trzeba trafić w warsztat dwa razy, by go zniszczyć, ale musisz trafić w przypominające kominy konstrukcje. Nabierz wysokości, by mieć więcej czasu na celowanie. Kiedy mijasz cel, zanurkuj w dół (zakładając, że jesteś dość wysoko), a celownik wróci w kierunku konstrukcji, nad którą masz przelecieć.
Zniszcz wieże w pobliżu warsztatów, by zredukować prawdopodobieństwo zderzenia się z nimi. Tak na wszelki wypadek.
Kiedy skończysz rozwałkę, kilka powozów z zapasami ruszy w szaleńczym tempie. Celuj w nich i zestrzeliwuj. Jeśli musisz przyspieszyć, by ich dogonić, strzel w ziemię i zanurkuj w tym kierunku, uważając na to, w którą stronę jadą powozy.
Ostatnia część jest najbardziej irytująca. Zabicie posłańca na koniu jest trudniejsze. Najlepiej dopaść go, strzelając nie tam, gdzie jest, ale tam, gdzie znajdzie się za chwilę. Celuj w drogę przed nim z nadzieją, że trafisz, jeśli jednak Ci się nie uda, możesz spróbować jeszcze raz w tym samym miejscu.
Ewentualnie, jeśli będziesz leciał coraz niżej, będziesz mógł łatwiej go trafić, ryzykując, że się rozbijesz.
---
Kiedy skończysz, wracamy do Rzymu i do naszej historii.

Idąc Za Trzosem
Pełna Synchronizacja: Pozostań niewykryty i nie dotknij ziemi, idąc za senatorem
Idź do windy przy drzwiach. Wyjedź na dach i ruszaj do żółtego znacznika na mapie. Po scence musisz podążać za grupą przemieszczającą się po mieście.
Podobnie jak w poprzednich misjach skradankowych, tak długo jak masz ich w zasięgu wzroku, nie musisz martwić się licznikiem czasu. Kiedy znikną za budynkiem albo czymś innym, możesz zmienić położenie kamery, a licznik czasu zniknie.
Kiedy będziesz przemieszczał się po dachach, po drodze spotkasz łuczników. Użyj kuszy, by pozbyć się ich. Wybieraj też ścieżkę prowadzącą tylko po dachach. Jest mnóstwo linek łączących dachy, ale czasem musisz wybrać jedyną właściwą, by spełnić dodatkowy warunek i nie zejść na ziemię.
Po jakimś czasie śledzenia dojdą do Panteonu. Teraz możesz już zejść, by znaleźć sposób na wejście do środka przez dach. Idź na tył budynku, od południowej strony. Znajdziesz tam złamaną kolumnę. I tam właśnie możesz zacząć.
Wespnij się na górę po niej, a później użyj dwóch krawędzi, by znaleźć się jeszcze wyżej. Przejdź nieco w lewo, do kawałka ściany między dwiema złamanymi kolumnami, z oknem na górze. Wyjdź na to okno, i dalej w górę, na szczyt.
Stań na znaczniku i opuść się po krawędziach do budynku. Zobaczysz małe, żółte obiekty na ścianie. Użyj lewego analoga i skieruj Ezio w tamtą stronę. Powoli zejdzie na dół. Starannie kieruj go do kolejnych punktów, a będzie schodził coraz niżej. Schodź na dół, aż dotrzesz do złotego chodnika. Stamtąd wykonaj Zabójstwo z Powietrza na strażniku.
---

W Rzymie…
Pełna Synchronizacja: Dotrzyj do celu w ciągu trzech minut
Musisz zanieść pieniądze do celu w przebraniu zabitego strażnika. Nie mając pojęcia, gdzie to jest, musisz polegać na strażnikach, którzy powie Ci, że po prostu jesteś idiotą, skoro się zgubiłeś, i przez proces eliminacji znaleźć właściwą trasę.
Szybko robi się dość irytująco. Gdy wypróbowujesz każdą uliczkę, i za każdym razem wybierasz źle, strażnicy robią się podejrzliwi. Jeśli nie będziesz się ruszał, zostaniesz wykryty.
Napisanie instrukcji krok po kroku jest dość trudne. Żeby zacząć, zacznij iść na zachód, a później skręć na południe. Możesz polegać na strażnikach, którzy powiedzą Ci, kiedy masz skręcić.
Głównie będziesz szedł na zachód i na południe. Zwracaj uwagę na ich komentarze, jak również synchronizację. Kiedy jest silna bądź umiarkowana, idziesz właściwą trasą. Kiedy słabnie, musisz szybko zmienić kierunek. Prawie zawsze będziesz szedł na zachód i południe, inne kierunki obierzesz tylko okazjonalnie.
W końcu znajdziesz most. Przejdź przez niego – zacznie się scenka.
---
Uderz i Uciekaj
Pełna Synchronizacja: zabij Bankiera z ławki, pozostając niewykrytym
Zacznij od wynajęcia pobliskich kurtyzan. Jesteś automatycznie poszukiwany, więc musisz unikać wykrycia za wszelką cenę. Poprowadź kurtyzany przez ulice, ale trzymaj się z daleka od strażników.
Idź za celem do dużych schodów. Stoi tam czterech strażników, więc wybierz jednego z nich i wyślij do nich kurtyzany. Teraz możesz przejść. Dalej na schodach będzie jeszcze więcej strażników, nie wchodź więc bezpośrednio. Idź w prawo i wspinaj się tą drogą.
Śledź nowy cel, trzymając się prawej strony. Znajdziesz stóg siana, w który możesz wskoczyć. Zrób tak, kiedy stojący w pobliżu strażnik się nie patrzy, a potem go zabij. Idź dalej, znajdziesz następny stóg i kolejnego strażnika do zabicia.
Twój cel będzie szedł pod górę, w prawo. Idź za nim i czekaj na scenkę. Teraz wynajmij kurtyzany i każ im odciągnąć uwagę strażników. W środku wynajmij następne kurtyzany, by zajęły się kolejnymi strażnikami. Powtarzaj ten manewr po drodze. Staraj się je oszczędzać, wchodząc w grupy strażników, zamiast pokazywać im, kim mają się zająć. To zazwyczaj podzieli je na dwie grupy, które możesz wykorzystać dwa razy.
Idź za bankierem na zewnątrz, na duży obszar, gdzie zacznie się scenka. W tym momencie wynajmij kolejne kurtyzany na strażników, a potem usiądź gdzieś na ławce. Na południowej stronie jest ich dwie. Zanim zajmiesz miejsce, upewnij się, że tam siedzą ludzie.
Czekaj tam, aż zjawi się bankier. Kiedy będzie przechodził obok, naciśnij Kwadrat, by zabić go z ławki. Ucieknij, by zakończyć misję.
---
Kieruj się do Rosa in Fiore. Zacznie się scenka kończąca sekwencję.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Solucja - sekwencje 6-7
PostNapisane: 13-12-2010, 19:52 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Posty: 3790
Płeć: kobieta
Platforma: PC
SEKWENCJA 6
Baron de Valois
Pamiętaj, by dobrze przeszkolić swoich asasynów. Wysyłaj ich na coraz więcej misji, staraj się, by jak najwięcej awansowało jak najwyżej, miej też zawsze kilku pod ręką. Odnawiaj budynki i wykonuj wyzwania.
Kiedy będziesz gotów, idź na wschód, do następnej misji.

