Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 20-08-2019, 14:31
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 15
Autor Wiadomość
 Tytuł: Po Star Wars?
PostNapisane: 05-05-2013, 00:41 
Offline
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Posty: 1168
Płeć: mężczyzna
Platforma: PC
Co po SW? Stawiałbym na osobliwe połączenie światów, które chodzą mi po głowie od pewnego czasu - Steampunka i Deszczu. Wynik - alternatywna historia świata Deszczu, w której większego znaczenia nabrała para niż elektryczność.

Poziom technologii: mniej więcej dwudziestolecie międzywojenne.

Mechanika to storytelling. Zastrzegam sobie prawo do odrzucenia gracza bez podania powodu. Będę oczekiwał odpisu w ciągu 48 godzin od mojego. Jeśli nie będzie odpisu, postać nic nie robi. Po pominięciu trzech odpisów - przejmuję postać. Bez możliwości zwrotu.
Od graczy wymagam szybkich odpisów, często wręcz w dniu mojego odpisu (tempo takie jak na początku SW).


Magia opiera się na wyobraźni, jest formą mechanizmu - kiedy mag chce rzucić jakieś zaklęcie, inkantacja i gesty same się układają. Potężniejsi, bardziej doświadczeni magowie potrafią rzucać zaklęcia nawet bez mrugnięcia okiem.
W kręgach specjalistów znane są dwa inne światy - świat demonów, z którego kilkukrotnie odpierano inwazje (ostatnią jeszcze przed okresem utopii) i świat demonów dusz, jeszcze niezbadany.
Mana waha się - pod wpływem silnych emocji potrafi wzrosnąć. Każdy posiada jej jakąś ilość, ale niewielu potrafi ją kontrolować - ci, którzy potrafią, zostają wyłapywani i siłą wcielani do Gildii, wcześniej przechodząc pranie mózgu. Akademię Magiczną kończy się w wieku 25 lat. Od 35 można zostać wybranym do Rady Głównej i otrzymać tytuł arcymaga. Rada składa się z dwunastu arcymagów i Wielkiego Mistrza. Może on decydować, dopóki nie wystąpi przeciwko niemu dopiero dziesięciu arcymagów - wtedy musi zmienić decyzję.

Omówienie państw:
Nazwy państwa:
Międzyświatowe Imperium Księżyca, Państwo Księżycowe, Imperium, Czerwoni
Forma sprawowania władzy, przywódca/przywódcy: tyrania - monarcha nosi tytuł Imperatora, obecnie jest nim Księżyc, Król-Bóg demonów, przez Imperialnych uważany za pół-boga.
Stolica: Tenochtitlan, znajdujące się na Nowym Kontynencie po drugiej stronie oceanu.
Państwo w opinii publicznej: Imperium jest silne, nowoczesne, dominuje niemal całą planetę. Jednak mimo kolonialnych zapędów, inne państwa powstrzymały je przed aneksją Shima no Hashi na konferencji pokojowej. Państwo wchodzące w skład Świętego Przymierza.


Nazwy państwa: Republika Zjednoczonych Królestw, Republika, Zjednoczone Królestwa, RZK
Forma sprawowania władzy, przywódca/przywódcy: każdym dawnym królestwem rządzi sejmik, który składa się z osób wybieranych przez ludzi bądź wzajemnie się mianujących, w zależności od królestwa.
W Stolicy znajduje się siedziba Senatu Głównego, który składa się z króla Nadena Gwiezdnego, minister spraw wewnątrzkrajowych Aidy Bernocelli, dowódcy Wywiadu Zjednoczonych Królestw Lionela Meyer, marszałka Zjednoczonej Armii Republiki Aleksandra Pirriego i aktualnego Wielkiego Mistrza Gildii Magów, Arkana II. Król może zwołać Wielki Senat - wtedy każdy sejmik ma obowiązek stawić się w Stolicy, aby obradować nad najważniejszymi dla państwa sprawami. Naden jednak lekceważy innych, czasami tylko zasięgając rady w Senacie Głównym.
Stolica: miasto nazwane po prostu Stolicą - od tysięcy lat centrum kultury Starego Kontynentu
Państwo w opinii publicznej: Republika jest słaba, niezjednoczona. Mimo to w wyniku wojny kerahańskiej Naden zyskał na popularności ze względu na sukcesy takie jak możliwość odzyskania Unii Separacyjnej i rozwiązanie konfliktów terytorialnych z Kerahan. Państwo wchodzące w skład Świętego Przymierza.

