Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 17-12-2018, 01:44

Autor Wiadomość
 Tytuł: AC: Unity bez stutteringu
PostNapisane: 28-03-2015, 01:42 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Przynajmniej dla mnie, przy mojej konfiguracji sprzętowej, po wykonaniu pewnych kroków- mnie stuttering już nie dotyczy- o ile wcześniej działała w nie więcej niż w 38FPS'ach z ciągłymi zacięciami, tak teraz jak gram to nie spadają poniżej 40FPS'ów a chwilami jest i 57FPS'ów! (stuttering rozumiem jako ścinanie się gry co 3-4 sekundy)
Ale nie napisałem żeby się pochwalić, że gra działa mi płynnie, ale żeby podzielić się z Wami odkryciem, które może kilku osobom takim jak ja pomóc. Sposób uzyskałem od pewnego użytkownika Steam nickiem: Bite.

Sam sposób, gdy mi go przedstawił, wydawał mi się nieprawdopodobny- nie uwierzyłem mu z miejsca, ale postanowiłem sprawdzić... i szczęka mi opadła. A teraz do rzeczy:

Moja konfiguracja sprzętowa:
Procesor: i5-3550 3.30GHz 3.70GHz
Karta graficzna: AMD Radeon R9 270
RAM: 8GB

Ale to nie wystarczy, bo potrzebny jest jeszcze system operacyjny który jest tutaj, co mnie zaskoczyło, kluczem. Microsoft umożliwia teraz darmowe ściągnięcie aktualizacji systemu do wersji testowej Windows'a 10- aktualizację można łatwo znaleźć na oficjalnej stronie Microsoftu, upgrade można dokonać z poziomu Windowsa 7 i 8.

Sposób, który jest przedmiotem tego tematu wymagał będzie wypróbowania Windowsa 10, przy czym zaznaczam- mówię o tym, że działa on na mojej konfiguracji sprzętowej- Bite miał taką samą kartę graficzną co ja.

Po upgradzie do Windowsa 10 należałoby zainstalować Unity, jeżeli nie jest ono na Waszych komputerach. Następnie użytkownicy AMD mogą ściągnąć najnowsze sterowniki opatrzone numerem 15.3 (na dzień: 28.03.15) oraz program Radeon Pro- nie jest on oficjalnie wspieranym przez AMD programem na ten moment, ale potrafi robić wg. mnie cuda.

Ustawienia Radeon Pro:
Pasek na górze -> Add New Profile -> <Ubisoft Game Launcher\games\Assassin's Creed Unity\ACU.exe ->DODAJ
Advanced: Flip Queue Size: 4
Tweaks: VSync Control: Dynamic
Na koniec PPM na plik ACU.exe w menu po lewej i Apply now

Teraz możesz już włączyć AC: Unity ze swojego konta Uplay i wejść w ustawienia:
Jakość otoczenia tekstur oraz cieni może być wysoka, nie ma to większego wpływu na płynność gry.
To samo dotyczy efektu bloom- ostatnia opcja w menu- może być włączona
Ambient Occlusion- mówi się że bardzo spowalnia grę, to prawda, aczkolwiek na Win 10 zdaje się działać SSAO poprawnie bez spadków.
Wygładzanie krawędzi- Wyłączcie! Duże spadki wydajności!
Pamiętajcie aby synchronizacja pionowa była wyłączona! (Radeon Pro na ustawieniach wyżej zapewnia VSync)

Dodatkowo jeśli chcecie aby gra włączała się szybciej:
W katalogu z grą wejdź w folder videos, znajdź tam pliki:
pc_TWIMTBP.bk2 i UbisoftLogo.bk2 i zmień ich nazwę na na przykład:
pc_TWIMTBP_OLD.bk2 i UbisoftLogo_OLD.bk2 nazwa nie ma znaczenia.
Oraz w katalogu en lub pl, czy jakimkolwiek innym zależy w jakim języku gracie, dodajcie podobne nazwy do plików zawartych w ych folderach (pliki noszą nazwy pc_WarningSaving i warning_disclaimer)

To wszystko! Wiem, że był to przydługi post ale na prawdę mam nadzieję, że to co pomogło mi pomoże i innym z podobnymi lub innymi konfiguracjami sprzętowymi. Po dokonaniu powyższych zmian u mnie gra działa zadziwiająco płynnie, także jeżeli ktoś z Was doświadcza stutteringu i zdecyduje się mi zaufać lub po prostu uzna, że nie zaszkodzi spróbować- to mam nadzieję, że wysiłek mu się opłaci i będzie cieszył się grą w pełnej jej krasie, tak jak ja- płynnie w rozdzielczości HD. Tak więc... trzymam za Was kciuki i dajcie znać czy sposób działa i u Was!

PS. Tłumaczenie jest na prawdę krok po kroku- powiedziałbym że jest wręcz łopatologiczne- przepraszam za to, po prostu ja sam lubię jak ktoś tak mi tłumaczy- tak by nie było miejsca na wątpliwości dotyczące instrukcji.
PSII. System Windows 10 posiada funkcję Rollback pozwalającą przywrócić stary system sprzed upgrade. Gdyby ktoś zdecydował się na pozostanie przy Win 10 może ściągnąć sobie polską paczkę językową oraz usunąć pliki systemu starego Windowsa za pomocą Oczyszczenia dysku- przydatne gdy chcecie zaoszczędzić całkiem sporo miejsca na dysku.

Za wszelkie błędy ortograficzne i interpunkcyjne na które albo nie zwróciłem uwagi, albo nie zauważyłem przy poprawianiu tekstu serdecznie przepraszam. Zamieszam tutaj, a nie w dziale pomoc, aby dotarł ten temat do większej rzeszy ludzi.