Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 21-07-2019, 13:16

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 420 Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Propozycje
PostNapisane: 28-03-2012, 16:45 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Mi wszystkie działają i bardzo się podobają.
Revelations i czarny baner z newsami ;)
Chrome.

Ostatnio edytowano 28-03-2012, 16:49 przez Mirek, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 28-03-2012, 16:46 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Standardowe pytania do osób, którym nie działa: jakie macie przeglądarki? Czy nie działa ten w nagłówku, ten w moim poście, czy oba?

Sposób generowania białego nie rożni się niczym od czarnego, tylko inny obrazek jest na początku otwierany jako tło.

PostNapisane: 28-03-2012, 16:48 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Chrome. Mi nie działa ten w poście. Nawet nie wiedziałem, że to już jest na forum, bo mam Twoją skórkę, a tam tego nie ma. I tu wnoszę zażalenie... :P

EDIT: Wyłączyłem Twoją skórkę i na forum ten sam problem co w poście.

PostNapisane: 28-03-2012, 16:59 
Wojownik
Wojownik
Mozilla.

PostNapisane: 28-03-2012, 17:05 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Ogólnie na Operze działa .

PostNapisane: 28-03-2012, 19:57 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Eee... Wyczyśćcie cache? Nic innego mi nie przychodzi do głowy, Wasze przeglądarki mogły zcache'ować wersję, która zaliczyła timeout albo przy generowaniu której serwer był zajęty.
Braveheart napisał(a):
Nawet nie wiedziałem, że to już jest na forum, bo mam Twoją skórkę, a tam tego nie ma. I tu wnoszę zażalenie... :P
Jeśli zaktualizowałeś ją, gdy o to prosiłem, powinieneś widzieć informację o nowej wersji - no chyba, że Chrome ignoruje nagłówki cache-control.

Spróbuję jeszcze wymusić z poziomu serwera doklejanie nagłówka każącego przeglądarkom nie cache'ować bannerów, ale z doświadczenia wiem, że one lubią te wpisy ignorować...

PostNapisane: 17-04-2012, 22:40 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Proponuję zmodyfikowanie domyślnego zakresu wyświetlania ilości wiadomości w archiwum chata, bo kiedy się wchodzi w owe archiwum, to wyświetla mniej niż sam chat.
Np teraz, najstarsza wiadomość na chacie mam z 21:03. Kiedy wchodzę w archiwum, pokazuje najstarszą z 21:07. Trochę to się mija z celem. Mogłoby się tam wyświetlać na defaulcie co najmniej 2x tyle

(Tylko proszę mi nie odpowiadać, że można przecież przewinąć archiwum na inny dzień lub wcześniej, bo własnie o to mi chodzi, żeby tego zaoszczędzić <_<')

PostNapisane: 18-04-2012, 13:35 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Scrooge napisał(a):
Proponuję zmodyfikowanie domyślnego zakresu wyświetlania ilości wiadomości w archiwum chata, bo kiedy się wchodzi w owe archiwum, to wyświetla mniej niż sam chat.
Wystarczy kliknąć "wyświetl" przy automatycznie wstawionej dzisiejszej dacie.
Scrooge napisał(a):
(Tylko proszę mi nie odpowiadać, że można przecież przewinąć archiwum na inny dzień lub wcześniej, bo właśnie o to mi chodzi, żeby tego zaoszczędzić <_<')
Pobranie wiadomości z bazy to jedno zapytanie. Następnie dla każdej wiadomości trzeba pobrać userID by utworzyć link do profilu, po czym sprawdzić w jakich grupach znajduje się user, znaleźć najwyższą hierarchicznie i pobrać kolor usera.

Wniosek: im więcej wiadomości, tym bardziej obciążona baza. I tak już wystarczająco dużo danych fruwa między bazą a skryptem; wyświetlenie 60 wiadomości spowodowałoby podwojenie tego obciążenia. To nie jest jakiś specjalnie ważny moduł forum, by generował taki load. Obecne rozwiązanie jest optymalne, można klikać co jakiś czas albo raz wyświetlić cały dzień i dać bazie spokój na dłuższą chwilę.

PostNapisane: 18-04-2012, 15:41 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Pomijając, że bez archiwum chatu radziliśmy sobie... dłuuuugo.

PostNapisane: 09-05-2012, 17:07 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ja wpadłem na pewien pomysł... Mianowicie: jeśli ktoś zacytuje naszą wypowiedź, bądź zwróci się bezpośrednio do nas w jakimś temacie (np. poprzez @<nick>), dostajemy prywatną wiadomość o treści w stylu "Użytkownik <jakiśtam> zacytował twoją wypowiedź/zwrócił się do ciebie" itd. Link do tematu i posta. Takie coś jest w ogóle możliwe? I co o tym sadzicie?

PostNapisane: 09-05-2012, 17:22 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Myślę, że Erudito by to dał radę zrobić :P
Pomysł wydaję mi się dobry. Bardzo praktyczny ;)

PostNapisane: 09-05-2012, 17:33 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Nie ma sensu.

