Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 24-08-2019, 04:50

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 128 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wielka Klapa?
PostNapisane: 15-11-2014, 12:57 
Adept
Adept
Platforma: PC
https://www.youtube.com/watch?v=22ZqF3paFbg

Jeśli wierzyć tej Pani, która mówi koślawym angielskim (na poprawę humoru polecam napisy! :D) to apka jest dodatkiem, podobnie jak w BF. Tj. jej posiadanie nie jest konieczne dla normalnej rozgrywki. Fakt faktem, że mikropłatności bolą, bo wychodzi na to, że płacisz za to, żeby móc płacić dalej... Patrząc na firmę, która stworzyła Wiedźmina mam przykrą przepaść. Mimo tego, że akurat Wiedźmin dla mnie szału nie robi, to optymalizacja i kwestie techniczne (bugi, mikropłatności, zawyżone wymagania) praktycznie nie występują. Niestety seria AC stacza się z każdą częścią, trzymam kciuki żeby wartość akcji Ubi na rynku U.S. spadły jeszcze bardziej - może to otworzy im oczy. W końcu pieniążki są dla nich najważniejsze :).

PostNapisane: 15-11-2014, 13:10 
Adept
Adept
Mikropłatności swoją drogą. Teoretycznie w AC działają one na zasadzie szybszego dostępu do rzeczy, które i tak można odblokować grając normalnie. Ale ogólnie rzecz ujmując mikropłatności to zło.
Co do aplikacji - tak babka miałaby rację, gdyby nie to, że aplikacja ta oferuje dostęp do nowych rzeczy w grze. Nie wiem co się w tych skrzyniach znajduje, ale wiem, że za korzystanie z niej dostaje się punkty Uplay, za które można kupić jakieś tam rzeczy. Problem w tym, że odwrotnie do tego co widzieliśmy dotychczas, teraz tych rzeczy jest więcej i są droższe. A aplikacja umożliwia zebranie choćby dodatkowych punktów.
Może pobawię się tą aplikacją na telefonie dziewczyny, lub znajomego i tyle. Bo na pewno nie wydam kasy na nowy telefon. W BF tego nie zrobiłem, teraz też nie zamierzam.

Eeeehh, wiem, że narzekam trochę, ale Ubi coraz bardziej idzie w stronę: " kupując grę na PS4, lub PC, kupujesz 80% jej zawartości realnej". Za resztę musisz zapłacić dodatkowe 100 zł

PostNapisane: 15-11-2014, 13:40 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
@Kris89
Jeżeli masz Win 8 to bez problemu tą apkę możesz pobrać z Windows Store. :) Co do mikropłatności to ja nie widzę w nich nic złego jeśli przedmioty, które obejmują można odblokować podczas postępu w grze. W AC4 też były płatne "ułatwiacze", ale nie przeszkadzały. :)

PostNapisane: 15-11-2014, 13:43 
Adept
Adept
No to super, mam Win7 xD Jak pech to pech... xD

PostNapisane: 15-11-2014, 14:33 
Adept
Adept
Zmień Windowsa
Kup specjalnie lepszy komputer dla Unity / Upgraduj stary
Zobacz wymagania
Upgraduj dalej
Kup grę
Miej nadzieję
BUM! Zła optymalizacja, bugi, glitche, skopany co-op. Przykra historia większości fanów AC w skrócie :).

PostNapisane: 15-11-2014, 14:45 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
@Vellz: ...albo po prostu nie kupuj gry, co do której nie masz pewności czy Ci ruszy, i nie przychodź potem na fora z tekstami, jaki to Ubisoft jest zły, bo postanowiłeś postępować wbrew logice jak tylko zobaczyłeś napis "PREORDER".

;)

PostNapisane: 15-11-2014, 14:57 
Adept
Adept
@rune: Chyba się nie rozumiemy. Przez kilka miesięcy jest nakręcana reklama wokół nowego tytułu. Prezentuje się gameplaye, trailery, wywiady etc. W dniu premiery dostajemy kawał crapu, który jest daleki od obiecanek. Ja mam pewność, że mi ruszy w tym momencie. Pozostaje tylko kwestia tego, że gra, która wcale nie robi szału, ma ogromne wymagania techniczne. To trochę tak, jakbyś musiał nauczyć się dźwigać 100kg jedną ręką, żeby udźwignąć 20kg (Unity).
Jeśli twierdzisz, że postawa Ubi jest w porządku - super. Jednak ja nie należę do osób, które uwielbiają dostawać tandetny produkt w stosunkowo wysokiej cenie. Jeżeli obiecuje się coś, co będzie "next-gen", a okazuje się gorsze niż poprzednie tytuły, to chyba coś jest nie tak, prawda?

PostNapisane: 15-11-2014, 15:33 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
@Vellz: Daleki od obiecanek? Dostaliśmy grę jaką chcieliśmy ale z wieloma błędami... A problemy z klatkami występują tylko na PC więc tym się nie przejmuje. Kiedyś już pisałem , że najlepszym wyjściem będzie kupno PS4...

PostNapisane: 15-11-2014, 16:03 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Na konsolach też występują spadki i to duże (czasami offline jest gorzej niż online)

PostNapisane: 15-11-2014, 16:11 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
@AdAssassin: Z tego co słyszałem od wieeelu osób to nikt nie spotkał się z większymi spadkami, widoczne były tylko minimalne i to bardzo rzadko.

PostNapisane: 15-11-2014, 16:27 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
No jak na zablokowane 30fps, to spadki do mniej niź 25 to prawie nic. W dodatku frame rate na PS4 jest mniejszy niż na X1.
https://www.youtube.com/v/clQfCP3NFuc
Niezmienia to faktu, że na wszystkie platformy potrzebne są patche.

PostNapisane: 15-11-2014, 17:49 
Adept
Adept
Miał ktoś może problem z save'ami, bo włączam grę, a tu nagle prolog. Wyłączyłem grę i nie chcą mi się pliki synchronizować lokalne i te z chmury. Ktoś ma jakiś pomysł?

PostNapisane: 15-11-2014, 17:57 
Adept
Adept
Mi się wczoraj gra nie zsynchronizowała, wyskoczył komunikat podczas gry i po jej zamknięciu Uplay coś tam próbował ale nie mógł. Na szczęście, tylko sobie połaziłem po mieście przed pracą.

PostNapisane: 15-11-2014, 18:07 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
@Adi087: Powiedz mi jak to jest możliwe , jeżeli PS4 ma o WIELE lepszy sprzęt w środku?

PostNapisane: 15-11-2014, 18:13 
Adept
Adept
@lis22: No ja miałem już 15% gry plus wszystkie zagadki nostradamusa rozwiązałem, ale próbuje teraz rozwiązać ten problem, bo nie wiem czy mi się będzie chciało ponownie przechodzić od początku. Plus wszystkie misje na 100% robiłem.

PostNapisane: 15-11-2014, 20:39 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
mihi321 napisał(a):
@Adi087: Powiedz mi jak to jest możliwe , jeżeli PS4 ma o WIELE lepszy sprzęt w środku?
Nie wiem jak ale czytałem gdzieś, że to wszystko przez procka, który jest od AMD(z którymi Ubi ma problemy, chyba z tej samej firmy jest w X1). Jak znajdę to zapodam źródło.
Ale na filmiku widać, że tam gdzie spadają fps, spadają bardziej na PS4.

PostNapisane: 15-11-2014, 23:00 
Adept
Adept
Ubi robi gry w porozumieniu z Nvidią i chwilowy problem z optymalizacją z kartami i prockami od Amd jest zrozumiały. Ale z tego co się zorientowałem to posiadacze sprzętu Nvidii też narzekają na problemy z płynnością . Mikropłatności aż tak nie bolą bo nikt nie zmusza nas do korzystania z nich . Ale aplikacja która powinna być tylko dodatkiem w danej chwili blokuje dostęp do fajnego ekwipunku. A niestety na moim telefonie jej nie odpalę ... ech nie tędy droga ubi .. nie tędy.

PostNapisane: 16-11-2014, 02:41 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
mihi321 napisał(a):

Mimo że ma mocniejszy układ od AMD to i tak wszystko zależy od optymalizacji. Xbox one bazuje na windowsie, a PS4 na jądrze linuksa, więc stąd mogą wynikać różnice(znając ubi i ich "pracusiów" od optymalizacji zrobili port, pokombinowali by jako tako działało i zostawili, bo "w patchu się naprawi" ).

PostNapisane: 16-11-2014, 23:21 
Żołnierz
Żołnierz
Chłopaki! ( i kobiety też) jutro kupuję xboxsa one w zestawie z unity. Opowiem jak tam fpsy będą działać. ;)
Z tego co oglądałem to xbo lepiej je ogarnia od ps4 więc nie powinno być źle. Się zobaczy...

PostNapisane: 16-11-2014, 23:29 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
To pomogły wam coś te Patche czy cały czas jest kiepsko?

PostNapisane: 17-11-2014, 00:38 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
@up
Nadal padaka jest lepiej, ale jeszcze dłuuuuuga droga przed nimi.

PostNapisane: 17-11-2014, 01:02 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Więcej dały porady samych graczy, niż te łatki jak na razie(IMO). Czekam aż gra przestanie tracić użycie kart graficzny bo to u mnie powoduje dropy.

PostNapisane: 17-11-2014, 12:23 
Adept
Adept
Ja na chwile obecną w ogóle nie mogę grać. Straciłem save'a plus nie zapisuje mi gry, bo jakieś tam problemy z synchronizacją plików. Czekam aż mi Ubi odpiszę co robić. Odradzam na chwile obecną AC: Unity więcej zabawy z ogarnięciem żeby działała gra niż samego grania. Gdyby nie te bugi i problemy gra by była niezła, ale co poradzić.

EDIT: Przed chwilą dzięki pomocy Ubi rozwiązałem problem z utratą zapisu i problemem z synchronizacją. Trzymajcie rozwiązanie gdyby komuś się coś podobnego przytrafiło.

Rozwiązanie problemu:

1. W pierwszej kolejności proszę o wykonanie poniższej instrukcji:

Proszę odnaleźć plik .exe dla UplayPC (znajduje się on domyślnie w folderze C:\Program Files\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher, plik Uplay.exe) a następnie proszę kliknąć na pliku .exe prawym przyciskiem myszy, a następnie proszę wybrać opcję Właściwości. Następnie proszę o przejście do zakładki Tryb Zgodności i zaznaczenie opcji 'Uruchom jako administrator'.Proszę kliknąć na Zastosuj i OK.

2. Następnie, proszę o wykonanie kopii zapasowej folderu 1296 z poniższej lokalizacji:

C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\savegames\\1296.
(Folder "1296" może się inaczej nazywać, u mnie np to "720")

3. Proszę o wyczyszczenie powyższego folderu. Po jego opróżnieniu, bardzo proszę o uruchomienie gry z wyłączonym serwisem Cloud.
(Serwis Cloud wyłącza się w ustawieniach w Uplay)

4. W czasie uruchomienia gry, proszę ją zminimalizować i wkleić poprzedni zapis do folderu wcześniej wyczyszczonego.
(Ja zminimalizowałem podczas pokazywania się logo Ubisoft)

5. Proszę grę zamknąć, po czym uruchomić w dalszym ciągu z wyłączonym serwisem Cloud. Proszę uruchomić zapis i kontynuować grę do najbliższego punktu synchronizacji.

6. Po zapisaniu postępu, proszę o zamknięcie gry i ponowne uruchomienie gry, tym razem z aktywną usługą Cloud. Będzie Pan poproszony o wybranie synchronizacji zapisu, dzięki czemu ponownie będzie on dostępny w serwisie Cloud.

Ostatnio edytowano 17-11-2014, 19:23 przez Arek1422, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 17-11-2014, 17:13 
Adept
Adept
4. W czasie uruchamiania gry, czyli kiedy? Jak się pokazuje logo Ubisoftu, jak się jest w menu głównym czy podczas wczytywania nowej gry?

PostNapisane: 17-11-2014, 18:14 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Chciała bym wiedzieć jak udało ci się to zrobić skoro za każdym razem gdy usunę i dodam zawartość do folderu 720 gra ciągle pyta czy mam nadpisać stary zapis i zacząć od nowa czy zostawić to jak jest. nie ma mowy o uruchomieniu gry bez utraty zapisu gry. Poza tym wydaje mi się,że próba zastąpienia zapisu gry uszkodzonym plikiem mija się z celem. Ciekawe jest też to, że tak szybko udało ci się otrzymać odpowiedz, mi po rozmowie telefonicznej z supportem ubisofu powiedziano że nawet oni nie wiedzą jak to się stało i dlaczego pliki zapisu zostały uszkodzone w "cloud", nie wiedzą też kiedy będzie dostępne jakieś rozwiązanie a ty po kilku godzinach nagle masz rozwiązanie.

Dbaj bardziej o pisownię w postach. -- Mast

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 128 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona