Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 26-06-2019, 04:26

Autor Wiadomość
 Tytuł: Rogue na PC
PostNapisane: 24-08-2014, 15:55 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Czy sądzicie że to że Unity wychodzi na Pc Xbox One i PS 4 w jednym czasie co Rogue wyjdzie na Xbox 360 i PS 3 jest przypadkowe czy to celowy ruch marketingowy, który pozwoli Ubi zarobić podwójnie nie wydając tej samej gry na jednakich platformach?
Czy myślicie że Rogue może w przyszłości pojawić się na PC jako dodatek do Black Flag lub stand alone?
Czy sądzicie że będzie figurka? :)
Zachęcam do dyskusji.

Tytuł: Re: Rogue czy będzie na PC
PostNapisane: 24-08-2014, 16:39 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Wydanie obu gier w tym samym czasie jest celowe.
Rouge ma szanse pojawić się na PC, ale na XBO i PS4 na pewno nie. Jeśli już będzie na PC to na pewno jako samodzielna gra. Nie rozumiem o co chodzi z zarobieniem podwójnie. Stworzyli 2 gry i zarobią na 2 grach.
Nawet jeśli mają w planach wydanie Rouge na PC nie mogą tego zrobic jednocześnie z resztą platform, bo w tym samym momencie na komputery były by dwa nowe Assassyny. Lepiej odczekać aż Unity się ogra, a następnej gry nie będzie jeszcze na horyzoncie.

PostNapisane: 24-08-2014, 16:49 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Tu jest ten sam chwyt marketingowy co z GTA 5, tylko na niższa skale ale działać będzie tak samo, to ze AC:ROG będzie na PC jest pewne ubi jest ubi i jak każdy, kasy ma najwyższe prio i zarobienie trochę więcej przy dużo mniejszym nakładzie pracy zawsze wchodzi w grę.

PostNapisane: 24-08-2014, 17:24 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Uwielbiam gdy ludzie myślą, że jeśli wystarczająco długo będą coś powtarzać, to stanie się to prawdą.

Ubisoft nie ma w planach wydawania Rogue na PC, ba, nie ma ku temu na chwilę obecną nawet przesłanek. Żadna ilość powtarzania, że "na pewno wyjdzie" nie zmieni obecnego stanu faktycznego. Nie róbmy z tego kolejnej cukrowej bańki czy innej tulipomanii, wszyscy wiemy, jak takie rzeczy się kończą.

Ciekawie było obserwować reakcję społeczności graczy na ogłoszenie Rogue - praktycznie od razu pojawiły się osoby twierdzące, że "na pewno wyjdzie" na PC, powołujące się na artykuły nie linkujące żadnego źródła. Wygląda to trochę tak, jakby część fanów żyła we własnej rzeczywistości, w której plotka wystarczająco wiele razy powtórzona staje się faktem, i w której nie istnieje coś takiego, jak weryfikowalność.

Z pewnością ma to coś wspólnego z fanbojami grania jako templariusz, którzy zaczęli pojawiać się jak grzyby po deszczu po premierze AC3, i którzy są w stanie wdawać się w wielogodzinne internetowe debaty na temat tego, że czarne jest lepsze niż białe. Takie osoby chyba nie potrafią zrozumieć, że nagła zmian stron nie wprowadzi jakichś niesamowitych innowacji w sferze mechaniki rozgrywki, a ograniczać się będzie jedynie do podmiany kilku określeń w obrębie fabuły. To gra Ubisoftu, jeśli ktoś ma nadzieję, że granie po drugiej stronie barykady zmniejszy ilość gameplayowego bullszitu albo wprowadzi konsekwentną fabułę z dobrze poprowadzonymi postaciami, to się rozczaruje.

Śmieszy mnie to trochę, znowu mamy sytuację, w której "fani" wiedza lepiej od Ubi. Tym bardziej jest to zabawne z uwagi na fakt, iż wydanie Liberation na PC miało raczej związek ze słabymi wynikami sprzedażowymi Vity, niźli z czymkolwiek innym, więc argumentowanie rzekomej premiery Rogue na PC za pomocą tego faktu nie ma sensu. No chyba, że ktoś już wie, że Rogue się nie sprzeda. ;)

Inny zabawny argument to rzekoma łatwość konwersji. Spoiler: gry AC są robione pod platformę PlayStation. Tytuł z PS3 łatwiej sportować na PS4, niż na PC.

PostNapisane: 24-08-2014, 17:31 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Przyznam że nie znam się na informatyce, ale chyba łatwiej będzie im przenieść grę z konsoli na PC niż z konsoli an konsolę nowej generacji bo to coś nowego na rynku i możliwe że programiści ubisoftu jeszcze nie przenosili gier w taki sposób.
Może być jak z GTA 5, ale fakt faktem z Liberation sukcesu nie odnieśli, ale może to kwestia tego że za późno wydali tą grę (2 lata po konsolach)?

A to że przeniosą grę jeżeli będzie to opłacalne to dość oczywiste... ale dobrze byłoby gdyby no właśnie- było :)

PostNapisane: 24-08-2014, 17:33 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Konsola nowej generacji to w sumie komputer, tylko z innym systemem.

PostNapisane: 24-08-2014, 17:46 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Maciek napisał(a):
Konsola nowej generacji to w sumie komputer, tylko z innym systemem.
Nie wiem czy jest sens stosować takie uproszczenie, wiele osób zrozumie to jako "e, tylko różnią się systemem, co to za problem", mając w głowie różnicę pomiędzy Windows XP a 7.

Cała architektura software'owa jest inna, to własnościowy system z własnościowym jądrem (gdzieś słyszałem, że podobno na uniksie?) i sterownikami, które wyglądają na pisane od zera. Ubi pewnie ma jakiś middleware od Sony, na którym z kolei działa Anvil, w którym działa gra (we need to go deeper), ale bez wglądu w kod nie da się stwierdzić ile tam mają haków na zachowania wynikające ze specyfiki hardware'u. Sądząc po jakości portu AC4, jest tego trochę.

W każdym razie ogólna zasada przy portowaniu software'u mówi, że najłatwiej sportować na platformę o największym podobieństwie. PS3 jest bardziej podobne do PS4, niż do PC. :P

PostNapisane: 24-08-2014, 18:00 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
A czy powiedziałem coś, co by wskazywało, że możesz? MaksJ23PL powiedział, że nie wie jak to jest z konsolami nowej generacji, więc w najprostszy, nie robiący z ludzi idiotów powiedziałem mu.

Tytuł: Re: Rogue na PC
PostNapisane: 24-08-2014, 18:34 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Z Twojego poprzedniego posta nie wynika jednoznacznie Twój zamiar, a ja nie jestem jakimś profetą by zgadnąć o co Ci chodzi na podstawie jednej linijki.

Zedytowałem, lepiej?

PostNapisane: 25-08-2014, 14:49 
Adept
Adept
Możemy tylko pogdybać ale Ubi to corpo jak każde inne. Jeśli uznają przeportowanie Rogue za opłacalne no to przeportują proste.

PostNapisane: 25-08-2014, 16:43 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Cytuj:
Ubisoft nie ma w planach wydawania Rogue na PC
A skąd Ty znasz plany Ubi? To raz.
Dwa, przed E3 byli ludzie co mówili wbrew przesłankom, że GTA V wyjdzie na PC, a nie mieli żadnych poszlak, poza tą którą my używamy. I wiesz co? GTA V wyjdzie na PC.

PostNapisane: 25-08-2014, 17:39 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Ta, tez mnie to zastanawia skąd plany Ubi zna? jedyne co Ubi potwierdziło to to ze narazie nie wyjdzie jednak nie skreślają takiej możliwości, zresztą Ubi ślepe nie jest robią dokładnie to co Rockstar tylko na mniejsza skale, bo i gra jest mniejszego kalibru ale tylko ślepy by nie zauważył co Rockstar zrobił z GTA i jakie to korzyści przyniosło, wiec Ubi chce dla zysków spróbować tej samej strategii i sprawdzić jakie będą efekty ( innymi słowy ile osób nie wytrzyma i kupi tak jak GTA )

PostNapisane: 25-08-2014, 18:13 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Nortalf napisał(a):
A skąd Ty znasz plany Ubi? To raz.
Zacytuję siebie.
rune napisał(a):
Ubisoft nie ma w planach wydawania Rogue na PC, ba, nie ma ku temu na chwilę obecną nawet przesłanek.
Czytamy całe posty, nie tylko pierwsze zdanie. Oczywiście że nikt nie wie co sobie mózgi z Ubi myślą (poza nimi samymi), ale gdy ostatnio sprawdzałem, metoda naukowa kazała wymagać udowodnienia występowania czegoś, a nie udowodnienia, że czegoś nie ma. Bo w taki sposób to można sobie "udowadniać" cokolwiek, temat wałkowany pierdylion razy. Jeśli Ci się nudzi to możesz gdzieś tam sobie poszukać moich wcześniejszych postów i poczytać na ten temat, albo spróbować udowodnić mi że krasnoludki nie istnieją.
Nortalf napisał(a):
GTA
Wait what? Próbujesz podpierać się analogią do zupełnie innej gry zupełnie innego producenta o zupełnie innej polityce wydawniczej. Widzisz co piszesz? Jest mnóstwo gier, które pomimo usilnych błagań na PC nie wyszły, ale nie ma sensu się na tej statystyce opierać, bo nie ma tu żadnej szczególnej reguły.
Tizgar napisał(a):
jedyne co Ubi potwierdziło to to ze narazie nie wyjdzie jednak nie skreślają takiej możliwości
[potrzebne źródło]
Tizgar napisał(a):
Ubi chce dla zysków spróbować tej samej strategii i sprawdzić jakie będą efekty
I piszesz to z taką pewnością w tym samym poście, w którym wypominasz mi, że nie znam planów Ubisoftu. O, ironio.

Rozwala mnie, że napisałem stronę A4 tekstu, a połowie osób, które się tu udzielały, chciało się odnieść tylko do pierwszego zdania.

PostNapisane: 25-08-2014, 19:00 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
W depeszach masz źródło, wypowiedz Ivana cóż nic poza logicznym myśleniem nie trzeba aby wydedukować ze nie przekreślają takiej możliwości.

Bo tu nie trzeba również nie wiadomo czego, skoro robią to samo co rockstar to logicznie myśląc dochodzisz do tych samych wniosków, Ubi jest ja każdy bez wyjątku, kasa jest najważniejsza, chociaż dziwi fakt tego co Ubi ostatnio potwierdziło, ze kończy ze wsparciem dla old genów od 2015 roku liczą się dla nich tylko ps4 x1 i PC

PostNapisane: 25-08-2014, 19:23 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
Tizgar napisał(a):
W depeszach masz źródło
No, mam. Zarąbiste źródło.
Cytuj:
It's too early to say whether Assassin's Creed: Rogue will come to Xbox One
Right now Unity is our game for new generation consoles
Czyli dokładnie to, co napisałem jakieś 10 postów wyżej.

Obrazek

PostNapisane: 25-08-2014, 22:09 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
W sztuce nowoczesnej retoryki istnieje coś takiego jak ciężar dowodu, który spoczywa na osobie wprowadzającej pojęcie. Bo tak, metoda "a udowodnij że nie" doprowadzała do paradoksów typu Czajniczka Russela, ale oczywiście, że dowodzi się faktów negatywnych (np. że nie istnieje para liczb naturalnych a,b takich że a+b=-).
Ciężar dowodu polega na tym, że jeżeli ja coś twierdzę, to ja tego dowodzę.
A więc twierdzisz, że nie będzie TO DOWODZISZ ŻE NIE BĘDZIE!
Cytuj:
Jest mnóstwo gier, które pomimo usilnych błagań na PC nie wyszły
Nie widzę powodu żeby się na tym nie opierać, szczególnie że nie traktuje tago jako argument za tym że wyjdzie, tylko jako kontrargument wobec tego, że "nie wyjdzie bo nic nie powiedzieli". Poza tym nie zalezy mi na wersji PC bo mam PS3.

PostNapisane: 25-08-2014, 22:28 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
http://en.wikipedia.org/wiki/Evidence_of_absence
http://en.wikipedia.org/wiki/Absence_of_evidence

@Nortalf: jak chcesz rozmawiać na poziomie darcia się caps lockiem, to mogę ten temat od razu zamknąć. Decyzję o jego losie pozostawię autorowi. :)

----------------------------------------------------------------------------------
Bonus:
Nortalf napisał(a):
Ciężar dowodu polega na tym, że jeżeli ja coś twierdzę, to ja tego dowodzę.
To dowiedź:
Nortalf napisał(a):
Wydanie obu gier w tym samym czasie jest celowe.
Rouge ma szanse pojawić się na PC, ale na XBO i PS4 na pewno nie.
jeśli mają w planach wydanie Rouge na PC nie mogą tego zrobic jednocześnie z resztą platform
:trollface:

PostNapisane: 07-03-2015, 13:29 
Adept
Adept
Wie ktoś czy będzie ACR edycja kolekcjonerska na pc?

PostNapisane: 07-03-2015, 14:22 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Bardzo wątpliwe, skoro na Amazonie jest tylko podstawowa wersja => http://www.amazon.co.uk/Assassins-Creed ... B00KJGJSRG

PostNapisane: 07-03-2015, 23:08 
Nowy rekrut
Nowy rekrut
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox 360
Czy może ktoś wie czy AC Rogue PC versja rosyjska aktywowana przez Uplay posiada rzeczywiście region locka ? Byłaby to pierwsza gra Ubisoftu z lockiem.
Za odpowiedź dziękuję :)

PostNapisane: 08-03-2015, 08:46 
Nowy rekrut
Nowy rekrut
AC Rogue nie posiada region locka, jedynie chodziły pogłoski że wersja rosyjska przy pobraniu ma mieć tylko język rosyjski bez możliwości zmiany. ale nie ma pewności :)

a co znalazłeś dobrą ofertę na AC Rogue RU ? mógł byś sie podzielić, bo ja widziałem najtaniej za 94 zł RU, i global za ok 120 zł :P

PostNapisane: 08-03-2015, 16:07 
Nowy rekrut
Nowy rekrut
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox 360
Cena wersji rosyjskiej jest podobna do wersji polskiej po przeliczeniu wychodzi 85 pln ( około 1500 rubl ) i faktycznie wersja rosyjska ma tylko jeden język bez możliwości zmiany na jakikolwiek inny. Dla mnie zaletą jej jest właśnie pełen rosyjski dubbing czyli możliwość gry bez włączania napisów :)) Niestety wersja polska pomimo wyższej ceny nie posiada dubbingu polskiego ani rosyjskiego tylko angielski a dla mnie to przekreśla ją całkowicie ;)

Dziękuję za odpowiedź, osobiście chyba trochę poczekam ( tak z tydzień ) może cena w Rosji spadnie, na Unity spadła i to szybko ale na FC4 praktycznie utrzymała się więc do końca nie wiem i nie wiem czy mi cierpliwości starczy :)

Tu link jakby kogoś to interesowało: http://www.plati.ru/asp/list.asp?id_f=21699, źródło sprawdzone dogłębnie :)