Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 20-08-2019, 14:14

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 128 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wrażenia po premierze i dyskusja o grze
PostNapisane: 12-11-2014, 18:10 
Żołnierz
Żołnierz
Platforma: PC
Od wczoraj w internetach, fb, jakiś portalach o grach i innych duperelach aż huczy że ACU to gra zupełnie niedopracowana i powinna wyjść.. ale z 4 miesiące później. To że optyma na pc kuleje, rozumiem. Ale że na PS4 klatki spadają do 10fps??? WTF??
I to musi być prawda skoro wszyscy o tym piszą.
Jak zobaczyłem te filmiki z wpadaniem do dziur w teksturach aż się uśmiałem. :D
Jeśli chodzi o noty... są niby najniższe jeśli chodzi o serię AC.

Tutaj ludzie muszą się orientować o co kaman. Więc pytam: Co się do cholery jasnej stało z ta grą?

TODO: podzielić na wrażenia po premierze i dyskusje ogólne o zawartości w grze, wydzielić inne pomniejsze wątki, jeśli się będzie dało. -- rune

Tytuł: Re: Wielka Klapa?
PostNapisane: 12-11-2014, 18:52 
Adept
Adept
Framerate jest beznadziejny, ale wielką klapą to można co najwyżej nazwać start tej gry, bo sama gra jest mimo wszystko świetna i klimatyczna, a gameplay miodny. Błędy i optymalizację załatwią patche, trudno, teraz to norma, że premierowe buildy świrują.

PostNapisane: 12-11-2014, 18:52 
Weteran
Weteran
Problem w tym, że nie wszyscy. Ale fakt. Gra robiona 4 lata praktycznie nie powinna mieć bugów. I powinna mieć doskonała optymalizację. Ja składałem kompa rok temu pod B:AO i AC IV. No nie liczyłem, ze przez 5 lat będzie wszystko śmie gać na ultra, ale, żeby minimalne były wyższe niż zalecane na AC IV i jeszcze po przekroczeniu zalecanych dalej gra nie śmiga na ultra jak szalona?

PostNapisane: 12-11-2014, 19:30 
Adept
Adept
Zombie napisał(a):
Problem w tym, że nie wszyscy. Ale fakt. Gra robiona 4 lata praktycznie nie powinna mieć bugów. I powinna mieć doskonała optymalizację. Ja składałem kompa rok temu pod B:AO i AC IV. No nie liczyłem, ze przez 5 lat będzie wszystko śmie gać na ultra, ale, żeby minimalne były wyższe niż zalecane na AC IV i jeszcze po przekroczeniu zalecanych dalej gra nie śmiga na ultra jak szalona?
Mi na Procku FX6K , karcie Sapphire 7850 2GB i 8GB ram gra na ultra śmiga bez problemu płynnie że szok . Więc myślę że wymagania trochę zawyżone.

PostNapisane: 12-11-2014, 19:36 
Weteran
Weteran
No ja mam nadzieję. Ja mam kartę poniżej minimalnych, więc nie będę się awanturował jak będę musiał kupić nową, choć trochę lipa co roku kompa zmieniać (no, ale jeśli kupię to kupię tym razem z topki rozsądku, wiadomo, ze nie Titana za 3-4 tysiące, ale taką, żeby starczyła dłużej), a jak pójdzie na 30 fps to będzie super.

PostNapisane: 12-11-2014, 19:38 
Adept
Adept
Platforma: PS4
Jeżeli chodzi o PS4, to po 30 minutach (sic!) gry stwierdziłem następujące bugi: nietrafienie w początek liny zawieszonej pomiędzy budynkami skutkuje "lataniem" po całej mapie na tej wysokości - nie zawsze, ale jednak; raz zdarzyło się, że wbiegnięcie w jakiegoś przechodnia poskutkowało scaleniem się dwóch postaci; wspomniane wpadanie w dziury w teksturach... Słabo także przedstawia się rysowanie oddalonych obiektów, no i rozdziałka jest ograniczona do 900p, co jest dla mnie kompletną kpiną.

