Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-07-2019, 23:07

Autor Wiadomość
 Tytuł: PlayStation 4 - Next Gen Console
PostNapisane: 12-06-2013, 21:35 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Witam, witam. Nie widziałem takiego tematu, a warto by o tej bestii podyskutować :P. Jak wiadomo konkurent naszego PS ukazał się wcześniej - mianowicie Xbox One - wnętrzności konsoli są trochę gorsze i o 15 - 20% mniej wydajne. A w ogóle to wygląda jak farelka :). Premiera PS4 to bodajże okres świąteczny. Niestety data nie jest sprecyzowana (zresztą to Sony :)). Dla mnie prezentuję się nieźle (pochylony Xbox One jeśli chodzi o design, ale... dioda fajnie świeci!). Bardziej taki futurystyczny wygląd. Dla zniecierpliwionych można składać pre-order na muve.pl cena - 1699 zł. Co ciekawe skrzynka Microsoftu "jest" gorsza, a kosztuję 2099 zł.
Obrazek
Co do gier na PS4 - to już mam dwie na oku ACIV: Black Flag i Watch Dogs :)
Dla zainteresowanych:
Specyfikacja:
Procesor:
- CPU: x86-64 AMD Jaguar, 8-rdzeni
- GPU: jednostka AMD bazująca na następnej generacji Radeona o wydajności 1,84 TFLOPS

Pamięć: 8 GB DDR5

Dysk: 500 GB

Wymiary: 275 x 53 x 305 mm

Waga: 2,8 kg

Wejścia/wyjścia:
- Super szybki port USB 3.0 w ilości 2 sztuk
- port AUX

Sieć:
- Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)
- IEEE 802.11 b/g/n
- Bluetooth 2.1 EDR

Wyjścia AV:
- HDMI
- cyfrowe wyjście optyczne

A tu przeze mnie kochany i znienawidzony pad...
Obrazek

Tytuł: Re: PlayStation 4 - Next Gen Console
PostNapisane: 12-06-2013, 22:46 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
SymphusVeer napisał(a):
GPU: jednostka AMD bazująca na następnej generacji Radeona o wydajności 1,84 TFLOPS
Mocy obliczeniowej jeśli już, bo tego jednostką jest flop. Z pojedyncza precyzją, zakładam? Obecne Radki mają po 4 Tfl.

Ogółem specyfikacja słabiutka, jak mój pecet kupiony za 2k pół roku temu... Zdecydowanie nie warto na to wydawać kasy i użerać się z płatnym multi, PC o takich osiągach (kupowany teraz i składany samemu) jest tańszy i w dodatku wielozadaniowy. :D

Takie z tego "next" gen, że już w dniu premiery będzie w tyle w stosunku do PC.

No i warto zauważyć, że z takim sprzętem ta "konsola" to po prostu pecet na wbudowanym systemie (linux-based, zgaduję?) bez możliwości rozbudowy. Jedyna rozsądna opcja, to że te 1,8 Tfl są dla double precision, ale wtedy to by to musieli chyba ciekłym azotem chłodzić przy takich wymiarach. Nie wspominając już o zasilaczu wielkości połowy konsoli. ;) Jeszcze by wypadało przetestować co potrafi ten Jaguar, ale jeśli to będzie w serii X8, to mu wielkiej kariery nie wróżę.

...i temu tematowi również, jeśli zamiast dyskusji o sprzęcie będzie pełen flejmów, bajek o pecetach za 5k i "niezaprzeczalnych faktów" w postaci prywatnych opinii.

PostNapisane: 13-06-2013, 18:35 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Jak zwykle tylko Erudito ma rację... Strasznie się czepiasz ;). A tak na marginesie... po co się udzielasz jak w zasadzie Cię to nie interesuję, a swoją wypowiedź kończysz następującym słowem "pff"? ;)

PostNapisane: 13-06-2013, 19:25 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
SymphusVeer napisał(a):
Jak zwykle tylko Erudito ma rację...
Ciekawe stwierdzenie. Od kiedy tu jestem, nawet Erudito zdarzyło się kilka razy nie mieć racji. Jeśli miał to być fakt, to był nietrafiony; jeśli miał to być sarkazm, to jest bezsensowny.

SymphusVeer napisał(a):
Strasznie się czepiasz
On się nie czepia, tylko wytyka nielogiczność w Twoich postach. A przyznam, było ich trochę.

