Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 24-07-2019, 11:23

Autor Wiadomość
 Tytuł: Aktualizacja kart Nvidia-problem
PostNapisane: 16-04-2015, 17:56 
Adept
Adept
Platforma: PC
Witajcie!
Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat więc przepraszam :)

Mam następujący problem: posiadam kartę graficzną 850M (nowy laptop asus)
Ostatnio wyszła nowa aktualizacja 350.12 związana z GTA V. Aktualizowałem starym sposobem: tzn wejście w geforce experience, sprawdzenie najnowszych sterowników, pobranie i szybka instalacja. No i zaczął się problem. Wszystko zakończyło się fiaskiem, wystąpił jakiś błąd i nic się nie powiodło (na podsumowaniu było tak napsiane). Teraz nie mogę nawet przeglądać programu nvidia experience. Co mam począć? Wcześniej nic takiego się mi nie działo

P.S.
Gdzie może znajdować się nowo pobrany sterownik przez gef exp na moim komputerze (domyślnie)

Tytuł: Re: Aktualizacja kart Nvidia-problem
PostNapisane: 16-04-2015, 21:28 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Lepiej od nowa pobrać sterownik ze strony Nvidii. Albo i przeinstalować całkowicie GeForce Experience.

PostNapisane: 16-04-2015, 22:56 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Zależy, czy zepsuł Ci się sam sterownik, czy GF Experience też, jeśli oba... no będziesz musiał odinstalować wszystko ręcznie i ściągnąć od nowa ze strony Nvidii, tak jak radzi Nesy. Jeśli to tylko sterownik to wystarczy wejść w Panel Sterowania\Dodaj Usuń Programy i tam znaleźć odpowiedni, pod 'N' będziesz miał kilka sterowników, między innymi graficzny.

PostNapisane: 19-04-2015, 11:05 
Adept
Adept
Zdaję relację:
na nowym laptopie (GTX 850M) wystarczyło zainstalować ponownie aktualizację przez experience tylko że zaznaczając w opcji instalacji niestandardowej "instalacje czystą"

na starszym kompie też miałem podobny problem, tam jednak to nie wystarczyło. Komputer pokazywał że karta graficzna nvidia GT 430 nie jest zainstalowana (chociaż zawsze po uruchomieniu komputera sobie szukał sterowników i próbował, jednak fiasko). Ściągnąłem ze strony ponownie, 2 razy to instalowałem, raz jakimś sposobem się sam experience odinstalował (?), jednak potem, za drugim razem, wykonałem ponowną instalację tylko że w ekspresową i działa :)

Reasumując w ten sposób nie znalazłem recepty skutecznej w każdym przypadku (nawet jeśli sprzęt wystrzega się piractwa). Chyba najlepszym sposobem jest ściąganie osobiście ze strony nvidii i uruchamianie w trybie administratora. Jednak przez ostatnie szaleństwa zarówno z aplikacją nvidii jak i samymi sterownikami z niepokojem patrzę w przyszłość i nowe aktualizacje kart graficznych... arghhh!

PostNapisane: 19-04-2015, 11:29 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Nigdy nie miałem problemów ze sterownikami Nvidii, chyba że instalował mi je Windows z aktualizacjami automatycznymi, wówczas to był horror, żeby to usunąć i ogólnie poradzić sobie z instalacją od producenta (jak moim zdaniem powinno się robić od początku).

PostNapisane: 20-04-2015, 17:32 
Adept
Adept
Dla mnie to też był pierwszy raz :) jednak mocno wystraszył mnie hehe