Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 19-12-2018, 15:01

Autor Wiadomość
 Tytuł: Maszynka pod Unity
PostNapisane: 26-05-2015, 17:44 
Adept
Adept
Platforma: PS3
Witam Zakon !
Otóż myślę nad zakupem maszyny która powinna uciągnąć Assassin's Creed Unity i poczciwego Wiedźmina 3.Zastanawiałem się nad składakiem ponieważ budżet to 1500 zł więc to niezbyt duża kwota :/ Myślę nad oto takim składakiem:http://allegro.pl/komputer-gracz-6x4-1-8gb-1tb-gt740-2gb-gratisy-i5100562194.html Słyszałem że nie opłaca się kupować składaków, lepiej samemu złożyć komputer ale nie chcę mi się kupować obudowy i jeszcze opłacać komputerowca który by to wszystko złożył :) Co myślicie o takiej maszynie ?

Tytuł: Re: Maszynka pod Unity
PostNapisane: 27-05-2015, 18:43 
Adept
Adept
Platforma: PC
Odradzam.
Jeśli możesz to ogarnij sobie drugie tyle bo 1500zł za taki sprzęt to zmarnowany hajs.
Uczysz się? Pracujesz?

PostNapisane: 27-05-2015, 19:08 
Adept
Adept
Platforma: PS4
Pewnie zaraz mnie ktoś pociśnie, ale ja polecam ps4 za taką kwotę. Pograsz w to co wymieniłeś i nie będziesz się bawił w składanie o którym wspomniałeś.

PostNapisane: 27-05-2015, 19:31 
Adept
Adept
Uczę się :D Nad PS4 pomyślę ale to dopiero po wakacjach :/ Myślę nad drugim monitorem full HD na którym podłącze PS4.

PostNapisane: 28-05-2015, 09:15 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Leyton ma rację, jak poskładałem komputer za 3000 zł. i się opłaca Unity chodzi na ultra bez żadnego problemu. 1500 to za mało na teraz.

PostNapisane: 15-07-2015, 11:29 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
A że tak się wtrącę. Cena to nie wszystko. Pytanie brzmi - co taki komputer powinien mieć dokładnie, żeby pociągnął Unity (i najlepiej przyszłe odsłony)?

PostNapisane: 15-07-2015, 11:51 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Rzeczywiście za kwotę 1500 zł lepiej kupić konsolę. Do dobrego komputera sama karta graficzna kosztuje 900 - 1600 zł. Oczywiście celuję tutaj w GTX 960 oraz GTX 970.
Następna rzecz to dobry procesor. Zdecydowanie Intel i5 4690k lub i7 4790k przy większym budżecie. To jest wydatek wysokości 900 - 1500 zł. Biorąc pod uwagę wymagania gier bardziej bym zalecał i5. Gry nie wymagają lepszego procesora, a ten można podkręcić spokojnie do 4,5 GHz bez wodnego chłodzenia. Cena chłodzenia - około 100 - 120 zł.
Następna rzecz to RAM: przynajmniej 8GB na dobry początek. Koszt: ok. 300 - 400zł. Z dobrym taktowaniem (2400Hz) i opóżnieniem (CL9).
Co do płyty głównej to wszystko zależy od wejść jakie chcemy mieć. Jeżeli chcielibyśmy płytę na ewentualną rozbudowę komputera (SLI, itd.) to koszt wynosi przynajmniej 400 zł. Na jedną kartę - 300 zł powinno wystarczyć.
Do tego zasilacz najlepiej 650W (~400 zł). Polecam modularne.
Dysk to kwestia potrzeb. Ja np. nie potrzebuję dużo miejsca więc nawet nie wymieniałem dysku, tylko zabrałem ten ze starego kompa (500GB). Cena za dysk o pojemności 1TB to 200 zł, im większa pojemność tym większa cena.
Na system zdecydowanie polecam dyski SSD. Używam dysku 128GB na system Windows 7. Na system potrzeba do 70GB więc reszta zostaje także na gry/oprogramowanie. System ładuję się w jakieś 7 sekund. Warto też wspomnieć że można robić reinstalację systemu bez utraty danych z drugiego dysku. Cena to ponad 200 zł.
Cena systemu operacyjnego to 70zł (Windows 8.1).
Jeżeli ktoś woli instalować z płyt to napęd kosztuje 55 zł.
No i do tego obudowa. Dobra obudowa kosztuje około 200 - 400 zł (w zależności czy chcemy z oknem, wyświetlaczem lub innymi bajerami, albo po prostu zwykłą obudowę).

PostNapisane: 15-07-2015, 12:23 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Dzięki za wyczerpujące porady.
Gdyby ktoś byłby łaskaw zerknąć na specyfikację mojego laptopa i ocenić, czy w ogóle są szansę na normalną rozgrywkę (Unity czy Syndicate, skoro mają mieć te same silniki). Najlepiej nie tracąc dużo na grafice, no bo o płynności chyba nie muszę mówić, że powinna być. Filmiki, gdzie obraz się nie pokrywa z dźwiękiem przeżyję, ale ważne, żeby sama gra nie zamulała, nie szła klatka po klatce i tak dalej.

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-2450M; 2 rdzenie (trzeba było wziąć z 4, nie?); 4 procesory logiczne
Pamięć RAM: 4GB
Karta graficzna: NVIDIA GForce 630M
Nie wiem, co jeszcze mogłabym podać.

Wiem, że RAM-u mam za mało, ale chyba można to rozbudować? Co do karty graficznej też nie jestem przekonana, czy jest wystarczająca. Pewnie mogłaby być lepsza. Generalnie laptopa składano mi pod gry (ja wiem, że to porywanie się z motyką na słońce, bo do gier powinien być solidny komp), ale raczej słabo to wyszło. Ale nie jestem specjalistką, więc muszę niestety zdawać się na innych.

PostNapisane: 15-07-2015, 12:35 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika
Ogólnie powinnaś móc Unity odpalić i pewnie grać na najniższych ustawieniach, ja dałem odpalić na dużo starszym sprzęcie mając 12fps. Co do Syndicate... to że silnik będzie ten sam to nie znaczy, że wymagania nie będą wyższe, tylko że nie zmienią się diametralnie.

PostNapisane: 15-07-2015, 12:40 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Odpali na pewno. Problem może być z cut-scenkami, tzn. mogą się mocno ciąć. Co do samego grania to myślę że byłoby to jakieś 15 - 20 FPS na najniższych ustawieniach.

Moim zdaniem 30 FPS to podstawa. Ale są osoby którym to nie przeszkadza. Poza tym grając w Unity przydałaby się dobra grafika, ponieważ czuć klimat.

PostNapisane: 15-07-2015, 16:33 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Dziewoja nie warto instalować. W moim laptopie mam też 630m, mocniejszy procek i o 8gb RAMu więcej, a gra cieła i nawet nie uzyskała 10 klatek, co psuło rozgrywkę po całości. Żeby szło płynnie zmniejszałem rozdziałke jak mogłem, ale i to nie miało sensu, a rezultaty przyprawiały mnie o oczopląs.
PS: Odpowiadając na Twoje pytanie z innego posta - tak warto zagrać w Liberation

PostNapisane: 16-07-2015, 21:30 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
@Mer
Najlepiej by było gdybyś miała jakiegoś znajomego, który posiada Unity na PC i byłby w stanie udostępnić Ci konto. Pobrałabyś grę z Uplay'a, pograła trochę i oceniła czy gra Ci chodzi dostateczenie zadowalająco. Sprzęt sprzętowi nie równy, co pokazał Batman Arkham Knight, że na istnych kombajnach gra potrafi działać nijak, a na średnich całkiem strawnie. Takie szacunki 'na oko' zawsze źle się kończą, nic nie zastąpi samodzielnego sprawdzenia.

PostNapisane: 17-09-2015, 05:52 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Powiedzcie proszę jak Unity (i możliwe Syndicate) sprawowałoby się na laptopie takiej konfiguracji:

i5 (2.2 -2.7 Ghz)
8 GB Ram
GeForce 840M 2GB

Dodam tylko, że nie zależy mi na turbo ustawieniach, byle by gra wycisnęła 30 FPS z możliwymi spadkami, na rozdziałce 1080x720.

PostNapisane: 13-11-2015, 16:01 
Nowy rekrut
Nowy rekrut
Awatar użytkownika
Witam,
jakiś tydzień temu zaryzykowałem i kupiłem AC:U (w sumie dobrze na tym wyszedłem, bo w empiku edycję Bastylii udało się dorwać za 129 zł). Zwlekałem tak długo, ponieważ nie łapałem się nawet na wymagania minimalne (mam I5-4440, 32Gb Ram oraz GTX 660, procek i karta graficzna poniżej minimalnych) oraz najbardziej odstraszała szalejąca burza wokół optymalizacji gry, co tym bardziej mnie zniechęcało. Po instalacji i odpaleniu, jakież było moje zdziwienie, że grafikę ustawiło mi na wysoką z V-Synciem i FXAA, a co lepsze wszystko chodzi bardzo płynnie, żadnych przycinek w trakcie gry czy cut-scenkach. Do czego piję, czytające różne fora czy opinie na temat wydajności gry to dochodzi się do wniosku, żeby czerpać przyjemność z płynnego grania w AC:U to potrzeba mieć na pokładzie co najmniej GTX 970 (która obecnie kosztuje w okolicach 1200 zł). A co jeśli wcale nie trzeba inwestować w te najnowsze, kosztujące nie mało, karty graficzne a spróbować dodać sobie więcej RAM'u na przykład (bo fakt że mi tak dobrze chodzi to najprawdopodobniej jest RAM) co obecnie nie jest już tak sporym wydatkiem, jak zakup nowej wypasionej karty graficznej.
A sama gra według mnie, jest warta, by się z nią zapoznać.
Pozdrawiam