Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-07-2019, 23:06

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 95 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Odwieczna Wojna Platform - Konsole czy PC?
PostNapisane: 11-01-2011, 20:17 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Tak, tak... bo za 7 lat ktokolwiek będzie jeszcze produkował będące już na krańcu możliwości X360 i PS3... pomyślcie trochę.

PostNapisane: 11-01-2011, 20:18 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Będzie oj będzie, kilkanaście lat temu szczytem możliwości technicznych było stworzenie komputera mieszczącego się w naszych pokojach. A jak teraz wyglądają?
Nigdy nie mów nigdy w technologicznych nowinkach, bo możesz się mocno przejechać. ;)
PC muszą być mocniejsze, gdyby nie były mocniejsze, to bym zwątpił w aktualną branżę, jakby serwowali nam coś, z czym wygrywa 5-letnia maszyna... Co nie zmienia faktu, że następne konsole które dopiero co wyjdą, będą lepsze niż PC w danym momencie, tak było i przy 360 i PS3, i tak będzie długo, inaczej nie opłacało im by się wypuszczać, gdyby miały być technicznie rok za PC...

PostNapisane: 11-01-2011, 20:22 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Cholbi napisał(a):
Procek PS3 i Xboxa ma moc obliczeniową 3,2GHz!!! Za to procek HP Pavilion ma 6 rdzeni po 3,2GHz, co daje ponad 19,2GHz mocy obliczeniowej!
Cell w PS3 ma taktowanie 3,2ghz na KAŻDY rdzeń. Taką oczywistość przeczytasz nawet na wikipedii.

I Dev ma racje. Taktowania rdzeni się nie mnoży.

PostNapisane: 11-01-2011, 20:22 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Amerze, nie chciałbym tu godzić w czyjąś finansowość, ale wydaje mi się, że takie procki są po za naszym zasięgiem. Wnioskuję, że taki procesor, jak wcześniej mówiłem, wiąże się z kupnem nowego komputera, a tu z kolei pojawia się problem ze znalezieniem części do niego kompatybilnych. Nie wiem sporo tego i szczerze powiedziawszy nie zamierzam studiować, każdego nadesłanego linku, bo to mija się z celem. Ponadto nie zrównuj tego co jest na Xboxa z PC bo gry, jak już mówiłem są inaczej tworzone. Dodatkowo nie wiem jak tam z tolerancją systemów operacyjnych na tego typu procesory.

Spróbuj wyemulować gre z xboxa na takim kompie. Zobaczysz jego moc.

Nie przyznaje się do błędu Amerze, bo jak narazie udowodniłeś mi tyle co OwT

PostNapisane: 11-01-2011, 20:37 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
W takim razie przestudiuj tego linka, bo masz tam parametry PS3. Jasno wykazuje on, że jest słabszy niż podane przeze mnie PC. Do tego procki te nie są poza naszym zasięgiem - to, że w Polsce byle co kosztuje fortunę, to już inna sprawa...

Fable 2 wyemulowano na PC.

Tak, tak... cały procesor 6-cio rdzeniowy ma moc 3,2 GHz... co jeszcze wymyślicie, Tamashi i Dev? To jest przecież moc podana na jeden rdzeń. No, chyba, że znasz się na tym lepiej niż informatyk, który mi to tłumaczył.

3.2 GHz Cell Broadband Engine - Wg. Twojej ukochanej Wikipedii, Dev. Zobacz link, który podałem... Bo mówi on prawdę.

Gier na konsole i na PC nie porównuję. Ja zajmuję się w tym temacie parametrami.

Z resztą, Tamashi, PS3 ma wyspecjalizowane procesory, i wcale, ale to wcale nie każdy ma 3,2Ghz - jedynie GŁÓWNY procesor PS3 tyle ma.

PostNapisane: 11-01-2011, 20:44 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Amer napisał(a):
Tak, tak... cały procesor 6-cio rdzeniowy ma moc 3,2 GHz... co jeszcze wymyślicie, Tamashi i Dev? To jest przecież moc podana na jeden rdzeń. No, chyba, że znasz się na tym lepiej niż informatyk, który mi to tłumaczył.
Owszem, każdy rdzeń w sześciu rdzeniach ma 3,2ghz ale to nie znaczy, że można je sobie pomnożyć i mówić, że jego procesor ma 19,2ghz bo to brednie. Istnieje ciekawa analogia, którę pozwolę sobie zacytować:
"To tak jakbyśmy mieli 4 jadące obok siebie samochody, każdy jechałby z prędkością 100 KM/H, razem nie osiągną prędkości 400 Km/h. Wezmą za to razem więcej pasażerów. Jeżeli aplikacja współpracuje z procesorami wielordzeniowymi to każdy z rdzeni zajmie się jednym wątkiem (zadaniem) i będą pracowały równolegle (Dopisek moj) z tą sama szybkością a gdy byś miał proca o tym samym taktowaniu jednordzeniowego to zadania są wykonywane na przemian przez co trwaja dłuzej."

PostNapisane: 11-01-2011, 20:51 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Czy ty wiesz, co to jest prędkość w samochodzie? Określonej prędkości nie przeskoczysz - nie możesz niektórymi samochodami jechać 250km/h. Jedziesz 170 i więcej nie - bo się nie da. Zaś "herc" to jednostka częstotliwości - w momencie, w którym procesor nie może już wykonać więcej operacji, przesyła je do innego. W ten sposób komputer może wykonywać 6,4 zamiast 3,2 giga operacji na sekundę. Jeśli będą 3 rdzenie, to komputer będzie rozdzielał operacje do tych 3 - i łącznie będziemy mogli wykonywać 9,6 giga operacji na sekundę. Więc przy 6 rdzeniach możemy na raz wykonać maksymalnie 19,2 giga operacji na sekundę. Gdyby tak nie było, to po co byłyby dodatkowe rdzenie? Oczywiste jest, że 19,2Ghz w 6 rdzeniach to nie to samo, co w 1 - tego nie napisałem. Cały czas piszę, ze taki komputer może wykonać 19,2 giga operacji na sekundę...

PS. Co to za jednostka "ghz"? Gramo-godzino-tajemnicza jednostka "z"? I z tego się liczy taktowanie zegara? A może chodziło Ci o GHz?

PostNapisane: 11-01-2011, 20:58 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Amer, nie masz racji. Tamashi dobrze Ci tłumaczy. Jeżeli to informatyk, ze szkoły no cóż... zawsze mogłeś go źle zrozumieć, albo po prostu jest informatykiem ze szkoły. Rdzenie po prostu współdzielą operacje. Nie możliwym jest stworzenie procesora 19,2Ghz. Nie wydaje ci się to zbyt wielką różnicą między dotychczasowymi 3,2?

PostNapisane: 11-01-2011, 21:05 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
A wpadłeś może na genialny pomysł, że ja podawałem ilość operacji na sekundę, które może wykonać komputer zaopatrzony w 6 procesorów po 3,2Ghz każdy -.-? Jeśli nie... to już nie mój problem. Bo o tym właśnie mówię od początku tematu. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?
Ja sam napisał(a):
Oczywiste jest, że 19,2Ghz w 6 rdzeniach to nie to samo, co w 1 - tego nie napisałem. Cały czas piszę, ze taki komputer może wykonać 19,2 giga operacji na sekundę...
...przy pełnym użyciu jego procesorów. Teraz rozumiesz? Bo nie mogę się mylić - herc jest jednostką częstotliwości, a im więcej procesorów zaopatrzonych w ich liczbę, tym bardziej komputer może rozdzielić dane. To jak 6 butelek 2 litrowych, do których nalewasz wody rozdzielając ją - każda otrzymuje tyle samo, ale maksymalnie, przy pełnym zapełnieniu będziesz miał 12 litrów. Komputer rozdziela operacje, ale przy pełnym wykorzystaniu mocy procesorów każdy będzie wykonywał 3,2 giga operacji na sekundę. A nie wszystkie razem 3,2GHz -.-