1. Wymagałoby działającego systemu nieprzeczytanych wiadomości, tj. takiego, w którym przeczytane byłyby usuwane z listy "zobacz nowe posty", a to z kolei wymaga nowej tabeli w bazie,
2. sprzyjałoby spamowaniu nielubianych userów na PW (ukryć tekst w poście bardzo łatwo), Obrazek
3. wymagałoby rozszerzenia tabeli z postami o co najmniej jedno nowe pole, czyli edycję większości zapytań INSERT operujących na postach w całym skrypcie (albo napisania sprytnego systemu sprawdzającego argumenty i dodającego puste, jeśli jest ich za mało - 2x większy ruch w bazie).

:P

Chociaż pomyślę, czy da się javascriptem i jakimś standalone'owym plikiem php, bez ingerencji w kod forum, bo z tym byłoby więcej użerania się, niż pożytku.

Cokolwiek wymyślisz, to daj możliwość wyłączenia. Nie każdy lubi happy spam na skrzynce ^^ - Optimus Prime

Zgadzam się z Optim - Maciek

PostNapisane: 09-06-2012, 02:24 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Flood! Propozycja:

Obrazek

Myślę że wiadomo o co chodzi. :D

PostNapisane: 09-06-2012, 09:27 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Nie krępuj się, Erudito :>

PostNapisane: 18-08-2012, 22:49 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Przeglądając różne fora natknąłem się na bardzo fajny według mnie znany element forum. Jest nim licznik podziękowań. Chyba nie muszę pisać co to jest :). Dobrze by było umieścić go pod rangą. Jako podziękowanie może być piwo/herbatka lub po prostu licznik otrzymanych podziękowań. Co o tym sądzicie?

PostNapisane: 18-08-2012, 22:57 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Ne bardzo rozumiem po co to? Jak komuś pomożesz, to będziesz wiedział, że to zrobiłeś, po co jakiś licznik...

PostNapisane: 19-08-2012, 12:06 
Asasyn
Asasyn
Awatar użytkownika
Licznik jest na wielu forach i pomyślałem, że u nas też mógłby być. Miło jest jak ktoś Ci podziękuje, a licznik dawałby taką jakby reputację. Czekam na dalsze opinie.

Tytuł: Propozycje
PostNapisane: 19-08-2012, 12:29 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Taka sama propozycja padła już wcześniej i została dokładnie omówiona. Dlatego podejrzewam, że na chwilę obecną opinie byłyby podobne i nie ma sensu ponownie tej sprawy rozpatrywać.

PostNapisane: 07-11-2012, 10:09 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox 360
Witam, może już czas na podforum Multiplayer do AC3? :wink:
Btw. multi w AC3 poszło w bardzo bardzo dobrą stronę. Brak indykatora ogłuszeń i wprowadzenie kary za błędne ogłuszanie daje wreszcie fajne mozliwości grania w stylu ''incognito".

PostNapisane: 28-11-2012, 04:54 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Poproszę o opinie. Sugestie również mogą być, byleby były do zrealizowania w rozsądnym czasie. :P

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

PS: w rzeczywistości jakość grafik jest lepsza niż na screenach, imgur zepsuł konwersję. Pogrubione napisy też renderują się lepiej (czyt. ładnie), to wina rozszerzenia do robienia zrzutów.

PostNapisane: 28-11-2012, 11:34 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Ładnie to wygląda. Podoba mi się :)

Jedną propozycję bym miała tylko: uwzględnij istnienie przycisku "warn" przy postach, bo w Animusie wciąż nie jest dostosowany :P

PostNapisane: 28-11-2012, 11:50 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Rewelacyjna skórka! Na pewno bym z niej korzystał.

PostNapisane: 28-11-2012, 11:55 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
W takim razie i ja przedstawię swój pogląd. Skórka fajna, bardzo mi się podoba. Udostępnij jak najszybciej będziesz mógł. :D

Tytuł: Propozycje
PostNapisane: 28-11-2012, 15:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Jak zawsze, skórka świetna. Chociaż nie do końca podoba mi się tło. Niby widzę zakłócenia, jak z nowego Animusa, ale ta tekstura nie pasuje. Poza tym, gustuję w jaśniejszych motywach, dlatego chętnie zobaczyłabym taką, która wyglądem przypominałaby stronę główną. ; )

Przy okazji, nie wyświetlają się godziny wpisów na shoucie?

PostNapisane: 28-11-2012, 16:30 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Cytuj:
Poza tym, gustuję w jaśniejszych motywach, dlatego chętnie zobaczyłabym taką, która wyglądem przypominałaby stronę główną. ; )

A weź przestań, w końcu coś ciemniejszego. I dobrze, Animus daje po oczach na nowym monitorze. :P Na główną też przydałaby się jakaś ciemna do wyboru. ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 420 Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona