Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 15-11-2018, 05:48

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 311 Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sesja
PostNapisane: 02-11-2018, 17:37 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
— Chciałabym jeszcze obejrzeć ofiary Plagi, jednak obawiam się najgorszego.
Przeniosła wzrok na Gisette.
— Wie siostra, kiedy doszło do skażenia rannych? Jak długo tutaj przebywają?

PostNapisane: 02-11-2018, 17:54 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Zrozumiano — odpowiedziała Inytra bez większego entuzjazmu i obróciła się na pięcie. Nie ukrywała, że średnio jej przypadło do gustu zadanie, ale też nie miała ochoty się kłócić o jego zasadność i przydział akurat ich do niego.
Chodźcie, chłopaki — rzuciła do towarzyszy i ruszyła powolnym krokiem.

PostNapisane: 02-11-2018, 18:57 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Nesy

Skierowałaś się w kierunku odseparowanej grupki, a pozostali ruszyli za tobą.
N-nie jestem pewna — odparła po chwili zastanowienia Gisette. — Ale minęło już parę godzin. Przepraszam… ale… było ich, ja by… nie pomyślałam, że czas będzie miał znaczenie. Przepraszam…
Kobieta wyglądała na potwornie zmęczoną oraz przestraszoną, a w jej głosie i zachowaniu dało się wyczuć smutek, coś w rodzaju poczucia winy.
Reszta zebranych milczała, a ty przyglądałaś się z uwagą zarażonym.
Szóstka mężczyzn oraz jedna kobieta.
Kobieta od razu przykuła twoją uwagę. Średniego wzrostu o blond włosach, sięgających ramion, nie miała więcej niż 25 lat. Była nienaturalnie blada, a żyły i tętnice w pobliżu oczu przybrały ciemny kolor. Była ubrana w wełnianą koszulę oraz suknię, miała też biały fartuch, który został poplamiony krwią. Nie było jednak widać żadnych ran, które mogły powstać w wyniku bitwy. Dziewczyna spała i to dość spokojnie, co było zadziwiające, zważając na to, co jej dolegało.
To Emissa — odezwała się Gisette. — Pracowała w karczmie, pomagała nam z rannymi i…
Siostra nie dokończyła, wiedziałaś jednak, co się stało.
Wśród rannych był też mężczyzna w średnim wieku, miał krótkie czarne włosy z zalążkami siwizny. Zauważyłaś też ślady łysiny, co najpewniej było jednym z objawów zarażenia, do tego dochodziła chorowicie blada cera oraz ciemne żyły i tętnice. Mężczyzna kasłał i mamrotał coś do siebie.
Młody chłopak, siedział, a nie leżał, tak jak pozostali. Średniej długości brązowe włosy. Był blady, choć nie tak jak inni, w dłoniach ściskał jakiś przedmiot, modlił się.
Łysy mężczyzna z zarostem, zauważyłaś, że część owłosienia na brodzie po prostu wypadła. Blada cera, ciemne żyły oraz tętnice, mężczyzna spał, jednak bardzo niespokojnie, najpewniej nękały go koszmary.
Pozostała trójka, to młodzi mężczyźni. Jeden skrywał twarz w dłoniach. Objawy były te same, choć stopień zaawansowania zakażenia był różny.
Po upłynięciu kilku chwil Yoann podszedł nieco bliżej.
Mogę cię prosić na słówko? — zapytał, choć wcale nie czekał na odpowiedź. Strażnik załapał cię za ramię i odprowadził nieco na bok. — Thalan, ty też pozwól.
Pani porucznik wybaczy — powiedział krasnolud i dołączył do ciebie oraz Yoanna.
Porucznik zmrużyła nieco oczy, ale postanowiła dać wam chwilę prywatności.
Musimy pomówić o całej tej sytuacji — zaczął szeptem mężczyzna, gdy już w końcu zebrał myśli. — Rozumiem, że chcesz pomóc, ale… trzeba się nad tym zastanowić.
Thalan wyglądał na nieco skołowanego.
Odwagi z pewnością im nie brakuje, ale… — Yoann westchnął ciężko. — Spójrz na nich, to nie są wojownicy, to zwykli prości ludzie, nie nadają się na Strażników. Ludzie Inkwizycji… może, ale co im powiemy, jak wytłumaczymy? Bo ja nie wiem.
Krasnolud zorientował się, o co chodzi, ale nadal milczał.

Mast

Podróż przez miasto zajęła nieco czasu, w końcu jednak wyszliście poza mury Val Gamord. Tutaj zauważyć można było Strażników oraz żołnierzy Inwkizycji, kopali doły, do których następnie wrzucano ciało martwych pomiotów, żeby potem je spalić. Za mury wynoszono też poległych towarzyszy, ich jednak układano ostrożnie obok siebie i przykrywano płachtami, aby tak oczekiwali ceremonii pogrzebowych. Szliście dalej, wchodząc na wzgórze, za którym zostały wspomniane wozy. Zatrzymaliście się na szycie, z którego rozciągał się dobry widok na pobliską okolicę. Wozy nadal były tam, gdzie je zostawiono, nie dostrzegaliście jednak tych, którzy mieli ich pilnować. Z dwóch wozów zdarto płachty, które miały chronić przewożony ekwipunek przed siłami natury. Brakowało też koni, które ciągnęły powóz, który znajdował się na czele kolumny.
Powinniśmy to zgłosić — oznajmił żołnierz Inkwizycji.
Najpierw trzeba się lepiej przyjrzeć — sprzeciwił się Ellar. — Musimy podejść bliżej.
W najbliżej okolicy nie widać było pomiotów lub innych zagrożeń.

PostNapisane: 08-11-2018, 19:06 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
— Najważniejsze, że zarażeni zostali szybko odseparowani i skażenie nie przeniosło się dalej — uspokoiła kobietę Strażniczka. — To wszystko, co siostra mogła zrobić.
Odetchnęła ciężko, zatrzymując się przy dotkniętych Plagą mieszkańcach. Spojrzała kolejno na każdego z nich.
Na każdego zarażonego, będącego przykładem jej porażki. Zarówno jako Szarego Strażnika, jak i uzdrowiciela.

Drgnęła nerwowo, zaskoczona nagłym pytaniem Yoanna.
Nie odpowiedziała od razu, jednak oddaliła się wraz z nim i Thalanem od grupy, spuszczając nieznacznie wzrok.
— Wiem. Wiem. Po prostu ciężko się z tym pogodzić — podjęła po chwili. — Czuję, że powinnam im pomóc, jak pomagam innym. Zrobić, co w mojej mocy, zwłaszcza wtedy, gdy mam taką możliwość. Chociaż wiem, z czym to się wiąże i jakie mogą być tego konsekwencje, to przecież chodzi o ludzkie życie. O tych, których powinniśmy chronić.

PostNapisane: 09-11-2018, 20:05 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Nesy

Nie wiem — odparł Yoann— Nie wiem, czy życie Strażnika to dobra alternatywa.
Hah, z pewnością lepsza od pewnej śmierci — wtrącił w końcu Thalan.
Yoann nie odpowiedział, a jedynie ponownie westchnął. Widziałaś, że również był rozdarty, choć chyba nie w ten sam sposób, co ty sama.
Poza tym, nie trzeba przecież zaraz robić z nich Strażników — rzucił krasnolud. — Nie takich… pełnoprawnych.
Yoann znowu nie odpowiedział, zmarszczył jedynie brwi i zastanawiał się przez chwilę.
Jak wielu mogłabyś w ogóle pomóc? — zapytał po chwili.

PostNapisane: 10-11-2018, 19:12 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Wyśmieją nas, jeśli wrócimy z takim raportem — zgodziła się z Ellarem Inytra. Nie podobała jej się ta okolica. Było za spokojnie. Powoli, wręcz się skradając, zaczęła zbliżać się do wozów.

PostNapisane: 10-11-2018, 19:42 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Mast

Zbliżając się do wozów nadal nie dostrzegałaś żadnego zagrożenia, zauważyłaś jednak zaginionych Strażników oraz żołnierzy, którzy mieli pilnować zaopatrzenia, a raczej ich ciała. Leżały pomiędzy wozami, czwórka Strażników oraz dwójka ludzi Inkwizycji.
Z tej odległości mogłaś też dokładniej przyjrzeć się wozom, dwa wyglądały na nietknięte. Z kolejnych dwóch zdarto płachty, ale na pierwszy rzut oka nie odniosłaś wrażenia, by czegoś brakowało. Coś jednak przykuło twoją uwagę, nie słyszałaś kruków, które przewożone były w klatkach, w czasie podróży były dość hałaśliwe, zwłaszcza, gdy płachta była ściągnięta, teraz jednak było cicho. Zajrzałaś do środka. Wszystkie ptaki były martwe.
W tym samym czasie Ellar przyglądał się ciałom, a towarzyszący żołnierz rozglądał się nerwowo, jakby spodziewając się pułapki.
Myślicie, że to pomioty? — zapytał nagle żołnierz.

PostNapisane: 10-11-2018, 21:37 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
jakby to były to pomioty, nic by tu nie zostało... — zaprzeczyła Inytra. — Musimy być ostrożni.

PostNapisane: 10-11-2018, 22:23 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Mast

Co w takim razie? — zapytał żołnierz.
Raczej kto… — wtrącił Ellar.

PostNapisane: 11-11-2018, 10:58 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
— Sześciu, może siedmiu, nie jestem pewna — odpowiedziała po namyśle. — W teorii wiem, jak przyrządzić odpowiednią miksturę, ale w praktyce nigdy tego nie robiłam.

PostNapisane: 11-11-2018, 17:33 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Nesy

Yoann pokiwał głową, spojrzał na Thalana, a potem na ciebie.
Cóż… to twoja decyzja — powiedział w końcu. — Ja mogę spróbować wyjaśnić to wszystko Suzanne, choć… nie mam pojęcia, co miałbym powiedzieć.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 311 Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13