Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 16-09-2019, 06:36

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wrażenia po premierze
PostNapisane: 11-11-2014, 22:35 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Oczywiście temat jest wysoce spoilerowy. Jednak mimo wszystko dla zanadto ciekawskich tekst ukrywam pod ramką spoiler.

Od razu zaznaczam, że opinię wyrobiłem na gameplayach i walthrough (w same gry nie pogram prędzej niż za rok) więc - oczywiście - opisuję tu tylko wrażenia z fabuły, a nie samej rozgrywki.

Wszystkie przemyślenia wypisuję w punktach, bo tak mi wygodniej.
Spoiler!
- Rogue zawodzi ogólnie. Sam temat przewodni miał ogromny potencjał, ale został potraktowany po macoszemu.
- Wracamy do Abstergo Entertainment, tym razem wspiera nas sam Otso Berg. Plus za niego, ale nie jest on jakoś szczególnie ciekawą postacią.
- Propo Berga - jego postać w zasadzie budują chyba tylko nagrania w zhakowanych komputerach (gościnie Vidic i Daniel Cross).
- Shay Cormac jest postacią mdłą i nijaka od początku do końca gry.
- Co prawda jego motywacja co do zmiany strony jest uzasadniona, te "emocjonujące" zabijanie dawnych braci to bardziej coś w stylu "Eh, whatever" i okazjonalna łezka. Straszny zawód.
- Nie spodziewałem się misji w Portugalii - Lizbona wygląda pięknie.
- Propos Lizbony - nie wiem co myśleć o nowych "świątyniach". "Drzewo" utrzymuje Ziemię w ryzach? Rly? Z jednej strony fajne nawiązanie do Yydgrasilla, a z drugiej brzmi to idiotycznie. Chcecie mi powiedzieć że przed Prekursorami trzęsienia ziemi występowały wszędzie przez cały czas? WTH?
- Śmierć Adewale to zawód jakich mało. Zwłaszcza że liczyłem na jego dialog z Haythamem o Edwardzie. Zwłaszcza, że Haytham BYŁ PRZY JEGO ŚMIERCI. Jak można było tego nie wykorzystać.
- A tak - Haytham jest. I William Johnson. I Franklin. Co mogę powiedzieć - Haytham zawsze spoko, ale chyba na siłę próbowali z niego zrobić większego dupka niż był nim w AC3 (zwłaszcza pod koniec gry).
- Co do muzyki - nic nie zapamiętałem poza motywem przewodnim, który zawiera w sobie nutkę z "Ezio's Family".
- Pływanie pośród ośnieżonych terenów i gór lodowych wygląda pięknie.
- Templariusze są przedstawieni jako postacie pozytywne, a Asasyni jako ci źli (Zwłaszcza Achilles - JESTEM MENTOREM I JA MAM RACJĘ, MIMO ŻE TY TO WIDZIAŁEŚ NA ŻYWO). Zamiast odcieni szarości obrócono moralne koło o 180 stopni. Meh.

Mówiąc krótki - Rogue mnie zawiodło. Może i miałem wygórowane oczekiwania, ale nawet pomijając to gra prezentuje dla mnie niski poziom.

5/10

Tytuł: Re: Assassin's Creed Rogue - wrażenia po premierze (SPOILERY
PostNapisane: 11-11-2014, 22:56 
Adept
Adept
Zupełności sie z tobą nie zgadzam jak dla mnie Rouge jest miodne , udało się wyciągnąć to co najlepsze AC4 oraz dodano jedną z najciekawszych fabuł z serii Ac . Shay Cormac jest postacią mdłą ? Mdły to był Connor , Shay nie daje sobą pomiatać ma własne zdanie wierzy w to co robi nie jest od nikogo zależny oraz ma poczucie humoru , dodajmy do tego fantastyczny zimowy klimat , bitwy morskie oraz spotkanie starych znajomych , co do spotkania Haythama z Adewale to cóż na tym etapie Haytham doskonale już wiedział kim był jego ojciec i czym sie zajmował , wiec o czym mieli by niby rozmawiać ?

PostNapisane: 12-11-2014, 19:39 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
Po obejrzeniu około 30 minut rozgrywki (let's play). Trochę laickim okiem stwierdzam, że gra stoi na poziomie AC III (tak mniej więcej, trochę sterydów no i Ahoy sailors! z Black Flag). Shay na początku prezentuje się bardzo miałko do tego sam wygląd (I'm not gay by the way :D) ogólny postaci jest kiepski. Reszta to nic nowego - po prostu AC III. Powiewa nudą, ale to jest moja ulubiona seria, więc po wyjściu na PC... będzie się grało. Miło wrócić do domu Achillesa - jednak jego starsza wersja była trochę ciekawsza :).

PostNapisane: 12-11-2014, 22:52 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Platforma: PS3
Nawet fajne, ale nie warto raczej ponad 200 zł wydać na wersję konsolową w chwili obecnej. Po gameplayach to trochę podrasowany AC III.

PostNapisane: 13-11-2014, 17:14 
Adept
Adept
Platforma: PS3
Assasyni jednoznacznie zli? chyba gralismy w inna gre. tego wlasnie sie obawialem -> nagle assasyni beda zli. jednak wyszlo ze Shay jednak blednie ocenil assasynow. Lizbona i kwestia Achillesa to kompletnie nieporozumienie -> podsluchajcie rozmowy Achillesa z Adewale -> jest mowa o wydarzeniach na Haiti -> nie znajda prawdy o tym ze tak naprawde wyprawa zdobyla artefakt, a raczej aktywowala korzen. Nie znaja przyczyn trzesienia. W posiadlosci sa rysunki ktore pokazuja jak Achilles badal jablka. Gdyby nie Liam i jego zachowanie pod koniec to prawdopodobnie Shay by zmienil zdanie i nie wiadomo jak by sie potoczyly sprawy.

Shay zdecydowanie jedna z lepszych postaci w serii. Arno to kompletna porazka przy nim. Wyraza ciagle swoje zdanie, postanawia w imie bezpieczenstwa ludzi wystapic przeciwko bractwu, pod koniec na skarpie nie widac w jego oczach strachu przed smiercia, nie idzie na kompromis. widzi zbyt wielkie niebezpieczenstwo w tych artefaktach. Takze jako templariusz (podobnie jak Monro) postepuje godnie.

Swiat ogromny, wiekszy od tego z BF. konczac gre (speedrun main mission 10h okolo) mialem ponad 80% lokacji nieodkrytych, nie wspominajac o dodatkowych zbrojach, itemach, strojach, opowiesciach.

Muzyka -> swietny main theme, reszta takze dynamiczna, czasami patetyczna.

Opowiesc -> genialna, sporo postaci (nowych, starych), wszystko szybko leci (nie jak w BF) i jestesmy uczestnikami waznych wydarzen (chociazby bitwa Louis). mozemy tez za pomoca floty wspomagac brytyjczykow w wojnie siedmioletniej

Rogue IMO lepszy od Unity. Unity to max 6/10, Rogue to godne pozegnanie (najprawdopodobniej) z lastgenami. Mam nadzieje zobaczyc Shaya w jakies czesci, prawdopodobnie cos z COnnorem? Ojciec Arno go wspomina

PS. Shay to Connor 2.0. Tylko z mocnym charakterem, cechy maja podobne.

Adewale mowil o Edwardzie Haythamowi, ktos cos ominal?

Dbaj bardziej o pisownię w postach. -- Nesy

PostNapisane: 13-11-2014, 23:27 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox One
Moje pierwsze wrażenie- na temat samej gry (po pierwszych 3 godzinach) jak i samej Edycji Kolekcjonerskiej.
Zacznę od kolekcjonerki. Ze względu na niewielką różnicę między ceną edycji podstawowej, a kolekcjonerskiej, nadal uważam, że warto dopłacić (głównie dla samej zawartości cyfrowej). Design pudełka byłby ok, gdyby zastosowano lepsze wykonanie, nadając bardziej trójwymiarowy efekt- tutaj mogli się bardziej postarać. Litografie na poziomie niemalże identycznym jak w Black Flag, choć koperta ma wyjątkowo ładny design. Najbardziej zawiódł mnie artbook- w przeciwieństwie do tego z Edycji Bukaniera AC4, ten ma miękką okładkę, stron 30, czyli o dobrą połowę mniej niż w AC4, choć wydaje mi się, że druk jest minimalnie lepszej jakości. Ścieżki dźwiękowej jeszcze nie słuchałem- mogę napisać jedynie, że liczy 30 utworów.

Co do samej gry. Postarałem się nie spojlerować, aby każdy mógł przeczytać:
Fabuła póki co zrobiła na mnie pozytywne wrażenie- nowy bohater jest interesujący i z chęcią zobaczę jak będzie się zmieniał w trakcie gry. Już niemalże od początku widzimy starych znajomych, (choć będzie ich pewnie jeszcze więcej), a także poznajemy nowych. Sytuacja jest barwna, szybko otrzymujemy możliwość żeglugi.
Mechanika gry nie zmieniła się bardzo- kilka kosmetycznych zmian, nieco drobnych innowacji, co nie zmienia faktu, że podobnie jak w przypadku BF, rozgrywka dostarcza wielu możliwości i na pewno nie jest nudna.
Klimat jak i sam bohater może nie mają takiego temperamentu, jak w poprzedniej części, ale na razie jakoś mi to nie przeszkadza- jest po prostu dość specyficznie, ale jednak znajomo (połączenie klimatu ACIII i AC:BF).
Teraźniejszość to coś w rodzaju kontynuacji z Black Flag- kilka osób z poprzedniej części, kilka nowych. Znowu możemy grzebać w plikach Abstergo, które dostarczają dużo informacji dopowiadających wydarzenia z "czwórki", a także kontynuują niektóre wątki. Ciekaw jestem jak to się rozwinie.
To by było chyba na tyle, z mojego pierwszego doświadczenia z Assassin's Creed Rogue.

PostNapisane: 15-11-2014, 02:45 
Adept
Adept
Ograłem całe Rogue i jestem w sumie zachwycony fabułą. Rogue posiada rozbudowany świat i wiele miejsc do odkrycia co z kolei troszkę mi nie odpowiada bo będzie dużo latania po mapie i suchego zbierania, dobrze że są też misje na przejmowanie fortów/osad, niszczenie gangów, misje z przechwytywaniem asasynów są całkiem fajne. Poziom trudności myślę, że jest w miarę - ciekawa sprawa z tymi atakującymi asasynami w mieście i niektórych lokacjach. Ogólnie jestem zadowolony i zastanawiam się nad ponownym ograniem fabuły :P

PostNapisane: 16-11-2014, 20:43 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
No cóż mogę powiedzieć. Wiadomo, że pod względem gameplayowym ta część to praktycznie kalka z ACIV urozmaicona o drobne innowacje (które naprawdę się sprawdzają i sprawiają, że rozgrywka daje jeszcze więcej radości niż w Black Flag). Pod względem fabularnym jestem naprawdę mile zaskoczony. Nastawiałem się na jakiś głupi powód przejścia na stronę templariuszy, a okazało się że wstąpienie w ich szeregi i budowanie zaufania wśród szych w rycie kolonialnym miało nawet jakiś sens. Shay ma swoje ideały, których się trzyma i jest to zabójcą z sumieniem, które niestety tylko było, co już nie jest takie fajne bo mogli to lepiej wykorzystać. Cała historia jest faktycznie dobrym pomostem. To słowo idealnie pasuje do tej części. Masa, ale to MASA nawiązań nie tylko do ACIV i ACIII. Rogue spaja w jednolitą całość wszystkie odsłony z amerykańskiej pentalogii (IV Black Flag, Freedom Cry, Liberation, III) sprawiając, że wątki się zazębiają i mimo odrębności poszczególnych historii pokazanych w każdej z tych części stanowią jedną całość - taki "The XVIII century saga" :P Nie tylko wątek historyczny cieszy, ale też poruszenie w jakimś stopniu istnienia Junony - Abstergo jest świadome jej egzystencji, ba ona sama nawet do nas przemawia. Kontynuowanie wątku współczesnego jest naprawdę dobre. Wykorzystanie postaci Berga i lepsze poznanie jego historii oraz osobistych przemyśleń (choć jak się śledziło uważnie stare Initiates nic nie szokowało) było trafionym pomysłem. AC: RG nie tylko jest dobrą historią powiedzianą z perspektywy templariusza, ale też po prostu dobrą grą, która porusza wątki poznane w całym dotychczas uniwersum AC. Ba, sporo znalazło się tu miejsce nawet na odniesienia do komiksów takich jak Brahman, czy wątek Ankh (poruszany w komiksach French saga) to jest coś na rzeczy. Uważam, że jako ostania część na past-geny to AC podołało zadaniu i co uważniejsi gracze dostrzegą tą masę puszczanych do nich oczek.

Tytuł: Re: Wrażenia po premierze
PostNapisane: 13-12-2014, 10:23 
Adept
Adept
@DarthDestruktor:
Muzyka aż tak zła nie jest. Na przykład mi przypadły do gustu: (tytuły z oficjalnego soundtracku)
- Assassin's Creed Rogue Main Theme - mimo kalki z AC2 i AC3 nawet porządnie to brzmi
- Agnus Dei - z kościoła w Lizbonie
- David and Goliath - z legendarnych bitew
- The Guardian
- ten motyw, który gra podczas Assassin Interception.
---
Moim ulubionym soundtrackiem ciągle pozostaje (nadchodzi kontrowersja...) AC3. Oczywiście mam na myśli całość z gry (którą zamieścił na Youtube Kossapi Uni), a nie ten cały "Official Soundtrack" po kastracji. :P

PostNapisane: 13-12-2014, 11:38 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox 360
Każdy ma swoje zdanie na temat gry, i ciężko będzie kogoś tutaj przekonać, ale z mojej perspektywy, ostanie części Assassin's Creed, czyli 3,4 i Rogue to totalne odcinanie kuponów. Grafika bez małych różnic taka sama, fabuła nie jest w sobie ciekawa. Kenway dla mnie nie był asasynem, tylko bawiącym się w asasyna. Podobała mi się ac3 gdzie to Connor się rozwijał, aż w końcu został tym asasynem. Niby Rogue miało być takie wspaniałe ale moim zdaniem to kontynuacja gier ac (nie mylmy tu fabuły). Szkoda że twórcy nie przykładają uwagi do fabuły ale do grafiki gry. Myśle że starsze części tych gier można nazwać Assassin's Creed - a te nowsze... ? Assassin's creed się dawno skończył. To nie jest to samo co kiedyś, kiedy miałeś swoich asasynów, rozwijali się, wysyłałeś ich na misję. Samemu miało się naprawdę dobre zlecenia. Czuło się ten klimat jako asasyn. A teraz... szkoda słów. Nie mam nic do Rogue, ale w tej grze jest zmieniona tylko fabuła i miejsce. Nie widzę tu nic nowego...

PostNapisane: 14-12-2014, 15:39 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Gra jest naprawdę świetna. Otrzymaliśmy zabawnego i charyzmatycznego bohatera a także kilka innych ciekawych postaci jak Haytham Kenway. Podoba mi się również,że jest bardzo dobrze wyjaśnione dlaczego Shay przeszedł na stronę swoich dawnych wrogów. Z gry można się także dużo dowiedzieć na temat przeszłości bohaterów znanych nam z Assasin's Creed 3. Zdecydowanie największymi plusami tej odsłony są: fabuła oraz dużo nawiązań do innych części gry ( Black flag,Unity,AC3). Jak dla mnie jedynym minusem jest to,że gra jest krótka i jakby ktoś chciał to by ją mógł przejść w dwa dni.

PostNapisane: 29-03-2015, 10:43 
Nowy rekrut
Nowy rekrut
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Moim zdaniem w tej części "Asasyna" jest za mało..."Asasyna". Dziwne, prawda? Pojawiła się tutaj ironia, jednak dotyczy ona czegoś innego. Co prawda tytułowy "Rouge" opisuje zdarzenia po drugiej strony barykady ale już na samym starcie bardzo się zawiodłem, mimo, że żyłem nadzieją aż do końca gry. W skrócie, myślałem, że będę walczył przeciwko ASASYNOM!!! A tu co? Nie wiem dlaczego twórcy gry wprowadzili opcję, że napadają nas jakieś kobiety wyglądające jak kurtyzany...No ludzie kochani, chyba zgodzicie się, że wolelibyście aby napadali nas podczas rozgrywki zakapturzeni przyjaciele, których będziemy mogli pięknie kontrować w walkach i prawdziwie niszczyć! Tymczasem...pomijam fakt, że gang Asasynów to zbiór paru prawdziwych "zakapturzonych" i regularne wojsko...jedyni asasyni to przywódcy gangów, których spotykamy w tych ich pseudo fortach...Powiem wam szczerze, już po ukończeniu pierwszej części Asasyna można było zrobić lepszego "Rouge'ea", bo była możliwość zabijania asasynów. Nie potrafię pojąć na czym polega to kobiece podejście do sprawy. Dla mnie praktycznie najważniejsze są takie "szczególiki". Gdyby napadali nas Ci asasyni zamiast tych kurtzan, gdyby można było wykonywać na nich specjalnie kombinacje, może i egzekucje, to wtedy można by to było nazwać Templar's Creed (pogromcy asasynów, a nie gangu żołnierzy). Fabuła...nie najlepsza nie najgorsza, jednakże bardzo dobrze wytłumaczony wątek buntu Shay'a. Tyle w temacie.

PostNapisane: 01-04-2015, 15:21 
Adept
Adept
Gra świetna, jedna z lepszych w tej serii, muzyka w main theme po prostu cudowna, chyba najlepsza od czasu AC II.
Ogólnie gra fabularnie mi się podoba bardziej niż choćby AC Unity, jedyną rzeczą która mi się nie podoba to jak kolega wyżej napisał gang asasynów, te ich forty to jedno wielkie nieporozumienie, w każdym razie mija się to z moją wizją i wiedzą na temat zakonu Hashishinów.
Na jedyny poważny minus mogę zaliczyć jedynie grafikę, i brak możliwości jej poprawy, zabrakło najważniejszych opcji graficznych które już były w AC III, więc niestety cieszymy się gorszą jakością.

PostNapisane: 26-06-2015, 10:15 
Adept
Adept
Właśnie zacząłem grać. GANGI ASASYNÓW? Serio? Przecież to nie pasuje ani do nich, ani do Nowego Jorku, przynajmniej tego z AC III. Wyjaśnijcie mi o co w tym chodzi...

PostNapisane: 08-07-2015, 21:15 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Skończyłam fabułę Rogue jakiś czas temu. I jestem pod MEGA wrażeniem. Nie oglądałam wcześniej żadnych gameplayów ani nic, żeby sobie nie spoilerować.
Zalety:
Historia genialna, strasznie wciągająca. Ciężko mi było się oderwać od kompa, co niestety skutkowało szybkim ukończeniem wątku głównego (jak już robią taką ciekawą historię, to mogłaby być dłuższa). Mimo wszystko opowieść jest super, zaskakująca, uzupełnia sporo wątków z innych części, co mnie szczególnie przyciągnęło.
Main theme super. Wersja epickiego Ezio's Family idealnie dopasowana do gry, nie wiem jak to inaczej opisać.
Główny bohater - Shay zdobył moje serce ;D Może dlatego, że nie do końca mogę go rozgryźć - jego charakteru i postępowania. Co do pozostałych postaci to ,,wrzucenie" bohaterów z innych części oraz dołożenie kilku nowych, ciekawych charakterów jak najbardziej in plus.
Grafika ujdzie. Na najwyższych ustawieniach spoko. Dziwnie było przestawiać się na gorszą grafikę po graniu w Unity. Ale w sumie to to samo, co w Black Flagu, więc mi nie przeszkadzało.
Śliczne lokacje. Aż by się chciało robić zdjęcia. Ale jest ich trochę za dużo i trzy mapy, przynajmniej na początku, wprowadzają totalny chaos.
Wyczułam wspomniane ,,odcienie szarości". Może faktycznie asasyni nie zawsze są dobrzy, też popełniają błędy. Nie chcę się do tego przywiązywać, ale zawsze to jakieś urozmaicenie :p
Wady:
Jak inne osoby wypowiadające się, nie ogarniam tych ,,gangów asasynów". Ze skrytobójców zrobiło się jakieś wojsko. Sytuację trochę podratowali prześladowcy. Ale dalej to nie to.
Myślałam, że też trochę bardziej rozwiną teraźniejszość. To całe naprawianie serwerów, spacerki w tę i z powrotem po budynku i krótkie rozmówki z Violet itd. tylko mnie dezorientowały. Nie przedstawiają nic większego i konkretnego. Fajne były tylko te książki, plakaty i detale z innych części czy produktów Ubisoft, zawsze coś wywołującego uśmiech na twarzy.
Muszę powiedzieć, że gra jako całokształt podoba mi się chyba najbardziej (hah, nie licząc Unity). Moim zdaniem to taki ulepszony Black Flag. Ogółem fajny pomysł i fajny klimat. Na pewno gra mnie nie rozczarowała.

PostNapisane: 08-07-2015, 21:26 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Nie będę się rozpisywał bo zgadzam się z większością tego co napisała koleżanka wyżej. Dodam, że na samym końcu gdy zabijamy ojca Arno(najpierw zagrałem w Rogue), a potem słychać charakterystyczną muzykę i słowa wypowiadane przez Shay'a... Naprawdę miałem ciarki!

Ostatnio edytowano 09-07-2015, 19:22 przez Nouvel, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 09-07-2015, 14:35 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Nouvel napisał(a):
Nie będę się rozpisywał bo zgadzam się z większością tego co napisał kolega wyżej
Ten "kolega wyżej" to tak na prawdę koleżanka.

PostNapisane: 09-07-2015, 17:51 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
@Nortalf: Dzięki za sprostowanie :p

PostNapisane: 09-07-2015, 19:21 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Przepraszam, mogłem się upewnić zamiast lecieć.