Strażnik Bramy
Pełna Synchronizacja: Nie odnieś żadnych obrażeń
Musisz zamknąć wszystkie trzy bramy wokół mieszkania Bartolomeo. Nie jest to w żaden sposób łatwe. Co gorsza, próbując spełnić warunek na pełną synchronizację, staje się to bardzo irytujące.
Sterowanie pierwszą bramą jest zaraz po Twojej prawej, gdzie startujesz. Bardzo wielu francuskich żołdaków (którzy mówią jednak po włosku z jakiegoś powodu…) zaczyna się tłoczyć, co sprawia, że jest potwornie ciężko zająć się dźwignią. Jeśli chcesz uniknąć obrażeń, musisz mieć spory odstęp czasu na zajęcie się dźwignią.
Zacznij od serii zabójstw. Sztylety są nieco szybsze, co pomaga w walce. Niech Twoje serie będą krótkie, jeśli nie masz zbyt dobrego refleksu, by powstrzymać żołnierza, który zamierza Cię zaatakować i przerwać ciąg. Jeśli masz dobry refleks, kontruj nawet w środku animacji zabójstwa, możesz nawet wtedy to zrobić i utrzymać serię zabijania.
Być może będziesz musiał zabić od pół do całego tuzina wrogów, zanim zajmiesz się mechanizmem. Trzymaj Kółko, kiedy będzie czysto. Możesz też użyć Bomby Dymnej, by dać sobie nieco czasu.
Idź teraz w lewo. Musisz zabić mnóstwo przeciwników, zanim dadzą Ci spokój na tyle długo, byś mógł zająć się bramą. Być może będzie Ci sprzyjać szczęście i pozostałe dwie dźwignie użyjesz bez kłopotu.
Kiedy skończysz, idź do Bartolomeo, by mu pomóc. Łącz w serie kilka zabójstw. Gra nauczy Cię, jak łączyć naprawdę piękne zabójstwa z użyciem pistoletu w połowie ciągu. Było o tym wspomniane wcześniej, ale warto o tym pisać jeszcze raz, ponieważ wymaga to nieco praktyki. Po Prostu, w połowie wykonywania ciągu zabójstw, kiedy wybierasz następny cel, przytrzymaj Kwadrat zamiast go naciskać, powinieneś zabić jednego wroga, a jeśli drugi jest blisko, zastrzelić go z pistoletu. To samo dotyczy Twojego sztyletu i noży do rzucania.
Kiedy będzie po wszystkim, wsiądź na konia i jedź z Bartolomeo do obozu Francuzów, by obejrzeć scenkę i zakończyć misję.
---
Skoro już tu jesteśmy, zajmijmy się kolejną wieżą Borgii. W końcu dostaliśmy dostęp do tej części mapy, skoro dotarliśmy tak daleko. Jedź na północ obozu Francuzów, a znajdziesz ją.
[Wieża Borgii: Antonio da Fiorentino – dzielnica Campagna, północny wschód]
Ta wieża wymaga nieco pracy. Jest daleko na północnym wschodzie. Próbuj nie przyciągać do siebie uwagi. Idź jak najdalej na północ i wypatruj patrolu z Poszukiwaczem.
Niech przejdą ulicą na zachód. Idź za budynek, znajdziesz się naprzeciwko wieży. Po lewej i prawej stronie stoi po dwóch strażników, których możesz próbować zdjąć z kuszy, ale ta metoda nie zawsze jest skuteczna.
Lepiej użyć Zatrutych strzałek. Wyeliminuj za ich pomocą strażnika po prawej. Drugi zacznie się nim interesować. Możesz teraz pobiec między parami do ściany pod wieżą. Strażnik, przy odrobinie szczęścia, nie zauważy Cię, i znikniesz mu z oczu, zanim nabierze podejrzeń.
Stamtąd wyjdź na górę na platformę, na której jest Kapitan, poczekaj, aż przejdzie, zanim się podciągniesz. Zabij go Ukrytym Ostrzem. Może nie jest to najlepszy sposób i można zdjąć go z dystansu z kuszy, albo zrobić masę innych rzeczy.
Wejdź na wieżę i podpal ją. Kolejna za Tobą.
---
Z następną zniszczoną wieżą możesz rekrutować więcej asasynów. Pamiętaj, żeby zdobywali doświadczenie.
Z kolejnym uwolnionym obszarem dostajesz więcej sklepów do odnowienia. Jeśli masz pieniądze, zajmij się tym.
Teraz, bez dalszego opóźniania, wróć do Bartolomeo.

Francuskie Porachunki
Pełna Synchronizacja: nie daj się wykryć
Jest to najbardziej irytująca z dotychczasowych misji, jeśli chcesz uzyskać Pełną Synchronizację. Przynajmniej dopóki nie znasz sposobu…
Masz zabić 20 żołnierzy. Masz kilka obozów zaznaczonych na mapie w okolicy. W każdym miejscu jest około 10 wrogów, więc musisz odwiedzić najmniej dwa miejsca.
Kluczem do osiągnięcia pełnej synchronizacji jest wykonanie zadania jak najmniejszym wysiłkiem. Jedź do obozu na południowym zachodzie. Na wzgórzu nad obozem jest kilku najemników. Wynajmij ich i wyślij na strażników pilnujących bramy. Zabiją ich, a także większość strażników w środku. Czekaj, aż wykonają swoje zadanie. Niedobitków możesz zestrzeliwać z kuszy.
Zabierz swoich najemników do następnej lokalizacji i wyślij ich znów na wrogów. Rób tak, aż zdobędziesz 20 zabójstw, a nikt Cię nie wykryje.
---
Możesz wykonać nieco misji pobocznych. Wzmocnić rekrutów. Możesz np. zająć się ostatnią maszyną wojenną Leonarda. Idź do ikonki „L” w południowo-zachodniej części mapy.

Plany Wojenne
Pełna Synchronizacja: Kopnij przewodnika
Robiłeś to już wcześniej. Nie ma niczego specjalnego, o czym można by napisać. Idź na północny wschód, by znaleźć przewodnika. Jest na górze schodów, za ruinami. Zacznij z nim walkę, możesz wezwać rekrutów do pomocy. Po prostu w czasie walki kopnij przewodnika i to wszystko. Połącz kilka zabójstw w serię.
---
Idź do nowej ikonki „L” na mapie, na południe od miejsca, gdzie jesteś.

Potwór Morski
Pełna Synchronizacja: Otwórz jedną z pierwszych 3 bram
Idź w lewo i naprzód. Skocz do wody i płyń przy chodniku, gdzie patrolują straże. Nurkuj, by Cię nie zauważyli. Prześlizgnij się na bok i złap się za krawędź, ale nie wychodź. Ściągnij strażnika z Krawędzi. Płyń teraz naprzód, trzymając się lewej strony.
Znajdź kolejnego strażnika i wciągnij go w ten sam sposób do wody. Podpłyń do niebieskiego znacznika i porozmawiaj z człowiekiem na chodniku.
Wejdzie on do łodzi i odpłynie. Podążaj za nim wpław. Wpłynie on do tunelu, gdzie Brutal otworzy bramę. Zanurkuj i szybko pozbądź się strażnika po prawej. Zanim architekt odpłynie zbyt daleko, wespnij się na małą ścianę, przy której stał strażnik, wyjdź na ścianę wyżej i podążaj dalej trasą na górze.
Możesz iść tamtędy dookoła narożnika, przeskakując po belkach. Strażnicy Cię zobaczą, ale jeśli będziesz szybki, nie będzie to miało znaczenia. Wkrótce po skręceniu za róg nie przejdziesz dalej, ale nad Tobą są krokwie. Z belki, na której jesteś, wbiegnij na ścianę obok i skocz w lewo (zaawansowany skok).
Idź po krokwiach naprzód i dalej przez belki, próbując nie spaść. Twoim dodatkowym zadaniem jest przegonić architekta Eduardo do jednej z trzech pierwszych bram i zabić Brutala, który nią steruje, byś mógł otworzyć bramę sam. Pierwsza brama za nami, zbliża się druga. Idąc górą możesz przemieszczać się dużo szybciej. Wystarczy, jeśli zdążysz do trzeciej bramy. Po prostu skacz po belkach, ostrożnie, by nie spaść.
Kiedy oczyścisz trzecią bramę, musisz przepłynąć obok dwóch Brutali. Po prostu zanurkuj, by nie zwracać na siebie uwagi. Kiedy Eduardo skręci w lewo, popłyń w prawo i zabij z Krawędzi strażnika. Po kolejnym rozdzieleniu zabij jeszcze dwóch.
Eduardo odpływa niedługo później. Wyjdź z wody po prawej i użyj dźwigni, by otworzyć drzwi. Kiedy będziesz w środku, wespnij się na drabinkę po prawej. Odskocz od ściany i wyląduj na belce. Przesuń się dalej, by zająć dogodną pozycję do podwójnego Zabójstwa z Powietrza na strażnikach na dole.
Wyjdź na rusztowanie po lewej, wbiegnij na ścianę i odskocz, by złapać belkę. Skocz na belkę naprzeciwko, a później idź w lewo wokół ściany. Będziesz mógł wykonać podwójne zabójstwo z tego miejsca. By pozbyć się Brutala, wróć na rusztowanie i wykorzystaj drogę po belkach dookoła niego i skocz, by go zabić.
Użyj dźwigni, by wejść do środka. Idź do dwóch strażników, którzy stoją blisko siebie i dokonaj podwójnego zabójstwa Ukrytymi Ostrzami. Inni podejdą do Ciebie i zacznie się walka. Połącz zabójstwa w serię, w międzyczasie namierzając Brutala, by łatwo się go pozbyć.
Wespnij się na drabinkę, by znaleźć plany. Zniszcz je, potem obejdź platformę dookoła i użyj dźwigni. Skocz na wiszącą platformę i na następną. Zabij Brutala i podejdź do białego znacznika.
Użyj belek, by dostać się na drugą stronę pomieszczenia. Przeskocz przez pierwsze dwie, a stamtąd ruszaj w lewo, by znaleźć się z drugiej strony, przy kolejnej belce. Idąc naprzód możesz wrócić do poprzedniego pomieszczenia. Przeskocz przez wiszące platformy i zabij kolejnego Brutala. Skocz na następną krawędź i wyjdź na górę. Zabij z Powietrza kolejnego. Na końcu użyj dźwigni, by zalać pomieszczenie.
Morskim statkiem operuje się tak samo jak gondolą, ale na szczęście jest nieco szybszy. Naciskaj systematycznie Kółko (ale niezbyt szybko), by wiosłować. Zbliż się do barki i naciśnij Kwadrat, by operować działem. Zwróć uwagę na zakrzywiony system namierzania. Skieruj go pod kątem w kierunku barek i otwórz ogień. Zignoruj wszystko inne.
Potem wiosłuj przez długi odcinek w kierunku trzech innych łodzi. Rozwalaj je pojedynczo. Najlepiej płynąć równolegle do nich, ale nie za blisko. Zniszcz dwie pierwsze jednostki, podpłyń kawałek i zniszcz ostatnią. Powtórz manewr przy dwóch kolejnych. Koniec.
---
Jeśli skończyłeś tę misję i zrobiłeś pozostałe misje z maszynami Leonardo, zacznie się scenka z nim. Wręczy Ci spadochron. Pozwoli Ci on szybować z dużych wysokości bez obaw, że się poturbujesz. Można z jego pomocą również dokonywać Zabójstw z Powietrza. Za każdym razem, gdy go użyjesz, stracisz go. Aby mieć więcej spadochronów, odwiedź sklep krawca.
Spadochrony mają irytującą tendencję do znikania z Twojego ekwipunku. Jednak nadal je masz i możesz ich używać mimo, że znika ich ikonka.
Kiedy będziesz gotów, zrób ostatnią rzecz, zanim ruszysz na kolejną misję. Idź do Wieży Borgii na południowy wschód od mieszkania Bartolomeo.
[Wieża Borgii: Ferdinando di Napoli – dzielnica Campagna, Pd-Wsch]
Kapitan nie ucieka. Wokół jest mnóstwo strażników, ale można przemknąć obok nich niezauważenie i zabić Kapitana na jego koniu z kuszy. Co dalej zrobisz, zależy od Ciebie. Jeśli postanowisz walczyć, użyj swoich Asasynów, przy okazji wypełniając Wyzwania Gildii. Możesz próbować pozdejmować z ich pomocą co ważniejszych strażników, jednego po drugim, a potem dołączyć do walki.
Podpal wieżę, kiedy skończysz.
---
Odnów sklepy i możesz ruszyć dalej. Pamiętaj o zabraniu ze sobą na następną misję pełnego kołczana bełtów.

