Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 25-06-2019, 00:07

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dalsze perypetie Shaya Patricka Cormaca
PostNapisane: 05-02-2015, 02:38 
Adept
Adept
Platforma: Xbox 360
Jak myślicie co się przydażyło Shayowi po zabiciu Charlesa Doriana? Według mnie są 4 możliwości. :

1. Udał się do USA aby zemścić się na Connorze zaśmierć Kenwaya i upadek tego co Shay zbudował. Epicka walka o Amerykę .

2. Shay bardzo zaprzyjaźnił się z Jamesem Cookiem. Mógł udać się z nim na jego wyprawy jako kapitan.

3. Udał się do Londyny aby służyć Templariuszom.

4. Popłynąl do Japonii aby zacząć poszerzać wpływy Zachodu i walczyć z japońskimi assasynami.

Może też jak taki troche starszy niż w Revelations Ezio wrócić aby zabrać Arno Miecz Edenu i go zabić. A może nawet pomóc powstrzymać Napoleona?

Tytuł: Re: Dalsze perypetie Shaya Patricka Cormaca
PostNapisane: 05-02-2015, 12:15 
Adept
Adept
Platforma: PC
Pewnie teorii na ten temat co dalej można mnożyć. Jak dla mnie (o ile jest to możliwe) chciałbym zobaczyć Shaya w nadchodzącej części. Z kim przyszło by mu walczyć : może Connor - nie wiemy tak na dobrą sprawę co z nim było dalej a mam dziwne przeczucie że jeszcze wróci - a może Arno - po ostatnim DLC które według mnie było lepsze niż podstawka , nie wiemy jak się potoczyły jego losy. Nie wiem czy Ubi sobie pozwoli na to aby w jednym tytule pojawiło się aż tyle znanych nam postaci. Jak dla mnie był by to świetny pomysł kosztem skrócenia misji pobocznych na rzecz rozbudowania wątku głównego.

PostNapisane: 05-02-2015, 16:11 
Adept
Adept
@UP

Nie wiem czemu, ale po zakończeniu Rogue, również miałem przeczucie, że jeszcze przyjdzie nam się spotkać z Shayem.

PostNapisane: 18-03-2015, 00:50 
Nowy rekrut
Nowy rekrut
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Mam wręcz nieodparte wrażenie, że Shay będzie ważną postacią w nadchodzącym AC: Victory. Sądząc, po tym, jak to wyglądało do tej pory, to osadzona w Londynie, kolejna gra serii powinna być wolna od większości problemów Unity. Dodając do tego rozwiązanie wątków Connora i Shaya (konfrontacja jest tu chyba nieunikniona) szykowałby się naprawdę niezły tytuł.

PostNapisane: 18-03-2015, 17:16 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
@up skąd podejrzenia że shay i connor będzie napomniany chociaż w Victory? Mi się wydaje że trzeba by poczekać na jakąś kolejną część w Amerykach żeby się czegoś dowiedzieć o Shayu bo moim zdaniem on wrócił do Ameryki.

PostNapisane: 18-03-2015, 19:43 
Adept
Adept
@plebanx11: Shay ważną postacią, ale jako wspomnienie chyba, gdyż Cormack żył w XVIII w, a ze screenów wynika, ze Victory będzie w drugiej połowie XIX w. Chyba, że Victory będzie miało jakąś sekwencję 100 lat wczesniej i będzie Shay. Ja osobiście chciałbym zobaczyć konfrontacje Arno i Shay'a.

PostNapisane: 18-03-2015, 20:52 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Takie spekulacje są trochę bez sensu, bo nie mają żadnych podstaw. Mógł np. po zakończeniu akcji gry poślizgnąć się w porcie na rybie która wypadła ze skrzynki i skręcić sobie kark o bruk ulicy.

