Strona Główna Zakonu
* FAQ    * Szukaj
 * Zarejestruj    * Zaloguj 
Teraz jest 19-09-2019, 13:13

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Posty: 54 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Możliwe umiejscowienie
PostNapisane: 30-11-2013, 16:17 
Weteran
Weteran
Afryka, albo Japonia? Podczas 3. misji w teraźniejszości zdobywamy skrócony pis umiejscowienie przodków Desa i to chyba 2. najciekawsze, dotychczas niewykorzystane lokacje.No, chyba, że przeniosą się na kogoś innego, ale dla Abstergo próbka Desa jest chyba dość cenna i przodkodajna. Na 2 części się jeszcze nadaje.

Tytuł: Re: AC V - możliwe umiejscowienie - lekki spoiler teraźniejs
PostNapisane: 30-11-2013, 23:28 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Nie chcę dalej przodków Desa. Niedługo się okaże że wszyscy liczący się Asasyni w historii byli jego przodkami.

Afryka? Kolonialna, może być. Egipt - może być. Nie musi być starożytny. Afryka typu Wielkie Zimbabwe? Jestem na nie.

Japonia? Tak. Ale przedstawiona prawdziwe, a nie jak z mangi.

Jest tyle różnych opcji: Cywilizacja Kreteńska, Starożytny Egipt, Skandynawia X wieku, Średniowieczne Chiny/Japonia, Aztekowie/Majowie (z AC IV wiadomo, że przed przybyciem Europejczyków było tam coś na kształt Asasynów), Hanza, Indie, I wojna światowa, Wiktoriański Londyn, Potop Szwedzki.

A Ubi i większość fanów dalej trują o tej Japonii i II wojnie. No dajcież spokój.

PostNapisane: 30-11-2013, 23:52 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox One
Nie wydaje mi się, aby kontynuowali wspomnienia przodków Desa. Czemu mieliby się do niego ograniczać? Dzięki pracy Abstergo Entertainment mają dostęp do wspomnień milionów ludzi. Zresztą są jeszcze Obiekty 1-15, których wspomnienia również mogłyby być ciekawe.

Co do potencjalnych miejsc to mam nadzieję, że Ubi zechce mocno cofnąć się w czasie. Sparta, Imperium Alexandra Macedońskiego, Cesarstwo Rzymskie, Starożytny Egipt? To mogłoby być interesujące. Jest wiele nierozwiązanych zagadek, które pozostawiły nam starożytne cywilizacje, a które można by połączyć z Prekursorami.

Z okresów, które rad był bym jeszcze zobaczyć: Rewolucja Francuska lub Wojny Napoleońskie.

W każdym razie nie liczę na I WŚ. Broń palna, samoloty, artyleria- myślę, że byłoby to za dużo jak na serię, w której jakby nie patrzeć przeważa broń biała. O II WŚ już nie wspomnę.

PostNapisane: 02-12-2013, 18:35 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PC
Ubi kiedyś pytało się fanów gdzie chcą kolejną część Asasynów przed premierą trójki (było z 10 pozycji). Na pewno nie będzie Azteków oraz Cesarstwa rzymskiego(było do tych czasów nawiązania). Fajnym motywem byłoby pokierowanie np. wielką szóstką. Zamiast jednego asasyna mielibyśmy kilku oraz kilka historii które łączą się w całość w jednej chwili zabijamy Aleksandra wielkiego by potem zakraść się do obozu Czyngis-chan.

PostNapisane: 03-12-2013, 00:57 
Weteran
Weteran
@Ad Assasin Fajny pomysł z tymi kilkoma, ale nie wypali. raz, ze albo powiększyłaby to grę do monstrualnych rozmiarów (ew. pomniejszyłoby ją i historia każdego byłby płytka jak brodzik do moczenia nóg przed wejściem do basenu. Dwa, że byłby bajzel z powrotem do Animusa po skończeniu. Menu wyboru przodków? Trzy, że z poziomu świata gry nie testowano zbytnio jak takie skakanie wpływa na człowieka.
@DD Abstergo Desa raczej nie wypuści z rąk. Choć może nie znajdą nic ciekawego. W końcu nikt nie gwarantuje, ze każdy jego przodek posiadał jakiś artefakt Pierwszej Cywilizacji. Zresztą odskocznia do Abstergo była fajna, ale dobrze by było wrócić do Asasynów. Choć dalej liczę na Japonię. Co do prekolumbijskiej Ameryki Południowej to niekoniecznie było tam coś podobnego do Bractwa. Wspomniano tylko, że Asasyni trafili na ludzi o podobnych poglądach. Zresztą zabrakłoby 2. strony. Olewka Templi i walka z agresywnymi Aztekami?

PostNapisane: 06-12-2013, 19:49 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Platforma: PS4
TemplarGrandMaster napisał(a):
Zresztą są jeszcze Obiekty 1-15, których wspomnienia również mogłyby być ciekawe.
Faktycznie, nie wszystkie obiekty zostały nam przedstawione, ale część z nich już znamy.
Spoiler!
Obiekt 1 - przodkiem była Avelie
Obiekt 2 - był nim sam Vidic, który miał jakiś przodków na Węgrzech i Francji, ale nie było to nic ciekawego
Obiekt 4 - Daniel Cross, przodkiem był Nikolai Orelov, którego historię już znamy
Obiekt 15 - wiemy o nim tylko tyle, że była to kobieta w ciąży, a jaj wspomnienia genetyczne zlewały się z wspomnieniami dziecka i były z nią jakieś problemy
Obiekt 16 i 17 - o nich to chyb a pisać nie muszę :)

Więc teoretycznie do rozpatrzenia zostało nam już tylko 11 Obiektów, w sumie jest to spore pole do popisu, ale czy Ubi to wykorzysta ?

PostNapisane: 06-12-2013, 20:01 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
A czasem w zhakowanych plikach nie było jeszcze nagrań niejakiego obiektu 0? Bo coś mi świata.

PostNapisane: 06-12-2013, 20:09 
Wojownik
Wojownik
Awatar użytkownika
Platforma: Xbox One
@DeadExit: Ale okazuje się, że np. Des dostarczył więcej niż wspomnienia jednego przodka-asasyna. Nie wiem co zostało powiedziane w Liberation, bo nie grałem, ale chyba nikt nie wykluczył, że Obiekt 1 miał więcej "niezwykłych" przodków?
Nie wiemy też nad czym dokładnie pracowano z obiektem 15 i czy przyniosło to jakiś skutek.
Obiekt 4 to mógłby być podobny przypadek jak Desmond, czyli teoretycznie mógł mieć więcej przodków.

Ale i tak stawiam, że korzystając z technologii Abstergo Entertainment, Templariusze będą szukać nowych obiektów, wśród osób, które korzystają z ich usług i dla nich pracują.

PostNapisane: 06-12-2013, 20:15 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
TemplarGrandMaster napisał(a):
Ale i tak stawiam, że korzystając z technologii Abstergo Entertainment, Templariusze będą szukać nowych obiektów, wśród osób, które korzystają z ich usług i dla nich pracują.
Ekhm...ze zhakowanych plików wynika, ze Abstergo tworzą placówki na całym świecie (jedna jest w Polsce!), gdzie pobierają krew do celów rozrywkowych ( czyli szukają przodków), a dodatkowo skoro mają Obserwatorium, to biorą trochę krwi do fiolek. I PACZĄ.

PostNapisane: 06-12-2013, 23:56 
Żołnierz
Żołnierz
Ekhm. A czy przypadkiem pobieranie krwi nie ma na celu zbierania danych do czaszki z obserwatorium? :D

PostNapisane: 07-12-2013, 10:56 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
michal158 napisał(a):
Ekhm. A czy przypadkiem pobieranie krwi nie ma na celu zbierania danych do czaszki z obserwatorium? :D
DarthDestruktor napisał(a):
a dodatkowo skoro mają Obserwatorium, to biorą trochę krwi do fiolek. I PACZĄ.
Czytanie ze zrozumieniem. Episode I.

PostNapisane: 07-12-2013, 15:51 
Weteran
Weteran
Powiedziałbym nawet, że w owych danych widać takie same sześciany na jednym ze zdjęć. Choć krwi używają ido tego i do Animusa. Co do samych Asasynów, to i większości członkostwo jest dziedziczne (z całej czwórki w AC II i AC:Bh podobno tylko Shaun nie miał rodziców w Bractwie), więc jest raczej duże prawdopodobieństwo wielu przodków-Asasynów u jednego człowieka. Co do Desa to zakładając temat napisałem kogo mamy nawet. Obiekt 0 częściowo odpada, bo wątpię, żeby dali Joannę D'Arc na bohatera AC V, chyba, że też ma wielu przodków (przyznaję bez bicia nie przesłuchałem wszystkiego).

PostNapisane: 08-12-2013, 22:47 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Ciekawym umiejscowieniem byłby okres wtedy kiedy Polska podbiła rosje (o ile się nie mylę to wtedy templariusze położyli rękę na cesarstwie). Albo jeszcze lepiej będziemy odtwarzać wspomnienia któregoś obiektu, który będzie wkraczał do Animusa (np. Obiektu 1).
Zombie napisał(a):
@Ad Assasin Fajny pomysł z tymi kilkoma, ale nie wypali. raz, ze albo powiększyłaby to grę do monstrualnych rozmiarów (ew. pomniejszyłoby ją i historia każdego byłby płytka jak brodzik do moczenia nóg przed wejściem do basenu. Dwa, że byłby bajzel z powrotem do Animusa po skończeniu. Menu wyboru przodków? Trzy, że z poziomu świata gry nie testowano zbytnio jak takie skakanie wpływa na człowieka.
Czy AC:IV nie jest absurdalnie dużą grą po prostu mniej byłoby bez użytecznych misji.

PostNapisane: 19-12-2013, 02:37 
Emerytowany techadmin
Awatar użytkownika
OHAI

Spoiler!
Obrazek

PostNapisane: 19-12-2013, 10:27 
Weteran
Weteran
Awatar użytkownika
Fox napisał(a):
i co z nią xd, ze zdj wiele nie wywnioskowałem, szkatułka okej.
Ktoś tu "Embers" nie oglądał. Na pręgierz z nim!

Woah, szkatułka Ezio/ Shao Jun. A to pierwsze ujęcie z czego jest? Liberation czy Freddom Cry? Może o to chodziło twórcom, gdy mówili o sugestii względem kolejnych części. Szkatułka widać jest istotna, i pewnie zawiera coś z PC.

Propsy dla Erudito za wyłapanie szczegółu.

PostNapisane: 19-12-2013, 21:55 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
DarthDestruktor napisał(a):
a dodatkowo skoro mają Obserwatorium, to biorą trochę krwi do fiolek. I PACZĄ.
Mają? Wydaje mi się, że Templariusze mieli tylko jechać na Karaiby, by je zdobyć, wyniku nie znamy. W końcu minęło 300 lat, a raz ruszone PE często zmieniały właściciela i położenie. Chyba, żeee chodzi Ci o inne czaszki, które Abstergo bodajże przejęło.

Co do szkatułki - fascynujące jak przedmioty przechodzą sobie z pokolenia na pokolenie, z asasyna na asasyna, a wszyscy z nich mają związek z przodkami Desmonda. Jasne, w końcu strzałki z liną zawędrowały do Ameryki w ciągu tych 200 lat po przywiezieniu ich do Europy, ale sama (znacząca, czyż nie?) szkatułka w kolejne miejsce, które możemy obserwować za pomocą wspomnień... właśnie, jako że nie mam zamiaru kupować DLC, wyjaśnicie mi na jakiej zasadzie działa odtwarzanie wspomnień Ade?

PostNapisane: 19-12-2013, 22:04 
Adept
Adept
@up

SPOILERY w linku
http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Milton_Jones

Tytuł: Re: [SPOILERY] AC V - możliwe umiejscowienie
PostNapisane: 06-01-2014, 21:44 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Żmij napisał(a):
właśnie, jako że nie mam zamiaru kupować DLC, wyjaśnicie mi na jakiej zasadzie działa odtwarzanie wspomnień Ade?
Na zasadzie surogatu, który był wyjaśniany w plikach Abstergo w ACIV. Okazało się, że jednym z nowych pracowników AI jest potomek Ade, a oni szukając nowych artefaktów nie natknęli się na nic ciekawego, to przesłali materiał do Montrealu, gdzie znana nam już ekipa z Black Flag zrobiła z tego grę :)

A co do samej szkatułki, to ciekawe ile ona musi mieć lat...bo zakładam, że jest to ta sama, którą Ezio znalazł w bibliotece Altaira. A więc z jego rąk przeszła do Ezio, a on podarował ją Jun. Ona zabrała ją do Japonii, a potem nagle znalazła się w rękach Ade (nie wiem skąd on ją ma, nie grałem jeszcze w DLC). Hmmm...nasuwa mi się jedna myśl. Czy po premierze Embers Ubi nie wspominało czasem, że w przyszłości wykorzysta ten wątek z Jun i szkatułką ? Do tego obecnie akcja pokazywana w AC:I dzieje się aktualnie w Osace...chyba szanse na umiejscowienie akcji w Japonii lub Chinach są dość spore.

Tytuł: Re: Możliwe umiejscowienie
PostNapisane: 12-01-2014, 23:14 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Mowa byłą że, powstaną w tym roku 2 gry z uniwersum Assassins Creed.Jedna, na pewno będzie Spin-off'em
Spoiler!
Pod koniec gry była mowa o tym, że jeden z Templariuszy wrócił do Anglii, Edward obiecał że się nim zajmie
mam nadzieje że będzie o Edwardzie :)

PostNapisane: 13-01-2014, 01:16 
Adept
Adept
@up - Większe prawdopodobieństwo jest, że akcja kolejnej pełnoprawnej części zostanie osadzona w Chinach (sądząc po tej szkatułce z DLC do AC IV). A tą drugą częścią, o której mówiło Ubi na pewno jest AC: Liberation HD. Osobiście wolałbym też Edwarda w Anglii lub Francję z okresu Wielkiej Rewolucji Francuskiej ale raczej wszystkie znaki na niebie wskazują na Chiny.

PostNapisane: 15-01-2014, 15:33 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
Trochę dłużej analizując zakończenie IV, wywnioskowałem że mostkiem do V będą kolejne przygody Edwarda albo ...
Spoiler!
Zapomniałem dodać że Obserwatorium zostało zapieczętowane przez Assassynów, po czym osobiście pozbyli się klucza.Ten cały Kapitan Woodes Rogers, w jakiś sposób odzyskał klucz i wrócił do Angli.No chyba że wykorzystają DNA Mędrca,aby odzyskać klucz :wink:

PostNapisane: 15-01-2014, 22:12 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
Obserwatorium? Tajemnicza szkatułka? Nierozwiązywalne zagadki i rozciąganie akcji w czasie? Oj, pachnie Zagubionymi, a ten serial nie skończył zbyt dobrze.

PostNapisane: 17-01-2014, 00:26 
Najemnik
Najemnik
Awatar użytkownika
Wątpię, że następny Asasyn będzie o Edwardzie, no bo co on mógł robić ciekawego w tej Anglii ?
Zaledwie parę lat po jego powrocie na świat już przyszedł Heytham, a więc nie mógł chyba wyczyniać nie wiadomo czego, bo zajmował się rodziną. Po za ty jaki jest sens kontynuowania jego historii, skoro znamy jej zakończenie opisane w "Porzuconych" ?

PostNapisane: 17-01-2014, 11:50 
Adept
Adept
Awatar użytkownika
AC 4 jest swego rodzaju prequelem trójki, tak więc myślę że możliwe że Ubi znowu cofnie się w czasie i możliwe że do Azji w czasy samurajów i ninja,szogunów itp. (przyznam że jest to bardzo ciekawy okres). Pytanie jest takie co nowego programiści wprowadzą do kolejnej odsłony by było to takim przeskokiem jak żeglowanie w czwartej części?

PostNapisane: 17-01-2014, 16:45 
Żołnierz
Żołnierz
Awatar użytkownika
seven81 napisał(a):
Pytanie jest takie co nowego programiści wprowadzą do kolejnej odsłony by było to takim przeskokiem jak żeglowanie w czwartej części?
Nowej grze przyda się chyba nowy silnik. W ostatnich częściach sterowanie, ruchy postaci, animacje były niemal identyczne, jedyne dostrzegalne zmiany to fabuła i ogólna oprawa graficzna (np. w ACIII zima/wiosna; ACIV słoneczko świeci sobie niepokojone najwyżej przez sztorm). W przypadku Azji pewnie kontynuują możliwość żeglowania, bo na Dalekim Wschodzie jak nie piraci, to flota cesarza zawsze miała się dobrze. W dodatku te statki były dość "atrakcyjne", a i tak budowa zewnętrzna okrętu jest najważniejsza, bo okładka też się liczy.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Posty: 54 1, 2, 3  Następna strona