Koń Trojański
Pełna Synchronizacja: Nie strać ani jednego kwadratu zdrowia
Wszyscy najemnicy są w przebraniu. Idź razem z nimi do obozu Barona. Twoim pierwszym wyzwaniem będzie uporanie się z kilkoma Poszukiwaczami.
By zapewnić sobie spełnienie dodatkowego warunku, nie możesz zostać trafiony. Jeśli się na Ciebie rzucą, spróbuj ich zwabić blisko grupy, a zaczną się bić także najemników. Kop Poszukiwaczy i uderz ich kilka razy, by ich zabić.
Teraz musisz zaliczyć kilka punktów kontrolnych w bardzo ograniczonym czasie. Zalecane jest zostawić Bartolomeo o jego ludzi za sobą, by zabić kilku wrogów, jeśli to konieczne. Kiedy dotrzesz z nimi do punktów kontrolnych, wrogowie staną się trudniejsi do zabicia niepostrzeżenie, a także ponieważ najemnicy trochę przeszkadzają.
Wybiegnij przed nich i użyj kuszy, by pozbyć się każdego wroga, w tym tego na dachu. Wybiegnij naprzód i zdejmij kolejnego. Co do trzech Poszukiwaczy, dobiegnij do każdego i pozbądź się ich Ukrytym Ostrzem. Powinni stać osobno, zacznij od tego po lewej.
Z trzecią grupą przeciwników zacznij rozprawiać się, zaczynając albo od strzelca na dachu, albo od Poszukiwaczy. Jeśli wybierzesz to drugie, sprawdź najpierw, czy strzelec nie patrzy. Jeśli wybierzesz strzelca – znajdź odpowiedni kąt i zastrzel go z kuszy.
Kiedy skończysz, możesz wejść do obozu. Po scence musisz dotrzeć do jego wewnętrznej części. Idź za grupą do środka, aż załączy się następna scenka.
Będziesz musiał pokonać trzech Gwardzistów Papieskich. Jeśli nie walczyłeś z nimi wcześniej, wiedz, że są wymagającymi przeciwnikami, i w tym momencie najłatwiej stracić szansę na spełnienie dodatkowego warunku. Jeśli nie chcesz ryzykować, lepiej użyj Bomby Dymnej i w ten sposób się z nimi uporaj. Jeśli nie możesz tym sposobem, ponieważ kontry jedynie ich osłabiają, to najlepiej ich kopać, a następnie siekać. Kiedy zabijesz jednego, pozostałych możesz pozbyć się w serii zabójstw.
Pokonanie ich zakończy misję.
---
Au Revoir
Pełna Synchronizacja: Ukończ misję w ciągu 5 minut
Idź na dachy. Może Cię zaatakować 1-2 strażników, więc wykończ ich na początek. Wyjdź na dach na północy, a potem skręć w prawo. Zastrzel strażnika na wieży, a później kieruj się na południowy wschód.
Przejdź dachami do następnej wieży, gdzie stoi dwóch strażników. Możesz próbować zastrzelić ich z jak największej odległości, ale zabicie jednego zaalarmuje drugiego. Oczywiście to nie jest problem, możesz zostać wykryty.
Idź do południowo-wschodniego rogu, gdzie jest jeszcze trzech łuczników. Wszystkich możesz zdjąć z kuszy, nie przyciągając do siebie uwagi. Kiedy skończysz, włącz Orli Wzrok i zerknij na ulicę z północnej strony. Powinieneś zidentyfikować czterech strażników, których masz zabić.
Skocz na nich, wykonując podwójne Zabójstwo z Powietrza. Rozbrój jednego i zabij go jego własną włócznią, połącz w serię zabójstwo drugiego. Teraz idź do niebieskiego znacznika i wykonaj interakcję przy bramie. Zacznie się scenka.
Musisz teraz zabić Barona niepostrzeżenie. Zacznij od lewej strony i wyjdź na ścianę pod strzelcem. Dokonaj Zabójstwa z Krawędzi. Idź nieco na północ – przy budynku będzie 1-2 strażników. Twoi Asasyni mogą się nimi zająć.
Kiedy ścieżka będzie czysta, idź tak daleko na północ do ściany, jak to możliwe, wejdź na budynek. Zabij ostatniego łucznika przed sobą, a następnie dokonaj Zabójstwa z Powietrza na Baronie.
---
Po scence sekwencja się kończy.

SEKWENCJA 7
Klucz do Castello
Jeszcze raz zrobię przerwę, by wykonać kilka misji pobocznych. Jeśli wolisz kontynuować historię, przeskocz następne kilka części.
Kiedy dokonasz kilku renowacji, podniesiesz poziomy swoich asasynów, idź na południowy wschód. Jest tam mnóstwo misji pobocznych, między innymi ostatnia Wieża Borgii.
[Wieża Borgii: Ippolito di Foligno]
Jak zawsze, możesz wykonać zadanie na kilka sposobów, poniżej jest przykładowe rozwiązanie.
Podejdź od wschodniej strony. Niech Twoi Asasyni zajmą się strażnikami stojącymi przy akwedukcie. Wejdź na budynek i kieruj się na zachód, do wieży. Zestrzel łucznika po lewej, a następnie strzelca, który podejdzie, by sprawdzić, co się stało. Idź na zachód, pozbądź się kolejnej dwójki przeciwników blisko wieży.
Teraz wejdź na wieżę. Kapitan jest na jej szczycie. Łatwiej będzie Ci wspinać się ze skokiem, jeśli masz Rękawicę. Kiedy dotrzesz na górę, zabij go w dowolny sposób, a następnie podpal wieżę.
---
Kiedy ostatnia wieża zostanie zniszczona, musisz zrobić jeszcze mnóstwo rzeczy: odnowić sklepy, zrekrutować ostatniego Asasyna i podnosić poziomy innych. Powinieneś mieć już kilku wytrenowanych do poziomu 8 lub 9, a nawet więcej, jeśli się nimi dobrze zajmowałeś.
Następny krok jest całkiem oczywisty, skoro jesteśmy blisko ostatniej Kryjówki Romulusa. Jest ona w północno-zachodniej części wioski, na dziedzińcu budynku.