PostNapisane: 26-04-2015, 16:15 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
1. Raczej wątpię by Connor stanowił dla templariuszy jakieś zagrożenie i go raczej zostawią. Kenwayowi chodziło bardziej o jego plemię niż o zniszczenie ZT. :)
2. James Cook miał innego towarzysza,który przejął dowództwo nad jego ekspedycją po jego śmierci na hawajach.
3. To jest najbardziej możliwe, ponieważ templariusze mieli tam jedną z głównych siedzib. Można się o tym dowiedzieć na początku AC 3 poza tym stamtąd jest rodzina Kenwayów. Może siostra Haythama po wyzwoleniu dołączyła do zakonu.
A co do wypowiedzi plebanxa11 to Shay nie będzie występował w AC: Victory ponieważ urodził się w 1731 roku a ACV dzieje się może w połowie XIX w. :D

PostNapisane: 27-04-2015, 14:52 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Olek1995 napisał(a):
1. Raczej wątpię by Connor stanowił dla templariuszy jakieś zagrożenie i go raczej zostawią. Kenwayowi chodziło bardziej o jego plemię niż o zniszczenie ZT.
Zniszczenie oddziału Zakonu w Ameryce Północnej to za mało by uznać go za spore zagrożenie?

PostNapisane: 27-04-2015, 18:12 
Adept
Adept
Ja myślę że Shay odszedł na emeryturę do Londynu .

PostNapisane: 19-06-2015, 14:38 
Adept
Adept
Jako ciekawostkę zamieszam możliwe dalsze perypetie Shaya
http://sunsetagain.tumblr.com/post/1085 ... -chapter-i
http://sunsetagain.tumblr.com/post/1051 ... gravestone
http://sunsetagain.tumblr.com/post/1202 ... apter-viii
http://sunsetagain.tumblr.com/post/1207 ... k-epilogue

PostNapisane: 21-06-2015, 16:07 
Zasłużony
Zasłużony
Awatar użytkownika
Dzięki za wrzucenie tego tutaj. Świetna sprawa, naprawdę porządnie przemyślane i dobrze wykonane. Szkoda, że tak krótkie, ale poziom naprawdę wysoki, to mógłby równie dobrze być oficjalny komiks wydany przez Ubi.

PostNapisane: 28-06-2015, 00:38 
Adept
Adept
Mnie co innego zastanawiało od czasu kiedy pierwszy raz odpaliłem Rogue i go kończyłem. W żadnej części Assassin's Creed nie było tak jakby przwodnika po opowieści - Shay wygłasza swoją krótka mowę wprowadzająca gracza w jego historie:
"Nazywam się Shay Patrick Cormac a to jest moja historia". Tak jakby Shay opowiadał ją komuś będąc w podeszłym wieku lub zaraz po wydarzeniach w pałacu, po których również przemawia. Zwracam na to uwagę, ponieważ nigdy nie czułem by jakiś bohater z serii zwracał się bezpośrednio do mnie. Inaczej nie mogę tego wytłumaczyć, w innym wypadaku należałoby założyć, że zostawił on wiadomość dla przyszłych pokoleń.

PostNapisane: 28-06-2015, 09:27 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Można by to wytłumaczyć tym, że Abstergo już grzebało w jego wspomnieniach, i zrobili to by były bardziej "filmowe"? Dla przyszłego odbiorcy?

Nah, pewnie Ubi nie pomyślało o tym w ogóle.

PostNapisane: 01-07-2015, 16:42 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Connor, Shay, Arno.. To są niedokończone historie, a na pewno większość chciałaby wiedzieć co dokładnie się z nimi stało. Starcie owego Indianina z Shayem... Gorący materiał i aż prosi się o skończenie go. Może kiedyś UBI nas tym uraczy.

PostNapisane: 01-07-2015, 17:46 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Według mnie Ubisoft za bardzo zapędził się w tworzenie nowych bohaterów i ich historii, a tak jak powiedział Nouvel, nie zakończono wielu wcześniejszych wątków. Również chciałbym zobaczyć jak potoczyły się losy Connora (najlepszej postaci w całej serii wg. mnie), ale mam wrażenie, że twórcy już o nim zapomnieli. W ogóle "trójka" poruszała bardzo ciężkie kwestie, z których zrezygnowano w kolejnych częściach na rzecz motywów bardzo oklepanych. Mam nadzieję, że kiedyś się doczekam godnego zwieńczenia przygód Connora.

PostNapisane: 01-07-2015, 17:56 
Adept
Adept
Wszystkie postacie zasługują na zakończenie ich historii. Najlepszym przykładem jest Altair. Zniknął w prawdzie od AC I aż po AC Revelations ale myślę, że pomysł na zakończenie jego wspomnień i ich przedstawienie był genialny.
Właśnie dlatego przestało mnie cieszyć jak w kolejnych trailerach widzę nowych bohaterów (np: Jacob). Bardziej by mnie interesowały losy tych do których przywiązałem się w poprzedniczkach :)

PostNapisane: 01-07-2015, 22:02 
Adept
Adept
@Sibir01: Dokładnie, bardzo chciałbym poznać historię wszystkich bohaterów. Miło byłoby też poznać okoliczności powrotu Ezia do Monteriggioni.

PostNapisane: 01-07-2015, 23:06 
Adept
Adept
Platforma: Xbox 360
Jak dla mnie najlepszą opcją byłoby starcie Connora i Shaya, epickie bitwy Aquilly z Morrigan to byłoby coś wspaniałego. Na przykład atak templariuszy na zatokę obok posiadłości Davenporta,aż w końcu ostateczny pojedynek w posiadłości(czy coś w tym stylu).

PostNapisane: 04-07-2015, 10:39 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Najgorsze jest to, że najprawdopodobniej nigdy nie usłyszymy zakończenia opowieści takich postaci jak Conor, czy Shay, czy Arno. Ubi chyba postawiło sobie, żeby w każdej kolejnej grze był nowy protagonista. Póki istniał wątek współczesny, który spajał poprzednie gry (a przynajmniej ACI, ACII, AC:B, AC:R, ACIII, ACIV:BF, AC:RG) to miały one więcej sensu. W AC:U współczesność nie była nawet pobocznym wątkiem, ani marginesem fabularnym - jej po prostu nie było ! (Już więcej fabuły osadzonej we współczesności ma album promujący AC:U - "Abstergo employee handbook", który wyjaśnia jak działa Helix, co planuje Abstergo itd.)

Swoją drogą. Też odnosicie takie wrażenie, że AC:RH i perypetie Shaya są traktowane jak jakieś niechciane dziecko ? Pod względem protagonisty oraz fabuły ta gra zmiotła AC:U. Więc nie rozumiem, czemu Ubi o niej milczy. (skoro chciało im się konwertować ACIV na nową generacje konsol, to czemu na ten przykład nie mieliby zrobić tego samego z AC:RG?)

PostNapisane: 15-07-2015, 21:56 
Adept
Adept
Pewne jest, że Shay miał dzieci (wiem odkrywcze) bo jakoś Abstergo ma dostęp do jego wspomnień.
Zastanawia mnie czy nie jest on np: dziadkiem Jacoba. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale trudno nie zauważyć podobieństwa między nimi. Jacob ma nawet niezarośnięte włosami miejsce na łuku brwiowym w tym samym miejscu gdzie Shay miał blizne (pomimo, że blizny nie są dziedziczone).

PostNapisane: 25-10-2016, 18:02 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Jedyne co mnie ciekawiło w Rogue to pokazanie wadliwości Bractwa i genialne intro do Unity. Gra nie jest zła, ale nie muszę zobaczyć kolejnych historii Cormaca. Jeśli miałbym proponować: Shay działa jako ostrze Zakonu i zabija niewygodnych asasynów na zlecenie. Staje się jednym z najlepszych i trafia do Paryża, aby usunąć jednego z powstających mistrzów oraz przejąć Miecz. W tym samym momencie dostajemy zakończenie wątku Sheya i kolejny rozdział z życia i kariery Arno.
Co do samego Arno to nadal mam ból dupy, że nie dostałem trylogii z Arno.