Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-07-2019, 23:10

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 420 Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
 Tytuł: Propozycje
PostNapisane: 28-11-2012, 16:59 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Przecież Revelations było ciemne. A jak coś razi po oczach, to się grzebie w opcjach monitora. Natomiast jasny tekst na ciemnym tle jest mniej czytelny i męczy wzrok. Chociaż tutaj nie będzie to aż tak odczuwalne, bo motyw nie jest zanadto ciemny. Jedynie to tło mi nie pasuje.

W kwestii rang popieram Brave'a. Obecne pasują lepiej niż piórka.

Tytuł: Re: Propozycje
PostNapisane: 28-11-2012, 17:06 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Skórka super tylko rangi wolałbym w piórkach.

PostNapisane: 28-11-2012, 17:09 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Moim zdaniem te grafiki do rang są dobre. Piórka by nie pasowały.

PostNapisane: 28-11-2012, 19:03 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Wiem, ale piórka są bardziej asasyńskie ;).

PostNapisane: 29-11-2012, 21:17 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Witam wszystkich Mentorów. : )
Jak wiemy do każdej z gier AC, począwszy od AC 2 można było nabyć dodatkowe kody aktywujące zawartości pre orderowe, misje itp. np. w Revelations były to szaty Altaira, zbroja Brutusa i tureckiego asasyna.
Poza tymi unlockami pojawiły się też modernizacje trybu multiplayer (mapy i postacie) oraz ZAGINIONE ARCHIWUM.
Do ostatniego ze wspomnianych przezemnie DLC wydany został kod aktywujący oraz instalator w postaci pliku setup.exe o wielkości 641MB. O ile kod każdy z nas mógł sobie aktywować w naszym profilu, o tyle potrzebny jest też sam instalator by po re-instalacji gry znów posiąść dodatek, co jest według mnie o tyle bzdurne, że nawet ze strony ubi nie jesteśmy w stanie pobrać zakupionych przez nas plików w czasie 30 dni po ich zakupie. Wniosek- musimy przechowywać plik instalatora.
Na stronie zakonu pojawiły się pliki typu unlocker, do tytułów tj. Brotherhood czy też właśnie Revelations. Wnoszę prośbę o rozpatrzenie dodania opisanego przezemnie instalatora na głównej stronie zakonu, bądź umieszczenia doń linka do pobrania pliku z zewnętrzego serwera.
Dodatek ZAGINIONE ARCHIWUM zawiera w sobie 3 pre orderowe kostiumy i wspomniane misje single-player. Oczywiście sama zawartość byłaby dostępna po uprzednim użyciu kodu aktywacyjnego w grze.

PostNapisane: 29-11-2012, 21:43 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
MaksJ23PL napisał(a):
setup.exe o wielkości 641MB.
Nie jesteśmy serwisem warezowym. Co prawda nie możemy mówić ludziom co mają myśleć o piractwie, ale nie będziemy również sami przykładać do niego ręki, szczególnie jako ZAC. ;) Unlockery to inna sprawa, bo tyczą się zawartości już dostępnej na dysku, do której masz prawo w chwili jego zakupu.

W przypadku chęci pobrania po upłynięciu 30 dni, sprawę na pewno da się załatwić z Ubisoftem mailowo, przedstawiając dowód zakupu. Instalator można sobie również wypalić na CD-R (jest to całkowicie legalne, a rozmiar pliku jest idealny) i odłożyć tak przygotowaną płytkę na półkę.

PostNapisane: 29-11-2012, 22:20 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
No właśnie z uwagi na te unlockery nie poczytuję zaginionego archiwum jako piractwa, jest tam co prawda zawartość zewnętrzna- spoza podstawowej gry, jednak singleplayer do tego to sama instalka bez kodu aktywującego.
Jednak szanuję taką a nie inną decyję, zapewne znasz się na tym lepiej ode mnie. Zrobię chyba tak jak proponujesz, wezmę płytkę cd, zgram archiwum i wsadzę ją do opakowania z grą. ;)

PostNapisane: 02-12-2012, 22:13 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Mam pytanie: Czy to błąd czy tak powinno być, że skórka ta nie uwzględnia zmian wielkości czcionki?

Tytuł: Propozycje
PostNapisane: 02-12-2012, 22:41 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
test
test
test
test
test

Uwzględnia.