Dzień Szósty
Pełna Synchronizacja: Nie strać więcej niż jeden kwadrat zdrowia
Zacznij od pójścia na zachód przez budynek, przez kilka drzwi. Skręć w lewo i ruszaj naprzód, skacząc przez belki.
Na końcu ślepej uliczki wejdź na skrzynię i obróć się do lewej ściany. Wykonaj zaawansowany skok na ścianie, wbiegając na nią i odbijając się w lewo. Wejdź tam na górę i wróć się na północ, przez belki. Z następnej platformy skocz nad drzwi. Kontynuuj wędrówkę tą trasą, wylądujesz na belkach. Możesz iść w prawo lub w lewo, by wziąć flagę.
Idź w prawo do znacznika. Skręć w lewo, gdy do niego dotrzesz w następnym pomieszczeniu i wespnij się po kredensie. Wrócisz do pierwszego pomieszczenia przez balkon. Skocz kolejno na dwa żyrandole. Skręć w prawo i skocz na następny i tak dalej, aż dotrzesz do kolejnego pomieszczenia.
Przejdź tutaj przez kilka belek na południe. Kiedy dotrzesz do barierki, przylgnij do lewej ściany, tak, byś mógł złapać się drążków, i dostań się po nich na ziemię.
Na zachodniej ścianie jest posąg. Wejdź na jego twarz, by dostać się na górę. Skręć w prawo, a znajdziesz flagę. Idź w lewo i skocz na wiszącą doniczkę. Kiedy zaczniesz się huśtać, przygotuj się na przytrzymanie kółka i złapanie krawędzi na kolumnie. Obejdź ją dookoła i w lewo, a następnie skocz, by złapać chorągiew. Przesuń się znów w lewo i wejdź na drążek do huśtania. Przytrzymaj R1 i X, kierując Ezio naprzód, by skoczył do pomieszczenia przed sobą.
Wejdź do następnego pomieszczenia i idź do górnego prawego rogu. Użyj stojaka z bronią, by wbiec na ścianę i dostać się na belkę. Wyjdź na platformę, obejdź ją i skocz do następnych drzwi.
Idź na zachód – część podłogi zapadnie się. Trzymaj się lewej strony i przeskocz przez kilka belek. Ruszaj naprzód, aż dotrzesz na szczyt pionowych belek. Skacz po nich, aż dotrzesz do niebezpiecznie wiszącego kredensu. Przesuń się dwa razy w prawo, później kamera zmieni położenie.
Odskocz w tył i złap belkę. Przejdź w lewo, pokonując niewielką przerwę. Wyjdź nieco wyżej i skocz na doniczkę. Idź dalej na wschód, a później w dół długim korytarzem.
W następnym pomieszczeniu idź na północ i wypatruj belek sterczących z zawalonej podłogi. Skieruj się tam i wespnij się na nie, dalej przejdź na złamaną kolumnę, którą dostaniesz się na dół na ziemię.
Idź na północ, w górę po schodach, i sprawdź drzwi. Rzuć pocisk w worek z piaskiem, co otworzy drzwi za Tobą, na zachodniej ścianie. W środku znajdziesz ołtarz. Wejdź na niego, potem na lewą ścianę, przesuwaj się po niej, aż dotrzesz do platformy na górze.
Kiedy wejdziesz do głównego pomieszczenia (tym razem na drugim piętrze), obróć się w prawo, by znaleźć miejsce, gdzie możesz uzupełnić amunicję. Namierz worek z piaskiem i rzuć w niego czymś.
Dalej ustaw się na północ i użyj rampy, by dostać się na barierki. Idź naprzód, aż zderzysz się z kolumną. Wyjdź na górę i przesuwaj się dookoła na drugą stronę, opuść się na balustradę. Skocz na następny fragment, i na lewo na rusztowanie. Skacz i huśtaj się na drążkach, by dotrzeć do kolejnej platformy.
Gdy tam wylądujesz, rozejrzyj się za kolumną, przed którą jest platforma. Wejdź na nią i przesuń się w prawo. Znów nieco do góry i przesuwaj się dookoła w prawo, i znów w górę. Skocz w prawo na belkę, by dostać się do wschodniej części pomieszczenia.
Idź na południe za linkami i pokonaj kilka belek. Skoki będą nieco dłuższe, ale dasz radę. Nie śpiesz się. Skocz do okna, gdy tam dotrzesz. Drewniane deski tworzą dość oczywistą drogę w dół. Idź nimi, a kiedy będziesz na lewej stronie, opuść się i złap kolejny zestaw, i jeszcze raz, na niższą platformę. Skocz w miejsce po lewej stronie Ezio.
Uzupełnij pociski i rzuć czymś w worek z piaskiem. Teraz możesz podejść do kapliczki. Wykonaj Skok Wiary z tej platformy i idź z powrotem na północ. Z otwartą drogą, możesz dostać się do skrzyni ze Zwojem Romulusa, a także do dwóch mniejszych skrzynek. Zejdź na dół, by zebrać więcej skarbów i opuść Kryjówkę.
---
Możemy teraz zająć się Symbolem. Na mapie jest kolejna Kryjówka Romulusa, ale nią zajmiemy się później w tej solucji. Idź na północ od akweduktu.
[Lokalizacja Symbolu - Acquedotto Claudia]
Masz teraz dostęp do tego obszaru, a zatem i do Symbolu. Wróć do Wieży Borgii (która teraz jest Wieżą Asasynów) w tej strefie. Wieża jest przy samym akwedukcie. Zacznij się na nią wspinać, mniej więcej w połowie drogi na górę będziesz mógł skoczyć na akwedukt. Symbol jest niemal bezpośrednio naprzeciwko wieży, nieznacznie przesunięty na wschód. Opuść się po północnej stronie z włączonym Orlim Wzrokiem, by go złapać.
Kiedy skończysz, czas zająć się głównym wątkiem. Jedź na zachód, wypatrując niedokończonych budynków do odnowienia. Następna misja jest daleko na południowym zachodzie.

Łatanie Przecieku
Pełna Synchronizacja: Musisz mieć ciągle przynajmniej 5 kwadratów zdrowia
Zaczyna się od walki. Ty oraz kilku złodziei stajecie przeciwko kilku jednostkom żołnierzy Borgii. Są to typowi przeciwnicy, więc nie ma się czym przejmować. Strategię obierz dowolną, to dobra okazja, by wypełnić kilka wyzwań. Wezwij do pomocy swoich Asasynów, połącz zabójstwa w serię, rób to, czego potrzebujesz.
Kiedy zabijesz ich wszystkich, weź konia i jedź do La Volpe. Będzie to długa podróż. Przybędzie jeden ze złodziei, a potem pojawi się więcej strażników. Zejdź z konia i broń złodzieja, zabijając atakujących ciosami w plecy. Kiedy zabijesz ich wszystkich, idź dalej.
Znów idź za La Volpe, by znaleźć kolejnego złodzieja i wziąć udział w następnej potyczce. Może być to bardziej chaotyczne z La Volpe jeżdżącym na koniu dookoła i uderzającym Cię przypadkowo, oraz z Brutalami i Poszukiwaczami, jak i Konnymi wroga. Być może wolisz trzymać się na dystans i strzelać do swoich celów, to zależy od Ciebie.
Po walce jedź dalej za La Volpe na wschód, miń Koloseum i znów się zatrzymaj. Tym razem musisz szukać złodzieja. Powinien być ze swoją ekipą na południu, tocząc zażartą walkę. Zacznij zabijać rozproszone siły wroga. Zacznie się scenka.
---
Następna misja jest blisko, więc się nią zajmę, a po niej będzie kolejna przerwa.

Dublerzy na Scenę!
Pełna Synchronizacja: Użyj Asasynów, by zabić swoje cele
Idź w kierunku bramy – zacznie się scenka. Po scence podążaj za strażnikiem jadąc konno. Nie musisz się śpieszyć, nie trzymaj R1, naciskaj tylko w razie konieczności, by utrzymać się wystarczająco blisko.
Będzie to bardzo długa podróż. Cel w końcu zsiądzie i wejdzie między ruiny, gdzie Ezio miał bardzo miłe przygody z Wyznawcami Romulusa. Teraz obszar jest strzeżony i pełno na nim strażników.
Idź górą. Po lewej stronie pierwszego stanowiska strażników możesz wspiąć się na kolumny. Wybierz te w środku i wyjdź na górę do przejścia. Tam znajdziesz ścieżkę prowadzącą na zachód przez kolumny i platformy. Dzięki temu unikniesz strażników i dostaniesz się tam, gdzie chcesz, z łatwością.
Teraz musisz działać szybko. Kiedy tylko Micheletto skończy rozmawiać, zbliż się do celu (czerwony celownik) i wezwij asasynów naciśnięciem L2, by go zabić. Kiedy będą się nim zajmować, jak najszybciej zejdź na dół i ruszaj żwawo, bo Micheletto wskoczy na swojego konia. Omijając strażników wezwij swojego konia, i jedź za nim, zanim zbytnio się oddali.
Śledź go, ale nie za blisko. Utrzymuj dystans, kiedy będzie prowadził Cię do następnej lokacji. Możesz przejść górą albo wynająć Kurtyzany, by odciągnęły uwagę strażników na przedzie, a potem prześlizgnąć się obok pozostałych, by dotrzeć do Micheletto.
Kiedy zostawi za sobą dwóch ludzi, wezwij Asasynów, by ich zabili. Śledź dalej Micheletto, ale uważaj, kiedy będzie patrzył w Twoim kierunku. Zanurkuj za osłony i czekaj, aż podejmie wędrówkę.
Siedź mu na ogonie. Tym razem od czasu do czasu będzie przyspieszał, trzymaj R1, by nie zostać wtedy z tyłu. Po tej podróży znajdziesz się w ostatniej lokacji.
Zabij łucznika z lewej, a potem wespnij się tam. Zabij innych potencjalnych wrogów, którzy mogliby Cię zauważyć. Wkrótce zobaczysz Micheletto rozmawiającego z żołnierzami. Zacznie iść prosto w Twoim kierunku, więc opuść się z jednej strony, by Cię nie zobaczył. Kiedy będzie przechodził, namierz żołnierzy i wezwij rekrutów. Kiedy zabijesz całą trójkę (czekaj, aż ostatni z nich na pewno zginie), wróć do śledzenia Micheletto.
Przejdzie on ulicą prosto do Koloseum.
---
Zanim zaczniesz następną misję, dobrze byłoby zaopatrzyć się w Rękawicę do Wspinaczki (chociaż nie jest to konieczne).

Zejście ze Sceny
Pełna Synchronizacja: Nie zabij nikogo poza strzelcami
Wespnij się na dowolną kolumnę przy podstawie zewnętrznej ściany, by zacząć wspinaczkę. Idź do góry, aż będziesz mógł się przesuwać w lewo. Nad Tobą w niektórych punktach są strażnicy, co może kusić Cię do wykonania Zabójstwa z Krawędzi – oprzyj się temu, żeby zaliczyć dodatkowy warunek. Omiń ich po prostu, idąc w lewo Ezio, aż znajdziesz się pod znacznikiem.
Wespnij się na jeden z wystających ze ściany kamieni, albo, jeśli wolisz, wykonaj Wspinaczkę ze Skokiem. Teraz posuwaj się w górę. Kiedy dotrzesz do poziomu z dużymi oknami, przesuwaj się w lewo, aż do grupy wystających cegieł. Wyjdź na samą górę. Teraz w lewo, opuść się w dół w pobliżu znacznika.
Po następnej scence masz 5 minut na zabicie wszystkich strzelców. Z miejsca, gdzie jest znacznik, ustaw się w kierunku centrum Koloseum i spójrz w dół – będzie tam stóg siana, do którego możesz skoczyć. Poczekaj, aż strażnicy sobie pójdą, a wtedy wyjdź.
Znów ustaw się twarzą do centrum Koloseum i opuść się na czerwone cegły, skręć w lewo. Stąd musisz po ceglanych kolumnach obiec dookoła Koloseum. Ostatecznie dostaniesz się do strzelców. Przykucając na wysokości kolumn, możesz zestrzelić ich z kuszy, nie przyciągając do siebie uwagi. Powtórz tę operację na wszystkich przeciwnikach.
Kiedy skończysz, opuść się z tej strony, gdzie stał ostatni strzelec. Opuszczaj się i łap krawędzie, aż znajdziesz się blisko spodu, gdzie stoją Twoi przebrani rekruci. Dołącz do nich i zaprowadź do żółtego znacznika. Masz ograniczony czas i nie możesz biec, ale nie martw się. Przejdź obok straży i znajdź znacznik.
Teraz ostrożnie, bo musisz poruszać się w miarę szybko. Kiedy wyjdziesz tam, gdzie są aktorzy, użyj Orlego Wzroku, by znaleźć małą kupkę siana – pozycję, którą musisz zająć, by nie wzbudzić podejrzeń. Stań tam i czekaj. Wkrótce zostaniesz skierowany na drugą stronę, gdzie są inni aktorzy grający żołnierzy. Masz bardzo ograniczony czas, więc śpiesz się, by tam dotrzeć.
Ostatnią rzeczą do wykonania jest przejście na schody. Czekaj tam i włącz Orli Wzrok, by znaleźć Micheletto. Podejdź do niego i przygotuj się do zabójstwa. Koniec.
---

Interwencja
Pełna synchronizacja: Nie pływaj
Przenieś Pietro na prawą stronę Koloseum, w kierunku żółtego znacznika. Kiedy dostaniesz się na zewnątrz, znajdziesz Doktora po drugiej stronie ulicy. Unikaj starannie strażników, ale może być ciężko.
Jeśli rozpoczniesz walkę, połóż Pietro na ziemi i szybko połącz kilka zabójstw w serię. Jeśli będą tam Poszukiwacze i Brutale, kopnij ich najpierw, a potem bij, wykorzystaj to do rozpoczęcia serii zabójstw. Musisz zabijać jak najszybciej i wezwać rekrutów, jeśli musisz (co może zająć kilka sekund), by zdrowie Pietro się nie pogorszyło.
Kiedy skończysz, zacznij ścigać swój cel po ulicy. Kilku strażników ustawi blokadę na trasie. Kiedy będziesz blisko nich, po prostu użyj niewielkich podwyższeń, by ich ominąć. Biegnij za celem i go złap.
Ostatnia rzecz do zrobienia to dotarcie do znacznika w określonym czasie. Wydostań się z ruin i wskocz na konia. By uniknąć pływania, skręć w lewo, gdy dotrzesz do obszaru miasta. Jedź do mostu i skorzystaj z niego. Możesz spróbować skoczyć z mostu na pobliskie dachy, albo przejechać przez most i poszukać łodzi w niewielkim kanale, której możesz użyć, by dostać się na drugą stronę i uniknąć przeprawy wpław.
Gdy dotrzesz do znacznika na czas, zacznie się scenka.
---
Kolejna przerwa na Kryjówkę Romulusa i Symbol, zanim powrócimy do historii.
Następna kryjówka Romulusa znajduje się na północny wschód od miejsca, gdzie jesteś (ikonka przy niebieskich namiotach). W pobliżu znajduje się spory dół z dziurą. Tam właśnie jest wejście. Nie możesz jednak tam iść, póki nie wypełnisz dołu wodą.
Jeśli dół nie jest wypełniony, oznacza to, że nie naprawiłeś wystarczająco dużo akweduktów. Znajdź wszystkie pobliskie akwedukty w tym obszarze i napraw je, rozmawiając z architektami. Nie musisz naprawiać wszystkich, jedynie większość. To dostarczy wodę na miejsce. Wróć do Kryjówki, gdy skończysz.

Przywódca Stada
Pełna Synchronizacja: Nie strać więcej niż 10 kwadratów zdrowia
Wejdź na dużą rurę i posuwaj się naprzód. Po scence skręć w lewo, ścigając jednego z Wyznawców. Trasa prowadzi naprzód, więc nie ma co wdawać się w szczegóły. Korzystaj ze wszystkich drewnianych drążków po drodze.
Kiedy wrogowie zastąpią Ci drogę, puść X i trzymaj Kółko, by ich wywrócić i biec dalej. W końcu pościg doprowadzi Cię do zasadzki. Łącz zabójstwa w serie, kontrując pierwszego atakującego, a następnie wybierając kolejne cele. Jeśli używasz broni jednoręcznej, próbuj wykonywać ataki z kombo, trzymając Kwadrat, gdy wybierasz następny cel, by użyć pistoletu bądź noży do rzucania.
Kiedy pokonasz przeciwników, pojawi się kolejna grupa. Możesz ich pozabijać, ale Twoim zadaniem jest podążać za Wyznawcą. Musisz wspiąć się na ścianę, a następnie skoczyć z lewej strony. Przedrzyj się przez kilku wrogów więcej i idź dalej za skręcającym w lewo tunelem.
Trzymaj się lewej strony, skacząc z wiszącego kosza. Spróbuj przebiec obok kilku wyznawców, którzy rzucają w Ciebie nożami, co jest bardzo irytujące. Wejdź do następnego tunelu – załączy się scenka.
Biegnij za Wyznawcami i zabij ich. W pobliżu miejsca, gdzie się zbierają, w południowej części pomieszczenia, jest zniszczona ściana. Wejdź na nią i po linkach dostań się na drugą stronę. Skocz na baldachim po prawej i wespnij się na ścianę, by dosięgnąć platformy z dwoma kolejnymi Wyznawcami. Pokonaj ich, skocz na wiszący kosz z drugiego końca tej wnęki.
Przejdź belką do platformy. Weź zawartość skrzyni, skocz na zakrzywioną sztabę i huśtając się, skocz na ścianę. Przesuwaj się po oknach w prawo, dostosowując wysokość, na jakiej jesteś, w miarę potrzeb. Na końcu skocz na belkę, a potem na platformę, gdzie czeka Cię walka z kilkoma nowymi Wyznawcami. Połączenie zabójstw powinno pomóc.
Jeśli skręcisz w lewo, spotkasz jeszcze kilku, strzegących flagi. Kiedy ją weźmiesz, idź w drugą stronę, przeskocz przez małą dziurę na północ, a potem kieruj się na wschód. Kolejny Wyznawca. Zanurkuj w wodzie szybko i wydostań się przez otwór z prawej strony. Przemierz drążki i platformy, unikając Wyznawców. Później przesuń się na lewą stronę, trasa stanie się nieco prostsza. Na końcu wejdź po skrzyniach z prawej strony i skocz na krawędź. Wejdź przez drzwi.
Wyjmij sztylet i przygotuj się na walkę (łatwiej jest nim walczyć w tłumie, ale to Twój wybór). Próbuj użyć kombo w seriach zabójstw. Kiedy trwa taki ciąg, wybierz następny cel i TRZYMAJ Kwadrat, by zabić go, a przy okazji rzucić nożem w innego. To szybko przerzedza szeregi wroga.
Musisz walczyć z kilkoma grupami, zanim zostanie ostatni przeciwnik na platformie. Zeskoczy on na dół i zacznie walczyć. Jest bardziej wytrzymały i nie możesz go skontrować, więc atakuj go bez przerwy, parując każdy jego cios.
Kiedy skończysz, wejdź na ścianę po beczce z lewej strony. Wejdź po tej ścianie i skocz na drążek, a następnie na kolejną część ściany. Przesuń się dookoła, by dotrzeć na platformę. Użyj dźwigni do otwarcia bramy. W środku splądruj skrzynie i zabierz Zwój Romulusa. Opuść lokację.
---
Czas na zajęcie się Symbolem. Jedź do francuskiego obozu w Castra Praetoria.
[Lokalizacja Symbolu – Castra Praetoria]
Jeśli potrzebujesz przypomnienia, jest to mały, francuski ośrodek, w którym byłeś z Bartolomeo w ostatniej sekwencji. Jest on na wschodzie. Wróć do samego środka obszaru na południowym wschodzie, gdzie został zabity Baron.
Kiedy tam dotrzesz, włącz Orli Wzrok i spójrz w prawo. Symbol jest na ścianie. Wejdź po małej chatce i skocz na belkę obok. Stamtąd dostaniesz się do Symbolu.
Teraz czas wrócić na wyspę Tyber do kryjówki, gdzie dostaniesz kolejną misję, „Wniebowstąpienie”, która tak naprawdę jest jedną długą scenką zamykającą 7 sekwencję.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Solucja - sekwencje 8-9
PostNapisane: 13-12-2010, 19:52 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Posty: 3790
Płeć: kobieta
Platforma: PC
SEKWENCJA 8
Borgia
Zbliżamy się powoli do finału. Polecam wykonać jak najwięcej misji pobocznych i innych zadań. Oto lista, którą warto rozważyć:
- Renowacje
- Kupno obiektów
- Zbieranie skarbów
- Podnoszenie poziomu rekrutów i awansowanie ich na Asasynów
- Zniszczenie Wież Borgii, jeśli jakieś opuściłeś.
- Znalezienie Symboli, jeśli jakieś opuściłeś.
- Naprawienie zepsutych akweduktów.
- Wypełnienie Wyzwań Gidii i misji.
- Zebranie piórek i flag.

Jeśli któryś z Twoich rekrutów awansował na najwyższy poziom, musisz wrócić do kryjówki i awansować go na Asasyna. Gdy będziesz miał dużo 9-poziomowych Asasynów, zacznij wysyłać ich na najtrudniejsze misje (5 gwiazdek), a także te, w których zdobywasz materiały.

Requiem
Pełna synchronizacja: Pozostań niewykryty
Skręć w prawo i idź do północnej ściany. Przejdź przez platformowe elementy, ale uważaj na strażnika na dole. Wetknij mu bełt w tyłek, żeby inni zaczęli się martwić. Przejdź na południową ścianę i skacz po belkach. Zabij strażnika na górze.
Idź na zachód, zastrzel następnego, kiedy odwróci się plecami. Wejdź na wieżę – zacznie się krótka scenka. Teraz możesz dostać się do wewnętrznej części Castello. Idź w prawo i ustrzel samotnego strażnika. Czas na kolejny Symbol, więc uważaj.
[Lokalizacja Symbolu: Zamek Świętego Anioła]
Symbol jest na głównej „wieży” wewnątrz otaczających ścian. Na wschód od miejsca, gdzie byłeś (za samotnym strażnikiem) jest fragment przedniej części wieży, który wygląda niemal jak budynek. Jest on z południowej strony tej gigantycznej, okrągłej wieży w środku zamku (tego, na który się wspinałeś, by ocalić Caterinę. Na tym froncie właśnie znajdziesz Symbol. Włącz Orli Wzrok, by go dostrzec. Wyskocz na dach i opuść się z krawędzi, by złapać za „krawędź” Symbolu. Ładnie!
Teraz wróć tam, gdzie byłeś wcześniej, zaraz po wejściu po raz pierwszy na ścianę. Idź na północ. W końcu znajdziesz grupę strażników zebranych na chodniku. Najlepiej wezwać swoich Asasynów. Naciśnij L2 raz, resztę wezwań zostaw na później. Kiedy zabiją strażników, idź dalej. Zastrzel łucznika przed sobą z kuszy.
Nieco dalej czeka kolejny szwadron straży. Możesz zabić ich przy pomocy Asasynów, ale oszczędź sobie ich. Zamiast tego opuść się na lewą ścianę i przesuń się w kierunku wieży. Jest to spowodowane tym, że musimy obejść ją dookoła i dostać się na przeciwległą ścianę. Przesuwaj zatem Ezio w lewo aż tam dotrzesz. Ominiesz straże bez problemu. Kiedy będziesz na tej ścianie, użyj lewego analoga, by skierować Ezio na krawędź i skacz. Jeśli to konieczne, złap za nią używając Kółka.
Wyjdź na górę i zobaczysz następnych strażników. Wezwij Asasynów i pozbądź się ich. Zejdź chodnikiem, zobaczysz otwór w ogrodzeniu. Tędy dostaniesz się do środka. Kiedy będziesz blisko skraju, uważaj. Tuż pod spodem jest łucznik i może Cię zauważyć. Sprawdź ostrożnie jego położenie i zastrzel go, zanim za bardzo się zbliży do krawędzi. Opuść się na dół, gdy będzie bezpiecznie. Niżej będą patrolować strażnicy, więc jeśli masz Grad Strzał albo kilka sygnałów dla Asasynów, oczyść nieco ten obszar.
Zejdź na poziom gruntu i poszukaj spiralnych schodów otaczających wieżę. Wyjdź na górę, by znaleźć drzwi, przez które musisz przejść.
W środku idź do górnego lewego rogu i użyj platformy blisko drzwi, by wyjść na ścianę. Przesuń się w prawo Ezio, obchodząc ścianę naprzeciwko. Kiedy dotrzesz do drążka, skocz na niego, a dalej na belkę. Odwróć się do ściany i wespnij na górę, by złapać za kolejną krawędź, po której możesz się przesuwać.
Idź znów w prawo, jak wcześniej, a potem opuść się na belkę. Pokonaj lukę używając drążka, potem skorzystaj z kilku belek. Kiedy dotrzesz do belki wystającej z rogu, opuść się na jej skraju, byś mógł się dalej przesuwać. Kieruj się w prawą stronę Ezio, aż do następnego drążka. Skocz ostrożnie w jego kierunku i skocz na platformę.
Platforma jest pod szybem, do którego możesz wskoczyć. Wespnij się do środka i przesuwaj się dookoła, aż będziesz mógł wyjść. Jesteś z powrotem w miejscu, gdzie uratowałeś Caterinę. Zejdź po schodach, ale zatrzymaj się przed drzwiami. Zmień kąt widzenia kamery, by zobaczyć strażnika. Stań poza zasięgiem jego wzroku, poczekaj, aż odejdzie. Szybkim krokiem zbliż się do niego i go zabij.
Wybierz schody po prawej, a kiedy na nie wyjdziesz, zawiśnij na krótko z lewej i wejdź przez nowo otwarte drzwi. Wyjdź po schodach do pomieszczenia przypominającego bibliotekę. Wyjdź na półkę z książkami po lewej, skocz na balustradę i wyjdź na górę. Znajdziesz okno, przez które możesz wyjść.
Znajdziesz się na otwartej przestrzeni. Musisz wyjść po południowej ścianie. Uważaj tylko na dwóch pobliskich łuczników. Miej pod ręką kuszę w czasie wspinaczki. Wespnij się do punktu pod znacznikiem, a następnie dotrzyj do znacznika, by zakończyć misję.
---
Kolejne zadanie zaczyna się tuż po zakończeniu interesującej scenki.

Jedno Jabłko Dziennie…
Pełna Synchronizacja: Nie zabij nikogo
Zacznij się wspinać po ścianie. Z okna, z którego zaczynasz, możesz zobaczyć, że znacznik jest dokładnie po drugiej stronie. Wyjdź na górę. Jest tam trzech strażników, ale nie martw się nimi. Zignoruj ich i biegnij na drugą stronę. Mogą Cię zobaczyć, i to jest dopuszczalne, o ile ich nie zabijesz. Zawiśnij z drugiej strony i opuść się na znacznik.
Po scence zejdź schodami w dół i wróć całą trasę po schodach na dół do pomieszczeń przypominających lochy. Znacznik jest u stóp większych schodów. Kolejna scenka.
Po prawej jest platforma, na którą możesz wejść. Wejdź na górę i odwróć się do ściany. Wykorzystaj Zaawansowany Skok, by znaleźć się na belce po lewej. Stamtąd wspinaj się prosto na górę. Chodzi tam strażnik. Nieważne, czy Cię zobaczy, przebiegnij obok niego i w górę po schodach i na zewnątrz na balkon.
Ptaki wskażą Ci miejsce Skoku Wiary na przedmurze. Cesare pobiegnie w kierunku nowego znacznika – na zachodzie. Idź tam zatem. Biegnij w róg przedmurza, gdzie stoi żuraw. Skocz na wiszącą na nim platformę i wykonaj z niej skok wiary.
Zaczyna się robić chaotycznie. Strażnicy zaatakują Cię z całą siłą. Musisz dostać się na północ w ograniczonym czasie. Ulicami możesz biec, ale atakują tam irytujący Zwinni. Dachy są nieco lepsze, lecz tam są z kolei łucznicy. Ukryj się przed nimi, jeśli masz okazję, i stań się anonimowy. Musisz to zrobić, zanim dotrzesz do wielkiego budynku, który jest Twoim celem.
Znajdź otwarte drzwi po lewej stronie i wejdź. Włącz Orli Wzrok – koniec.
---
Zanim przejdziemy dalej, zajmiemy się kolejną Kryjówką Romulusa, ostatnią już. Wyjdź na zewnątrz budynku – jest po prawej stronie schodów.

Wilk w Owczej Skórze
Pełna Synchronizacja: Ukończ wspomnienie w 8 minut
Wejdź po pomieszczenia po prawej i obróć się, by zobaczyć wiodące w górę schody.
Po scence musisz zapuścić się w tłum. Jest to strzeżony obszar, a wykrycie Cię zakończy się desynchronizacją. Musisz znaleźć kardynała Orlim Wzrokiem, ale najpierw skup się na dostaniu się w tłum. Czekaj na grupę ludzi, którzy będą przechodzić, i dołącz do nich. Gładko. Teraz znajdź kardynała i podążaj za nim.
Użyj stojących wokół ludzi jako kryjówek. Ten gość nie śpieszy się podczas spaceru, a Ty, by nie zostać za daleko za nim, musisz tylko chodzić od grupy do grupy i mieć na niego oko.
W końcu przejdzie przez bramę, zobaczysz scenkę. Potem wykonaj przy bramie interakcję, by dostać się tam, gdzie on. Oczywiście podkuli ogon i weźmie nogi za pas. Goń go do następnego pomieszczenia. Użyje windy, zmuszając Cię do wspinaczki po prawej. Zrób to, po czym odskocz od ściany, złap się wiszącej platformy za Ezio. Dostań się do następnego pomieszczenia.
Skocz naprzód na wiszący kosz, przebiegnij po kilku belkach. Wbiegnij na ścianę z ostatniej i odskocz, by dostać się na następną platformę. Stamtąd skocz na zniszczoną część ściany i wespnij się prosto na górę. Odskocz, by dostać się na szczyt. Skocz na linki prowadzące do okna i wydostań się na zewnątrz.
Następna część jest liniowa, więc goń po platformach za celem na dach. W końcu zablokuje on Ezio, skręć wtedy w lewo, przeskocz przez dwie belki i skorzystaj z wiszącego kosza. Kontynuując bieg w dół znajdziesz wejście.
Przemierz zestaw belek i wyjdź na rusztowanie. Skręć w prawo i pokonaj kilka platform. Kardynał znów zniknie z zasięgu wzroku. Skocz na latarnię i dostań się do nowego korytarza. Kardynał zaczyna zwiewać w podskokach. Idź całą drogę w prawo, skocz i huśtając się przemierz do końca drogę. Znajdziesz otwór, przez który się dostałeś.
Skocz przez następną serię wiszących platform, wejdź do następnego obszaru przez otwór w ścianie. Po bardzo krótkiej scence wejdź na ścianę, przy której stoisz. Odskocz od niej, by złapać platformę za Ezio. Przemierz następny korytarz belek i platform, kierując Ezio w lewo i w prawo w miarę potrzeb.
Skręć w prawo i przeskakuj przez platformę, wejdź na drabinkę, idź po lince, i na następną drabinkę. Dalej droga prowadzi głównie prosto. Idź za kardynałem w prawo do nieco innego obszaru.
Tu przeskocz przez kilka belek z rzędu, skocz na latarnię, a stamtąd na następną. Przy końcu ostatnia seria belek jest ciężka do zauważenia od razu, umieszczona między rusztowaniem. Przeskocz tamtędy do drabiny.
Kiedy maniak biegnie chodnikiem, skacz po drewnianych drążkach. Trzeci może zdawać się być daleko, ale dasz radę. Wejdź do góry i na drabinę.
Kiedy nie ma dokąd uciec, kardynał decyduje się na walkę. Jest to wzmocniony typ wroga, którego nie można skontrować niczym, nawet Ukrytymi Ostrzami. Możesz go zastrzelić, kiedy zacznie się błyskawiczne zabijanie, mając wyjętą broń jednoręczną i trzymając Kwadrat podczas walki. Proste.
Wykonaj Skok Wiary i znajdź obszar ze skarbem. Splądruj skrzynię po lewej zanim podejdziesz do drzwi. Kiedy ją będziesz mieć, wejdź do środka, splądruj resztę i zabierz ostatni Zwój.
---
Teraz jesteś bardzo daleko od lokalizacji skarbu (jest on na południu, zaznaczony złotą ikonką wilka). Możesz kontynuować historię albo najpierw zdobyć skarb – a czemu nie?
Musisz opuścić dzielnicę Vaticano i znaleźć najbliższy tunel, by szybko się przemieścić. Zrób tak i idź do ruin. Jest to ta sama lokacja, co jedna z pierwszych Wież Borgii.
Jeśli zapomniałeś, jak wejść do środka – poszukaj schodów prowadzących w głąb. Reszta jest jak labirynt, ale kieruj się w dół. Jeśli przejdziesz drabinę, jesteś na miejscu. Pomieszczenie, którego szukasz, jest tuż obok. Jest ono małe, ze ścianą w środku i beczkami po prawej.
Wyjdź na ścianę przy tych beczkach, by znaleźć przejście do tajnego obszaru. Po drugiej stronie użyj kluczy ze Zwojów, by otworzyć go i otrzymać Zbroję Brutusa. Ma naprawdę dobrą obronę, najlepsze statystyki. Brak jej tylko estetyki. Nie jest najpiękniejsza, więc polecam nałożenie jakiejś skórki, dzięki czemu nie będziesz musiał jej oglądać, a jednocześnie skorzystasz z dużej obrony.
Poza zbroją dostaniesz Sztylety Brutusa, jak miło. To najlepsze sztylety, jakie możesz mieć.
Czas wrócić do Dzielnicy Vaticano. Idź do wielkiego jajowatego obiektu i wykonaj interakcję na jego końcu.

Rajskie Jabłko
Pełna Synchronizacja: Nie strać zdrowia
Musisz uciec z dzielnicy. Strażnicy będą Cię jednak ścigać. Na szczęście masz nową rzecz, której możesz użyć: Jabłka Edenu. Trzymając Kwadrat, możesz wyemitować Pole z Jabłka. Im dłużej trzymasz, na tym większy obszar oddziałuje. Każdy wróg, który się tam znajdzie, zwraca się przeciwko drugiemu. Słodko!
Wadą jest to, że poważnie tracisz zdrowie, kiedy go używasz. To źle, ponieważ nie możesz stracić zdrowia dla pełnej synchronizacji, zatem jeśli Ci na tym zależy, nie używaj Jabłka. Jeszcze zdążysz się nim nacieszyć.
Musisz uciekać przed wrogami z tej strefy. Od razu wyjdź na dachy. Jeśli chcesz uniknąć obrażeń, jest to najlepszy sposób, bo zarówno Gwardziści Papiescy jak i Zwinni mogą Cię dogonić. Kieruj się dachami na wschód, aż wrócisz do Castello.
Kiedy tam będziesz, pojawi się blokada złożona papieskich gwardzistów. Omiń ich, nurkując do wody. Odpłyń, aż będziesz bezpieczny. Koniec misji.
---

Rozbrojenie
Idź ulicami do zaznaczonego obszaru na mapie. Jest on przed senatorskim palazzo. Tam zaatakuje Cię grupa strażników. Musisz zabić strażników zaznaczonych czerwonymi celownikami.
Czas na wykorzystanie Jabłka Edenu. Zauważ, że nie możesz teraz używać żadnej innej broni, więc Jabłko jest jedynym wyjściem. Niech strażnicy Cię otoczą, wtedy przytrzymaj Kwadrat, by aktywować Jabłko. Im dłużej przytrzymasz, tym więcej przeciwników zwrócisz przeciwko sobie.
Teraz tak, musisz zaczekać, aż sami się pozabijają, ale jest dwa problemy. Zanim się powyrzynają, mijają wieki. Dwa, niekoniecznie atakują tych, których musisz zabić. Zawsze możesz wziąć sprawy w swoje ręce i wezwać Asasynów, ale nie rób tego, bo możesz niechcący zabić ich Jabłkiem.
Kiedy trzymasz Kwadrat, Jabłko wysyła kuliste pole wokół Ezio. Przytrzymaj nieco dłużej, a pojawi się drugie pole. Pierwsze pole, żółte, zwraca wrogów przeciwko sobie. Drugie pole, które pojawia się po dłuższym przytrzymaniu Kwadratu, zabija Twoich wrogów natychmiast. W ten sposób zabij swoje cele. Musisz przytrzymać przycisk naprawdę długo, więc musisz mieć dużo zdrowia. Pozwól Twojemu zdrowiu się zregenerować i znów użyj Jabłka. Trzymaj się blisko przeciwników, by dosięgło ich białe pole.
---

Purpuraci
Przejdź obok strażników i wejdź w obszar poszukiwań. Kardynał powinien być po lewej, za budynkiem. Użyj Orlego Wzroku, by go rozpoznać. Idź za nim do Koloseum. Tak jak wcześniej, usuwaj się z jego linii wzroku, jeśli zacznie się rozglądać, i trzymaj się na pewien dystans.
Czekaj, aż minie strażników i znów się obróci. Zniknij mu wtedy z oczu, a kiedy ruszy dalej, użyj Jabłka na strażnikach. Teraz możesz przejść.
W środku masz więcej wyznaczonych celów do zabicia wśród hordy wrogów. Użyj Jabłka, by zamieszać w głowach tak wielu, jak zdołasz, a potem poczekaj na regenerację zdrowia. Podchodź do wyznaczonych celów i trzymaj Kwadrat dłużej, by ich natychmiast zabić. Pamiętaj – białe pole. Każdy wróg w jego zasięgu od razu umrze.
---

Wszystkie Drogi Prowadzą Do…
Idź na północ w obszar poszukiwań. Użyj Jabłka, gdy strażnicy spróbują Cię powstrzymać. Kiedy dotrzesz na miejsce, podejdź do dużej grupy strażników Borgii. Zacznie się scenka.
Teraz musisz pokonać wszystkich wrogów. Twoi Asasyni pomogą Ci się z nimi rozprawić. Użyj Jabłka do natychmiastowego zabijania, przytrzymując dłużej Kwadrat i łapiąc wrogów w białe pole.
Zalecam wzywanie Asasynów, by przyspieszyć misję. To raczej naturalne, że tam powinni być.
Kiedy pozbędziesz się wszystkich wrogów, zacznie się kolejna scenka. Misja zakończy się – i kolejna scenka. Koniec sekwencji.
---