Nazwy państwa: Konfederacja Handlowa, Konfederacja
Forma sprawowania władzy, przywódca/przywódcy: republika - ludność z poszczególnych królestw wybiera po trzech przedstawicieli, a cała trzydziestka spośród siebie wybiera jednego prezydenta, który ma decydujący głos. Obecnie jest nim Eyck Kreuzer.
Stolica: Salli, stolica królestwa Bittensieg.
Państwo w opinii publicznej: bogate, ale nie posiada własnej armii, lecz najemników, sowicie opłacanych. Zarządzane dobrze, silne i zjednoczone. Świadome swojej słabej pozycji politycznej po konferencji pokojowej, skłonne do powrotu pod skrzydła republiki.

Nazwy państwa: Unia Separacyjna, Unia, Separatyści
Forma sprawowania władzy, przywódca/przywódcy: ma taki sam ustrój, jak Republika - tutaj królem jest Ekkerin I, ale regularnie zwołuje Wielki Senat i słucha jego rad.
Stolica: Ville Surlefleuve (Ville), stolica królestwa Sucrerose
Państwo w opinii publicznej: Unia jest zarządzana sprawnie i zgodnie z prawem. Armia pochodzi z poboru, każdy pełnoprawny obywatel ma przeszkolenie wojskowe, kobiety także. Unia powróci do Republiki pod warunkiem zmniejszenia władzy sejmików, a zwiększenia władzy Wielkiego Senatu oraz wprowadzeniu przymusowej służby wojskowej i większej unifikacji królestw członkowskich Republiki. Boi się jednak interwencji wojskowej Świętego Przymierza.


Nazwy państwa: Zjednoczone Plemiona Orków, Orkowie
Forma sprawowania władzy, przywódca/przywódcy: wódz, Simo
Stolica: ?
Państwo w opinii publicznej: niedawno zjednoczone, potężne militarnie, w unii personalnej z Kerahan.

Nazwy państwa: Kerahan
Forma sprawowania władzy, przywódca/przywódcy: dyktator, Simo
Stolica: Volgograd
Państwo w opinii publicznej: Kerahan jest państwem militarnym, przepełnionym nacjonalistami. Wielu Kerahańczyków nienawidzi Republiki za krzywdy z przeszłości - teraz jeszcze bardziej, choć Simo stara się takie ruchy tłumić. Państwo wchodzące w skład Świętego Przymierza.


Nazwy państwa: Shima no Hashi, Shima
Forma sprawowania władzy, przywódca/przywódcy: Cesarz Zatoichi rządzi państwem, a pomaga mu w tym shogun Yoritomo.
Stolica: Teshirama
Państwo w opinii publicznej: tajemnicze, o ciekawej kulturze. Nie wiadomo, czego się po nim spodziewać. Według plotek, Zatoichi, choć genialny strateg, jest ślepy. Inni twierdzą, że w kraju faktycznie rządzi shogun. Państwo wchodzące w skład Świętego Przymierza.


Zarys historii
Minęło już sto jedenaście lat, od kiedy skończył się okres utopii. Trzysta błogosławionych wiosen ludzie mogli oglądać, nie mogąc sprawić sobie nawzajem żadnej krzywdy - było to spowodowane poświęceniem potężnego łowcy demonów, który oddał swe życie w zamian za możliwość odebrania ludziom zła istniejącego w ich sercach. Niestety, sto dziesięć lat temu, dokładnie sto dziesięć lat temu okres raju urwał się niespodziewanie. Rozbite królestwa południa i środku kontynentu były słabe i zgnuśniałe, kiedy potężne północne Kerahan i odgrodzone potężnym, nieprzepuszczalnym murem Państwo Księżycowe na terenach dawnych nadmorskich południowych królestw rosły w siłę. Na szczęście siedem lat temu państewka kontynentu ponownie zjednoczyły się w Republikę Zjednoczonych Królestw, kiedy orkowie odłączyli się od Kerahan właściwego, a Państwo Księżycowe przeżywało krwawą wojnę domową.

Ale nic nie trwa wiecznie. Państwo Księżycowe, po następnej krwawej wojnie domowej, tym razem zakończonej zwycięstwem rewolucjonistów, ma nowego władcę, który łakomym wzrokiem patrzy na ziemie Republiki. Bo Republika także osłabła - odłączyły się od niej Konfederacja Handlowa, zrzeszająca najbogatsze państwa, oraz Unia Separacyjna, zrzeszająca państwa chcące reform w Republice. Kerahan także się zmieniło - obalono Dyktaturę, ale na razie trwają walki pomiędzy zwolennikami Dyktatora, a jego przeciwnikami. Orkowie są silni i zjednoczeni. Na arenę międzynarodową wkroczyło następne państwo, zamieszkujące nowoodkryty mały kontynent na południowy wschód od Starego Kontynentu, nazywany Shima no Hashi.