PostNapisane: 02-12-2012, 22:44 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Hm, faktycznie. Nie wiem dlaczego, ale nie uwzględnia tego w Carskiej Rosji. No cóż, dzięki za sprostowanie.

PostNapisane: 08-12-2012, 15:37 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Hejka, mam prośbę/propozycję dotyczącą nazw subfor. Prosiłbym Adminów o dodanie do nich skrótów oznaczających grę, np. "POMOC AC:Bh". Powodem jest to, że przeglądam nowe posty i nie wiem do której gry odnosi się temat, jak widać na załączonym screenie.
Ewentualnie można zrobić tak, żeby w nowych postach wyświetlało również nazwę subforum konkretnej gry, obok subsubforum POMOC/Singleplayer/Multiplayer.
Wiem, że niby błahy problem, ale zawsze powód do jęczenia. Przynajmniej dla mnie :P

PostNapisane: 08-12-2012, 21:22 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
@up: zrobione. :D

PostNapisane: 02-01-2015, 12:45 
Adept
Adept
Recenzje są zazwyczaj oparte na grze na jednym tylko sprzęcie np. XBOX 360. Powinniśmy każdą recenzję gry uzupełnić o informacje jakie zmiany są w stosunku co do innych sprzętów np PC ( o ile są), bo skąd mamy wiedzieć że kropka w kropkę ta sama wersja jest na wszystkich konsolach czy PC.

I jeszcze jedno dziwne pytanie: skoro AC to gra +18 to nie powinno być przed wejściem na stronę pytania czy jesteś pełnoletni?
P.S.
Nie wiedziałem gdzie to napisać, z góry przepraszam

PostNapisane: 02-01-2015, 14:43 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
PEGI póki co jest wskazówką, a nie prawem. W dodatku strona w większości nie zawiera treści 18+, a skoro tępimy wulgaryzmy i inne zachowania, które mogłyby "narazić" młodszych na takie rzeczy to nie ma sensu.
Co do recenzji... czasem mieliśmy z perspektywy kilku konsol, jako oddzielne artykuły, ale w większości było to to samo, pomijając, że autorzy byli inni i różniło się stylem i osobistymi opiniami.

PostNapisane: 22-02-2015, 22:13 
Adept
Adept
Nie pamiętam czy kiedyś o tym wspominałem: przydałaby się ikonka nad postami w temacie "pokaż ostatni przeczytany post". To automatycznie skracało by czas poszukiwań postów które się już zna, szczególnie jeśli duża ich ilość się pojawiła, lub ktoś dawno nie zaglądał.

Czy tylko ja nie mogę znaleźć na Zakonie spisu oficjalnych ścieżek do każdej odsłony AC? Takie coś było np. w polskim AC Center (niestety stronka ta zniknęła z wiadomych powodów ), bardzo pomocne dla mnie

PostNapisane: 23-02-2015, 01:11 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Cytuj:
Nie pamiętam czy kiedyś o tym wspominałem: przydałaby się ikonka nad postami w temacie "pokaż ostatni przeczytany post"
Kliknij ikonkę ze strzałką obok nazwy tematu na liście nieprzeczytanych.
Edit: a w sumie, zmieniłem to tak, by lista zawsze linkowała do najnowszych nieprzeczytanych. Zajęło całe 30 sekund.
Altair Sparta napisał(a):
Czy tylko ja nie mogę znaleźć na Zakonie spisu oficjalnych ścieżek do każdej odsłony AC?
Przecież jest w en wiki, po co mamy to kopiować? AC4, AC3, AC2 i tak dalej.

PostNapisane: 14-07-2015, 13:00 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
To taka luźna i skromna propozycja. Nawet jeśli nie będzie zaakceptowana, to chcę jakoś pomóc. Otóż chodzi mi o to, że zablokowany został podpis i nie ma sygnatur. W FAQ widnieje pytanie na temat ustawiania. Zostawiłabym pytanie i odpowiedź, bo kto wie, może w przyszłości się to przywróci, ale może dać adnotację, że aktualnie nie jest możliwe ustawienie podpisu?
Niby taka mała zmiana, ale jak ktoś jest tu pierwszy raz i sobie czyta, to wszystko wie od razu i nie musi się głowić jak tu ustawić podpis. Takie drobne ułatwienie i jasność. A podejrzewam, że najpierw czyta się regulamin, następnie FAQ, a dopiero potem ogłoszenia na samym forum (przynajmniej ja widzę taką kolejność).
Jestem zdania, że każdy szczegół można dopracować, a także lepiej widoczne rzeczy.

Jeśli jeszcze mi coś przyjdzie do głowy, a będę myśleć, bo może nie jestem tu długo, ale zaczyna mi się tu coraz bardziej podobać i chciałabym pomóc w ulepszaniu tego miejsca, to będę pisać.

EDIT: Pomyślałam sobie, że może fajny byłby BB kod dla offtopu (wiem, że należy go unikać, ale czasami się pojawia i zamiast kogoś besztać, zobaczyłoby się, że ktoś sobie zdaje sprawę z tego, że offtopuje) oraz dla moderatorów/adminów. Chyba lepiej by to wyglądało (coś jak cytat, ale w innym stylu) niż pisanie na zielono czy na inny kolor na jakimś tle (tym bardziej że użytkownicy też mogą manipulować kolorami i tłem dla tekstu). Ten drugi kod byłby dostępny tylko dla osób z uprawnieniami, żeby zwykli użytkownicy nie mogli się tym posługiwać.
Oczywiście tu też nie chcę niczego narzucać, tylko podrzucam propozycję.

A co do zwiększania liczby użytkowników, to dam cynk paru znajomym z gry o tym forum, a jak moja koleżanka będzie miała AC i grała już na swoim, to jej powiem, może się zarejestruje.

Mam także pewną uwagę. Często w wątkach, po przeczytaniu czyjegoś posta, chciałabym wejść na jego profil. Z poziomu wątku nie mogę, bo kiedy klikam na jego nick, dodaje się tylko odnośnik w poście, a ja nie chcę go pisać. Nie jest tak trudno napisać at i po niej nick człowieka. Poza tym raczej się cytuje, a nie pisze @nick.osoby. Czy jest inna możliwość odwiedzenia profilu bez konieczności specjalnego szukania, czy można zmienić ten odnośnik na taki do profilu? Może w awatarach można zrobić link do profilu? Nie wiem, to tylko różne pomysły, które przyszły mi do głowy.

PostNapisane: 14-07-2015, 14:04 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
To co piszą moderatorzy to właśnie dodatkowy znacznik, a że jest połączeniem dwóch innych... Do offtopu raczej nie widzę powodu, ludzie nie będą tego używać. Co do wchodzenia na profil, w lewym dolnym rogu posta jest przycisk profil (przynajmniej na moim stylu).

PostNapisane: 16-07-2015, 16:13 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mer napisał(a):
To co piszą moderatorzy to właśnie dodatkowy znacznik, a że jest połączeniem dwóch innych...
Wygląda kijowo, przepraszam. Nie chcę tu się mądrzyć ani nic. Widziałam fajny kod dla modów i adminów i wygląda to klarowniej i lepiej. Od razu widać, że to napisała ważna osoba. To, co jest teraz wygląda nieprofesjonalnie i kolorystycznie nie pasuje do stylu forum.
Mer napisał(a):
Co do wchodzenia na profil(...)
Masz rację, dziękuję. Tak jak myślałam, nie zauważyłam. Co forum, to obyczaj.

Inna sprawa... To też taki niuans. Przepraszam, że nie mam nie wiadomo jakich pomysłów na ten moment, ale jestem tu krótko, więc trudno, żebym się wymądrzała i chciała wprowadzać wielkie zmiany, skoro nie znam za dobrze forum.
Ja np. często wpisuję BB kody sama, może inni też. Nie wystarczy zrobić po prostu "spoil" zamiast "spoiler"? Krócej, szybciej, łatwiej, a to jednak istotny kod. Jak już się człowiek wdrąży w pisanie, to szukanie kodu/kodów w spisie sprawia, że wypada się z rytmu. No ale to moje zdanie i może się okazać, że tylko mnie by się to przydało, a chodzi przecież o dobro ogółu.

PostNapisane: 16-07-2015, 17:34 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Nie wiem, nie ja robiłem, nie znam się na tym, moje opinie nie spotkały się z posłuchem, „dobro ogółu” również nie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 420 Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17