SEKWENCJA 9
Upadek
Pax Romana
Pełna synchronizacja: Twoje zdrowie nie może spaść poniżej 5 kwadratów
Wracasz na sam początek gry. Naciskaj szybko Kwadrat, jak wymaga gra, i przygotuj się do walki.
Łącz zabójstwa w serie i blokuj ataki. Nie potrwa to długo, bo wkrótce zacznie się scenka.
Wskocz na konia i jedź ścieżką. Nic specjalnego, wypatruj tylko dużych przerw. Przytrzymaj R1 i X, by koń przez nie skoczył.
Ta podróż także długo nie potrwa. Po krótkiej scence wyjdź na wzniesienie do strzeżonej strefy. Możesz spokojnie zająć się każdym przeciwnikiem, jakiego spotkasz, uważaj jedynie na Brutali i Poszukiwaczy. Musisz mieć dużo zdrowia, więc lecz od razu każdą poważniejszą ranę. Łączenie w serię zabójstw może być trudne, bo przeciwnicy będą to przerywać. Możesz rzucić bombę dymną i rozprawić się z nimi albo uciec.
Przedzieraj się przez ten obszar, atakując bądź unikając strażników. Mogą rzucić się na Ciebie w dużej grupie naraz, więc ostrożnie. Miej w pogotowiu lekarstwa, by zapewnić spełnienie dodatkowego warunku.
Na końcu strefy wespnij się na ścianę. Są tam strzelcy. Zastrzel ich z kuszy, by nie strzelali do Ciebie wszyscy naraz, co jest dość bolesne.
Wejdź na następną krawędź, gdy skończysz. Tutaj jednostki wroga są bardziej rozproszone, więc obejdź ich i znajdź znacznik w pobliżu. Po scence musisz się dostać do nowego obszaru przez mały gródek.
Strażnicy atakują ludzi wyglądających na hiszpańskich żołnierzy, więc pomóż im, jeśli chcesz, albo kieruj się od razu do następnego znacznika. Musisz pozostać anonimowy, więc zabij wszystkich namierzających Cię strażników, zanim ruszysz dalej.
Wejdź do wieży przed sobą. Jest tam ustawiona bokiem drabinka, ciężka do zauważenia. Skorzystaj z niej i z kilku kolejnych drabinek. Kiedy odzyskasz kontrolę, wyjdź po schodach i walcz. Możesz łączyć zabójstwa w serię. Ruszaj dalej w prawo i idź na zachód. Nieważne, jak się tam dostaniesz, unikaj strażników, kiedy to możliwe, o ile nie pragniesz więcej rozlewu krwi.
Wyjdź po schodach i znajdź wieżę oblężniczą. Wejdź po niej jak po zwykłej konstrukcji. Znalezienie wystających kawałków drewna i innych obiektów, za które Ezio może się złapać, powinno być łatwe. Wyjdź na małą platformę, a stamtąd idź dalej w górę.
Na szczycie zabij strażników Borgii atakujących hiszpańskiego żołnierza, jeśli chcesz. Jeśli nie, idź w prawo do znacznika wewnątrz wieży.

- CESARE BORGIA –
Na to czekaliśmy. Cesare przypomina każdego „normalnego” kapitana, ale nie można go kontrować, nawet Ukrytymi Ostrzami, więc musisz stopniowo go osłabiać.
Kopnij go i uderzaj ciągle mieczem, by zadać mu spore obrażenia. W ten sposób po trochę będziesz zabierał mu zdrowie. Jego ludzie będą ciągle napływać, by mu pomóc. Na chwilę zostaw Cesare i serią zabójstw pozbywaj się ich. Wybieraj w odpowiednim czasie swoje cele, wybierając następnego wroga przez podświetlenie go i naciśnięcie Kwadratu podczas animacji zabójstwa poprzedniego przeciwnika.
Kiedy będą martwi, przedłuż serię na Cesare. Oczywiście nie zabijesz go w ten sposób, ale to obniży jego obronę, pozwalając Ci na kilka zakończonych powodzeniem uderzeń. Rób tak za każdym razem, kiedy wykończysz jego pomocników. Połącz to z kopnięciami, kiedy znów musisz osłabić jego obronę.
Próbuj ciągle atakować Cesare, w przeciwnym wypadku użyje on pistoletu. Nie pozwól, by Twoje zdrowie zbytnio spadło, więc miej pod ręką lekarstwa. Za każdym razem, gdy osłabisz Cesare, zacznie się QTE (Quick Time Event, gdzie musisz szybko reagować na polecenia gry), naciskaj wtedy Kwadrat raz za razem, by pozbawić Cesare zbroi.
Powtarzaj operacje, osłabiając go kopnięciami albo zakończeniem serii zabójstw. Lecz się, by mieć pełną synchronizację. Na końcu Cesare spadnie.
---
Po paru interesujących scenkach znów będziesz mógł sterować Desmondem. Kiedy będziesz mógł się ruszać, wyjdź na schody i na górze włącz Orli Wzrok – pamiętaj, na szczycie schodów, nie w sąsiednim pomieszczeniu. Zacznie się scenka.
Po scence przeskocz przez dwie belki i skręć w lewo. Wyskocz przez okno i ruszaj w prawo. Teraz droga prowadzi praktycznie naprzód. Idź aż do wiszącego kosza. Skręć w lewo i przeskocz przez kilka dziur po belkach.
Kiedy dotrzesz do skrzynki z bezpiecznikami, opuść się z jednej strony na ziemię. Wejdź na ścianę w rogu po beczkach. Zamiast opuszczać się z drugiej strony, skręć w prawo i wespnij się wyżej. Opuść się na belki i skorzystaj z nich oraz z drążków, by przejść przez ten obszar. Złap za wiszący kosz, który zaprowadzi Cię do następnego korytarza.
Idź naprzód, gdzie zobaczysz znak ostrzegający przed urządzeniem elektrycznym. Wyjdź po tej ścianie i odskocz, gdy będziesz na górze. Idź po belkach naprzód, a potem w prawo. Kolejna belka po prawej pozwoli Ci wspiąć się na szczyt ściany.
Idź w lewo po ścianie w kierunku drążków. Użyj ich, by dotrzeć do odległej ściany z ostrzeżeniem wypisanym na krawędziach, których możesz się złapać. Opuść się na bardzo długą krawędź i idź w lewo Desmonda. Możesz tu przejść dookoła i przedostać się przez małą dziurę w ścianie.
Przeskakuj przez kolejne dziury, skorzystaj z krawędzi, by sięgnąć do kolejnych belek. Skocz z belki na końcu do otworu po prawej. Opuść się tam w korytarz i wypatruj generatora na ziemi po lewej. Yżyj go, by uzyskać prędkość do wspięcia się na ścianę. Odskocz od niej i złap się krawędzi na przeciwległej ścianie. Przesuwaj się aż za platformę, i skocz ze ściany na nią.
Idź naprzód, korzystając z drążków, do następnej platformy. Wejdź na śmietniki i skocz na belkę, a stamtąd na wiszącą platformę, potem na następną, huśtaniem i skokami dotrzyj do następnej sekcji. Użyj windy, by dostać się na górę. Skacz przez belki do otworu po prawej.
Skręć w lewo i wykonaj skok wiary. Włącz Orli Wzrok, kiedy wstaniesz, by zlokalizować lśniące żółte kółko na kolumnie po lewej. Wykonaj interakcję przy nim, poszukaj drugiego po przeciwnej stronie. Interakcja załączy kolejną scenkę.
Po scence wyjdź na pudło po prawej, z którego dostań się na szczyt konstrukcji. Skocz prosto do otworu. Skocz na ścianę i przesuwaj się w prawo aż na belkę. Teraz skacz w dół do korytarza. Pamiętaj o dostosowywaniu położenia Desmonda, wskazując właściwy kierunek, gdzie chcesz skoczyć.
Jedna z belek jest za daleko, więc skocz na do okna na przeciwległej ścianie. Przesuń się w lewo Desmonda, by do niej dosięgnąć. Skocz na wiszący drążek, którym dostaniesz się do następnego korytarza.
Po dialogu włącz Orli Wzrok. Obróć się, by zlokalizować więcej paneli na kolumnach do wykonania interakcji. Wspinaj się w następnej studni, gdy odzyskasz kontrolę, i odskocz, by złapać za belkę. Skocz na przeciwległą ścianę i wespnij się po szybie. Na górze załączy się scenka.
Biegnij naprzód, a zobaczysz kolejny fantom. Idź za nim, wspinając się w górę po konstrukcji. Dalej wejdź na krzyż i skocz na platformę przed sobą. Wykonaj interakcję z dźwignią.
Obróć się i skacz po chorągwiach po lewej. Skocz z nich na balkon. Złoty obiekt przed Tobą można chwycić, więc skocz tam. Przesuń Desmonda dookoła, by być plecami do belek. Przeskocz przez nie wszystkie, korzystając też z innych obiektów, aż dostaniesz się na drugą stronę tego obszaru. Skacz po drodze, aż swoim ciężarem przeważysz sztabę otwierającą skrót. Dalej czeka na Ciebie skakanie przez kolejne belki i drążki.
Obejdziesz dookoła ten obszar, skacząc z jednej rzeczy na drugą. Dostaniesz się w końcu na dużą platformę, gdzie będziesz mógł wykonać kilka interakcji i poprzestawiać kilka rzeczy wokół. Przemieść się na dół po scence i dołącz do grupy. Interakcja z obiektem załączy scenkę.
Idź na dół po schodach, i dalej na drugą stronę pomieszczenia, w górę, blisko szczytu. Kolejna scenka. Opuść się i wykonaj interakcję z obiektem, by z ziemi wyrosło pełno ścian. Przeskakuj po nich do dwóch przełączników. Użyj tego z lewej i idź dalej. Droga po tych wąskich ścianach jest zupełnie prosta, więc nie ma co wdawać się w szczegóły.
Na końcu dotrzesz do drugiej pary przełączników. Tym razem skocz do tego po prawej stronie. Wybór złego spowoduje zapadnięcie się ścian i będziesz musiał zaczynać od początku. Tutaj będziesz musiał wbiec po kilku ścianach i odskakiwać na inne. Kolejna para przełączników, wybierz ten z lewej. Kilka skoków więcej i znajdziesz się znów na przedzie.
Droga naprzód jest otwarta. Idź do piedestału. Zacznie się niezwykła scenka, a później napisy. Wytrzymaj do końca tych napisów, by móc powtarzać misje.
Gratulacje! Ukończyłeś Assassin’s Creed: Brotherood!


Góra
Zobacz profil
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Posty: 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


TOP5#19:
  1. FIFA Polonia
  2. Zakon Assassin's Creed
  3. Marvel Comics
  4. Markolf
  5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza