Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 24-07-2019, 11:08

Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowa karta graficzna do 400 zł
PostNapisane: 20-10-2013, 14:25 
Adept
Adept
Witam.
Niestety moja karta graficzna nie spełnia wymagań AC 4 więc zastanawiam się nad wymianą ale nie jestem aż tak w tym obeznany...
Moja płyta główna to Asus M5A78L
nie mam zbyt wiele kasy na to ale tak do 400 zł max i nie szukam tam jakiejś wygórowanej(im tańsza tym lepsza) :D . Tak tylko żeby kilka kolejnych AC poszło :D macie jakieś propozycje?
z góry dziękuję.

Tytuł: Re: Nowa karta graficzna do 400 zł
PostNapisane: 20-10-2013, 16:02 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Do 400 zł to mogę Ci śmiało polecić gtx 550 Ti od Gigabyte (chyba tak się pisze :P). Tą kartę ma mój tata w kompie. AC III chodzi na niej płynnie na full detalach w rozdzielczości 1440x900. Na allegro widziałem aukcje za 335 zł. Z Radków nic ci nie podam, ponieważ nigdy ich nie miałem i nie mogę ich ocenić.

Tytuł: Re: Nowa karta grficzna
PostNapisane: 20-10-2013, 16:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Skoro mowa o GTX 550 Ti, to moje doświadczenia z nią są z goła inne. W przeciągu półtora roku karta posypała mi się już dwa razy. Nawet w tej chwili znajduje się w serwisie.

Nie będę ponownie wszystkiego opisywać, bo problem omawiałam już w innym temacie, ale jeśli w moim wypadku nie jest to wada fabryczna, to odradzałabym zakup. Bo chociaż karta jest wciąż na gwarancji i wróciła z naprawy sprawna, to po upływie około czterech miesięcy znów zaczęła odmawiać współpracy. Dokładnie w ten sam sposób.

Także opinie wyczytane na jej temat w Internecie nie były zbyt pochlebne, dlatego już kombinuję, jak się tego bubla pozbyć.

PostNapisane: 20-10-2013, 17:27 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
@Nesy: No to naprawdę trafiłaś na bubla. W listopadzie tego roku minie dwa lata od zakupu tej karty. Karta przez 1,5 roku sprawowała się wyśmienicie kiedy ja grałem w wymagające gry i do teraz kiedy użytkuje ją tata w swoim komputerze. Bez problemu również odtwarzała gry i filmy w 3D i Full HD. Podsumowując. Zależy na co się trafi. Ja polecam :P.

PostNapisane: 21-10-2013, 15:37 
Adept
Adept
A mam jeszcze takie pytanie: czy każda karta graficzna pasuje do jakiejkolwiek płyty głównej? A konkretnie chodzi mi o to czy na przykład ta którą wymieniliście bedzie na pewno pasowała do mojej płyty głównej. Bo ja się za bardzo na tym nie znam :D
Na przykład kumpel mi polecił tą:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gai ... ent=646697

PostNapisane: 21-10-2013, 16:01 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ta którą podałeś jest lepsza od tej co my podaliśmy i w dodatku fajna cena. Jedyne co jeszcze mógłbym Ci polecić to gtx 560 TI oraz gtx 650 Ti. Ale tu już troszkę więcej kasy musiałbyś wyłożyć. Wszystkie te karty pasują do Twojej płyty głównej, ponieważ mają złącze PCI-E. Obecnie większość nowych kart posiada to złącze.

PostNapisane: 21-10-2013, 16:14 
Adept
Adept
Ale chyba się i tak zdecyduję na tą gtx 550 bo jest tańsza i całkiem spoko a u mnie kasy mało XD no to jeśli bedzie działało to ok i zakupię ją w najbliższym czasie. dziękuję za rady

PostNapisane: 21-10-2013, 16:52 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
To ja może jeszcze wtrącę, że przy wymianie karty należy pamiętać o możliwościach zasilacza.

PostNapisane: 24-10-2013, 16:25 
Adept
Adept
ehhh... bo już nie ogarniam... czy karta graiczna Geforce gt 220 ma DX 9 czy DX10?

zasilacz mam BE Quiet 400w

PostNapisane: 24-10-2013, 16:47 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Pierwszy wynik z google po wpisaniu modelu zawiera tabelę z parametrami technicznymi, w tym wsparcie DirectX. Tak, ta karta wspiera DX10, a maksymalny pobór mocy przez tę kartę to 58 W. Zasilacz pewnie wystarczy, choć to też zależy od procesora i innych podzespołów.

Btw. Jeśli będziesz wymieniał zasilacz, nie musisz wykładać od razu pół tysiąca na sprzęt z kosmosu tylko dlatego, że jakiś zasilaczofil z internetu (który naczytał się miejskich legend o wybuchających transformatorach?) tak twierdzi. Wystarczy model ze średniej półki, byle nie te najtańsze i "po okazyjnej cenie".

PostNapisane: 24-10-2013, 16:53 
Adept
Adept
no skoro ta karta wspiera DX10 to AC4 mi pójdzie? bo w minimalnych jest że ma być DX10 ale wymieniona jest GTX260 dopiero. Wszystko inne spełnia wymagania nie jestem tylko pewien karty...

PostNapisane: 24-10-2013, 16:56 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Krzysztof333333 napisał(a):
no skoro ta karta wspiera DX10 to AC4 mi pójdzie?
http://www.gpureview.com/show_cards.php ... &card2=568

Nie ma szans. Spójrz sobie na przepustowość pamięci, szybkość teksturowania czy liczbę potoków renderujących.
(btw tak patrze na tę specyfikację GTX 260 i mi się trochę wierzyć nie chce - co to za szajs?! Ten pobór mocy to tak na serio?)

PostNapisane: 24-10-2013, 17:03 
Adept
Adept
ooo nie znałem tej strony :)
no nic... to bede musiał kupić tą GTX 550 ti dziękuję za pomoc