Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 24-07-2019, 11:10

Autor Wiadomość
 Tytuł: Gamedev...
PostNapisane: 30-09-2013, 17:35 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Już kilka osób o tym wie, ale dla tych co nie wiedzą... Mam plan żeby spróbować zrobić małą ZAC-ową grupę gamedevelopingową. Oczywiście nic poważnego, dla zabawy.
Więc tak, chciałbym wiedzieć kto byłby czymś takim w ogóle zainteresowany? Nie chodzi mi o to żeby nagle mi się znaleźli specjaliści, z którymi zrobimy grę AAA. Chciałbym znaleźć tu osoby, które chcą i potrafiłyby poświęcić trochę czasu żeby się pouczyć. Tak samo ja nie jestem jakimś wielkim guru, umiem kilka rzeczy, które sam uważam za niewiele. Więc również ja będę się uczyć.
Więc konkrety:
- tematyka i typ gry jest dla mnie bez różnicy, można je wymyślić z gotową drużyną. Najłatwiej będzie jednak zrobić platformówkę.
- jeśli chodzi o silnik proponuję Unity3D. Jest w miarę łatwy, darmowy (do pewnego stopnia), posiada podstawowe narzędzia do modelowania. Do tego można w razie czego grę wydać za darmo. W sumie zapłacić im trzeba, ale tylko jeśli zarobki z gry wyniosą powyżej 100k $ na rok, więc bądźmy realistyczni, jeśli jakimś cudem ktoś zarobi tyle kasy na grze to będzie go stać na zapłacenie 200$ licencji na Unity3D Premium.
- Językiem skryptowym w Unity3D jest C#, który moim zdaniem nie jest zbyt trudny do ogarnięcia i bez zbytniego wchodzenia w technikę można nowicjuszy nauczyć coś zrobić na zasadzie "małpa widzi, małpa robi".
- Co do grafiki 3D... nie mam zielonego pojęcia co z tym fantem zrobić, sam jestem beznadziejny, więc ciężko mi by było wytłumaczyć cokolwiek, ale postaram się ogarnąć. Tyle, że problem jest taki: jedyna osoba, która może mnie tego nauczyć pracuje na May'i, a którą studenci mają licencję za darmo, inni by musieli płacić, więc alternatywy są takie: a) olewamy grafikę i działamy na prymitywach typu kulka, kostka, b) osoba chcąca się zająć grafiką piraci Mayę, c) rzeczona osoba ogarnie sama coś darmowego, np Blendera

Póki co muszę ogarnąć swój plan, więc jeszcze nie wiem jak będzie to wyglądać organizacyjnie. Mimo wszystko chciałbym wiedzieć, kto jest za. Opinie osób, które nie chcą brać udziału też są mile widziane.

Tytuł: Re: Gamedev...
PostNapisane: 30-09-2013, 17:40 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Jak ogarnę silnik, język itp. to z chęcią pomogę :) Ciekawy pomysł.

Tytuł: Re: Gamedev...
PostNapisane: 04-10-2013, 19:31 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Ogólnie w tym roku zamierzałem sobie dorobić korkami z matmy, więc pouczenie trochę podstaw programowania będzie niezłym przygotowaniem.
Edit:
Odświeżam dla tych co nie widzieli i dosyłam link do stronki akcji, gdzie deweloperzy jednej firmy uczą robić gry oferując najlepszym z uczestników nagrody rzeczowe i staże. http://akademiaf2p.pl/
A odnośnie samego projektu... myślałem, że się zgłosi więcej osób :P. Dla jednej osoby to nawet nie opłaca mi się zaczynać szukać materiałów żeby uczyć :P.