Koalicja państw, utworzona z inwencji króla Republiki, Nadena Gwiezdnego, uderzyła na Kerahan, rozpoczynając wielką wojnę kerahańską. Po początkowych sukcesach, w walce zmarł głównodowodzący sił Republiki, Erchembod. Wtedy do wojny wkroczyli orkowie. Spotkanie dwóch frontów - północnego, orkowego oraz południowego, alianckiego, nie przebiegło pomyślnie. Kluczową batalią wojny okazało się oblężenie Bergsteinn. W jego trakcie w nieznanych okolicznościach zginął Tlatoani Państwa Księżycowego i powrócił sam Księżyc, natychmiast mianując się Imperatorem, Królem-Bogiem demonów. Z ich pomocą w pół godziny podbił Bersteinn. Nie był to jednak jedyny efektowny powrót tej wojny. Przywódcą orków, tym, który zjednoczył ich plemiona, okazał się Simo, bohater Kerahan sprzed okresu utopii. Powracając jako demon dusz, natychmiast ogłosił powrót dyktatury i przyjęcie przez niego stanowiska. Shima no Hashi nie mogła tego zaakceptować, a shimiańscy dowódcy wrócili na wyspę, zapowiadając blokady morskich szlaków handlowych - dysponowali oni najsilniejszą flotą. Niestety, nie najsilniejszą technologią. Wystarczyły dwie imperialne bomby atomowe, aby Shima została zaliczona do przegranych tej wojny.

Konferencja pokojowa zakończyła się jednak w niespodziewany sposób. Zawiązano sojusz nazwany Świętym Przymierzem, mający na celu utrzymanie statusu quo. Mniej znany dopisek do aktu przymierza mówi o tym, że Republika ma prawo anektować Unię Separacyjną siłą, ale Konfederację Handlową - tylko, jeśli obie strony wyrażą zgodę.

Mapa nadejdzie.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 05-05-2013, 00:51 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Posty: 3728
Płeć: kobieta
Platforma: PC
Wiesz. ; )


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 05-05-2013, 00:51 
Offline
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Posty: 79
Płeć: mężczyzna
E, to ten, dzięki za możliwość nabicia posta. <3

Też się zgłaszam się.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 05-05-2013, 01:25 
Offline
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Płeć: mężczyzna
Masz mój... nie wiem, mój długopis.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 05-05-2013, 10:06 
Offline
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 678
Płeć: mężczyzna
Platforma: PC
Moją klawiaturę też masz.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 05-05-2013, 12:47 
Offline
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Posty: 251
Płeć: mężczyzna
Platforma: Xbox 360
I mój tablet!


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 09-05-2013, 13:24 
Offline
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Posty: 2112
Płeć: mężczyzna
Platforma: PC
I mój telefon.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 09-05-2013, 13:30 
Offline
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 594
Płeć: mężczyzna
Wiesz co ja o tym myślę. Ale skoro ostatnimi czasy to ty jesteś tym dobrym gamisiem, to w sumie też się zgłoszę. Bo mogę.
PS: Combo breaker.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 09-05-2013, 14:33 
Offline
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Posty: 68
Płeć: kobieta
Zgłaszam się, jeśli jeszcze można :)


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 12-01-2014, 21:02 
Offline
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Posty: 1168
Płeć: mężczyzna
Platforma: PC
Okej, no to wracamy do tego tematu. Co po SW? Od razu druga część, czy robimy przerwę na 2kG albo Deszcz?


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 12-01-2014, 21:18 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Posty: 3728
Płeć: kobieta
Platforma: PC
Od razu druga! Od razu druga! <skanduje>


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 12-01-2014, 21:25 
Offline
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Posty: 2112
Płeć: mężczyzna
Platforma: PC
Druga część. Nie ma bardziej slusznego wyboru ;p


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 12-01-2014, 21:33 
Offline
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Posty: 1928
Płeć: mężczyzna
Platforma: PC
Druga część :D


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 12-01-2014, 21:39 
Offline
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Płeć: mężczyzna
Cały lud pewnie spodziewał się po mnie jakiejś oryginalności, ale... Druga część :D

Jeśli chcesz, to weź sobie kilkudniowy urlop na pozbieranie tego w całość i lecimy na Kuźnię.


Góra
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Po Star Wars?
PostNapisane: 12-01-2014, 21:51 
Offline
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Posty: 1168
Płeć: mężczyzna
Platforma: PC
Skoro lud tego chce. ;P
Okej, prawdopodobnie wystartujemy w okolicach ferii. To będzie początek lutego. Może coś wcześniej. Nie wiem. Ciężki miesiąc. W sumie ciężki rok. ;P
Otworzę także rekrutację - wszakże jest jedno miejsce. Odnośnie waszych obecnych postaci - macie 25 punktów do rozdania, tym razem bez ograniczeń do 7 Formy. Spokojnie, nie śpieszcie się. Karty oczywiście na pw.


Góra
Zobacz profil
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 15


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


TOP5#: