Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-07-2019, 23:36

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Posty: 13
Autor Wiadomość
 Tytuł: Team Speak
PostNapisane: 04-12-2012, 19:30 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Nie wiem czy jest to tu akurat potrzebne, ale jeżeli jest dużo aktywnych forumowiczów to polecam komunikator głosowy. Nieraz lepiej pogadać na temat niektórych rzeczy niż pisać :) Chciałbym żebyście oddali tu swoją opinię na ten temat. Jeżeli zajedzie taka potrzeba, jestem w stanie załatwić kanał na TSie ;)

Tytuł: Re: Team Speak
PostNapisane: 04-12-2012, 19:54 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Hm, myślę że jest to całkiem fajny pomysł, ale ze względu na to, że na forum bywa czasem po 10 osób które na raz chce się kontaktować, choć w czacie też czasem trudno się połapał, to komunikator głosowy jeszcze bardziej by tu utrudniał sprawę. Jak ktoś chce rozmawiać przez mikrofon to niech idzie na skypa ^^

PostNapisane: 04-12-2012, 20:03 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Myślę, że nie byłoby kłopotu, bo zawsze można podzielić kanał na TSie na podkanały.

PostNapisane: 06-12-2012, 19:27 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Myślę, że nie ma takiej potrzeby. Nie ze wszystkimi chce się głosowo rozmawiać, i nie wszyscy chcą głosowo rozmawiać. Póki co, najpopularniejszym komunikatorem na ZAC jest Skype, który świetnie nadaje się zarówno do czatu, jak i rozmów głosowych. Wątpię, by się to zmieniło.

Virgi napisał(a):
Myślę, że nie byłoby kłopotu, bo zawsze można podzielić kanał na TSie na podkanały.
Można, tylko jaki jest sens podkanału, skoro równie łatwo można pogadać o tym na Skype?

Ot, po prostu nie ma takiej potrzeby. Poza tym to:
Virgi napisał(a):
ale jeżeli jest dużo aktywnych forumowiczów to polecam komunikator głosowy
Jest niezbyt dobrym pomysłem. Im więcej osób na czacie głosowym, tym większy burdel (bo i innego słowa na to nie ma). Ja sam odmawiam rozmawiania w grupie większej niż czterech osób, bo jest to zwyczajnie nie do ogarnięcia.

PostNapisane: 06-12-2012, 23:55 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mam doświadczenie z TS bo używałam i używam grając w LoLa, GW2, czy WoT... i to nie prawda, że aż tyle osób by było i że by był burdel... channel z podchannelem to dość, a po za tym ja lubię sobie gawędzić z kimś w trakcie gry - optuję za i może nawet mogę załatwić nam channel jak zrobię do znajomych maślane oczka.

P.S. i da się ogarnąć jak ma się albo push to talk, albo aktywacje głosową... serio grałam w 9ątke i nie było burdelu... a jak komuś za dużo.. zawsze może wyjść i wpaść później

PostNapisane: 07-12-2012, 00:02 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Jak komuś się chce, to nie sobie TS zakłada, ale wątpię, żeby ZAC robił oficjalnego ZACowego timspika. I tak pewnie nikt nie będzie z niego korzystał (oprócz garstki userów, jednostrzałowców, przypadkowych pięciolatków i nieprzypadkowych dziwadeł). Ci którzy chcą gadać, mają skajpy, a ci, którzy chcą pisać, mają czat.

PostNapisane: 07-12-2012, 01:40 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Drzuma napisał(a):
P.S. i da się ogarnąć jak ma się albo push to talk, albo aktywacje głosową... serio grałam w 9ątke i nie było burdelu... a jak komuś za dużo.. zawsze może wyjść i wpaść później
9 osób mówiących w tym samym momencie to jak najbardziej moja definicja totalnego burdelu. Preferuję szybką i przejrzystą komunikację, nie burzę głosów.

Drzuma napisał(a):
a po za tym ja lubię sobie gawędzić z kimś w trakcie gry
Ja również. A wręcz inaczej - ja nie wyobrażam sobie grania z kimś bez czatu głosowego, o ile gramy w teamie. I od tego mam Skype.

Poza tym, bądźmy szczerzy - nie chce mi się użerać z głosikami 8 latków i jednostrzałowców drących paszczękę jak leci. I pewnie mało komu się chce.

Tytuł: Team Speak
PostNapisane: 07-12-2012, 11:14 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Tutaj zgodzę się z Optim i Amerem. Większość użytkowników preferujących rozmowy głosowe korzysta na co dzień ze Skajpa, umawiając się na gry, czy rozmowy w stałym gronie. Z kolei z doświadczeń z TSem i GW2 wiem, że kiedy na jednym kanale znajdzie się więcej niż pięć osób, z których każda ma inny interes, to robi się zwyczajny burdel. I kończy tym, że ludzie zmieniają kanały, dzieląc się na grupy. A to samo można zrobić na Skajpie, przy czym nikt nieproszony nie będzie zawracał głowy. Już o kwestii ewentualnych spoilerów i późniejszego płaczu nie wspomnę. Poza tym, TS przydatny jest głównie w grach MMO. Gdzie są gildie, gdzie są wypady z drużyną na instancje. W pozostałych grach, czy to z co-opem, czy nawet w multi AC, wystarczy Skajp i konferencja na kilka osób.

PostNapisane: 07-12-2012, 22:27 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Amer napisał(a):
9 osób mówiących w tym samym momencie to jak najbardziej moja definicja totalnego burdelu. Preferuję szybką i przejrzystą komunikację, nie burzę głosów.
Nie mówiłam, że w tej samej chwili.. Jak prowadzisz jakąś dyskusję czy rozmowę w grupie to też wszyscy na raz mówią? xP Ta świadomość, że ktoś teraz mówi nam w mózgach jednak siedzi x3
Amer napisał(a):
I od tego mam Skype.
Ja skype o tyle nie lubię, że tam słychać wszystko.. oddechy, mlaskanie, mruczenie, smarkanie, kasłanie, szuranie... skupić się na dźwiękach z gry nie idzie xD kiedyś u kogoś coś spadło, a ja myślałam, że to strzał w grze czy coś i prawie na zawał padłam xD
Amer napisał(a):
Poza tym, bądźmy szczerzy - nie chce mi się użerać z głosikami 8 latków i jednostrzałowców drących paszczękę jak leci. I pewnie mało komu się chce.
I znów nie wiem skąd takie założenie.. Ja tam na dzieci nie wpadłam tu póki co.. ale przecież taki prywatny channel do którego bardziej aktywni mogą dawać hasło czy coś może być.. albo channel admin kicka dzieci (chociaż serio mi się nie trafiają, jakieś błędne wyobrażenia macie xD)
Optimus Prime napisał(a):
ale wątpię, żeby ZAC robił oficjalnego ZACowego timspika
Ale wystarczy channel z podchannelem i to łatwo można załatwić xP

Może inaczej.. ludzie wychodzą chyba z założenia niektórzy, że TS to taki obowiązek.. a chcą na skype, niech siedzą, nie chcą na TSa, niech nie wchodzą... ale dla tych, którzy chcą niech taki channelik będzie i nikomu krzywda się nie stanie i nikogo przymuszać się nie będzie xD i to nie tak, że się wszyscy rzucą... ja ludzi ode mnie z gildii w GW2 miałam sporo.. w grze.. ale nie na TSie.. na TS była jakaś 5ka aktywnych a i tak nie trafiło się by wszyscy akurat aktywni byli.. xD

Tak, więc proponuję TSa, bo jakoś jest 100% lepsza niż w skype w rozmowie i się o tym przekonałam wielokrotnie, a nikogo to nie zaboli. Chętnie podziałam by channel powstał ale wolę by to było bardziej oficjalne niż takie "za plecami" :3

PostNapisane: 07-12-2012, 23:03 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Społecznosć" teamspeaka to w dużym stopniu "dzieci ceesa", trolle i poszukiwacze wyimaginowanych problemów, więc IMHO nie ma sensu marnować czasu na to badziewie. Chcecie, to zakładajcie - ale administracja nie udzieli zezwolenia na jakiekolwiek wiązanie tego z Zakonem Assassin's Creed czy skrótem ZAC.

Byłem opem na średnio aktywnym kanale IRC i zrezygnowałem po miesiącu; wyobrażam sobie co byłoby na podobnie popularnym kanale TS. W jednej chwili potrafi mówić kilka osób, które dołączyły pięć sekund temu i uważają, że należy im się głos. Można twierdzić że to rzadkość i faktycznie mieć tyle szczęścia, by tak było, ale ja nie życzę sobie i nie mam zamiaru tolerować rzeczy tego pokroju.

Hasła, kicki i admini nie rozwiążą problemu - jak długo takie hasło pozostanie nieznane różnego pokroju żartownisiom? Godzinę? Dwie? Kto zapłaci adminowi za czas i nerwy? Na ile to pomoże w przypadku trolli z neostradą?

Po co kombinować z subkanałami, skoro identyczną funkcję pełni Skype? Nie mnóżmy bytów ponad potrzeby.

Co byłoby, gdybyśmy utworzyli kanał ZAC i reklamowali go na stronie? To nie byłby jakiś pokoik dla 10 osób; na raz byłoby tam wiele ponad 100 użytkowników (dla porównania, mniej więcej tylu jest aktywnych na stronie głównej w każdej sekundzie). Kto zaoferowałby nam taki kanał za darmo? Jaka byłaby jakość tych usług? Czego wymagałby w zamian i czy bu sie to nam opłacało? Pokoiki na 10 osób to można sobie tworzyć na skajpie, i o wiele lepiej się w tym sprawdza, bo pozwala na bezproblemową filtrację niechcianych userów.

Amer napisał(a):
++

PostNapisane: 07-12-2012, 23:35 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Drzuma napisał(a):
(chociaż serio mi się nie trafiają, jakieś błędne wyobrażenia macie xD)
Chociażby stąd, że tutaj, na forum, się takich sporo zdarza. Grając w gry też można usłyszeć dzieciaki i idiotów drących się przez mikrofon.
Drzuma napisał(a):
Ja skype o tyle nie lubię, że tam słychać wszystko.. oddechy, mlaskanie, mruczenie, smarkanie, kasłanie, szuranie... skupić się na dźwiękach z gry nie idzie xD kiedyś u kogoś coś spadło, a ja myślałam, że to strzał w grze czy coś i prawie na zawał padłam xD
To nie ma żadnego związku ze Skype'm, tylko z mikrofonem.
Drzuma napisał(a):
Nie mówiłam, że w tej samej chwili.. Jak prowadzisz jakąś dyskusję czy rozmowę w grupie to też wszyscy na raz mówią? xP Ta świadomość, że ktoś teraz mówi nam w mózgach jednak siedzi x3
Często się zdarza, że ja (osoba nr 1) rozmawiam z osobą nr 2, a wtedy osoba nr 3 się wcina bo musi coś ważnego powiedzieć osobie nr 4. Oczywiście to coś nie cierpi zwłoki. A teraz to samo, tylko że przy 9 osobach, z czego każdy sobie.Poza tym, ludzie często zaczną mówić na raz. Uwierz mi, były już takie Zakonowe gry w AC, z konferencjami po 10-15 osób. Wychodziło to tragicznie.
Drzuma napisał(a):
bo jakoś jest 100% lepsza niż w skype w rozmowie
Zdefiniuj jakość. Bo jakość dźwięku jako takiego na pewno nie jest lepsza niż przez Skype. Tak, też zdarza mi się używać TSa.
Poza tym, program rzadko kiedy ma wpływ na ogólną jakość dźwięku. Wyjątkiem jest chyba Steam, który generuje masę szumów.
Drzuma napisał(a):
a nikogo to nie zaboli
Nikogo nie zaboli, ale czy komuś pomoże? Poza tym, jak już wspomniał Erudito - to nie byłby kanał dla 10, a raczej dla 100 osób na raz. Tego nie ma szans ogarnąć.

PostNapisane: 19-04-2015, 08:21 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ale skype to program do rozmawiania w max 3, 4 osób lecz jak będzie na przykład z 6, 7 to gry zaczynają się ścinać

A jak by ktoś chciał zagrać w ACR Multi na full team PL to na skype będzie problem jak mówiłem z działaniem (spadki klatek itp) gry
więc ts to moim zdaniem pomysł 7/10

a jak ktoś nie będzie chciał to niech nie wchodzi proste. Nie mówię ze administracja ma tworzyć ts ale jak by jakiś gracz by chciał to postarałbym się go wesprzeć w jego pracy w intencjach by gracze bardziej mogli się kooperować.

PostNapisane: 19-04-2015, 11:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
@MrMajami: Ale wiesz, że odpowiadasz na post sprzed 3 lat? ;)

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Posty: 13