SymphusVeer napisał(a):
po co się udzielasz jak w zasadzie Cię to nie interesuję, a swoją wypowiedź kończysz następującym słowem "pff"?
Bo może. I lubi. Ja też mogę i lubię.

@Topic

Po tym, co odwaliło Microsoft ze swoim Xbox nOne (One - One more reason to buy PS4 :D), moje wszelkie wątpliwości dotyczące konsol zostały rozwiane. O ile wcześniej była to dosyć wyrównana walka (chociaż i tak skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że PS4 wygrywało), to M$ strzeliło sobie w głowę. Światowa premiera będzie tylko w ~20 krajach, z czego tylko połowa Europy? Nic w Azji (poza Rosją)? Nic w Afryce? W Ameryce Południowej tylko Brazylia? Wut?

PS4 parametrami nie powala, obecnie średniej jakości PC jest taki sam. Pad w sumie jest mi bez różnicy, i tak nie cierpię padów :E

A gry... póki co, w sumie nie wiem czy są jakieś warte uwagi na ten moment. Praktycznie wszystkie, które chcę, wychodzą na PC ;)

EDIT:

Posty o których mówiłem są już usunięte, więc nie mam materiału do cytowania.

Ostatnio edytowano 15-06-2013, 23:24 przez Amer, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 14-06-2013, 22:41 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ja bardzo "napaliłem się" na PS4 i raczej je kupię. Będzie to moja pierwsza konsola do grania (nie licząc Pegazusa z lat przedszkolnych ;)). Xbox One mnie nie przekonał, tym bardziej, że jest słabszy wydajnościowo od PS4. Dużym atutem PS4 jest cena, bo jest niska. Xbox jest droższy i wyjdzie najprawdopodobniej w 2014 roku, a "plejki" możemy się spodziewać przed wigilią tego roku. Postanowiłem kupić konsolę, ponieważ lubię sobie pograć w gry, ale nie mam zamiaru wydawać co 2/3 lata sprzęt w komputerze, aby chodziły mi gry.

PostNapisane: 15-06-2013, 18:49 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@up: Jakie tytuły na PS4 Cię zainteresowały :)? Ja mam na oku: Watch Dogs, The Withness (bardzo ciekawa), Killzone: Shadow Fall i inFamous: Second Son. Na razie jest to większość jakie są w planach. A co gier na Xbox-a, słyszałem, że pozycję na obie konsole, będą "na Xboxa" o 25% droższe niż na PS4 :). Grabią sobie, oj grabią :P

PostNapisane: 15-06-2013, 21:59 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
SymphusVeer napisał(a):
@up: Jakie tytuły na PS4 Cię zainteresowały :)?
Mnie najbardziej zaciekawił Watch Dogs. Zastanawiam się też na jaką platformę kupić nowe AC. Na pewno też kupię FIFA 14 oraz jak będę miał PS+ (a raczej będę miał) to ściągnę Drive Club.
SymphusVeer napisał(a):
A co gier na Xbox-a, słyszałem, że pozycję na obie konsole, będą "na Xboxa" o 25% droższe niż na PS4 :). Grabią sobie, oj grabią :P
Tego nie słyszałem, ale wątpię, żeby tak było, bo to już by był "strzał w głowę" dla Xbox-a.

PS. O ile dobrze pamiętam Watch Dogs i Killzone mają być tytułami startowymi. To znaczy, że będą w pudełku z konsolą (tak jak się to teraz często widzi - gra + konsola), czy będą po prostu do kupienia?

PostNapisane: 16-06-2013, 21:46 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Będzie je można nabyć tak i tak. Na pewno będą wersje pudełkowe klasyczne - samo PS4 i pad :). I jakieś wersje (np. promocyjne) albo niestandardowe, czyli już z grami w środku - podstawowe wersje.
jb087 napisał(a):
Tego nie słyszałem, ale wątpię, żeby tak było, bo to już by był "strzał w głowę" dla Xbox-a.
Akurat również w to średnio wierzę..., ale w plotce jest zawsze trochę prawdy. Do tego w 1 czy 2 miesiące po premierze XBOXA 360 i PS3 (wiem wyszły w innym czasie), gry na konsole microsoftu kosztowały średnio o 30 - 60 zł więcej :).