PostNapisane: 11-01-2011, 21:20 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Nie dostarczysz komputerowi rozrywki na te 19,2 ghz. Przykład z samochodami był dobry. Komputer będzie wykonywał procesy szybciej, ale nie 100 na raz. Będziesz odnosił takie wrażenie bo 3,2 GHZ to spora prędkość

PostNapisane: 11-01-2011, 21:28 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
To, że nie dostarczę mu rozrywki, oznacza, że procek jest wystarczająco dobry, żeby chwilowo uciagnąć wszystko, co jest potrzebne przeciętnemu użytkownikowi.

Będzie wykonywał proces (składający się z działań) szybciej, rozsyłając działania do rdzeni.

Czyli każdy rdzeń robi swoją własną kolejkę działań z określoną prędkością, co jest szybsze, niż gdyby miał te wszystkie operacje robić jeden w tym samym tempie. To tak, jakby do noszenia drew zebrano 6 chłopów zamiast jednego - a każdy weźmie i zaniesie do domu tyle samo szczap, a nie jeden musi zanosić wszystkie..

PostNapisane: 11-01-2011, 21:47 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Samo dzielenie między rdzenie musi spowlaniać działanie procesorów.

Proces składający się z działań? No tej teori za bardzo nie rozumiem. Każdy procek wykonuje po jednym zadaniu. Włącz menagera zadań. Jeśli masz wielordzeniowy procesor, pokaże Ci jaki proces przypisany jest, do jakiego rdzenia. Jeżeli proces pochłania 800mhz to pochłonie 800 mhz. Nie będą się gromadziły procesy wszystkie na raz, aż do wykorzystania 19,2 GhZ. Pewnie jest jakaś tolereancja gdzie rdzeń może wykonywać kilka procesów, ale małych. Nie wiem, powoli zaczynam się gubić. W każdym razie wiem, że tak jak Dev mówi tego się nie mnoży.

PostNapisane: 11-01-2011, 21:57 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Bity, Tenewedzie. Bity. Działania matematyczne w systemie binarnym. Wszystkie procesy wykonywane przez komputer są złożone z działań. To nie teoria, to sposób działania.

Na pewno nie jest tak, że posiadanie 6 rdzeni po 3,2 = 1 rdzeń 19,2, powtarzam któryś raz. To oznacza, że komputer może wykonać dzięki tym 6 rdzeniom 19,2 giga działań matematycznych w systemie binarnym na sekundę. Maksymalnie, bo raczej się nie zdarzy, żeby każdy rdzeń wykorzystał pełną moc. Procesy się nie kumulują - jeśli jeden rdzeń nie daje sobie rady, przekazuje je innemu. To odrobinkę spowalnia komputer. Ale w momencie, kiedy nie byłoby rdzenia do przekazania, opóźnienie byłoby jeszcze większe. Wszystko ustawiałoby się w kolejce do jednego rdzenia - co powodowałoby masakrę. A tak rdzenie dzielą się zadaniami.

PostNapisane: 11-01-2011, 22:05 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
To nie tak, że jeden rdzeń się zapełnia i w tedy daje następnemu. Bo tak napisałeś
Amer napisał(a):
Procesy się nie kumulują - jeśli jeden rdzeń nie daje sobie rady, przekazuje je innemu.
Wszystkie na raz wykonują po jednym procesie. No nawet gdyby to już podchodzi pod offtop

PostNapisane: 11-01-2011, 22:08 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
No właśnie. Do rdzenia ustawia się "kolejka". Jeśli rdzeń może przekazać zadania z kolejki innemu - robi to. Leciutko spowalnia to pracę. Jeśli zaś nie może, robi to po kolei - co jeszcze bardziej spowalnia pracę. Doszliśmy do porozumienia?

PS. Przeniosę tą dyskusję o rdzeniach do osobnego tematu.

PostNapisane: 11-01-2011, 22:33 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Możesz. Taa nazwijmy to porozumieniem, choć dalej uważam, maksymalną pracę, przy maksymalnym wykorzystaniu procka równa 19,2 za możliwą. Ba w 10GHZ miałbym problem uwierzyć ;)

22:34 Na esce komunikat, że sprzedawcy ze sklepów komputerowych obawiają się, że zabraknie kinecta ;] 5mln sprzedanych.

PostNapisane: 12-01-2011, 00:28 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Amdahla

macie na dobry początek do poczytania odnośnie wielordzeniowości procesorów. Jak mnie natchnie na napisanie wall-of-text to dokleję to do tego posta.

W skrócie obaj się mylicie, ale Tenewed dużo mniej ;)

Edit:
http://pl.wikipedia.org/wiki/FLOPS
i może jeszcze to, żeby nikt więcej nie mylił szybkości wykonywania obliczeń z częstotliwością pracy procesora.

Tytuł: Odwieczna Wojna Platform - Konsole czy PC?
PostNapisane: 01-02-2011, 12:57 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
A możemy wrócić do Wielkiej Wojny Platformowej? Prooooszę? Mam PC, do szału doprowadzają mnie więc "exclusivy" konsolowe i późniejsza premiera ACB. A mimo to uważam, że konsole i PC są równorzędne. Dlaczego?

Przede wszystkim, inne są zalety konsol, inne PCtów. Niby proste, niby powtarzam, ale to jest klucz. To jest odpowiedź, dlaczego wielu z nas ma w domu i konsole, i pecety.
KONSOLE:
- Acziwmenty i trofiki.
- Nie ma obawy, że gra nie pójdzie.
- Może to i idiotyczne, ale zaryzykuję... Poczucie jakiejś więzi pomiędzy graczami. Na PC skupiają się wokół gier, tu- wokół platformy.
- I tu mamy zalety w rodzaju: grafika, stałość platformy przez 5-6 lat itp., itd.:zalety TECHNICZNE.
-Interfejs naturalny: Move, Kinect.
PC:
- Jeżeli masz superhiperwypas kompa, pograsz dłużej niż 5-6 lat.
- Ceny gier
- Nieograniczone możliwości "kustomizacji" blaszaka.
- Jest jeden PC, znika więc wybór pomiędzy droższą konsolą a płatnym Multi.
- GfW Live nie za dobrze sobie radzi- brak monopolu jednej sieci w rodzaju PSN czy Xbox Live.(Choć dla niektórych, w tym dla mnie, jest to wada.)

Wady platform pozostawiam zaś waszemu osądowi.

PostNapisane: 01-02-2011, 19:55 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Kinecta można podłączyć do PC za pomocą hacka. Na YT mamy filmik, w którym koleś gra za pomocą kinecta w Black & White.

PostNapisane: 01-02-2011, 23:49 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Mam PS3,PS2,PC
Ja osobiście wole konsole:
Łatwiejsza kontrola
Bezprzewodowy pad, nie trzeba siedzieć w jednym miejscu
Trofea
Telewizorek
Możliwości graficzne o które nie musze się martwić jak siedze na kompie
Zawsze nowe gry!
PC:
Łatwiejsza kontrola w FPSach

Więc raczej z sensem jest trzymać sie konsoli mimo że gry na konsole są droższe...

PostNapisane: 03-02-2011, 12:47 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Powiem tyle: jeśli chodzi o możliwości sprzętowe, to konsole leżą. Ja sam nie posiadam żadnej konsoli, jedyne dla czego warto wdg. mnie kupować ten sprzęt to gry takie jak Uncharted czy RDR. A oto i dowód, zobaczcie sobie możliwości sprzętowe, chyba najmocniejszego z kompów produkowanych seryjnie. Amer, otóż i mocniejszy procesor. Nawet nie musiałem szukać zbytnio... :bejsbol: http://www.apple.com/macpro/

Ave PC (& ALA too)!

EDIT: Teraz to ja wam życzę powodzenia w poszukiwaniu lepszego procka :D

PostNapisane: 19-07-2012, 22:27 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Z tematu o ACIII:
saintgb1972 napisał(a):
Coz mozna powiedziec tak sie sklada ,ze podczas targow E3 AC III byl demonstrowany na konsoli...
Masz rację w przypadku AC. We wszystkich internetsach nie znalazłem ani grama informacji o platformie, na której wyświetlany był na pokazie Ubisoftu najnowszy Asasyn, więc prawdopodobnie była to konsola. Zresztą potwierdza do nienajlepsza jakość grafiki i dziwne bugi.
PS: http://www.rockpapershotgun.com/2012/06 ... le-secret/
http://techreport.com/discussions.x/23065
saintgb1972 napisał(a):
...poza tym mialem tez przyjemnosc zagrac na konsoli Sony w najnowsza odslone serii i ten "siedmioletni gruchot zwany konsola" radzil sobie z wyswietlaniem grafiki bardzo dobrze , prawdopodobnie lepiej niz niejeden pecet.
Mój nie-aż-tak-nowy pecet zdecydowanie się z Tobą nie zgadza. Miałem okazję porównać sobie grafikę xboxa i dobrego PC w przypadku AC. Zgadnijcie która maszyna wygrała.
saintgb1972 napisał(a):
"siedmioletni gruchot zwany konsola"
Podtrzymuję to. Siedmioletni komputer jest dzisiaj gruchotem, nieważne jak mocny był siedem lat temu. Mimo swojej popularności, zarówno wśród mas jak i deweloperów gier, konsole są podporządkowane tej samej prawidłowości.
rockpapershotgun napisał(a):
Once again, these demos aren’t representative of what console players will be seeing, but oooo, look at the pretty particle effects, perfect frame rate, individually rendered hair follicles, and no aliasing anywhere ever. Is it sketchy? Absolutely. But PC hardware’s so advanced that I almost find it funny when people at these events complain about the lack of a “next generation.” Look in front of you. It’s already here.
That sums it up pretty well.

PS. Zmieniłem nick w cytacie i przepraszam Tomixa. To błąd w kodzie, nie moja wina. Nie ma co się podniecać.

PostNapisane: 20-11-2012, 22:22 
Adept
Adept
Napisałbym tu jakąś rozprawkę w której bym udowodnił że zarówno PC jak i konsole mają swoje zalety na różnych polach, a potem bym napisał dlaczego uważam konsolowe wersje AC za lepsze i dlaczego sto razy bardziej do tego typu gier wolę pada ale...
Poziom niektórych postów tutaj jest tak żenująco niski, że nawet na stronie głównej chyba takich głupot nie wypisują i nie chce mi się marnować energii na przekonywanie upartych fanbojów do de facto dość oczywistych racji i faktów.
Ale jak będę miał wenę i więcej czasu to bądźcie pewni że coś napiszę...

PostNapisane: 20-11-2012, 23:19 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Raziel095 napisał(a):
Napisałbym tu jakąś rozprawkę w której bym udowodnił że zarówno PC jak i konsole mają swoje zalety na różnych polach, a potem bym napisał dlaczego uważam konsolowe wersje AC za lepsze
Czyli de facto w pięciu linijkach nie napisałeś nic konstruktywnego i nie podałeś żadnych argumentów. Zupełnie jak rozprawka.
Albo lepiej: zupełnie jak post "upartego fanboja" (na którego, jak sam mówisz, nie powinno się marnować energii), który nie chce podawać faktów i dowodów, tylko powiedzieć swoje, ku wkurzeniu gawiedzi.
Raziel095 napisał(a):
Poziom niektórych postów tutaj jest tak żenująco niski
Dodatkowo obrażasz ludków. I to w obecności Moderatorów, którzy pamiętają różne takie i inne ekscesy ze strony głównej, fiu-fiu.
Raziel095 napisał(a):
przekonywanie upartych fanbojów
Od tego jest ten temat.
Raziel095 napisał(a):
Jeśli w końcu zamierzasz podzielić się z klasą swoimi dość oczywistymi racjami i faktami, to chętnie posłuchamy. Może nas czegoś nauczysz.

PostNapisane: 21-11-2012, 00:01 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Raziel095 napisał(a):
Napisałbym tu jakąś rozprawkę w której bym udowodnił że zarówno PC jak i konsole mają swoje zalety na różnych polach, a potem bym napisał dlaczego uważam konsolowe wersje AC za lepsze i dlaczego sto razy bardziej do tego typu gier wolę pada ale...
Poziom niektórych postów tutaj jest tak żenująco niski, że nawet na stronie głównej chyba takich głupot nie wypisują i nie chce mi się marnować energii na przekonywanie upartych fanbojów do de facto dość oczywistych racji i faktów.
Dobra, teraz rozbijmy to na mniejsze kawałki:

Raziel095 napisał(a):
...ale wolisz zmarnować 2 linijki (czy tam 3 w polu tekstowym) na smucenie o tym, czego to byś nie napisał?

Raziel095 napisał(a):
a potem bym napisał dlaczego uważam konsolowe wersje AC za lepsze i dlaczego sto razy bardziej do tego typu gier wolę pada ale...
...ale nie chce Ci się używać argumentów, ani wyrażać swojej opinii o temacie na forum, bo i po co?

Raziel095 napisał(a):
nie chce mi się marnować energii na przekonywanie upartych fanbojów do de facto dość oczywistych racji i faktów.
...ale chce Ci się marnować energię na pisanie posta, w którym nic nie wyjaśnisz? Ani swojej opinii, ani tych "oczywistych racji i faktów", których, nota bene, nie ma (jeśli mówimy o komforcie gry w AC na PC vs konsole - jeden woli pada, inny nie, simple as that)?

Dopisek Optimusa (nie chce mi się pisać osobnego posta):
Spoiler!
Pad nie jest narzędziem ekskluzywnym dla konsoli. Nie słyszeliście o portach USB? To taka starożytna technologia, można nią podpiąć pada nawet do mikrofalówki i grać w Bad Piggies.
Koniec dopisku.

(Wiemy, Opti, ale gry na konsole nie obsługują zazwyczaj klawiatury. Poza tym, pad i klawiatura to rozwiązania natywne dla konkretnych konsol, i posiadane przez większość ludu.)

Spoiler!
(Wiem, ja tylko nawiązuję do starożytnego argumentu pod tytułem "wolę konsolę, bo pad jest lepszy do blablabla", który uważam za debilny w dobie tanich bezprzewodowych padów pod peceta.

Raziel095 napisał(a):
Dziękuję za łaskę. Nie mogę się doczekać.

W sumie, sam pięknie podsumowałeś swój post:
Raziel095 napisał(a):
Poziom niektórych postów tutaj jest tak żenująco niski, że nawet na stronie głównej chyba takich głupot nie wypisują
Btw, jeśli to trolling, to bardzo marny.

Kolejny dopisek Optimusa: napisałbym tu coś o powyższym "wypisywaniu głupot na głównej", ale to chyba zbyt oczywisty docinek. Zresztą Amer mnie wyprzedził.

Yup. Ty już lepiej nie pisz, bo skończysz jak Leila.

Leila... Marino? Grozisz mi, Templariuszu?

Nie grożę. Wysuwam propozycję nie do odrzucenia.

Ostatnio edytowano 21-11-2012, 19:19 przez Amer, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 95 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona