Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 24-07-2019, 11:10

Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowy komputer, stary monitor nie działa
PostNapisane: 01-02-2013, 14:30 
Adept
Adept
Witajcie. Kupiłem na allegro nowy komputer i dzisiaj przyszedł ogólnie hura nowy komputer, podłączamy... monitor nie działa. Uruchamiamy komputer i monitor a dioda przy monitorze pyka, a klawiatura w ogóle nie reaguje. Ma klawiatura i monitor jakieś powiązanie? Ojciec podejrzewa że w klawiaturze może nie być styku ponieważ ruszał trochę kablem i klawiatura reagowała ale po chwili przestawała. Czym może być to spowodowane? Coś z kablami, brak styku? No ludzie pomóżcie nowy komputer a się monitor i klawiatura zepsuła jak na złość :suicide:

Klawiatura i monitor są z 2004 roku.

Pomocy :(

Tytuł: Re: Nowy komputer, stary monitor nie działa
PostNapisane: 01-02-2013, 16:18 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Jaki monitor? Przydałby się typ złącza w monitorze i komputerze (DVI? DVI-A? DVI-D? D-SUB?). Strzelam, że konflikt występuje w tym miejscu - monitor jest analogowy, a w BIOSie ustawione jest jako domyślne złącze cyfrowe - ale przydałoby się więcej informacji.

Na pewno włączenie monitora nie zależy od obecności klawiatury.

PostNapisane: 01-02-2013, 16:55 
Adept
Adept
Ja mam monitor Samsung SyncMaster713N, a co do tych złącz to nie mam pojęcia. Jak się na tym poznać? Sorki za takie głupie pytanie ale w tym temacie(złącz) jestem goły i wesoły.

I jeszcze jedno pytanie: Czy zakup nowego monitora, tak no nie wiem z 2011-2012 roku, rozwiązałby ten problem?

PostNapisane: 01-02-2013, 17:31 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Twój model posiada wejście D-SUB, prawdopodobnie w nowym komputerze jest ono skojarzone z kartą graficzną zintegrowaną z płytą główną i jest wyłączone.

DVI:
Obrazek

D-SUB
Obrazek

Lepik napisał(a):
Czy zakup nowego monitora, tak no nie wiem z 2011-2012 roku, rozwiązałby ten problem
Prawdopodobnie wystarczyłoby pożyczyć na chwilę jakiś nowy monitor od kolegi i przestawić odpowiednią opcję w BIOSie. Co prawda ten stary raczej nie pozwoli na wykorzystanie możliwości Twojej karty graficznej w stu procentach (full HD i takie tam), więc możesz rozważyć opcję kupna nowego. Monitory Full HD LED/TFT znośnej wielkości (17-19 cali) z interfejsem cyfrowym można kupić za 400-600zł.

PostNapisane: 01-02-2013, 17:56 
Adept
Adept
EDIT: Jednak kupimy nowy monitor ;) Żeby się nie męczyć. :a:):

Czy jak będę miał nowy monitor np. http://allegro.pl/monitor-tv-lg-led-26- ... 35270.html (mam na niego oko) będzie wszystko działać? BIOSie będzie trzeba coś pozmieniać?

PostNapisane: 01-02-2013, 22:20 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
A nie lepiej mniejszy, a w full hd?

Lepik napisał(a):
BIOSie będzie trzeba coś pozmieniać?
Nie, powinno być ok. W każdym razie u mnie nic nie musiałem robić przy zmianie monitora.

PostNapisane: 02-02-2013, 00:24 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
@Lepik: raczej kup coś takiego: http://allegro.pl/21-5-lg-flatron-ips22 ... 21508.html, tamten to chyba już telewizor. o.O

PostNapisane: 02-02-2013, 01:00 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
@Erudito: +1.

@Lepik: Zastanów się też nad możliwością podpięcia komputera do telewizora poprzez HDMI. Bardzo fajnie się tak gra, szczególnie jak ktoś ma telewizor 3d :P.

PostNapisane: 02-02-2013, 09:29 
Adept
Adept
Dziękuję że mi doradziliście, bo mało znam się na elektronicznych rzeczach.;) W poniedziałek kupuję nowy monitor i już się nie mogę doczekać jak będę grać :D