Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 24-07-2019, 11:32

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wasze "ekrany do grania".
PostNapisane: 26-03-2014, 21:50 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Witam, witam. Temat zakładam, aby każdy "PC-towiec" czy "konsolowiec", napisał na jakim monitorze gra w AC i inne gry. Skłaniam się do wymiany mojego starego monitora i zakupu jakiegoś nowego. Porady bardziej doświadczonych ode mnie na pewno się przydadzą. A więc: LG Flatron M2752D-PZ -27 cali, Plasma Panasonic TX-P50VT20E - 50 cali (najlepsza plazma jaką w życiu miałem), Plasma Panasonic TX-P50VT50E - 50 cali, SONY KD-65X9005A - 65 Cali.

Tytuł: Re: Wasze "ekrany do grania".
PostNapisane: 16-02-2015, 22:42 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ja wczoraj kupiłem PS4 i mam podobny dylemat, tyle że zostało mi tylko 200 zł na monitor. Macie jakieś propozycje, na takowy, żeby to wszystko działało i obraz był chociaż dobry. Szukam na allegro, ale nie chce kupować kota w worku i potem przekonać się, że jednak nie działa

PostNapisane: 17-02-2015, 17:59 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Budżet faktycznie niewielki... w tym przypadku radzę Ci się nie rozdrabniać tylko pozbierać na nowy, dobry monitor (do 1500 polecam LG - zdecydowanie!). Za 200 zł dostaniesz... chiński monitor robiony w Laosie przez rączki okaleczonych dzieci - odradzam. Ewentualnie można znaleźć takie monitory jak Fujitsu - całkiem "dobra" jakość za 300-450 zł. Musisz się za takimi rozglądnąć - takie marki jak SONY, LG - musisz sobie (na razie) odpuścić. Również spójrz na Samsungi do 23 cali. Sam spotkałem 21 calowy monitor Samsunga 1336x768 za 230 zł.

PostNapisane: 17-02-2015, 19:17 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Dzięki @SymphusVeer za odpowiedź. Właśnie szukałem na allegro jakiegoś takiego monitora i znalazłem używany FUJITSU SIEMENS P20W-3 za 200 zł. Niby ma te 20 cali, 1680x1050 i 3 złącza (w tym HDMI) , ale nie mam zielonego pojęcia, czy będzie mi odbierać obraz z konsoli. Jeśli tak to jaki on będzie :/

PostNapisane: 17-02-2015, 20:35 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@up

Jeśli ma wejście HDMI to (nie wiem co musiało by się stać, żeby nie było obrazu z konsoli... no chyba, że złącza są spalone, wgniecione... nie wiem :D) będziesz miał obraz. Jaki? A no taki jaka jest matryca monitorka i jakie ma bebeszki. 1680x1050 to jest rozdzielczość lepsza niż HD Ready , ale nie będzie tak dobra jak Full HD - wiadomo. Gry po prostu będą wyglądały mniej dokładnie (detale) i są ubytki na ostrości. Jednak jak monitor ma dobrą matrycę to z kolorami, podświetleniem, ciepłotą barw itp, itd nie powinno być żadnego problemu. Pocieszeniem jest to, że nie wszystkie gry na PS4 chodzą w 1080p (większość tak), ale o matko?! Unity np. chodzi TYLKO w 900p.

PostNapisane: 17-02-2015, 21:36 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
@SymphusVeer: chciałeś raczej napisać "większość gier na konsole działa w sub-1080p*, a nieliczne tylko w 1080". ;)

*nie zawsze jest to sztywne 900p.

PostNapisane: 17-02-2015, 22:25 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@up No tak. Natywne 1080p to, to nie jest :D. Chociaż tych "nielicznych" jest całkiem sporo. Jak sztywne czy nie 900p w Unity by nie było, to wygląda to dość biednie. Jakbyś to ujął "sub-900p" ;).