PostNapisane: 12-11-2014, 19:42 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Zombie napisał(a):
Gra robiona 4 lata praktycznie nie powinna mieć bugów.
I lol'd.
Niestety z tego co pamiętam od długiego czasu gry z serii Assassin's Creed kuleją pod względem technicznym, i z tego co czytam Unity nie jest wyjątkiem. Tak się kończy wydawanie gier co rok – wychodzą tytuły na wpół ukończone, niedopracowane i pełne bugów. Doprawdy ciekaw jestem, po co Ubisoft to robi.
I proszę, nie wmawiajcie mi, że nad ACU pracowano od czasu premiery Brotherood; i tak nie uwierzę, bez względu na wypowiedzi pracowników Ubi. :wink:

PostNapisane: 12-11-2014, 19:49 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
@Cukierek: bo nie pracowano na tym od premiery Brotherhood ^^ - to jest oczywiste. Polityka UBI przeszła transformację, ale tylko jeśli chodzi o zysk. Wyciągają coraz to więcej pieniędzy, oferując zgrane (sprawdzone co prawda, ale nudne) chwyty na gejmplej. Niestety to już wszystko się zaczyna sypać troszeczkę. Dzisiaj wieczorem wędruję do znajomych na takie małe ogranie Unity na PC i wtedy pewnie utwierdzę się w przekonaniu, że chyba czas trochę... przystopować z wydawaniem AC co roku, mało tego dwóch tytułów w ciągu roku. Myślałem, że chociaż jeden będzie z prawdziwego zdarzenia, a oba (laickim okiem - bo nie ograłem jeszcze ich dokładnie) są chyba tylko i wyłącznie dobre.

PostNapisane: 12-11-2014, 20:04 
Adept
Adept
Ja słyszałem że nadchodzi seria patchów.

PostNapisane: 12-11-2014, 20:19 
Adept
Adept
Gdyby tak usunąć z rynku konsolowego możliwość sprzedania gry do pośrednika, lub bezpośrednio graczowi, wtedy naprawdę okazałoby się na jak wiele tolerancji są gotowi gracze.
System odsprzedaży gier konsolowych teoretycznie został zakwestionowany przy promocji nowej generacji konsol - co zostało przez graczy odpowiednio przyjęte i decyzja została zmieniona. Twórcy gier powinni za to graczy całować nie tylko po stopach.
Obecnie każdy gracz konsolowy, ma zabezpieczenie w postaci tychże pośredników.
Prawdziwa natura problemu zostanie ujawniona, gdy ktoś kiedyś stworzy grę na która czekają wszyscy, a okaże się ona klapą i nikt nie będzie jej chciał odkupić. Rok temu napisałbym, że EA będzie taką firmą, ale widać Ubi dzielnie walczy o palmę pierwszeństwa.

Zrobili AC3, które miało multum błędów na premierę. Połatali, ale nie do końca. Nawet teraz mój znajomy jest szczęśliwcem, który nie ukończy tej części na 100 %. Potem przyszedł w miarę udany BF. A przy Unity znów wrócili do czasów AC3.

Nad Unity znów pewnie pracowali ze 3-4 lata. I niech mi nikt nie mówi, że takiej ilości błędów nie da się naprawić przed premierą. Dam sobie łeb uciąć, że przy testowaniu gry wiedzieli o błędach ( w końcu muszą na czymś opierać swoje premierowe patche), tylko terminy gonią i trzeba grę wydać, bo hajs musi zacząć płynąć.

PostNapisane: 12-11-2014, 20:33 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
może i jestem szczęściarzem, ale mi się jeszcze żaden poważniejszy bug nie trafił :D zresztą to przecież norma, że jak wypuszczają grę to zawsze coś będzie nie tak. I nie mówię tylko o ubisofcie. To tak jak z DLC. Kiedyś gry były pełne, dodatki były dodatkami a nie jakimś elementem wizualnym i nie wydawano milion patchy do gier. Tak sie porobiło jakieś 5/6 lat temu. I nic nie zrobicie. Co innego gdyby Ubi było jedyną grą która ma bugi na premierę

PostNapisane: 12-11-2014, 20:41 
Adept
Adept
FidojuniorPl napisał(a):
Tak sie porobiło jakieś 5/6 lat temu. I nic nie zrobicie. Co innego gdyby Ubi było jedyną grą która ma bugi na premierę
No właśnie. Bo ludzie kapli się, że można skrócić czas tworzenia gry i błędy poprawiać " w locie", by szybciej zgarniać $. A to, że jakieś błędy zostaną mimo wszystko, kto by się tym przejmował. Aha i przemysł growy jest chyba jedynym, w którym ludzie akceptują dopłacanie do gry pieniędzy za pseudo dodatki, oraz wypuszczanie bublów i czekanie na łatki xD

PostNapisane: 12-11-2014, 21:34 
Weteran
Weteran
Cukierek napisał(a):
Tak się kończy wydawanie gier co rok – wychodzą tytuły na wpół ukończone, niedopracowane i pełne bugów.
Czytałeś co cytujesz? Tej gry nie robiono rok. Robiono ją 4 lata. Taki myk: UbiSoft to gigantyczna firma. Mają kilka(dziesiat) studiów. To nie tak, że kończą jedną grę i robią 2.
@Kris Niektórych błędów nie załatali nigdy, albo załatali niepełnie. Bugi z pistoletami załatali oba i zanik i podmiankę, ale tylko z domyślnym strojem. Jak zmieniałem rok temu stroje to pistolety robiły co chciały :) I tak lepiej niż w Skyrimie. Fidojunior ma rację. To nie kwestia UbiSoftu. Bugman: Aplha Origins był praktycznie niegrywalny przez 1. 2 tygodnie. Sam zaczynałem 4 razy, aż wreszcie za 5. nie natrafiłem na żadnego buga. Frustrujące, bo gra duża, a ja od początku robię na 100%. Skyrim został spatchowany w nieoficjalnych tylko...
W AC IV za to prawie nie miałem bugów. Tylko z zaliczaniem niektórych rzeczy, ale zazwyczaj zawalało AC:I, nie AC IV.

PostNapisane: 12-11-2014, 21:47 
Adept
Adept
Powiem wam szczerze, że oglądając gameplaye z Unity nie byłem zbytnio zachwycony - oczywiście nowy styl parkour i trochę bajerów więcej, ale nie spodobało mi się to zbytnio - w sumie to nic nie tracę - bo i tak nie miałbym na czym w to zagrać. Co do gier wydawanych co roku - to na pewno jest jakaś przyczyna niedopracowań, chociaż przyznam się, że grałem dzisiaj w Rogue i jestem zadowolony - fabuła mnie na serio wciągnęła - nowości technicznych to tutaj za wiele się nie znajdzie, ale sama gra jest według mnie świetna. Okazuje się, że główna produkcja schodzi na drugi plan i czasami będzie tak, że to Rogue przyciągnie jednak więcej ludzi ostatecznie niż Unity.

PostNapisane: 12-11-2014, 21:57 
Adept
Adept
@Zombie: Dlatego powyżej napisałem, że to choroba całej branży. A usprawiedliwiać jednej firmy, bo większość tak robi, nie ma co.
Samo EA z BF4 w końcu uderzyło w ścianę. Nie grałem w to, ale ludzie którzy to kupili napisali im co sądzą o ich "produkcji". Ci zaś po raz pierwszy obiecali, że następny BF będzie dopracowany. Cóż, można im wierzyć na słowo, lub nie. Ale jeżeli już wystosowali do graczy takie oświadczenie, w którym wzięli to na serio i przyznali się do porażki, można założyć, że dla ich dobra, lepiej by było by obietnicę spełnili.
Nie wierzę, że gracze im przepuszczą kolejną kiepską grę. A gdyby tak się stało, cóż powiedziałbym, że gry nadal są tylko dla dzieci. Choć niektóre produkcje temu mimo wszystko przeczą.

Nie wiem dlaczego Unity im tak wyszło. Ludzie pieją z nich obecnie bardziej niż na najlepszych skeczach Monty Pythona. Mi to się nie podoba, bo pamiętam jeszcze zamieszanie z AC3 i choć mi większość błędów się nie przydarzyła, grałem z opóźnieniem, to sam nie chciałbym tego doświadczyć i współczułem takim ludziom.
To trochę tak jakby recenzent filmu na blu-ray opisywał przez całą recenzję zalety filmu. Jaki wspaniały, akcja, postacie - aaa najlepsze w historii kina, historia, zdjęcia - piękne, wątek dramatyczny - aaaaa jeszcze lepszy, nie nudzi się ani przez sekundę, to, tamto, a tamto jeszcze lepsze i jeszcze to i tamto, normalnie cudo - a na końcu dopisek - "aha, filmowi brakuje zakończenia, czekajcie na udostępnienie w necie".

PostNapisane: 12-11-2014, 22:07 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Moja opinia jest trochę inna - w tym roku to AC Rogue powinna królować na wszystkich platformach, a ACU powinno być dopieszczane i pojawić się w listopadzie, ale następnego roku (dla nowych generacji).

PostNapisane: 12-11-2014, 22:18 
Adept
Adept
suchy napisał(a):
Moja opinia jest trochę inna - w tym roku to AC Rogue powinna królować na wszystkich platformach, a ACU powinno być dopieszczane i pojawić się w listopadzie, ale następnego roku (dla nowych generacji).
Cóż to by było pewne wyjście z sytuacji. Problemem byłaby jednak wtórność Rogue. Dostać 60-70% tej samej gry co rok temu? No nie wiem. To też byłby chyba błąd.
Podobno Ubi straciło 9% wartości na giełdzie po premierze Unity. Czyli 9% w jakieś 24h. Nieźle - ale zasłużenie. Czekam na takie samo oświadczenie jak panów z EA :D

@Zombie: Batman Origin widziałem na YT (let's play Tivolta) i faktycznie były błędy :D Ja zaczynam dopiero Arkham City, więc Origin będę przechodzić już w dobrej wersji. Najnowszy Batman wraca jednak do prawowitego stwórcy i chyba będzie chodzić lepiej na premierę :)

PostNapisane: 12-11-2014, 22:29 
Weteran
Weteran
@suchy Tylko AC:R było robione na doczepkę. To AC:U miało byś super-truper ziałem na 10 studió i 4 lata pracy. troche to głupio wyszło, bo wygląda na powtórkę z Batka. Dobrze było jak robiło RockSteady. Zrobiło WB:E i wyszedł Bugman. Tutaj było naprawdę fajnie, dopóki robił Montreal (z tego co pamiętam) i Raymond. Zrobiła epkipa pana AA i wyszło świetnie, jeśli chodzi o powiew świeżości i nowe koncepcje, choćby na trailerach, ale podobne bugi zaatakowały. No jeszcze muszę sam zobaczyć, bo nie grałem, wiec bazuję na doniesieniach innych, a te bywają różne. Wiesiek 2, czy B:AC też miały być zabugowane, a ja jednego buga nie widziałem w obu razem.

PostNapisane: 12-11-2014, 22:38 
Żołnierz
Żołnierz
Z tego co przeczytałem ( wasze komentarze) wynika że nie ma się co przejmować i za miesiąc gra będzie ( powinna) śmigać bez większych kłopotów. Spoko luz, tak ja wspominałem kupuję ACU z PSem na święta. Zdążą chłopaki do tego czasu poprawić. :)

PostNapisane: 12-11-2014, 22:42 
Adept
Adept
Zombie napisał(a):
To AC:U miało byś super-truper ziałem na 10 studió i 4 lata pracy. troche to głupio wyszło
Ale pamiętasz pewnie, że z AC3 była ta sama śpiewka co z Unity? Nowa część, nowy start, dla nowych graczy, bla, bla ,bla. Wiadomo, że 3 kończyła wątek Desmonda, ale było tyle nowych rzeczy itd., że zapowiadali to jako nowy start. Z Unity jest tak samo - chyba wiemy, kiedy nie kupować AC na premierę.
Osobiście jestem bardzo uczulony na błędy w grze na premierę. Po prostu wychodzi to z mojego charakteru. Zawsze staram się zrobić to co mam/muszę najlepiej jak mogę. Oczywiście dopuszczam błędy, pewną ich ilość, ale jeżeli jest ich dużo, jestem zły sam na siebie.
Dlatego nie toleruję czegoś takiego jak przy AC3, wspomnianym Origin, czy świeżym Unity.
Błędy błędami - szczególnie, przy tak dużych produkcjach muszą się pojawiać, ale to już jest dla mnie przekroczenie granic.
Spokojnie mógłbym poczekać 4 miesiące, by gra była dopracowana. Wisi mi to jak kilo kitu u sufitu, czy zagram miesiąc wcześniej, czy dwa później w AC. To ma mi sprawić frajdę i tyle. A błędy w grach frajdy nie sprawiają.

P.S. Gryonline - ocena wczorajsza AC na PC - 8.5. Godzinę temu wynosiła 7.7

PostNapisane: 12-11-2014, 22:45 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Zombie napisał(a):
Tej gry nie robiono rok. Robiono ją 4 lata.
Jakieś źródło mejbe? Albo lepiej, jakakolwiek wzmianka od ubisoftu na ten temat przynajmniej sprzed premiery Black Flag? Bo wiesz, to, że teraz powiedzą, że robili grę cztery lata nie znaczy, że rzeczywiście tak było i że nie wypuścili na wpół gotowego produktu po, przykładowo, dwóch latach pracy nad nim.
Zombie napisał(a):
Taki myk: UbiSoft to gigantyczna firma. Mają kilka(dziesiat) studiów. To nie tak, że kończą jedną grę i robią 2.
Gdzie ja powiedziałem, że tak robią? Gry AC są wydawane co rok, temu nie zaprzeczysz. Ja kwestionuję to, że nad unity pracowali przez cztery lata. Bo jeśli by tak było, to znaczy, że się nie przyłożyli do roboty. Albo że przecenili swoje możliwości ogłaszając termin premiery. Albo że są ciency i od kilku lat nie umieją zrobić działającej gry. :P

PostNapisane: 12-11-2014, 22:55 
Adept
Adept
@Cukierek: A czy robi to różnicę, czy pracowali nad grą rok (głupota Ubi, bo jak można założyć, że w rok da się zrobić dobrą grę z takim światem), czy 4 lata (świadczy o ich wątpliwych umiejętnościach)? Fakt jest jeden - gra na premierę dla wielu ludzi jest do kitu. I graczy tylko to interesuje. To działka Ubi, by kombinować tak, aby gra była dopracowana na premierę w miarę możliwości jak najlepiej.

PostNapisane: 12-11-2014, 23:02 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Kris89 napisał(a):
Cóż to by było pewne wyjście z sytuacji. Problemem byłaby jednak wtórność Rogue. Dostać 60-70% tej samej gry co rok temu? No nie wiem. To też byłby chyba błąd.
Zombie napisał(a):
Tylko AC:R było robione na doczepkę.
Jak by było tak jak wcześniej dopisane to Rogue było by bardziej dopracowane i pewnie wątek fabularny byłby rozszerzony.
Cukierek napisał(a):
Zombie napisał(a):
Tej gry nie robiono rok. Robiono ją 4 lata.
Jakieś źródło mejbe?
To prawda, że grę robią 4 lata, ale to nie polega na tym,że od razu programują- pierwsze pomysły, rozbudowa pomysłów, schematy itp itd też zajmują sporo czasu.

PostNapisane: 12-11-2014, 23:10 
Adept
Adept
suchy napisał(a):
To prawda, że grę robią 4 lata, ale to nie polega na tym,że od razu programują- pierwsze pomysły, rozbudowa pomysłów, schematy itp itd też zajmują sporo czasu.
Wtem, przy 4 latach roboty, ja zarzucam im wtórność zadań pobocznych. Ich sztampową, nużącą i ogłupiającą powtarzalność. Zawsze to wypominam Ubi, gdy tylko mam okazję. No i jeszcze nie najlepszy system walki. Zadania poboczne są naprawdę nużące - tutaj chyba zgadzamy się w zdecydowanej większości :) A w BF byli papierowi przeciwnicy. Jeżeli coś przeszkadzało mi w wczuciu się w klimat gry, to właśnie to.

PostNapisane: 12-11-2014, 23:18 
Weteran
Weteran
@Cukierek W ten sposób możemy podważać wszystko co mówią.
Co do 2. części to po jedno wiąże się z drugim. Czas pomiędzy kolejnymi częściami nie muszą wpływać na ich jakość, jeśli robi je kilka studiów, ponieważ jedno studio może pracować nim inne skończy część chronologicznie wcześniejszą. Zakładając, że AC:U było robione 4 lata to nie byłoby lepsze, gdyby zaczęli je rok temu i wydali za 3 lata. 4 lata to 4 lata. to co robią inni w tym czasie nie ma znaczenia. Zakładając, ze pracowali rok, to nadal nie ma znaczenia kiedy wyszła poprzednia część, bo oni nad poprzednia nie pracowali i nie miała ona wpływu na to ile czasu mieli na tą. Do jutra moja grupa na studiach ma zrobić ileś prezentacji. Myślisz, że jest różnica czy ktoś robi ją w tym samym czasie co ktoś inny, czy jak tamten skończy?

Ta i wiem, że robienie gry to nie jest od raz programowanie, tylko zaczynają od zbierania materiałów. Ale nadal 4 lata więcej niż rok. Tym bardziej,, ze w rok też musieliby na początku zbierać materiały.

@ris89 Ja miałem nieszczęście odpalić przy premierze. Nawet jednego buga ja raportowałem (kilka innych widziałem zgłaszanych wcześniej to olewałem). Teraz to idzie świetnie. Ale smród pozostał i B:AK kupię jak wydadzą edycję ze wszystkim. tym bardziej, ze RS poszalało z DLC.

Ostatnio edytowano 13-11-2014, 00:14 przez Zombie, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Posty: 128 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona