Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-07-2019, 23:09

Autor Wiadomość
 Tytuł: W jakim porządku robić misje fabularne? [spoilery]
PostNapisane: 16-02-2019, 15:16 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox One
W Odyssey główna linia fabularna rozdziela się miejscami na kilka wątków. Chociaż można robić je w dowolnej kolejności, to kilka przesłanek wskazuje, że powinno się je robić w pewnej chronologii, jeśli mają mieć sens.

Przykład:
Poszukując informacji o Myrrine mamy do zebrania informacje w trzech miejscach:
Argolida (dowiadujemy się, że Myrrine ruszyła do Koryntu)
Korynt (dowiadujemy się, że Myrrine zdobyła statek)
Keos (dowiadujemy się, że Myrrine popłynęła na południowy-wschód)

Ostatecznie i tak ze wszystkim płyniemy do Aten by podsumować informacje z Aspasią, ale jednak największy sens zdobywania poszlak jest, gdy odwiedzamy kolejno Agrolidę->Korynt->Keos, bo w takiej też kolejności wędrowała Myrrine.

Pytanie teraz, czy pozostałe questy fabularne (które są dopiero przede mną), też warto robić w jakiejś konkretnej chronologii, aby miały sens? Po Naxos i Thirze np. znowu fabuła się rozdziela i można albo płynąć do Beocji, zdobyć pierwszy artefakt albo do Sparty, zająć się tamtejszymi Czcicielami. Pytanie czy kolejność ponownie ma tu jakieś znaczenie, czy tym razem już nie? I czy w innych miejscach gdzie fabuła się rozdziela na kilka zadań, ta kolejność może mieć jeszcze znaczenie?

Tytuł: Re: W jakim porządku robić misje fabularne? [spoilery]
PostNapisane: 15-07-2019, 10:12 
Najemnik
Najemnik
Platforma: PC
Pytanie, czy jeżeli najpierw trafiłbym do Koryntu to musiałbym się cofnąć do Argolidy, aby gra zaliczyła mi zadanie. Jeżeli tak to kolejność jest ważna. Co najmniej dwa razy (gram od niedawna w Odyseję) zdarzyło mi się, że podczas eksploracji jakiegoś terenu, znajdowałem rzeczy związane z questami i potem, gdy spotykałem zleceniodawcę zadania to mówiłem mu, że zadanie już wykonałem.
Myślę, że twórcy gry specjalnie dali nam dowolność wykonywania zadań abyśmy się czuli swobodniej.